Aralık 10, 2023

CHANGE YOUR LANGUAGE

Yapıcıoğlu: Dürüst belediyecilik, gerçek hizmet nasıl olur yerel seçimlerde göstereceğiz

yapicioglu durust belediyecilik gercek hizmet nasil olur yerel secimlerde gosterecegiz

Yapıcıoğlu: Dürüst belediyecilik, gerçek hizmet nasıl olur yerel seçimlerde göstereceğiz

Bursa’da partisinin Yıldırım İlçe Kongresi’nde konuşan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, “31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde dürüst belediyecilik, gerçek hizmet nasıl olur göstermek için hedeflerine doğru emin adımlarla gittiklerini belirtti.

Yapıcıoğlu: Dürüst belediyecilik, gerçek hizmet nasıl olur yerel seçimlerde göstereceğiz

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Bursa Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen partisinin Yıldırım 4. Olağan İlçe Kongresi’nde, Fas’taki depremde ve Kahramanmaraş’ta cenaze namazı için toplananlara bir kamyonun çarpmasıyla yaşanan kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyerek konuşmasına başladı.

İl ve ilçe kongrelerini tamamlayıp 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlere daha hazırlıklı, daha dinç ve heyecanını büyütmüş bir şekilde hazırlanacaklarını belirten Yapıcıoğlu, “İnşallah Rabbim nasip ederse 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde de bu kez dürüst belediyecilik, gerçek hizmet nasıl olur, onu da göstermek için birkaç belediyemiz olur ve HÜDA PAR’ımız adım adım hedeflerine doğru emin adımlarla yürüyecektir inşallah.” dedi.

“HÜDA PAR bu milletin bağrından çıkmıştır”

Seçimlerde en fazla konuşulan partilerden birinin HÜDA PAR olduğunu söyleyen Yapıcıoğlu, “HÜDA PAR üzerinden bütün propagandalarını yaptılar. Bütün oklarını, bütün şimşeklerini bize doğru tabiri caizse attılar. Sonuç itibariyle büyük bir hüsran yaşadılar. Biz o zaman da söylemiştik. Bakınız ilaç ile zehir arasındaki fark dozdur. Siz sabah, öğlen, akşam, gece, yatmadan önce uyku arasında, sabahın köründe HÜDA PAR ile yatıp kalkıyorsunuz. Üstelik HÜDA PAR ile ilgili söylediğiniz şeylerin çoğu yalan, çoğu iftira. Siz bile kendi söylediklerinize inanmıyorsunuz. Siz kendi bünyenizi zehirleyeceksiniz dedik, inandıramadık. Sonuç itibariyle kaybettiler. Sonuç itibariyle onların bu saldırıları bizi yıldırmadı, bizi durdurmadı, bizi küçültmedi, bize şevk verdi, azmimizi bileli bizi duymayanlar da bizi duydu, bizi tanımayanlar merak etti, araştırdı, bizi okudu, tanıdı. Ve inşallah her seçimde bir öncekine göre daha büyük bir destekle HÜDA PAR’ı bu millet büyütecek. Çünkü HÜDA PAR, bu milletin bağrından çıkmıştır. Çünkü HÜDA PAR sırtını şuraya buraya değil, sırtını millete dayamıştır. Çünkü HÜDA PAR milletin değerleriyle barışıktır.” şeklinde konuştu.

“Onlar HÜDA PAR’ın varlığından rahatsızdır”

HÜDA PAR gittiği her yerde artık cumhursuz cumhuriyet döneminin sona erdiğini söylediğini aktaran Yapıcıoğlu, “HÜDA PAR, bu milletin vekilleri, millet adına siyaset yaptığını söyleyenler; artık milletin değerleriyle alay edemezler, onlara saldıramazlar, diyor. Müslüman mahallesinde salyangoz satma devri bitecek diyor. HÜDA PAR’ın bu söyleminden, bu duruşundan rahatsız olanlar vardı elbette. Onlar seçkinciydi, onlar üstenciydi, onlar jakonbendi, onlar milleti dipçik zoruyla, darbelerle terbiye edebileceklerine inanan, millettin değerlerine hakaret etmeyi kendilerinde hak olarak gören ve vatandaşı öz vatanında parya muamelesine tabi tutmaya hakkı olduğunu düşünen bir avuç azgın azınlıktı. Bunlar HÜDA PAR’ın varlığından rahatsızdı. Dolayısıyla HÜDA PAR’ın görünür olmasını istemiyorlardı. Şimdi HÜDA PAR bu seçimlerde görünür oldu, parlamentoya gitti. Biz dedik ki belki parlamento seçimleri bitti. HÜDA PAR’ın görünür olmasını istemeyenler artık bu merhale geçildiği için cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda herhalde rotayı başka yere çevirirler diye düşündük ama öyle olmadı. Görenler zanneder ki seçimlerin ikinci turuna Kılıçdaroğlu ile Yapıcıoğlu kaldı. Mesele başkaydı çünkü onlar HÜDA PAR’ın varlığından rahatsızdı.” ifadelerini kullandı.

“Her ne söylüyorsak illaki bir yerlerini çarpıtıyorlar ya da cımbızla çekiyorlar”

Muhalefetin milletin karşısına tutarlı bir vaatle çıkamadığını dile getiren Yapıcıoğlu, muhalefetin gündemi değiştirmek için yatıp kalkıp “HÜDA PAR” dediğini aktardı.

Yapıcıoğlu, “Şu anda seçimler bitti, Cumhurbaşkanı seçimi de yapıldı, onu da kaybettiler. Şu son birkaç gündür yeniden HÜDA PAR onların ağzına sakız oldu. Şamarı nereden yediklerini biliyorlar herhalde. Ne diyorlar? Geçen gün bir televizyonda, bir tartışma programında bir aklı evvel önce bizim söylediklerimizi çarpıtarak şöyle söylüyor; mesela ‘Biz karma eğitim dayatmasından vazgeçin, diyoruz. İsteyen kız çocuğunu kız okuluna, erkek çocuğunu erkek okuluna, isteyen de kız veya erkek çocuğunu karma okula gönderebilsin, bu bir haktır, diyoruz. Onlar ne diyorlar? ‘HÜDA PAR aslında kız çocuklarının okumasına karşı.’ Biz yeni sivil bir anayasa yapalım diyoruz. Şu anda Türkiye’nin yönetildiği anayasa bir askeri cunta anayasasıdır. Bu anayasadan kurtulmanın zamanı gelmiştir. Bu parlamento yeni, adil ve özgürlükçü bir anayasa; hürriyetleri ve insanı merkeze alan bir anayasa yapabilir diyoruz. Onlar ne diyorlar? ‘HÜDA PAR bu anayasayı silip atalım.’ Biz diyoruz ki gelecek kuşakların, gelecek nesillerin iradesine ipotek koymaya kimsenin hakkı yoktur. Gelin hep beraber siyaset kurumu olarak, akademi çevreleri olarak bir masanın etrafında oturalım konuşalım. Yeni bir anayasayı kaleme alacağımıza birlikte karar verelim, diyoruz. Onlar diyorlar ki ‘HÜDA PAR gelirse anayasanın şu maddesi, bu maddesini veya şu kavramı ya da şu konudaki yaklaşımını kökten değiştirecek, yeni bir şey yapacak.’ Yani özetle biz her ne söylüyorsak illaki bir yerlerini çarpıtıyorlar ya da cımbızla çekiyorlar.” dedi.

“Sizin karın ağrınızın ne olduğunu biliyoruz”

HÜDA PAR ile ilgili meselelerin çarpıtıldığını örneklerle aktaran Yapıcıoğlu, “Mesela eğitimle ilgili biz diyoruz ki siz eğitim sisteminizde müfredatınızı düzeltmez, çocuklarınıza maddi bilimlerin yanında aynı zamanda ahlaklı bir birey olmayı öğretmez iseniz o çok iyi bilgi almış, çok iyi bir öğretim görmüş veya eğitim aldığını zannettiğiniz gençler anne baba katili olabiliyor ya da okullarda taciz vakaları artabilir deyince bunu da çarpıtıyorlar. Önceki bağlamından koparıp ‘Karma eğitimdeki gençler birbirini taciz ediyor’ diye sadece önünü arkasını kesip yine çarpıtıyorlar. Sonra ‘Aslında memleketin gündemi bunlar değil. Halk geçim sıkıntısı çekiyor.’ diyorlar. Sonra da Cumhurbaşkanı güya bizleri konuşturuyormuş ve bu şekilde biz gündemi değiştiriyormuşuz… Hem benim söylediklerimi çarpıtıyorsun gündemde değilken hem de gece gündüz sen kâbus olarak HÜDA PAR’ı görüyorsun. Sen kendini gündeme getiriyorsun. Sonra da birilerinin gündemi değiştirmeye çalıştığımızı söylüyorsun. Bunlar karşılarındaki kitleyi aptal zannedecek kadar zavallılar. Ama kimse aptal değil. Sizin karın ağrınızın ne olduğunu, sizin rahatsızlığınız ne olduğunu biz biliyoruz. Eğer siz HÜDA PAR’ın görünür olmasını istemiyorsanız. İşte buradan söylüyorum, eğer siz HÜDA PAR’ın 4 vekille Meclis’te temsil edilmesinden rahatsız iseniz bugün 4, inşallah bir dahaki sefere 44 ve inşallah sizin kâbusunuz olacak kadar bu milletin değerleri siyasete ve toplumsal hayata da rengini verecektir. Er ya da geç bu olacaktır.” şeklinde konuştu.

“Millet adına söyleyecek sözleri olmayanlar önce suçlamada bulunur”

Son günlerde bazı kesimlerin HÜDA PAR’a attıkları iftiralara değinen Yapıcıoğlu, “Birileri bizim Meclis’te olmamızdan herkesten fazla rahatsız oldu. Akıllarınca bizim meşrutiyetimizi tartışıyorlar. Bu millet sizi de görüyor. Ne yapmaya çalıştığınızı, niçin yaptığınızı da görüyor. Siz de haddinizi bilin, oturun oturduğunuz yerde. Kimsenin sizden meşruiyet dilendiği ya da sizinle beraber poz vermeye çalıştığı yok. Toplum için, millet adına söyleyecek sözleri olmayanlar, verecek bir şeyleri olmayanlar önce suçlar, önce bir yalan söyler, sonra o yalanı 40 defa tekrar eder. Sonra sadece kendisi inanır ama herkesin inandığını zanneder. Sonra o yalanlar üzerinden kendi beceriksizliğini üzerini örterek bize saldırmaya çalışıyor.” dedi.

“Milletin genelinin büyük bir çoğunluğunun birinci öncelikli gündemi geçim sıkıntısıdır”

Ekonomik sıkıntılara değinen Yapıcıoğlu, “Vatandaşa soruyoruz milletin arasındayız. Milletin genelinin büyük bir çoğunluğunun birinci öncelikli gündemi geçim sıkıntısıdır. Emekliler geçinemiyor. Dar gelirli vatandaşların sayısı gittikçe artıyor. Geçinmeye yetecek bir gelire sahip olmayanların sayısı artıyor. Kiralar uçmuş gitmiş. Bir asgari ücretlinin aldığı para, bir emeklinin aldığı para neredeyse kirasına yetmiyor. Bazı şehirlerde kesin olarak yetmiyor.” diye konuştu.

Orta vadeli programın sermaye çevrelerini memnun ettiğini kaydeden Yapıcıoğlu, “Ama bu; işsizliği arttıracak, büyüme yavaşlayacak, bazı insanlar işlerini kaybedecek, bazıları kepenk kapatacak, sıkı para politikasıyla vatandaşın cebinde daha az para olacak ve enflasyon bu şekilde baskılanacak. Birkaç sene sonra enflasyon bugünküne göre biraz düşecek. Ama bu arada memleketin zenginleri ve küresel para babaları servetlerine servet katacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’de vergi adaletinin bulunmadığını söyleyen Yapıcıoğlu, “Kâğıt üzerinde Türkiye’de az kazanan az vergi veriyor, çok kazananlar çok vergi veriyor. Ama gerçekte dolaylı vergilerden dolayı vergi yükü dar gelirlinin sırtındadır. Türkiye’de toplanan her 3 lira verginin 2 lirası dolaylı vergidir. Bu rakam bu sene yüzde 68 dolayındadır. Muhtemel ki önümüzdeki dönemde bu rakam biraz daha yukarıya çıkacak. Vergi adaletini mutlaka temin etmek gerekir. Herkesin gelirine göre vergi vermesini sağlamak gerekir. Buna göre vergi mevzuatını düzenlemek gerekir.” dedi.

“Yılbaşından önce seyyanen zam yapılmalıdır”

Emeklilerin geçinemediğini ısrarla vurgulayan Yapıcıoğlu, “Geçinemiyorlar. Kiraların 10 bini aştığı bir zaman diliminde emekliye 7 bin 500 lirayla geçinin demek doğru değildir, adalet değildir. Dört kişilik bir ailenin açlık sınırının çok çok altında olan bir rakamla geçinmek mümkün değildir. Paranın bu kadar değer kaybettiği, alım gücünün bu kadar düştüğü bir zamanda emekliye, ‘Yılbaşını bekle, yılbaşında seni rahatlatacağız’ demek çare değildir. Emeklinin yılbaşını bekleyecek takati kalmamıştır. Mutlaka bir formül bulunmalı, yılbaşından önce, hemen seyyanen bir zam yapılmalıdır.

“Dar gelirli vatandaşlara mutlaka eğitim yardımında bulunulmalı”

Okulların açılmasıyla birlikte dar gelirli vatandaşların daha da zora girdiğini kaydeden Yapıcıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanlar, çocuklarını okula göndermek için servis ücreti ödemek zorunda olanlar, akaryakıt fiyatlarının anormal derecede artmasından dolayı vatandaş ciddi bir zorluk çekiyor. Birkaç öğrencisi olan neredeyse bir asgari ücret kadar servis ücreti ödeyecek. Herkes çocuğunun iyi bir eğitim almasını ister. Fakat şartlar bazen vatandaşı en yakın okula göndermek zorunda bırakıyor, o bile çoğu sefer servissiz olmuyor. Okullar açıldı, okul öncesi ve birinci sınıflar ders başı yaptı. Pazartesi günü ara sınıflar da okula gidecek. Hükümete çağrımız, ne yapıp edip dar gelirli vatandaşlara eğitim yardımı adı altında öğrencisi olanlara onlara mutlaka bir yardımda bulunulmalıdır. Servis desteği, gıda desteği, kırtasiye desteği…”

“Biz ‘İlim öğrenmek kadın erkek herkese farzdır’ diyen bir inancın mensuplarıyız”

“Karma eğitimden vazgeçilsin sözümüzden rahatsız olanlar rahatsız olmaya devam etsinler” diyen Yapıcıoğlu, “Bizim söylediğimiz şey nettir: Diyoruz ki, karma eğitim dayatmasından vazgeçin. Siz çocuklarınızı karma eğitime gönderebilirsiniz ama bunu başkasına dayatmayın, Sözlerimizi çarpıtıp yalan uydurmayın. Biz kendi kızlarımızı okutuyoruz, ama zamanında siz kız çocuklarının, özellikle başı kapalı olanların okumaması için bin dereden su getirdiniz. Biz ‘İlim öğrenmek kadın erkek herkese farzdır’ diyen bir inancın mensuplarıyız. Bir millet ki kendisi olmaktan çıkarsa, kendi değerlerine karşı yabancılaşırsa, milleti millet yapan değerlerini gelecek nesillerine aktaramazsa o milletin geleceği karanlıktır. Merhum Aliya İzzetbegoviç’in ‘Savaş ölünce değil, düşmana benzeyince kaybedilir’ sözünü bir kez daha hatırlamakta fayda var. Bunlar öyle bir nesil yetiştirmek istiyor ki ne kendisi olsun ne de aslında o öykündüğü, benzemeye çalıştığı Batılı olabilsin. Öyle ucube bir nesil yetiştirmek istiyorlar.” ifadelerini kullandı.

Gerçekleşen kongrede, tek aday olarak seçime giren mevcut Başkan Veysel Aymelek, güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, üye olanlara rozetlerini taktı.

Kaynak Haber: GuneydoguGuncel.Com

About Author

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME!
Sitemizde bulunan bazi haber içerikleri farklı sayfalardan çekilmektedir.

İletişim

HABER KALDIRMA – HABER DÜZELTME – ÖNERİ VE ŞİKAYET – REKLAM VE İŞBİRLİKLERİ için

Bizimle İletişim Kurun / KONTAK

Diyar21 Merkez Haber

MAGAZİN MANŞET

Salih Bandemci: “İlk defa yoksul birini oynuyorum”

Salih Bandemci: "İlk defa yoksul birini oynuyorum" Ulan İstanbul, İstanbullu Gelin, Öyle Bir Geçer Zaman Ki, son olarak ise Kulüp...
Devamını Oku
MANŞET POLiTiKA & SiYASET

Adaylar ne zaman açıklanacak? Erdoğan tarih verdi

Adaylar ne zaman açıklanacak? Erdoğan tarih verdi Erdoğan, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde AKP adına yarışacak adayların ne zaman açıklanacağını Yunanistan...
Devamını Oku
MANŞET Yaşam

Güner Babacan son yolculuğuna uğurlandı

Güner Babacan son yolculuğuna uğurlandı DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın annesi Güner Babacan’ın naaşı Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi. Ali...
Devamını Oku
Amedspor MANŞET SPOR

AMEDSPOR’DA ÇÖKÜŞ DEVAM EDİYOR 1-1

AMEDSPOR’DA ÇÖKÜŞ DEVAM EDİYOR 1-1 TFF 2. Lig Kırmızı Grupta Alagöz Holdıng Iğdırspor , kardeş kulüplerden Amedspor’u ağırladı. Çekişmeli geçen...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

Halil İbrahim Ceyhan rakiplerini geride bıraktı

Halil İbrahim Ceyhan rakiplerini geride bıraktı Erkek oyuncular sosyal medya kullanıcıları tarafından, kasım ayında da milyonlarca paylaşımda yorumlandı. MTM Medya...
Devamını Oku
Diyarbekirspor MANŞET SPOR

DİYARBEKİRSPOR UYGUN ADIM PLAY-OFF’A DOĞRU…

DİYARBEKİRSPOR UYGUN ADIM PLAY-OFF'A DOĞRU Ankara Demirspor'u 2-1 yenerek rakibiyle puanlarını eşitleyen Diyarbekirspor, çıkışını devam ettirerek Play-Off potasına bir adım...
Devamını Oku
MANŞET Yaşam

Yeni yargı paketinin ayıntıları ortaya çıktı! 105 madde değişiyor

Yeni yargı paketinin ayıntıları ortaya çıktı! 105 madde değişiyor Yeni yargı paketinin ayıntıları ortaya çıktı! Adli para cezaları, hakaret suçu,...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

Miray Daner ve Deniz Can Aktaş objektif karşısında!

Miray Daner ve Deniz Can Aktaş objektif karşısında! Hudutsuz Sevda diziziyle ekranda olan Miray Daner ve Deniz Can Aktaş Hello için...
Devamını Oku
MANŞET POLiTiKA & SiYASET

Akşener : 14’e 35 CHP’ye hayır çıktı, üçüncü yol oluşturacağız

Akşener : 14'e 35 CHP'ye hayır çıktı, üçüncü yol oluşturacağız Akşener: 14 evet, 35 hayırla üçüncü yolu oluşturmaya gayret edeceğiz...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

“Bir Derdim Var”dan final fragmanı paylaşıldı

"Bir Derdim Var"dan final fragmanı paylaşıldı Birce Akalay ve Mert Fırat’ı başrollerinde yer aldığı dizinin dün akşam yayınlanan beşinci bölümü parçalanmış...
Devamını Oku
Deprem MANŞET Yaşam

Depremzedeyiz diyerek daire kiralayıp fuhuş yaptılar

Depremzedeyiz diyerek daire kiralayıp fuhuş yaptılar... Bursa'da kendilerini depremzede olarak tanıtıp kiraladıkları apart dairelerde kadınları fuhşa zorlayan 4 kişi, gözaltına...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

Oya Doğan “Sete Gittim” için “Yabani” setini ziyaret etti!

Oya Doğan “Sete Gittim” için "Yabani" setini ziyaret etti! Gazeteci, yazar ve Dizi Doktoru Oya Doğan, “Sete Gittim” YouTube programıyla setlere konuk...
Devamını Oku
MANŞET POLiTiKA & SiYASET

İYİ Parti’de istifa dalgası sürüyor… Niğde Merkez İlçe Başkanı Selçuk Demir..

İYİ Parti’de istifa dalgası sürüyor... Niğde Merkez İlçe Başkanı Selçuk Demir partilerinden istifa etti. İYİ Parti Niğde İl Başkanı İbrahim...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

“Yıldızlar Bana Uzak”tan ilk tanıtım yayınlandı!

"Yıldızlar Bana Uzak"tan ilk tanıtım yayınlandı! atv’nin yeni dizisi ‘Yıldızlar Bana Uzak’ sırlarla dolu aşk ve intikam hikâyesiyle izleyicileri derinden...
Devamını Oku
GÜNCEL MANŞET

Erdoğan : Guterres küresel sistemin alarmına bastı

Erdoğan : Guterres küresel sistemin alarmına bastı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan,...
Devamını Oku
GÜNCEL MANŞET

Adaylar ne zaman açıklanacak? Erdoğan tarih verdi

Adaylar ne zaman açıklanacak? Erdoğan tarih verdi Erdoğan, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde AKP adına yarışacak adayların ne zaman açıklanacağını Yunanistan...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

Eda Ece’den ilk hamilelik pozu!

Eda Ece'den ilk hamilelik pozu! Yasak Elma dizisindeki Yıldız rolüyle geniş bir hayran kitlesine ulaşan Eda Ece, haziran ayında basketbolcu...
Devamını Oku
Dış Basın MANŞET

Yunan medyasında Cumhurbaşkanı Erdoğan manşetleri

Yunan medyasında Cumhurbaşkanı Erdoğan manşetleri Erdoğan'ın Yunanistan'a ziyareti Yunan medyasında büyük ses getirdi… Yunan medyası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Atina ziyaretini manşetlerine...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

Yıldız oyuncu kadrosuyla “Mest-i Aşk”in vizyon tarihi belli oldu

Yıldız oyuncu kadrosuyla "Mest-i Aşk"in vizyon tarihi belli oldu ENG Yapım Medya ile Semarya Film ortak yapımı Mevlana Mest-i Aşk...
Devamını Oku
MANŞET POLiTiKA & SiYASET

Ekrem İmamoğlu Akşener’in İstanbul Cakarta’ya döndü sözünü üstüne alınmadı..

Ekrem İmamoğlu Akşener'in İstanbul Cakarta'ya döndü sözünü üstüne alınmadı.. İyi Parti, Genel İdare Kurulu'nda (GİK) değerlendirdiği CHP'nin ittifak teklifini reddetti....
Devamını Oku