CHANGE  LANGUAGE

D21 News – Antalya’da turist rekoru kırıldı

Antalya’da turist rekoru kırıldı

ANTALYA‘ya bu yılın ilk 4 ayında 2 milyon 66 bin 962 turist geldi. Bu rakam, kent turizminde tüm zamanların en iyi başlangıcı olarak kaydedildi.

2024 yılı ocak-nisan döneminde Antalya’ya geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 14,1 artışla 2 milyon 66 bin 962 turist geldi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Antalya’nın turizmde yeni bir rekora imza attığı ve bu rakamın tüm zamanların en iyi başlangıcı olduğu belirtildi. Açıklamada, nisan ayında Antalya‘yı ziyaret eden turist sayısının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,86 artışla 1 milyon 61 bin 26 olduğu kaydedildi.

Antalya’da turist rekoru kırıldı

Bu rakamın da tüm zamanların en yüksek nisan ayı verisi olduğu vurgulandı. Almanya, 259 bin 717 ziyaretçi sayısıyla nisan ayında birinci sırada yer alırken, Rusya 194 bin 949 turistle ikinci, İngiltere ise 141 bin 497 ziyaretçiyle en çok turistin geldiği üçüncü ülke oldu.

ALMANLAR LİDER KONUMDA

2024 yılı ocak-nisan döneminde Antalya’yı ziyaret eden 2 milyon 66 bin turistin 539 bin 663’ü Almanya’dan geldi. Almanya, 4 aylık toplamda da en çok turist gönderen ülke oldu. Rusya Federasyonu 366 bin 783 ziyaretçiyle ikinci sırada yer alırken, İngiltere 266 bin 120 ziyaretçiyle üçüncü oldu.
Polonya, Hollanda, İran, Belçika, Ukrayna, Fransa ve Litvanya da İngiltere‘nin ardından sırasıyla Antalya’ya en çok ziyaretçi gönderen ülkeler oldu.

Antalya’da yeni turist rekoru

ANTALYA’ya yılın 4 ayında 2 milyon 66 bin 962 turist geldi. Bu sayı, kent turizminde tüm zamanların en iyi başlangıcı olarak tarihe geçti

Antalya’ya 2024 yılı ocak-nisan döneminde, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 14,1’lik artışla 2 milyon 66 bin 962 turist geldi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Antalya’nın turizmde yeni bir rekora imza attığı, bu sayının Antalya turizminde tüm zamanların en iyi başlangıcı olarak tarihe geçtiği belirtildi. Bakanlıktan yapılan duyuruda, nisan ayında Antalya’yı ziyaret eden turist sayısının ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,86 artışla 1 milyon 61 bin 26 olduğu kaydedildi. Açıklamada, bu sayının da tüm zamanların en yüksek nisan ayı verisi olduğu belirtildi. 259 bin 717 ziyaretçi sayısıyla Almanya, nisan ayında birinci sırada yer alırken, 194 bin 949 turistle Rusya ikinci, 141 bin 497 ziyaretçiyle İngiltere en çok turistin geldiği üçüncü ülke oldu.

Antalya'da yeni turist rekoru

ALMANLAR İLK SIRADA

2024 yılı ocak-nisan olmak üzere 4 aylık dönemde kente gelen 2 milyon 66 bin turistin, 539 bin 663’ünü Almanlar oluşturdu. Almanya 4 aylık toplamda da Antalya’ya en çok turistin geldiği ülke oldu. Rusya Federasyonu’nun 366 bin 783 ziyaretçiyle 2’nci olduğu sıralamada, İngiltere de 266 bin 120 ziyaretçiyle 3’üncü sırada yer aldı.
Polonya, Hollanda, İran, Belçika, Ukrayna, Fransa ve Litvanya da İngiltere’nin ardından sırasıyla Antalya’ya en çok ziyaretçi gönderen ülkeler oldu. Geçen yılın aynı dönemine göre ana pazar ülkelerden gelen turist sayısında, Almanya’nın yüzde 21, İngiltere’nin yüzde 32, Polonya’nın yüzde 30, İran’ın yüzde 52, Belçika’nın yüzde 42, Ukrayna’nın yüzde 51 ve Fransa’nın yüzde 52 oranlarında artış kaydedilmesi dikkat çekti.

: HaberAntalya

Diyar21Haber
SAĞLIK YEMEK / GIDA

Sağlıklı beslenme demans riskini azaltıyor!

MAGAZİN

Sıla’yla 4 ev değiştirdik!

Teknoloji

iPhone klavyesindeki müthiş araç! Zamandan büyük tasarruf sağlıyor

KAZA

Tır şarampole devrildi: Bir ölü, bir yaralı

BÖLGE HABER KAZA

Mardin’de otomobil ile motosiklet çarpıştı: 1 yaralı

ASAYİŞ BÖLGE HABER

5 ilde tarihi eser kaçakçılığı operasyonu: 13 gözaltı

SPOR

UEFA Avrupa Ligi ve Konferans Ligi finali Türkiye’de oynanacak, çifte müjde geldi!

MANŞET

Ayvalık Açık Hava Film Geceleri 15 Haziran’da başlıyor

GÜNCEL

D21 News – Erdoğan, Filistin’i tanıyan ülkelerin liderlerini tebrik ettiğini belirtti.

POLiTiKA & SiYASET

Mecliste tansiyon yükseldi! Ali Mahir Başarır’la Osman Gökçek birbirine girdi..

SAĞLIK

“Z Kuşağında Miyop Alarmı”

ASAYİŞ

D21 News – Suç örgütü lideri Barış Boyun, İtalya’da yakalandı ve beraberinde 19 kişi gözaltına alındı.

MAGAZİN

Ersay Üner… MEMLEKETİNDE FESTİVAL ÇOŞKUSU!

GÜNCEL Köpek Saldırıları

Erdoğan’a sunulan başıboş sokak köpekleri raporu, 3 bin 534 trafik kazası ve 437 bin kuduz aşısıyla ilgili bilgiler içermektedir.

MAGAZİN

MACERA DOLU BİR TATİL!

Deprem

İstanbul depremiyle ilgili korkutan açıklama

SAĞLIK

VM Medical Park ve Liv Hospital Samsun Hastaneleri sağlık zirvesinde

DÜNYA

Reisi’nin arkasındaki helikopterde bulunan görevli herşeyi anlattı.. Esrarengiz olay

Yaşam

Bursa Nilüfer’deki evden 8 ton çöp çıktı

Teknoloji

Skoda Superb göz kamaştırdı! Türkiye’de en çok satılan arabanın yerini alıyor