Kasım 30, 2023

CHANGE YOUR LANGUAGE

Rüşvetçi Senatör Bob Menendez Mısır dönüşü internetten altının kilosunun kaç dolar olduğunu araştırmış

2b1ab76e 874e 4646 b3db 2de31433be54

Rüşvetçi Senatör Bob Menendez Mısır dönüşü internetten altının kilosunun kaç dolar olduğunu araştırmış

Türkiye düşmanlığı ile bilinen ABD‘li Senatör Bob Menendez ve karısının casusluk iddiası ABD basınına bomba gibi düştü. Washington Post, hem kendisinin hem de karısının ülkeyi satarak aldığı külçe külçe altınların fotoğraflarını paylaştı.

New Jersey Demokratı’nın rüşvet aldığını ve konumunu yolsuzluğa bulaşmak için kullandığını iddia eden geniş kapsamlı iddianamenin ardından Demokrat ve Cumhuriyetçi meslektaşlarından istifa etmesi yönünde ağır bir baskıyla karşı karşıya .

senatoda İstifa çağrıları yükselirken Menendez iddianameyi reddederek ve yaptığı açıklamada “hiçbir yere gitmeyeceğim” diyerek meydan okudu.

Aralarında Donald Norcross, Josh Gottheimer, Frank Pallone, Bill Pascrell ve Mikie Sherrill’in de bulunduğu New Jersey’deki Demokrat Meclis delegasyonunun neredeyse tamamı Menendez’e istifa etmesi çağrısında bulundu .

Gottheimer, X’e şunları söyledi: “Senatörün, masumiyet karinesi dikkate alınarak mahkemede geçirilecek bir günü hak ettiğine inanıyorum.” ” Bununla birlikte, iddiaların ciddiyeti göz önüne alındığında, senatörün sorumluluklarını yerine getirmesinin zor olacağına inanıyorum. Devletin iyiliği için kenara çekilmeli ve savunmasına odaklanmalıdır.”

Eyalet düzeyinde ise New Jersey Valisi Phil Murphy, yaptığı açıklamada Menendez’i istifaya çağırdı: “İddia edilen gerçekler o kadar ciddi ki, Senatör Menendez’in eyaletimizin halkını etkili bir şekilde temsil etme becerisini tehlikeye atıyor.”