Aralık 10, 2023

CHANGE YOUR LANGUAGE

Kuveytli turisti hastanelik eden Ümit Özdağ’ın artığı tutuklandı.. Hükümet Ümit Özdağ’a neden dur demiyor?

ttt 61

Kuveytli turisti hastanelik eden Ümit Özdağ’ın artığı tutuklandı.. Hükümet Ümit Özdağ’a neden dur demiyor?

Ümit Özdağ’ın Suriyelileri bahane ederek bütün toplumu Araplara karşı düşman etmeye çalıştı. O çalıştı ama hem hükümet hem de savcılar kılını kıpırdatmadı.
Bu sessizlikten cesaret alan ırkçılar, gördükleri her Araba saldırmaya başladı. Bunun son örneği Trabzon’da yaşandı. Trabzon’a turist olarak gelen Türk dostu bir Kuveytli Ümit Özdağ’ın dolmuşuna binen bir şahıs tarafından hastanelik edildi.
Türkiye’ye düşmanlık için pusuda bekleyen İsrail ajanı sözde Araplar körfezde aleyhimizde yayınlar yapıyorlar. Körfezde, “Türkiye’ye turist olarak bile gitmeyin saldırıya uğrarsınız” haberleri yapılıyor.
Bütün bunların müsebbibi olan Ümit Özdağ elini kolunu sallayarak dolaşıyor ve toplumu zehirlemeye devam ediyor.
Şu ana kadar bir iki demeç dışında hükümet kılını bile kıpırtdatmadı.
Peki Camide içki içeni, TCK md. 216/1 uyarınca içeri tıkan savcılarımız Ümit Özdağ hakkında neden tek bir soruşturma bile açmadı.
Bakın TCK 216/1 de ne diyor..
halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçunun cezası bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasıdır. Aynı maddenin 2. ve 3. fıkralarda düzenlenen halkın bir kesimini aşağılama ve dini değerleri aşağılama suçlarının cezaları ise, altı aydan bir yıla kadar hapis cezasıdır.
Bu maddede belirtilen suçu yüzlerce kez ihlal eden Ümit Özdağ’a niçin dokunulamıyor?
Bu maddeye göre Özdağ’ın en az 100 ayrı ihlalden yargılanması lazım.
Cevabını adalet bakanı versin
HABERVİTRİNİ

Suudi Arabistanlı gazeteciden Türkiye açıklaması: Körfez sermayesi üzerinden tehdit etti
Suudi Arabistanlı gazeteci Nawaf Alqudaimi, körfez sermayesi üzerinden Türkiye’ye tehditte bulundu. Aqudaimi, mülteci karşıtı tutum tüm Araplara karşı ırkçı bir propagandaya evrildiğini ve bu durumun böyle devam etmesi halinde Türkiye’nin “gayretle ve tavizler vererek” çektiği Körfez yatırımcısını kaybedebileceğini söyledi.

Suudi Arabistanlı gazeteci ve yazar Nawaf Alqudaimi, sosyal medya platformu X’te “Türkiye’de tırmanan ırkçılık üzerine…” başlıklı bir değerlendirme yazısı paylaştı.

Muhalefetin iktidarı eleştirirken kullandığı en önemli aracın mülteci karşıtlığı olduğunu söyleyen Alqudaimi, muhalefetin ülkedeki tüm ekonomik ve siyasi krizlerden onları(mültecileri) sorumlu tuttuğunu ifade etti. Ancak Alqudaimi, yürütülen mülteci karşıtı tutumun Körfez turistini de etkilediğini ve zamanla Türkiye’de tüm Araplara karşı ırkçı bir propagandaya evrildiğini belirtti.

İktidarda bulunan AKP’nin bir önceki seçimde İstanbul ve Ankara’yı kaybettiğini vurgulayan Alqudaimi, “Türk seçmenini kızdırmamak için mültecilere ve Araplara karşı tırmanan ırkçılığa karşı sert önlemler almayı görmezden gelmeye devam edecek gibi görünüyor” dedi.

Suudi Arabistanlı gazeteci, yaklaşan belediye seçimleri öncesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, “İstanbul’daki su seviyesinin yüzde 20 oranında düşmesinin nedeninin mülteciler olduğunu söylemesiyle aynı kirli oyunu oynamaya, mültecilere karşı insanları kışkırtmaya başladı. İstanbul’un yaşadığı tüm sorunların nedeni için mültecileri suçlamaya karar verdi” değerlendirmesinde bulundu.

“Sonuç olarak, korkutucu bir manzarayla karşı karşıyayız. Şu anda ırkçılık, saldırı veya bıçaklama haberlerinin olmadığı bir gün neredeyse yok” diyen Alqudaimi, “Türkiye, mültecilere ev sahipliği yapması ve Avrupa’ya göçlerini engellemesi karşılığında Avrupa Birliği’nden birkaç milyar dolar aldı” dedi.

SURİYELİLERE DE DEĞİNDİ

Alqudaimi, “Suriyelilerin şu anda Türkiye’de, özellikle tarım ve giyim imalat sektörlerinde önemli bir işgücü olmasının yanı sıra, Türk bütçesi mülteci maliyetlerinin hiçbir yükünü taşımıyor” ifadesinde bulunurken ayrıca “Avrupa Birliği okula giden her Suriyeli çocuğun ve hastaneye yatması gereken her Suriyelinin masraflarını karşılıyor” dedi.

Alqudaimi, “Eğer hükümet ve Türk halkının ruh hali Suriyeli mültecilerin sayısından rahatsızsa, o zaman görmezden gelmeli ve Avrupa’ya göç etmelerini engellememelidir” tavsiyesinde bulundu ve (Suriyelileri) kuzey Suriye’ye geri göndermeye çalışmak anlaşılması mümkün olmayan bir şeydir” sözlerini ifadesine ekledi.

Suriyelilerin can güvenliğinin ihlalinin söz konusu olduğunu belirten Alqudaimi, “Bir Suriyeli ırkçı bir saldırıya maruz kaldığında şikâyette bulunmaktan korkuyor çünkü yaşanan onlarca deneyim ve hikâye, saldırıya uğrayan kişinin Kuzey Suriye’ye sınır dışı edilmesiyle sonuçlandı” dedi.

KÖRFEZ SERMAYESİ ÜZERİNDEN TEHDİT

“Suriyelilere yönelik saldırganlık ve ırkçılık vakaları konusunda  hükümetin sessiz kalması, Arap ve Körfez turistlerine ve diğerlerine yönelik saldırılara davetiye çıkarıyor” değerlendirmesinde bulunan gazeteci, “Dünyanın en yüksek enflasyon oranına sahip bir ülkede turist ve yatırımcı çekmek ciddi bir ihtiyaçtır. Hükümetin tekrarlanan ırkçı saldırılar karşısındaki gevşekliği, Türkiye’ye turist gelmesini engelleyen ve yatırım için güvenli olmayan bir ülkeye dönüşmesine neden olan bir durumdur” yorumunda bulundu.

Alqudaimi, “Türk hükümeti yıllardır Körfez ülkeleriyle ilişkilerini düzeltmek, turizmi ve yatırımları yeniden canlandırmak için gayretle ve tavizler vererek çabalıyor, ancak ırkçı suçlar konusundaki mevcut eylemsizliğiyle tüm bunları kaybedebilir” değerlendirmesi yaptı.

Trabzon’da Arap turiste saldıran şüpheli tutuklandı
Trabzon’u gezmek için gelen Arap turiste saldıran bir şüpheli soruşturma sonucu çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olayı, turistlerin polise karşı koyduğu şeklinde yorumlayan bir kişi turiste yumruk atarak yere düşürdü.

Çevredekilerin ihbarı ile olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi.

Gözaltına alındı

Polis ekipleri olay yerinden kaçan şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı.

Olay, çevredekilerin cep telefonu kameralarına yansıdı.

Görüntülerde kalabalıktan uzaklaştırılan turistin daha sonra yumrukla yere düşürülmesi görülüyor.

Hayati tehlikesi oluşmadı

Olayla ilgili soruşturma devam ederken turistin hayati tehlikesinin bulunmadığı açıklandı.

Gelişmelerin ardından Trabzon Valiliği olayla ilgili yazılı açıklamada bulundu.

Tutuklandı

Valilik tarafından yapılan açıklamada turisti darp eden şüpheli adli makamların soruşturması neticesinde tutuklandı.

Trabzon'da darp edilen turist

Turist taburcu oldu

Trabzon Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, 16 Eylül Cumartesi saat 22.20 sıralarında kent meydanında iki turist arasında sözlü tartışma yaşandığı anımsatıldı.

Olayı “turistlerin polise mukavemet ettiği” şeklinde yorumlayan bir Türk vatandaşının, aniden yumrukla vurduğu Kuveyt vatandaşı turistin yere düştüğü belirtilen açıklamada, şüphelinin polis tarafından gözaltına alındığı, savcı talimatıyla hakkında başlatılan adli soruşturma sonucu çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandığı bildirildi.

Açıklamada, Kuveytli turistin hastanedeki kısa süreli tedavisinin ardından sabaha karşı taburcu edildiği kaydedilerek, “Trabzonlu hemşehrilerimizin hiçbir biçimde tasvip etmediği, Türk ve Trabzon misafirperverliğine yakışmayan bu üzücü münferit olay nedeniyle misafirimize ‘geçmiş olsun’ dileklerimizi sunuyoruz.” ifadesine yer verildi.

Trabzon Valiliği tarafından yapılan açıklama
2Q==
2Q==

 

Kaynak Haber: HaberVitrini.Com

About Author

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME!
Sitemizde bulunan bazi haber içerikleri farklı sayfalardan çekilmektedir.

İletişim

HABER KALDIRMA – HABER DÜZELTME – ÖNERİ VE ŞİKAYET – REKLAM VE İŞBİRLİKLERİ için

Bizimle İletişim Kurun / KONTAK

Diyar21 Merkez Haber

MAGAZİN MANŞET

Salih Bandemci: “İlk defa yoksul birini oynuyorum”

Salih Bandemci: "İlk defa yoksul birini oynuyorum" Ulan İstanbul, İstanbullu Gelin, Öyle Bir Geçer Zaman Ki, son olarak ise Kulüp...
Devamını Oku
MANŞET POLiTiKA & SiYASET

Adaylar ne zaman açıklanacak? Erdoğan tarih verdi

Adaylar ne zaman açıklanacak? Erdoğan tarih verdi Erdoğan, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde AKP adına yarışacak adayların ne zaman açıklanacağını Yunanistan...
Devamını Oku
MANŞET Yaşam

Güner Babacan son yolculuğuna uğurlandı

Güner Babacan son yolculuğuna uğurlandı DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın annesi Güner Babacan’ın naaşı Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi. Ali...
Devamını Oku
Amedspor MANŞET SPOR

AMEDSPOR’DA ÇÖKÜŞ DEVAM EDİYOR 1-1

AMEDSPOR’DA ÇÖKÜŞ DEVAM EDİYOR 1-1 TFF 2. Lig Kırmızı Grupta Alagöz Holdıng Iğdırspor , kardeş kulüplerden Amedspor’u ağırladı. Çekişmeli geçen...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

Halil İbrahim Ceyhan rakiplerini geride bıraktı

Halil İbrahim Ceyhan rakiplerini geride bıraktı Erkek oyuncular sosyal medya kullanıcıları tarafından, kasım ayında da milyonlarca paylaşımda yorumlandı. MTM Medya...
Devamını Oku
Diyarbekirspor MANŞET SPOR

DİYARBEKİRSPOR UYGUN ADIM PLAY-OFF’A DOĞRU…

DİYARBEKİRSPOR UYGUN ADIM PLAY-OFF'A DOĞRU Ankara Demirspor'u 2-1 yenerek rakibiyle puanlarını eşitleyen Diyarbekirspor, çıkışını devam ettirerek Play-Off potasına bir adım...
Devamını Oku
MANŞET Yaşam

Yeni yargı paketinin ayıntıları ortaya çıktı! 105 madde değişiyor

Yeni yargı paketinin ayıntıları ortaya çıktı! 105 madde değişiyor Yeni yargı paketinin ayıntıları ortaya çıktı! Adli para cezaları, hakaret suçu,...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

Miray Daner ve Deniz Can Aktaş objektif karşısında!

Miray Daner ve Deniz Can Aktaş objektif karşısında! Hudutsuz Sevda diziziyle ekranda olan Miray Daner ve Deniz Can Aktaş Hello için...
Devamını Oku
MANŞET POLiTiKA & SiYASET

Akşener : 14’e 35 CHP’ye hayır çıktı, üçüncü yol oluşturacağız

Akşener : 14'e 35 CHP'ye hayır çıktı, üçüncü yol oluşturacağız Akşener: 14 evet, 35 hayırla üçüncü yolu oluşturmaya gayret edeceğiz...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

“Bir Derdim Var”dan final fragmanı paylaşıldı

"Bir Derdim Var"dan final fragmanı paylaşıldı Birce Akalay ve Mert Fırat’ı başrollerinde yer aldığı dizinin dün akşam yayınlanan beşinci bölümü parçalanmış...
Devamını Oku
Deprem MANŞET Yaşam

Depremzedeyiz diyerek daire kiralayıp fuhuş yaptılar

Depremzedeyiz diyerek daire kiralayıp fuhuş yaptılar... Bursa'da kendilerini depremzede olarak tanıtıp kiraladıkları apart dairelerde kadınları fuhşa zorlayan 4 kişi, gözaltına...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

Oya Doğan “Sete Gittim” için “Yabani” setini ziyaret etti!

Oya Doğan “Sete Gittim” için "Yabani" setini ziyaret etti! Gazeteci, yazar ve Dizi Doktoru Oya Doğan, “Sete Gittim” YouTube programıyla setlere konuk...
Devamını Oku
MANŞET POLiTiKA & SiYASET

İYİ Parti’de istifa dalgası sürüyor… Niğde Merkez İlçe Başkanı Selçuk Demir..

İYİ Parti’de istifa dalgası sürüyor... Niğde Merkez İlçe Başkanı Selçuk Demir partilerinden istifa etti. İYİ Parti Niğde İl Başkanı İbrahim...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

“Yıldızlar Bana Uzak”tan ilk tanıtım yayınlandı!

"Yıldızlar Bana Uzak"tan ilk tanıtım yayınlandı! atv’nin yeni dizisi ‘Yıldızlar Bana Uzak’ sırlarla dolu aşk ve intikam hikâyesiyle izleyicileri derinden...
Devamını Oku
GÜNCEL MANŞET

Erdoğan : Guterres küresel sistemin alarmına bastı

Erdoğan : Guterres küresel sistemin alarmına bastı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan,...
Devamını Oku
GÜNCEL MANŞET

Adaylar ne zaman açıklanacak? Erdoğan tarih verdi

Adaylar ne zaman açıklanacak? Erdoğan tarih verdi Erdoğan, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde AKP adına yarışacak adayların ne zaman açıklanacağını Yunanistan...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

Eda Ece’den ilk hamilelik pozu!

Eda Ece'den ilk hamilelik pozu! Yasak Elma dizisindeki Yıldız rolüyle geniş bir hayran kitlesine ulaşan Eda Ece, haziran ayında basketbolcu...
Devamını Oku
Dış Basın MANŞET

Yunan medyasında Cumhurbaşkanı Erdoğan manşetleri

Yunan medyasında Cumhurbaşkanı Erdoğan manşetleri Erdoğan'ın Yunanistan'a ziyareti Yunan medyasında büyük ses getirdi… Yunan medyası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Atina ziyaretini manşetlerine...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

Yıldız oyuncu kadrosuyla “Mest-i Aşk”in vizyon tarihi belli oldu

Yıldız oyuncu kadrosuyla "Mest-i Aşk"in vizyon tarihi belli oldu ENG Yapım Medya ile Semarya Film ortak yapımı Mevlana Mest-i Aşk...
Devamını Oku
MANŞET POLiTiKA & SiYASET

Ekrem İmamoğlu Akşener’in İstanbul Cakarta’ya döndü sözünü üstüne alınmadı..

Ekrem İmamoğlu Akşener'in İstanbul Cakarta'ya döndü sözünü üstüne alınmadı.. İyi Parti, Genel İdare Kurulu'nda (GİK) değerlendirdiği CHP'nin ittifak teklifini reddetti....
Devamını Oku