Aralık 8, 2023

CHANGE YOUR LANGUAGE

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Eşin: İşgalciler gücünü Müslümanların birlik olmamasından alıyor

huda par genel baskan yardimcisi esin isgalciler gucunu muslumanlarin birlik olmamasindan aliyor

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Eşin: İşgalciler gücünü Müslümanların birlik olmamasından alıyor

HÜDA PAR tarafından işgal rejiminin sözde büyükelçiliği önünde düzenlenen kitlesel basın açıklamasında konuşan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Eşin, Kudüs davasının aziz bir dava olduğunun altını çizdi.

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Eşin: İşgalciler gücünü Müslümanların birlik olmamasından alıyor

 

HÜDA PAR Ankara İl Başkanlığı tarafından Seymenler Parkı işgal rejiminin sözde büyükelçiliği önünde kitlesel basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasına Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistinli mücahitler için destek sloganları atıldı.

HÜDA PAR Ankara Gençlik Kolları Başkanı Murat Günaydın’ın sunuculuğunu yaptığı kitlesel basın açıklamasına, HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Eşin, siyasi parti ile STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Sık sık tekbirlerin getirildiği kitlesel basın açıklamasında; “Kahrolsun israil”, “HAMAS’a selam direnişe devam”, “Canımız kanımız sana feda Ey Aksa”, “Müslüman uyuma kardeşine sahip çık”, “Ankara’dan direnişe bin selam”, “Katil israil Filistin’den defol” ve “Zalimler için yaşasın cehennem!” sloganları atıldı.

Basın açıklamasına katılan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Eşin, “Hazreti Ömer’in takipçileri, Fatih Sultan Mehmet Han’ın, Selahaddin Eyyubi’nin, Abdülhamit Han’ın torunları hepinizi Allah’ın selamıyla selamlıyorum. Allah’ın selamı üzerinize olsun.” diyerek konuşmasına başladı.

“Yaklaşık bir haftadır Filistin’de işgale karşı, katliama ve zulme karşı operasyon başlatan Filistinli kardeşlerimizi selamlıyorum diyen” Eşin, “Her dakika, her saniye şehitler kervanına katılan kadınlarımızı, çocuklarımızı, yiğitlerimizi buradan tebrik ediyorum. Allah şehadetlerini kabul eylesin. Bu kirli savaş, bütün kameraların gözü önünde bütün dünya izlemektedir. Şu anda Gazze’de, yaklaşık 360 kilometrekarelik bir alanda tarihte eşi benzeri görülmemiş bir bombardıman ve saldırı var ki bugün yapılan açıklamalarda işgalci Amerika’nın Afganistan’da 1 yıl içerisinde kullanmış olduğu füze ve bombaya eşdeğer işgal rejimi son 6 gün içerisinde Afganistan’ın 1821’inde olan yani bin parçasından bir parça kadar küçük olan Gazze’ye karşı kullandı. Elbette biz Müslümanlar olarak, Türkiye halkları olarak Kürd’üyle, Türk’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’i… ile orada kardeşlerimizin katledilmesine, vatanlarından, topraklarından sürülmesine asla razı olmadık ve olmayacağız. Biz Kudüs davasına, Aksa davasına salt bir toprak kavgası olarak veya sadece Filistin ile israil arasındaki, Araplar ile israil arasındaki bir savaş, bir mücadele olarak görmüyoruz. Bunu akidevi bir mesele olarak görüyoruz.” dedi.

“Kudüs davası şu andaki mücadelesi bir hak batıl savaşıdır”

 

Arapların ‘Kudüs insanların ayıplarını ortaya çıkarır.’ sözünü hatırlatan Eşin, “Yani insanların gerçek yüzünü insanların içinde sakladıklarını ortaya çıkarır. Kudüs davası şu andaki mücadelesi bir hak batıl savaşıdır. İman ile küfrün savaşıdır. Mazlum ile zalim arasındaki bir savaştır. Ve bunu sahada bizzat görüyoruz. Eğer bu savaş sadece işgalci rejim ile Filistin halkı arasındaki bir savaş olmuş olsaydı. Emperyalist Amerika, İngiltere 10 bin kilometre öteden savaş gemilerini buraya göndermezdi. Ki dün Amerika Dışişleri Bakanı ‘ben bir Yahudi olarak buraya geldim.’ dedi. Maalesef Amerika 10 bin kilometre öteden buraya gelirken, Gazze’ye sadece bir kaç yüz metre ötede olan Mısır, Ürdün, Lübnan, Suriye ve diğer İslam ülkeleri bırakın oraya asker silah göndermeyi, oraya bir bardak su, bir parça ekmek bile gönderemiyorlar. Bu İslam ümmeti için kabul edilebilecek bir durum değildir.” şeklinde belirtti.

“Kudüs davası için mücadele edenler aziz yüz çevirenler zelil olmuştur”

Konuşmasının devamında Eşin, şunları aktardı:

“Buradan Türkiye dahil bütün İslam ülkelerine, halklara çağrımız şudur. İşgal rejimi sadece Filistinliler için bir tehdit değildir, sadece Araplar için bir tehdit değildir. Bu Türkiye için de bir tehdittir ki Cumhurbaşkanı Erdoğan şu açıklamayı yaptı ‘Amerika savaş gemilerin orada ne işi var? Suriye’de 23 Amerikan üssünün ne işi var?’ Biz de soruyoruz bütün bu güç, bütün bu yığınak Türkiye dahil bütün İslam alemine göz dağıdır, bir tehdittir. Eğer siz Filistin davasına, Kudüs davasına destek verirseniz, aynı akıbeti siz de yaşayacaksınız. Dolayısıyla diyoruz ki; bakın işgal rejimi güçlü değildir. Amerika yenilemez değildir ki; Afganistan’dan tavşanlar gibi kaçmak zorunda kaldı. Hepimiz bunu görmedik mi? Dolayısıyla bunlar güçlü değildir. Bunlar gücünü, kuvvetini Müslümanların bölük pörçük olmasından, Müslümanların birlik olmamasından alıyor. Kudüs davası aziz bir davadır. Allah-u Teâlâ etrafını bereketlendirmiş olduğu bir alandır. Kudüs davasına sahip çıkan, Kudüs davası için mücadele edenleri Allah-u Teâlâ aziz kılmıştır. Bunun yanında Kudüs davasına yüz çeviren Kudüs davası için mücadele etmeyenleri de zelil etmiştir. Tarih buna şahittir.”

“Ey işgalciler tarihten ders alın”

Son olarak işgalci rejime seslendiklerini belirten Eşin, “Tarihten ders alın. Siz Haçlılardan daha güçlü değilsiniz. Askerleriniz onlarınkinden daha fazla değil ama 200 yıl boyunca İslam coğrafyasını işgal ederek 4 devlet kuran Haçlılar bu topraklardan defolup gitmek zorunda kaldı. Aynı akıbeti siz de yaşayacaksınız ki şu anda kameralara yansıyan görüntülere yansıyan görüntüleriniz, o korkak haliniz bunun belirtisidir. Onun için Müslümanların adaletine sığının. Bu zulmü, bu işgali sona erdirin ve şu anda bütün dünyanın askeri, ekonomik desteğini arkasına almanıza rağmen Gazze’ye girmeye korkuyorsunuz. Çünkü siz ölmek değil yaşamayı, dünyada kalmayı daha çok seviyorsunuz. Ve şu anda karşınızda olanlar iman silahıyla şehadet aşığı olan bir nesildir. Sizin gibi yaşamaktan çok Kudüs için, Allah için, ümmet için hayatını feda etmeye hazırlar. Şehadet mektebinde yetişen bir nesil ile siz savaşacaksınız. Acılar yaşanıyor. Çocuklarımız, kadınlarımız, gençlerimiz çok hunharca katlediliyor. Ama Allah’ın izniyle zafer yakındır ve inşallah çok kısa bir sürede emin olun bundan. Allah-u Teâlâ bunu vaat ediyor. ‘Eğer siz Allah’a yardım ederseniz, Allah da size yardım eder.’ İnşallah en kısa sürede özgür Kudüs’te hep beraber olmayı, namaz kılmayı Allah-u Teâlâ bizlere nasip eder. Bu Allah için hiç de zor değildir.” ifadelerine yer verdi.

“Terör rejimi son günlerde Filistinli kardeşlerimize yönelik soykırım uygulamaktadır”

Basın açıklamasını HÜDA PAR Ankara İl Başkanlığı adına HÜDA PAR Genel Merkez Gençlik Kolları Üyesi Hüseyin Çamtay, tarafından okundu.

Açıklamasının başında Tevbe Süresinin 111 ayeti kerimesini okuyarak başlayan Çamtay, “Bugün dünyanın dört bir yanında ümmetin azizleri ‘Cuma Tufanı’ adıyla Filistin’e destek gösterileri gerçekleştirmektedir. Bizler de bu amaç ve gaye için bir araya gelmiş bulunmaktayız. 1917’de başlayan İngiliz işgaliyle birlikte siyonist terör örgütleri tarafından Filistin halkına yönelik gerçekleştirilen sistematik terör saldırıları ve katliamlar devam etmektedir. Terör rejimi son günlerde Filistinli kardeşlerimize yönelik soykırım uygulamaktadır. Abluka altındaki Gazze’de 2,5 milyonu aşkın kardeşimiz dünyanın en büyük açık hava hapishanesine alınmış durumdadır. Filistin halkı ise soykırım ve işgal karşısında mukavemet göstermekte; Mescid-i Aksa’yı, kendi topraklarını, vatandaşlarının canını ve İslam ümmetinin izzetini ve şerefini korumaktadır. Tüm işgal güçlerinin saldırılarına karşı büyük bir direniş gösteren ve direniş cephesini büyüten aziz Aksa Tufanı mücahitlerini selamlıyoruz. Onlar direndiler, öne atıldılar ve kaçmadılar!” dedi.

“İnsanlık Gazze’de can çekişirken İslam ülkelerinin bu pasif tavrı bir utanç sebebidir”

 

Çamtay, “ABD ve batılı ülkeler bir bütün olarak siyonist rejime tam destek vermekteler. Buna karşın İslam ülkeleri ya tamamen sessizlik içerisinde ya da katliamdan başka bir şey bilmeyen siyonist rejime sözde itidal çağrısı yapmakla meşgul oluyorlar. İnsanlık Gazze’de can çekişirken İslam ülkelerinin bu pasif tavrı bir utanç sebebidir. Siyonist işgal rejimi bütün bir İslam ümmetine ve mukaddes değerlerimize savaş açmış durumdadır. Filistin’de asıl ve tek sorun siyonist işgaldir ve tek suçlu da siyonist rejim ve bunların destekçileridir. Siyonist işgal, yalnızca Filistin için değil, başta bölgemiz olmak üzere dünya barışı için çok ciddi bir tehdittir. O halde bu tehdide karşı hepimiz aynı yerde buluşup, ortak bir tavır takınmak durumundayız. Kudüs davası, Mescid-i Aksa davası bütünüyle İslam ümmetini ilgilendiren bir davadır. Mescid-i Aksa hepimizin ilk kıblesidir ve orada zulüm gören Filistinliler de hepimizin kardeşleridir. Onlar bizim adımıza orada bir mücadele, bir savaş, bir direniş ortaya koymaya çalışıyorlar.” ifadelerine yer verdi.

“İslam ümmeti Filistinli kardeşlerini aç, susuz ve ilaçsız bırakmamalıdır”

Açıklamasının devamında Müslümanlara seslenen Çamtay, şunları aktardı:

“Ümmetin kurumları, hükümetleri, partileri, sivil güçleri, teşkilatları, şahsiyetleri; temel insan hakları, ekonomi, siyasi, sosyal, askeri ve manevi yönleriyle Müslüman kardeşlerinin yanında yer almalıdır. İslam ümmeti Filistinli kardeşlerini aç, susuz ve ilaçsız bırakmamalıdır. İşgalci çeteyi; gelinen aşamada katliamcı ve işgalci uygulama ve politikalarından vazgeçmesi, Gazze’ye uyguladığı ambargoyu kaldırması ve yeni bir katliama girişmemesi konusunda uyarıyoruz. HÜDA PAR olarak bir kez daha en yüksek sesle haykırıyoruz ve diyoruz ki; canımızla, kanımızla, malımızla ve evlad u iyalimizle ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın ve direnişin yanındayız. Filistin’in ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne giden her meşru eylemin yanındayız ve destekçisiyiz. Bu yolda üzerimize düşen her türlü fedakârlığı yapmaya hazırız. Direnişe ve dirilişe selam olsun!”

“Mitinge Davet!”

 

Pazar günü Diyarbakır ve İstanbul’da düzenlenecek mitinglere davet eden Çamtay, “Bu vesileyle ehli vicdan herkesi, Gazze’de bütün dünyanın gözleri önünde yaşanan vahşete ve soykırıma dur demek, Filistin halkının yalnız olmadığını bütün dünyaya haykırmak ve Siyonist rejimi lanetlemek adına 15 Ekim Pazar günü Saat 13.00’te Diyarbakır İstasyon Meydanında ve yine aynı gün 15 Ekim Pazar günü Saat 14.00’te İstanbul Maltepe’de düzenlenecek olan Mitinge davet ediyoruz. Özgür Kudüs’te buluşmak duasıyla.” dedi.

Ubeydullah Çakır hocanın okuduğu dua ile program son buldu.

Kaynak:Guneydoguguncel.Com

About Author

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME!
Sitemizde bulunan bazi haber içerikleri farklı sayfalardan çekilmektedir.

İletişim

HABER KALDIRMA – HABER DÜZELTME – ÖNERİ VE ŞİKAYET – REKLAM VE İŞBİRLİKLERİ için

Bizimle İletişim Kurun / KONTAK

Diyar21 Merkez Haber

MAGAZİN MANŞET

“Arka Sokaklar”da heyecan hız kesmiyor

"Arka Sokaklar"da heyecan hız kesmiyor Kanal D’nin, yapımcılığını D Media’nın üstlendiği her cuma akşamı yeni bölümleriyle ekrana gelen fenomen dizisi...
Devamını Oku
GÜNCEL MANŞET

Seçil Erzan’ın avukatı konuştu! Paraların yeri belli oldu

Seçil Erzan'ın avukatı konuştu! Paraların yeri belli oldu Seçil Erzan'ın avukatı konuştu! Toplanan paraların nerede olduğu ortaya çıktı Futbolcuların isminin...
Devamını Oku
ASAYİŞ MANŞET

Polis akademisinden sorumlu FETÖ’nün mahrem imamı yakalandı

Polis akademisinden sorumlu FETÖ'nün mahrem imamı yakalandı 6 yıldır aranan FETÖ'nün 'Emniyet Mahrem İmamı' Ankara'da yakalandı Ankara İl Emniyet Müdürlüğü,...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

Abdullah, Alev’den vazgeçmiyor!

Abdullah, Alev’den vazgeçmiyor! Show TV’nin, yapımını Gold Film’in, yapımcılığını Faruk Turgut’un üstlendiği dizisi Kızılcık Şerbeti’nin başrollerinde Barış Kılıç, Evrim Alasya,...
Devamını Oku
MANŞET POLiTiKA & SiYASET

Davutoğlu’ndan ittifaka yeşil ışık

Davutoğlu'ndan ittifaka yeşil ışık Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, bugün TBMM'de basın mensupları ile bir araya geldi....
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

Begüm Kütük: “Çocuğum olsun istiyorum, dua edin”

Begüm Kütük: "Çocuğum olsun istiyorum, dua edin" Begüm Kütük ile Erdil Yaşaroğlu, geçen akşam Karaköy'de yer alan bir otelde düzenlenen bir...
Devamını Oku
MANŞET SPOR

Erden Timur dünya yıldızını getiriyor

Erden Timur dünya yıldızını getiriyor Trendyol Süper Lig'in 15. haftasında Adana Demirspor'u konuk edecek olan Galatasaray'da hazırlıklar devam ederken, transfer...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

Beren Saat’ten Filistin açıklaması: “Utanıyorum”

Beren Saat'ten Filistin açıklaması: "Utanıyorum" "İstanbul İçin Son Çağrı" filmiyle gündemden düşmeyen Beren Saat, Mirgün Cabas’ın programına konuk oldu. Samimi...
Devamını Oku
MANŞET POLiTiKA & SiYASET

Özgür Özel Kılıçdaroğlu’nu ziyaret edecek

Özgür Özel Kılıçdaroğlu'nu ziyaret edecek İYİ Parti ve HEDEP'ten istediği ittifak yanıtını alamayan CHP'de Genel Başkan Özgür Özel'in Kemal Kılıçdaroğlu'nu...
Devamını Oku
MANŞET METEOROLOJİ

Meteoroloji kar uyarısı da yaptı

Meteoroloji kar uyarısı da yaptı Meteoroloji son hava durumu raporunu yayımladı. Buna göre, sıcaklıklar ülke genelinde hissedilir şekilde düşecek. Kuvvetli...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

İbrahim Çelikkol: “Natali’ye aşığım, evliliğe sıcak bakıyorum”

İbrahim Çelikkol: "Natali'ye aşığım, evliliğe sıcak bakıyorum" Mihre Mutlu ile beş yıllık evliliğini Mayıs 2022'de sonlandıran İbrahim Çelikkol, boşanmanın ardından...
Devamını Oku
DÜNYA MANŞET

Erdoğan’ın önünde eğilen Yunan Dışişleri Bakanı ülkesinde hedefe kondu

Erdoğan'ın önünde eğilen Yunan Dışişleri Bakanı ülkesinde hedefe kondu Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Yunanistan'a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

Seyran ve Suna arasındaki gerginlik dile dökülüyor

Seyran ve Suna arasındaki gerginlik dile dökülüyor Afra Saraçoğlu, Mert Ramazan Demir ve Çetin Tekindor ile Binnur Kaya’nın başrolde olduğu Yalı...
Devamını Oku
DÜNYA MANŞET

Son 3 günde 135 İsrail askeri aracını vurduk, Çok sayıda İsrail askerini öldürdük

Ebu Ubeyde : Son 3 günde 135 İsrail askeri aracını vurduk, Çok sayıda İsrail askerini öldürdük Kassam Tugayları sözcüsü Ebu...
Devamını Oku
DÜNYA MANŞET

Flaş.. Amerikan Senatosu ABD askerlerinin Suriye’den çekilmesini oylayacak

Flaş.. Amerikan Senatosu ABD askerlerinin Suriye'den çekilmesini oylayacak Senato, ABD askerlerinin Suriye'den çekilmesini oylayacak McConnell, ABD güçlerinin çekilmesinin İran destekli...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

Mert Ramazan Demir, Afra Saraçoğlu sorusuna ne yanıt verdi?

Mert Ramazan Demir, Afra Saraçoğlu sorusuna ne yanıt verdi? Mert Ramazan Demir arkadaşlarıyla katıldığı bir etkinlik sonrası görüntülendi. Oyuncuya Afra...
Devamını Oku
MANŞET POLiTiKA & SiYASET

İYİ Parti İl Başkan istifa etti!

İYİ Parti İl Başkan istifa etti! İYİ Parti'de yaşanan istifa furyasına bir kişi daha eklendi. İYİ Parti Niğde İl Başkanı...
Devamını Oku
GÜNCEL MANŞET

İBB’de kayıp atlardan sonra kayıp araçlar vakası!

İBB'de kayıp atlardan sonra kayıp araçlar vakası! İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde geçmiş dönemde yaşanan 'kayıp atlar' vakasının ardından şimdi de 'kayıp...
Devamını Oku
MANŞET Yaşam

İstanbul’da küçük çocuk ailesi tarafından İETT otobüsünde unutuldu

İstanbul’da küçük çocuk ailesi tarafından İETT otobüsünde unutuldu İstanbul Küçükçekmece’de bir aile küçük çocuğunu İETT otobüsünde unuttu. Çocuğun tek olduğunun...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

Onur Saylak kaybettiği babasını böyle anlatmıştı

Onur Saylak kaybettiği babasını böyle anlatmıştı Oyuncu ve yönetmen Onur Saylak geçen günlerde baba acısıyla sarsıldı. Saylak’ın 77 yaşındaki babası Fahri...
Devamını Oku