Kasım 28, 2023

CHANGE YOUR LANGUAGE

Devlet Bahçeli’den sert sözler

89b9a785 ccc6 4a5a be4e a4ac79002961

Devlet Bahçeli’den sert sözler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP MYK toplantısının ardından basın açıklaması yaptı.

Bahçeli, “17 Mart 2024 tarihinde bir şölen havasında yapmayı kararlaştırdığımız 14’ncü Olağan Büyük Kurultayımızla düğümlenecek demokratik süreçte, il ve ilçe kongrelerimizi disiplin, demokratik olgunluk, sağduyu, sükûnet, kardeşlik ve yüksek bir katılım eşliğinde gerçekleştiriyoruz” dedi.

KILIÇDAROĞLU ŞUUR KAYBINA UĞRADI

Bahçeli açıklamasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklenerek şunları söyledi;

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin manevi itibarına kara çalan ve 103 yıllık mehabetine hakaret eden Kılıçdaroğlu’nun parti içi çekişmeler, yavan ve yapay değişim çalkantıları nedeniyle iyice şuur kaybına uğradığı, oto kontrolünü kaybettiği, ağzından çıkanları kulaklarının duymadığı anlaşılmaktadır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi gazi bir Meclis’tir. Aksini iddia eden Kılıçdaroğlu gafil ve art niyetlidir. Meclisimiz 15 Temmuz gecesi tepesinden atılan bombalar altında bu şerefli unvana ikinci kez layık olmuştur.

Kılıçdaroğlu’nun aşırı hırsı ve anormal ihtirası aklının önündedir. Bu zat akıl tutulmasına hapsolmuşken, makulden ve milli değerlerden de tamamen uzaklaşmıştır.

CHP’nin il ve ilçe kongrelerinde havada uçuşan sandalyeler, her gün bir yenisine şahit olduğumuz şiddet sahneleri, demokrasiyi zehirleyen ve despotizmi çağrıştıran ilkel manzaralar Kılıçdaroğlu ve yönetiminin maskesini düşürmüştür.

CHP’yi demokrasiyle eşitleyen ve özdeşleştiren bozuk zihniyet sahipleri elbette fahiş bir yanlış ve yanılgının içindedir.

Bunların demokrasi anlayışı Türkiye düşmanlarının kabaran iştahını doyurmaya, dayatmaları sineye çekmeye, iç barış ve huzur iklimini bozucu faaliyetleri diri tutmaya hizmet etmektedir. CHP’nin demokrasi mantığıyla PKK-FETÖ’nün demokrasi retoriği üst üste örtüşmektedir. Bugünkü CHP’nin, 100 yıl önceki CHP’yle en küçük bağı, en ufak benzerliği kalmamıştır.

Bugünkü CHP’de mandacılar köprübaşını tutmuş, bölücüler baş tacı yapılmıştır. CHP demek kavga, kargaşa, karışıklık, karanlık ve kutuplaşma demektir. CHP değişirse Türkiye değişir demek sadece hamaset, sadece hezeyandır.”

SEZGİN TANRIKULU’NA TEPKİ

Bahçeli sözlerine şöyle devam etti;

“Bilhassa PKK/YPG’nin işbirlikçi kitlesinden olan potansiyel bir terörist, üstelik CHP milletvekili, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne iftira atmıştır. Günlerdir sabırla ve dişimi sıkarak gelişmeleri takip ettim. Kim ne söyledi veya ne söyleyecek ona baktım. Günü ve saati geldiğinde konuşmak, tarafımızı ve tavrımızı göstermek için beklemeye koyuldum. İşte o gün bugündür.

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne saldıran bu alçak ve aşağılık sözde milletvekilinin ağzı düşman ağzıdır, aidiyeti kandil mağaralarıdır. Vatandaşlarımızı helikopterden atan, köyleri yakan asker Türk askeri değildir. Böyle bir hadise de vuku bulmamıştır. Bu dil terör dili, bölücü örgüt ezberi, husumet ve hıyanet tebliğidir.

CHP yönetiminin kendi partisinde bulunan bu satılmış PKK’lıya lazım gelen cezayı vermekten imtina etmesi, basit ve caydırıcı olmaktan uzak tutumu adı konulmamış bir ağız ve akıl birliğine delalettir. Yükte hafif, pahada ağır ne kadar rezalet ararsanız CHP yönetiminde bulmanız kaçınılmazdır. Türk milletinin medarı iftiharı Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bühtanla sataşmak ve saldırmak şerefini kaybetmiş vatansızların, kimliğini iki paralık etmiş bayraksızların harcıdır.

Ne vatansızların ne de bayraksızların Türkiye Büyük Millet Meclis’inde yeri yoktur. Tahammül sınırlarını gerdikçe geren, sabır taşını çatladıkça çatlatan bölücülerden Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni arındırmak tarihe, millete, şehitlere, gazilere vefa borcudur.”

AYM NEYİ BEKLİYOR?’

“Bakınız HDP’yle ilgili açılan kapatma davası hala sürüncemededir. Bu durum haksızlıktır, hukuksuzluktur, Türk milletine saygısızlıktır. Anayasa Mahkemesi’nin yolu yol değildir, tarafı adaletin ve milli varlığın yanı hiç değildir.

Mevcut haliyle Anayasa Mahkemesi’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin egemenlik haklarını gözetmek yerine HDP’nin ve bölücülüğün değirmenine ısrarla su taşıdığı ayan beyan ortadadır. Terörizmin kilit taşı, siyasi damarı, ikmal merkezi, terörist devşirme mekaniğinin ana arteri HDP’nin ve devamı niteliğindeki Yeşil Sol Parti’nin bir gün bile faaliyet içinde olması zillettir, rezalettir.

Sormak lazımdır ki, Anayasa Mahkemesi neyi bekliyor? Nasıl bir delil istiyor? Hükmü açıklamak için daha neyin olmasını planlıyor? Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açtığı davada, hazırladığı iddianamede eksik bırakılan ne vardır da Anayasa Mahkemesi bunca zamandır hukuki süreci ağırdan almaktadır? Böylesi bir kepazeliği hukukun üstünlüğüyle, hukuk devleti ilkesiyle açıklamak mümkün müdür?

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın da, yetki ve sorumluluklarını güçlendirerek Türkiye Cumhuriyeti Başsavcılığı adıyla yeni baştan kurumsal organizasyonun yapılması beklentimiz ve görüşümüzdür.

Türkiye’de üstünlerin hukuku bitmiştir. Türkiye’de terör hukuku hiçbir zaman geçerli olmamıştır. Şayet bir hukukçu kendi siperine gömülürse, önyargıları ve ideolojik dürtüleri öne çıkarsa orada adaletin tesis ve tecellisi biliniz ki imkansızdır. Biz adalet istiyoruz, üstelik hemen istiyoruz. Biz şehitlerimizin hakkını müdafaa ediyoruz. Biz gazilerimizin sesine kulak veriyoruz. Anayasa Mahkemesi’nin görevini derhal yapmasını bekliyoruz.

Dağda tepesine bindiğimiz canilerin, yurt içinde ve yurt dışında önümüze katıp kovaladığımız teröristlerin Anayasa Mahkemesi’ne sığınmasına, arka kapıdan içeri girmelerine göz yummayacağız. Doğruya doğru, yanlışa yanlış diyeceğiz.

Gündüz şapkalı, gece külahlı olanlarla Anayasa Mahkemesi’nin aynı çizgiye sürüklenmesi hukuk onuruna ve demokrasi namusuna sürülmüş kara bir lekedir, bu leke muhakkak temizlenecektir. Feriştahı gelse duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz, hiçbir zaman da boyun eğmeyeceğiz.”

“MİLLETVEKİLLİĞİ DÜŞÜRÜLMELİ”

PKK’ya sözcülük yapan bir suçluya hazineden maaş verilmesi skandaldır, günahtır, alan için de haramdır. Hukuk ve demokrasinin kuralları eksiksiz işletilerek bu çürümüşün milletvekilliği düşürülmeli, mahkeme yolu ardına kadar açılmalıdır.

MHP lideri gündemdeki diğer konulara da değindi;

ERMENİSTAN AKLINI BAŞINA ALMALI

ABD’nin Ermenistan ile ortak tatbikatı bölge huzuruna kastetmektir. Karabağ Türk’ün yurdudur. Ermenistan aklını başına almalı, ateşle oynamaktan vazgeçmelidir. Soydaşlarımız yalnız değildir.

AB’YE SERT TEPKİ

Bizim için Avrupa Birliği bitmiştir. 60 yıl kaybettik. Bir 60 yıl daha kaybedemeyiz. Türkiye çevresinde dost kuşağı oluşturmaya Mahir ve muktedirdir. NATO’ya da mahkum olmadığımız herkesçe bilinmelidir. Türkiye Cumhuriyeti tam bağımsızdır.

SORU – CEVAP

AZERBAYCAN’IN BAŞLATTIĞI OPERASYON

Azerbaycan ne yapmak istiyorsa yapmıştır. AB’ye söz düşmez. AB önce kendisine baksın.

YEREL SEÇİM

Cumhur İttifakı’yla biriz beraberiz ve yarın da beraber olacağız.

ORTAK ÇALIŞMA OLACAK MI?

7 Ekim 2023 tarihinde AK Parti’nin kongresinden sonra belediye seçimleri üzerinde çalışmaları hızlandıracaklardır. 2 arkadaşımızı görevlendirdik.

ÖZGÜR ÖZEL AÇIKLAMASI

6’lı masa, Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı adayı olarak göstermişler. İsteğim Kemal Kılıçdaroğlu’nu üzmesinler.

KOMŞULUK ÇAĞRISI

Mahallede komşuya verilecek ev olmadığı anlaşılmıştır.

Kaynak Haber: HaberVitrini.Com

About Author

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME!
Sitemizde bulunan bazi haber içerikleri farklı sayfalardan çekilmektedir.

İletişim

HABER KALDIRMA – HABER DÜZELTME – ÖNERİ VE ŞİKAYET – REKLAM VE İŞBİRLİKLERİ için

Bizimle İletişim Kurun / KONTAK

Diyar21 Merkez Haber

GÜNCEL MANŞET

Seçil bize bunun Fatih Terim fonu olduğunu söyledi

Seçil bize bunun Fatih Terim fonu olduğunu söyledi Türkiye'nin gündemine oturan fon dolandırıcılığında her geçen gün yeni detaylar ortaya çıkıyor....
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

Genco Özak “Adım Farah” kadrosunda!

Genco Özak "Adım Farah" kadrosunda! FOX ekranlarının sevilen dizisi Adım Farah’ın kadrosuna sürpriz bir isim dahil oluyor. Demet Özdemir ve...
Devamını Oku
MANŞET Yaşam

Türkiye Gazze’ye sahra hastanesi ve konteyner kent kuracak

Türkiye Gazze'ye sahra hastanesi ve konteyner kent kuracak Gazze'de kurulacak sahra hastanesi için teknik heyet Gazze'de Gazze’de kurulması öngörülen sahra...
Devamını Oku
MANŞET Yaşam

İzmir’de akmayan suya yeni zam

İzmir'de akmayan suya yeni zam İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı 7'nci birleşiminde 1 Aralık 2024’ten itibaren suya yüzde 15...
Devamını Oku
MANŞET POLiTiKA & SiYASET

İyi Parti karışacak! Anketlerde daha yüksek çıkmak için para teklif edildi…

İyi Parti karışacak! Anketlerde daha yüksek çıkmak için para teklif edildi... Avrasya Araştırma'nın eski Başkanı Kemal Özkiraz, seçim döneminde İyi...
Devamını Oku
MANŞET POLiTiKA & SiYASET

Son Dakika: AK Parti’de İstanbul adaylığı için konuşulan isimler ikiye indi

AK Parti'de İstanbul adaylığı için konuşulan isimler ikiye indi AK Parti, yerel seçimlerde İstanbul adayını belirlemek için çalışmalarını hızlandırdı. Kulislerde...
Devamını Oku
MANŞET Yaşam

İstanbul’daki ilçelerin isimleri nereden geliyor?

İstanbul’daki ilçelerin isimleri nereden geliyor? İstanbul, doğal güzellikleri ve tarihi gibi özellikleriyle dünyanın en gözde şehirleri arasında yerini alır. İki...
Devamını Oku
MANŞET POLiTiKA & SiYASET

İYİ Parti’de adaylık süreci hiç iyi değil

İYİ Parti'de adaylık süreci hiç iyi değil Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın iddialarıyla karışan İYİ Parti'de, belediye başkanlığı aday adaylığı başvuru...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

Akın Akınözü rüzgarı dinmiyor!

Akın Akınözü rüzgarı dinmiyor! O3 Medya imzalı "Aile Albümü" dizisiyle ekrana dönmeye hazırlanan Akın Akınözü'nün başrolünde oynadığı projeler yurt dışında...
Devamını Oku
MANŞET METEOROLOJİ

Türkiye, kasım yağışlarında 50 yıl önceyi yaşıyor

Türkiye, kasım yağışlarında 50 yıl önceyi yaşıyor Türkiye, yağışlı havanın etkisi altına girdi. Uzmanlar, bu ay ortasında başlayan ve kuvvetli...
Devamını Oku
DÜNYA MANŞET

İşgalci ABD Eski Güvenlik Danışmanı Bolton: HAMAS, israil’e karşı önemli bir zafer kazandı

İşgalci ABD'nin Eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS) ile siyonist rejim arasındaki geçici ateşkes anlaşmasını,...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

“Kızıl Goncalar” için geri sayım başladı!

"Kızıl Goncalar" için geri sayım başladı! Özgü Namal ve Özcan Deniz ekranlara geri dönüyor. İki usta oyuncunun başrollerini paylaşacağı Kızıl...
Devamını Oku
DÜNYA MANŞET

Zebihullah Mücahid: Kadına yönelik her türlü şiddet yasaktır

Afganistan İslam Emirliği Sözcüsü Zebihullah Mücahid, ülkede kadına yönelik her türlü şiddetin yasak olduğunu ve kadına şiddet uygulayanların soruşturma makamları...
Devamını Oku
DiYARBAKIR YEREL HABER MANŞET

Ebu Ubeyde’nin posteri Çınar Zerzevan Kalesine Astılar

Geçtiğimiz günlerde, İşgalci Israil'in 7 Ekimden bu yana gerçekleştirmiş olduğu katliamlara dikkat çekmek amacıyla İsrail Başbakanı Netanyahu maketini Diyarbakır surlarından...
Devamını Oku
ASAYİŞ DiYARBAKIR YEREL HABER MANŞET

Diyarbakır’da çalıntı araç soruşturması: 7 gözaltı

Diyarbakır'da "change" araç soruşturmasında 7 şüpheli yakalandı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Oto Hırsızlık...
Devamını Oku
MANŞET POLiTiKA & SiYASET

Ethem Baykal: Akşener seçimi kaybettik diye gülüyordu

Ethem Baykal: Akşener seçimi kaybettik diye gülüyordu İYİ Parti'den ihracı istenen Kurucular Kurulu üyesi Ethem Baykal, seçim hezimetinin yaşandığı gece...
Devamını Oku
MANŞET Yaşam

İzmir’de deniz taştı, sokaklar su altında kaldı

İzmir'de gece saatlerine etkili olan yoğun yağışın ardından denizin taşması sonucu yollar, iş yerleri ve araçlar su altında kaldı. İzmir'de...
Devamını Oku
MANŞET Trafik

Karlı yollarda araç kullananların dikkat etmesi gereken 12 madde…

Karlı yollarda araç kullananların dikkat etmesi gereken 12 madde... Havaların soğumasıyla beraber karlı ve buzlu zeminde dikkatli araç kullanmak, hayat...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

Netflix sordu, Afra Saraçoğlu ve Mert Ramazan Demir gündem oldu

Netflix sordu, Afra Saraçoğlu ve Mert Ramazan Demir gündem oldu Yalı Çapkını dizisindeki arkadaşlıkları aşka dönüşen Afra Saraçoğlu ve Mert Ramazan Demir X platformunda gündem oldu....
Devamını Oku
MANŞET METEOROLOJİ

67 il için kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülkenin büyük bölümünde beklenen fırtına, kuvvetli yağış ve kar nedeniyle 67 il için "turuncu" ve "sarı" uyarıda...
Devamını Oku