Aralık 11, 2023

CHANGE YOUR LANGUAGE

“2023 HAKSİAD 4. İşadamları Buluşması” yabancı girişimci ve işadamların takdirini topladı

2023 haksiad 4 isadamlari bulusmasi yabanci girisimci ve isadamlarin takdirini topladi

“2023 HAKSİAD 4. İşadamları Buluşması” yabancı girişimci ve işadamların takdirini topladı

HAKSİAD öncülüğünde 21-24 Eylül tarihleri arasında Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde gerçekleştirilen işadamları buluşmasına katılan yabancı girişimci ve işadamları İLKHA muhabirine konuşarak programla ilgili takdirlerini anlattılar.

“2023 HAKSİAD 4. İşadamları Buluşması” yabancı girişimci ve işadamların takdirini topladı

Hak Sanayici ve İşadamları Derneği (HAKSİAD) koordinasyonunda 2018 yılından bu yana her yıl düzenlenen Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden sanayici, girişimci, yatırımcı ve işadamların katılımıyla “2023 HAKSİAD 4. İşadamları Buluşması” yapıldı.

21 Eylül Perşembe günü tanışma toplantısıyla başlayan program daha sonraki günler birbirinden değerli konuşmacıların “Dış Ticaret İhracat İthalat”, “E-Ticaret”, “Kriz Yönetimi” ve “Ticaret İhsan ve Adalet” konularında yaptıkları konuşmalar, sunumlar, sektör toplantıları ve firma tanıtımları gibi programlarla dolu dolu geçti. Program uluslararası girişimciler ve işadamlarının büyük takdirini kazandı.

Program, katılımcılar arasında heyecan uyandırırken, uluslararası iş dünyasının birçok kişiyi bir araya getirdi.

Buluşma, iş dünyasının çeşitli sektörlerinden katılımcıları bir araya getirerek yeni iş fırsatlarına ve işbirliğine kapı araladı.

Katılımcılar, etkinliğin zengin içeriği ve verimli ağ oluşturma fırsatlarından büyük memnuniyet duydu.

Gelecek yıllarda daha fazla büyüme ve başarı bekleniyor.

“HAKSİAD programında ticari alanda büyük bir yardımlaşmaya şahit olduk”

Suriyeliler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Halid Sevvaf

Türkiye’deki en büyük Arap kuruluşu olan ve 2017’den bu yana hizmet veren Suriyeliler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Halid Sevvaf, “Bizler bugün burada işadamları derneği olan HAKSİAD’ın Ankara’da düzenlediği buluşmaya dernek başkanı olan Fikri beyin nazik daveti üzerine katıldık. Tabi burada çok çeşitli bir katılımla karşılaştık. Açıkçası burada çok çeşitli iş sektörleri ve farklı ülkelerden ve bölgelerden katılan daha önce pek karşılaşmadığımız çok zengin bir katılım söz konusudur. Burada her ırktan tüm iş sektörlerini kapsayan bütüncül bir katılım var. Aynı zamanda sıcak bir ortamla da karşılaştık ve ticari alanda büyük bir yardımlaşmaya şahit olduk. Bu buluşmanın yatırımcı ve işadamlarından oluşan tüm katılımcılar için faydalı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

“HAKSİAD’ın yapmış olduğu bu programı yurt dışındaki tüccarların tüm Türkiyeli tüccarlar ile bir araya gelip fikir alışverişinde bulunması açısından gerçekten çok önemli buluyorum”

Uluslararası Irak İşadamları Federasyonu Başkanı, IDEAS E-Ticaret ve İhracat Şirketinin Başkanı Abdüsselam Zübeyir

Iraklı ve 5 senedir İstanbul’da ikamet eden Uluslararası Irak İşadamları Federasyonu Başkanı, IDEAS E-Ticaret ve İhracat Şirketinin Başkanı Abdüsselam Zübeyir, şunları aktardı:

“HAKSİAD’ın Ankara’da düzenlediği buluşmaya bizi de davet etmesinden dolayı onur duyduk. Gerçekten çok güzel bir buluşma ve konferans oldu. Bu sayede farklı alanlardaki yatırımcılarla buluşma ve fikir alışverişinde bulunma fırsatı yakaladık. Özellikle bu buluşmadan sonra Diyarbakır’daki iş adamlarını ziyaret etmemiz ve hatta orada yatırım yapmamız gerektiğini düşünüyoruz. Ayrıca Iraklı yatırımcılara Diyarbakır’da yatırım yapma fırsatını değerlendirmeleri çağrısında da bulunacağız. HAKSİAD’ın yapmış olduğu bu program yurt dışındaki tüccarların başta Türkiye’nin doğusundaki tüccarlar ile olmak üzere tüm Türkiyeli tüccarlar ile bir araya gelip fikir alışverişinde bulunması açısından gerçekten çok önemli buluyorum. Bizler açıkçası Türkiye’nin gerek doğusu ve gerek diğer bölgelerindeki bu yatırım ve fırsatların bir parçası olmak ve bunları pazarlamayı arzuluyoruz. Biz Uluslararası Irak İşadamları Federasyonu olarak Iraklı yatırımcıları dünya genelinde temsil eden birçok üyeye sahibiz. Bizler bu üyelerimizin buradaki işadamları ve ürünleri ile tanışmaları ve özellikle HAKSİAD’a üye olan işadamlarının malları başta olmak üzere tüm Türkiye ürünlerinin kendi ülkelerinde pazarlanabileceği bir piyasa oluşturmaları yönünde kendilerini teşvik edeceğiz. Söylediğimiz gibi https://waywez.com/ar adında bir elektronik web sitesi kurduk ve bu sitede sadece Türkiye ürünlerini dünya piyasasına pazarlamaktadır. Sitemiz Arapça, İngilizce, Fransızca ve Türkçe hizmet vermektedir. Buradan özelde Türkiye’deki işadamlarına ve özellikle HAKSİAD üyelerine bu site üzerinden ürünlerini pazarlayarak daha geniş bir müşteriye ulaşmalarını teklif ediyorum.”

“Düzen ve koordine açısından çok iyi bir performans ile karşılaştık”

Mısırlı İşadamları Derneği (NEMA) Yönetim Kurulu Üyesi Salahaddin Güneş

Mısırlı İşadamları Derneği (NEMA) Yönetim Kurulu Üyesi Salahaddin Güneş, “HAKSİAD’ın düzenlediği işadamları buluşmasına katılım sağladık. Buluşma ile ilgili izlenimlerim çok düzenli ve güzel tertip edilmesi yönündedir. Açıkçası düzen ve koordine açısından çok iyi bir performans ile karşılaştık. Bizi davet ettikleri ve böyle güzel bir program düzenledikleri için tüm HAKSİAD yetkililerine teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

“İslami değerlere göre çalışan işadamlarını görmek insanı gerçekten mutlu ediyor

Mustafa Öğreten

Aslen Afgan olan 29 yaşındaki Makine Mühendisi Mustafa Öğreten, Almanya’da doğup büyüdüğünü söyledi.

Öğreten, “Almanya’da makine mühendisliğini okudum ve yüksek lisans yaptım Hamburg Teknik Üniversitesi’nde. Birkaç yıldır bir ekip olarak Türkiye’ye yerleştik. İstanbul ve Yalova’da ofislerimiz var. E-Ticaret ile uğraşıyoruz ve inşaat ile uğraşıyoruz. Almanya, Dubai, Çin ve Türkiye’de ofislerimiz var. Kısmet oldu HAKSİAD’daki abilerle tanıştık. Elhamdülillah buradaki konferansta da çok farklı işadamlarıyla görüştük, sohbet ettik ve tecrübelerinden istifade ettik. Genel olarak İslami değerlere saygılı olan ve İslami değerlere göre çalışan işadamlarını görmek insanı gerçekten mutlu ediyor. Özellikle Almanya’dan gelen birisi için inanılmaz ve çok güzel bir şeydir. Allah daim kılsın inşallah. Genel olarak bizim ekip ve buradaki abiler elhamdülillah Allah bize sadaka verme fırsatı verdi. Ekibimizle karımızın yüzde 20’sini her ay sadaka olarak veriyoruz. O sadaka Türkiye’de, Afganistan’da ve Suriye gibi yerlerde yetimlere ve mağdur ailelere gidiyor. Buradaki abilerin dediği gibi bir işadamı sadece maddiyat biriktirmeyi değil sadaka vermeyi de unutmamak gerekir. Allah hepimizi af etsin inşallah ve sadakalarımızı kabul etsin. Allah hepimizden razı olsun.” duasıyla konuşmasını bitirdi.

“Sadece para kazanma hırsıyla değil, insanlığın faydasını hedefleyen işadamları ile tanışmaktan ötürü çok istifade ettik”

Abdullah Mer

HAKSİAD’ın toplantısını çok beğendiğinin altını çizen Mısır’dan Abdullah Mer, ise şunları aktardı:

“HAKSİAD işadamları derneğinin düzenlediği buluşmaya katıldık. Bizler İstanbul’da inşaat sektöründe çalışmaktayız. Programa katılmaktan ötürü onur duyduk. Özellikle Türkiyeli, Suriyeli, Iraklı ve daha birçok farklı ülkeden katılımcılar ile tanışma fırsatı bulmamız bizim açımızdan çok faydalı oldu. Bu programa katılmaktan ötürü çok mutluyuz ve çok faydalandık. Özellikle sadece para kazanma hırsıyla değil, topluma faydalı olup kendi ülkelerini kalkındırmayı ve genel anlamda insanlığın faydasını hedefleyen işadamları ile tanışmaktan ötürü çok istifade ettik.”

“HAKSİAD bünyesinde gerçekleştirilen böyle bir programa çağrıldığım için çok mutluyum”

Eşref Mahmutoğlu

Son olarak aslen Mısırlı ve Türkiye’de ikamet eden Eşref Mahmutoğlu, “Gayrimenkul ve karton, kâğıt üretim makinalarının ham maddesi ithalatı olmak üzere iki farklı alanda iş yapmaktayım. Gerçekten HAKSİAD bünyesinde gerçekleştirilen böyle bir programa çağrıldığım için çok mutluyum. Bu güzel ekiple olan birlikteliğimizden ötürü çok memnunuz. Bize farklı alanlardaki iş adamlarıyla fikir alışıverişinde bulunma ve yatırım konusunda yardımlaşma fırsatı verdikleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Rabbimizden de muvaffakiyet niyaz ediyoruz.” diye konuştu.

Kaynak Haber: GuneydoguGuncel.COm

About Author

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME!
Sitemizde bulunan bazi haber içerikleri farklı sayfalardan çekilmektedir.

İletişim

HABER KALDIRMA – HABER DÜZELTME – ÖNERİ VE ŞİKAYET – REKLAM VE İŞBİRLİKLERİ için 

Bizimle İletişim Kurun / KONTAK

Diyar21 Merkez Haber

MANŞET SPOR

DİYARBAKIRSPOR ZİRVEYE YAKLAŞIYOR

DİYARBAKIRSPOR ZİRVEYE YAKLAŞIYOR Bölgesel Amatör Futbol (BAL) 9.Grup'ta bir diğer Diyarbakır temsilcisi Çınar Belediyespor'u 6-1 mağlup eden Diyarbakırspor, liderle puan...
Devamını Oku
DÜNYA MANŞET

Kızının doğum günü Gazze’de binayı bombalatan İsrailli yarbay gebertildi

Kızının doğum günü Gazze'de binayı bombalatan İsrailli yarbay gebertildi Filistinlilerin evlerini bombalatarak kızının doğum gününü kutlayan o işgalci öldürüldü Gazze...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

Ölümlü Dünya 2’nin sırrı “BİR” olmak!

Ölümlü Dünya 2’nin sırrı “BİR” olmak! Son zamanlarda beni çok eğlendiren ama aynı zamanda da umutlandıran bir gelişme oldu. Öncelikle...
Devamını Oku
MANŞET Yaşam

Zara’dan ‘Akıllara zarar Gazze paylaşımı: Tepkiler çığ gibi büyüdü

Zara'dan 'Akıllara zarar Gazze paylaşımı: Tepkiler çığ gibi büyüdü Türkiye'de yüzlerce mağazası bulunan giyim mağazası Zara'nın sosyal medya hesabından paylaştığı...
Devamını Oku
MANŞET SPOR

BAĞLAR BELEDİYESPOR 10 KİŞİYLE GALİBİYETE ULAŞTI

BAĞLAR BELEDİYESPOR 10 KİŞİYLE GALİBİYETE ULAŞTI Bölgesel Amatör Futbol Ligi (BAL) 9.Grup'ta bir diğer Diyarbakır temsilcisi Adaletspor'la karşılaşan Bağlar Belediyespor,...
Devamını Oku
MANŞET Yaşam

Babacan’ın annesi son yolculuğuna uğurlandı

Babacan’ın annesi son yolculuğuna uğurlandı DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın vefat eden annesi Güner Babacan, son yolculuğuna uğurlandı. Babacan,...
Devamını Oku
EKONOMI MANŞET

Bakan Şimşek’in yatırımcı turu… Yeni adres İspanya

Bakan Şimşek'in yatırımcı turu... Yeni adres İspanya Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yurt dışındaki yatırımcı toplantıları kapsamında önümüzdeki günlerde...
Devamını Oku
BÖLGE HABER MANŞET Yaşam

Akgün: Dünya İnsan Hakları Günü var ama dünyada insan hakları yok

Akgün: Dünya İnsan Hakları Günü var ama dünyada insan hakları yok Şırnak Şehri Nuh Platformu, Dünya İnsan Hakları Gününde basın...
Devamını Oku
MANŞET POLiTiKA & SiYASET

İYİ Parti’den teşkilata ittifak uyarısı

İYİ Parti'den teşkilata ittifak uyarısı İYİ Parti yönetiminin herhangi bir partiden ittifak konusunda gelecek görüşme ve istişare talepleri konusunda teşkilatlarını...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

Salih Bandemci: “İlk defa yoksul birini oynuyorum”

Salih Bandemci: "İlk defa yoksul birini oynuyorum" Ulan İstanbul, İstanbullu Gelin, Öyle Bir Geçer Zaman Ki, son olarak ise Kulüp...
Devamını Oku
MANŞET POLiTiKA & SiYASET

Adaylar ne zaman açıklanacak? Erdoğan tarih verdi

Adaylar ne zaman açıklanacak? Erdoğan tarih verdi Erdoğan, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde AKP adına yarışacak adayların ne zaman açıklanacağını Yunanistan...
Devamını Oku
MANŞET Yaşam

Güner Babacan son yolculuğuna uğurlandı

Güner Babacan son yolculuğuna uğurlandı DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın annesi Güner Babacan’ın naaşı Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi. Ali...
Devamını Oku
Amedspor MANŞET SPOR

AMEDSPOR’DA ÇÖKÜŞ DEVAM EDİYOR 1-1

AMEDSPOR’DA ÇÖKÜŞ DEVAM EDİYOR 1-1 TFF 2. Lig Kırmızı Grupta Alagöz Holdıng Iğdırspor , kardeş kulüplerden Amedspor’u ağırladı. Çekişmeli geçen...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

Halil İbrahim Ceyhan rakiplerini geride bıraktı

Halil İbrahim Ceyhan rakiplerini geride bıraktı Erkek oyuncular sosyal medya kullanıcıları tarafından, kasım ayında da milyonlarca paylaşımda yorumlandı. MTM Medya...
Devamını Oku
Diyarbekirspor MANŞET SPOR

DİYARBEKİRSPOR UYGUN ADIM PLAY-OFF’A DOĞRU…

DİYARBEKİRSPOR UYGUN ADIM PLAY-OFF'A DOĞRU Ankara Demirspor'u 2-1 yenerek rakibiyle puanlarını eşitleyen Diyarbekirspor, çıkışını devam ettirerek Play-Off potasına bir adım...
Devamını Oku
MANŞET Yaşam

Yeni yargı paketinin ayıntıları ortaya çıktı! 105 madde değişiyor

Yeni yargı paketinin ayıntıları ortaya çıktı! 105 madde değişiyor Yeni yargı paketinin ayıntıları ortaya çıktı! Adli para cezaları, hakaret suçu,...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

Miray Daner ve Deniz Can Aktaş objektif karşısında!

Miray Daner ve Deniz Can Aktaş objektif karşısında! Hudutsuz Sevda diziziyle ekranda olan Miray Daner ve Deniz Can Aktaş Hello için...
Devamını Oku
MANŞET POLiTiKA & SiYASET

Akşener : 14’e 35 CHP’ye hayır çıktı, üçüncü yol oluşturacağız

Akşener : 14'e 35 CHP'ye hayır çıktı, üçüncü yol oluşturacağız Akşener: 14 evet, 35 hayırla üçüncü yolu oluşturmaya gayret edeceğiz...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

“Bir Derdim Var”dan final fragmanı paylaşıldı

"Bir Derdim Var"dan final fragmanı paylaşıldı Birce Akalay ve Mert Fırat’ı başrollerinde yer aldığı dizinin dün akşam yayınlanan beşinci bölümü parçalanmış...
Devamını Oku
Deprem MANŞET Yaşam

Depremzedeyiz diyerek daire kiralayıp fuhuş yaptılar

Depremzedeyiz diyerek daire kiralayıp fuhuş yaptılar... Bursa'da kendilerini depremzede olarak tanıtıp kiraladıkları apart dairelerde kadınları fuhşa zorlayan 4 kişi, gözaltına...
Devamını Oku