CHANGE  LANGUAGE

Erdoğan: Siyonist rejim günümüzde her zamankinden daha yalnız ve nefret ediliyor.D21 News

Ukrayna savaşını sona erdirmek

Erdoğan: Siyonist rejim günümüzde her zamankinden daha yalnız ve nefret ediliyor.

Bu rejimin Gazze’deki suçlarına karşı uluslararası toplumun tepkisiz kalması, daha fazla skandala yol açmaktadır.

Siyonist rejim günümüzde her zamankinden daha yalnız ve nefret ediliyor
Siyonist rejim günümüzde her zamankinden daha yalnız ve nefret ediliyor

Reisi, Siyonist rejimin Suriye’deki konsolosluğumuza yönelik canice saldırısını kınayan tutumundan dolayı Türkiye’ye teşekkür ederken, bu suçun cevapsız kalmayacağını vurgulayarak,

Ekonomik ve politik ilişkiler

Siyonistlerin Gazze’deki suçlarına karşı en etkili caydırıcılığın, İslam ülkeleri ve bu rejim arasındaki ekonomik ve politik ilişkilerin kopması olduğunu belirtti. Reisi görüşmede ayrıca “Bugün Amerika ve Batılı ülkelerin desteği, uluslararası kuruluşların ve insan hakları forumlarının Siyonist rejimin mazlum Gazze halkına karşı işlediği suçlara karşı eylemsiz kalması, bu ülke ve kuruluşlar açısından daha fazla skandala yol açmıştır.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan: Siyonist rejim her zamankinden daha yalnız ve nefret ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Reisi’nin İran halkının Ramazan Bayramı’nı tebrik ederken, İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamaney için de en içten dileklerini iletti.

Reisi: İslam ülkeleri ile Siyonistler arasındaki ekonomik bağların kesilmesi gerekiyor / Erdoğan: Siyonistlerden nefret ediliyor

İslam ülkeleri ile Siyonist rejim arasındaki ekonomik ilişkilerin tamamen kesilmesiyle, Gazze’de işlenen suçlara karşı caydırıcı olabileceğini düşünerek “Bugün Amerika ve Batılı ülkelerin desteği, uluslararası kuruluşların ve insan hakları forumlarının Siyonist rejimin mazlum Gazze halkına karşı işlediği suçlara karşı eylemsiz kalması, bu ülke ve kuruluşlar açısından daha fazla skandala yol açmıştır.” ifadelerini kullandı.

Reisi: İslam ülkeleri ile Siyonistler arasındaki ekonomik bağların kesilmesi gerekiyor / Erdoğan: Siyonistlerden nefret ediliyor
Reisi: İslam ülkeleri ile Siyonistler arasındaki ekonomik bağların kesilmesi gerekiyor / Erdoğan: Siyonistlerden nefret ediliyor

Ramazan Bayramı münasebetiyle Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Ayetullah Reisi arasında gerçekleştirilen telefon görüşmesinde Reisi, Erdoğan ‘ın ve tüm İslam aleminin bayramını tebrik ederek, son Ankara ziyaretinde imzalanan anlaşmalar başta olmak üzere iki ülke arasında yapılan anlaşmaların uygulanmasına vurgu yaptı.

Reisi, Siyonist rejimin Suriye’deki konsolosluğumuza yönelik canice saldırısını kınayan tutumundan dolayı Türkiye’ye teşekkür ederken, bu suçun cevapsız kalmayacağını vurgulayarak, Siyonistlerin Gazze’deki suçlarına karşı en etkili caydırıcılığın, İslam ülkeleri ve bu rejim arasındaki ekonomik ve politik ilişkilerin kopması olduğunu belirtti.
Reisi görüşmede ayrıca “Bugün Amerika ve Batılı ülkelerin desteği, uluslararası kuruluşların ve insan hakları forumlarının Siyonist rejimin mazlum Gazze halkına karşı işlediği suçlara karşı eylemsiz kalması, bu ülke ve kuruluşlar açısından daha fazla skandala yol açmıştır.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan :Erdoğan: Bugün Siyonist rejim her zamankinden daha yalnız ve nefret ediliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Reisi’nin İran halkının Ramazan Bayramı’nı tebrik ederken, İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamaney için de en içten selam ve tebriklerini iletilmesini istedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı ayrıca iki ülke yetkililerinin arasındaki anlaşmalarının uygulanması sürecini hızlandırma yönündeki çabalarını da değerlendirdi. Siyonist rejimin İran Şam konsolosluğuna yönelik saldırısın

Kaynak: Irna.ir

Diyar21Haber
DÜNYA

Keskin nişantı tek atışta iki işgalci askerini öldürdü

Yaşam

Taşıt kredisinde en cazip bankalar hangileri! Akbank, 400 Bin TL’ye kadar taşıt kredisi veriyor

MAGAZİN

Netflix Türkiye‘de lider değişikliği

SAĞLIK YEMEK / GIDA

Sağlıklı beslenme demans riskini azaltıyor!

MAGAZİN

Sıla’yla 4 ev değiştirdik!

Teknoloji

iPhone klavyesindeki müthiş araç! Zamandan büyük tasarruf sağlıyor

KAZA

Tır şarampole devrildi: Bir ölü, bir yaralı

BÖLGE HABER KAZA

Mardin’de otomobil ile motosiklet çarpıştı: 1 yaralı

ASAYİŞ BÖLGE HABER

5 ilde tarihi eser kaçakçılığı operasyonu: 13 gözaltı

SPOR

UEFA Avrupa Ligi ve Konferans Ligi finali Türkiye’de oynanacak, çifte müjde geldi!

MANŞET

Ayvalık Açık Hava Film Geceleri 15 Haziran’da başlıyor

GÜNCEL

D21 News – Erdoğan, Filistin’i tanıyan ülkelerin liderlerini tebrik ettiğini belirtti.

POLiTiKA & SiYASET

Mecliste tansiyon yükseldi! Ali Mahir Başarır’la Osman Gökçek birbirine girdi..

SAĞLIK

“Z Kuşağında Miyop Alarmı”

ASAYİŞ

D21 News – Suç örgütü lideri Barış Boyun, İtalya’da yakalandı ve beraberinde 19 kişi gözaltına alındı.

MAGAZİN

Ersay Üner… MEMLEKETİNDE FESTİVAL ÇOŞKUSU!

GÜNCEL Köpek Saldırıları

Erdoğan’a sunulan başıboş sokak köpekleri raporu, 3 bin 534 trafik kazası ve 437 bin kuduz aşısıyla ilgili bilgiler içermektedir.

MAGAZİN

MACERA DOLU BİR TATİL!

Deprem

İstanbul depremiyle ilgili korkutan açıklama

SAĞLIK

VM Medical Park ve Liv Hospital Samsun Hastaneleri sağlık zirvesinde

Bir yanıt yazın