CHANGE  LANGUAGE

Turgut Altınok projelerini açıkladı .. Diyar21 News

Turgut Altınok projelerini açıkladı

Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, ATO Congresium’da düzenlenen Proje Tanıtım Toplantısı’nda vaatlerini açıkladı.Altınok, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde (ABB) çalışan hiçbir çalışanı göreve geldiklerinde işten çıkarmayacaklarını söyledi. Altınok, “Belediyede çalışan işçilerimizin maaşına da zam yapacağız. Bu Altınok sözüdür” dedi.Ankara’nın trafik sorununa değinen Altınok, “Hepinizin bildiği gibi Ankara’da bir Başkente yakışmayan ulaşım sıkıntıları var. Trafik maalesef hayatımızın en büyük sorunlarından biri haline geldi. Ankara’nın trafik çilesini ortadan kaldıracak projelerimiz var” dedi.Havalimanına ulaşımda vatandaşların zorluk çektiğini belirten Altınok, “Öncelikle metro projelerimiz. Ankara, maalesef havaalanına metrosu bulunmayan tek Avrupa Başkenti. İlk işlerimizden biri bu projeye başlamak olacak.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi-Esenboğa üzerinden Kızılay’a yeni bir metro hattı yapacağız. Ankaranın iki yakasını birbirine bağlamak için Koru-Eryaman devlet mahallesi metro hattını yapacağız. Ulubey – Önder – Solfasol metrosu da Siteler istasyonu ile birleştireceğiz. Şehrin nüfus yoğunluğu fazla olan Ümitköy ve Batıkenti birbirine bağlamak için Batıkent-Ümitköy metro hattını yapacağız. Ankara’mızın yeni gelişme bölgesi Ovacıktan, Etlik, İncirli, Ayvalı, Esertepe’nin Ankara merkezle bağlantısını sağlamak için Ovacık metro hattını yapacağız. Ayrıca, Törekent – OSB metro hattı Yenikent’e kadar uzatılacaktır.

 

Sadece metro değil diğer toplu taşıma araçları, yeni kavşaklar, yol genişletme çalışmaları, sinyalizasyon projeleriyle, Ankaralımızın trafik çilesini sonlandıracağız. Toplu taşımada monoray, havaray projelerini hayata geçireceğiz. Ankaramızı bir dünya başkentine yakışır hale getireceğiz. filomuza 2.000 yeni elektrikli otobüs ekleyeceğiz. Trafikte sinyalizasyondan kaynaklanan sorunları gidereceğiz. Otobüs ve metroda kullanılan kart dolum sorununu ortadan kaldıracağız” ifadesini kullandı.

 


“ALTYAPI EKSİKLİKLERİ GİDERİLECEK”

Altyapı eksiklerini hızla gidereceklerini söyleyen Altınok,“Ankaramızın altyapı eksiklerini de büyük bir hızla gidereceğiz. Şöyle anlatayım; Ankaramızın 1/100.000 ve 1/25.000 master planı yok. Öncelikle bu planları hazırlayacağız. Yanısıra, deprem yönetmeliğine aykırı yapıları tespit ederek kentsel dönüşüm sürecini de hızla başlatacağız. Köylerimize imar planı yapacağız, bu çok önemli. Ankara’da trafiğin yoğun yaşandığı Ulus-Kızılay gibi merkezlerine otoparklar yapacağız. Ankara’yı sağlıklı içme suyuna kavuşturacağız. Ankaralılar musluklarından suyunu güvenle içebilecek. Ev sahibi olamayan hemşehrilerim. Sizin için de sosyal konut projelerimiz var. Dar gelirli 20 bin Ankaralı hemşehrimizi kira öder gibi ev sahibi yapacağız” diye konuştu.

“ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ULAŞIM KOLAYLIĞI SAĞLAYACAĞIZ”

üniversite öğrencilerine ulaşımın ücretsiz olacağı müjdesini de veren Altınok, “Bütün bunların yanında güzel ülkemizin geleceği gençlerimizi unutur muyuz? Tüm üniversite öğrencilerimize ulaşım kolaylığı sağlayacağız. Günde 4 kullanımlık ücretsiz ulaşım hakkı vereceğiz. Tabii bunu yaparken otobüs ve minibüs esnafımızı da mağdur etmeyeceğiz. 20.000 üniversite öğrencimize 1500 TL karşılıksız burs vereceğiz. 10.000 kişilik öğrenci yurdu yapacağız. 10.000 öğrencimize düşük kiralı konut imkanı sağlayacağız. Ankara’daki 23 üniversitenin tamamının merkez kampüslerine kurulacak ikram araçlarıyla ücretsiz çay, kahve, çorba, sandviç dağıtacağız. Tüm üniversite öğrencilerine kuracağımız anne yemeği lokantalarıyla ücretsiz sıcak akşam yemeği ikram edeceğiz. Ankara’daki tüm üniversitelerin bilim ve spor alanlarındaki takımlarına ayni destek sağlayacağız. Üniversite öğrencilerine ders kitabı desteği vereceğiz. Tıp fakültelerine araştırma desteği vereceğiz. Paylaşımlı ofisler yapacağız. Gençlerimizin yeni fikirler projeler üretebilmesi için kolaylıklar sağlayacağız. Yetenek avcıları kampüsü inşa edeceğiz, profesyonellerle yetenekli gençlerimizi buluşturup iş ve imkan kazanmalarını sağlayacağız” dedi.

SOSYAL REFAH DESTEĞİ KAPSAMINDAKİ EMEKLİYE HER AY 5 BİN TL

Altınok, sosyal refah desteği statüsündeki emeklilerin ANKART’ına her ay 5000 TL yatıracaklarını, ilk ödemeyi de 15 Nisan da yapacaklarını açıkladı. Sosyal Refah Desteği kapsamındaki vatandaşların ANKART’ına 2500 lira market desteği yatıracaklarını açıklayan Altınok, ANKART’ların, sigara ve alkol dışındaki bütün alışverişlerde geçerli olacağını kaydetti.Tüm ilçelerde mahalle esnafıyla ANKART anlaşması yaparak, alışverişlerin esnafa yönelmesini sağlayacaklarını açıklayan Altınok, “Böylece ilçelerimizin kalkınmasına da vesile olmuş olacağız” diye konuştu. Vaatlerini sıralayan Altınok, “Sosyal Refah desteği kapsamındaki vatandaşımızın ANKART’ına kış aylarında 4 ay boyunca 1000 lira doğalgaz desteği yatıracağız” müjdesini de verdi.Muhtarları da unutmadıklarını kaydeden Altınok, “Onların giderlerine destek olmak için ANKART’larına her ay 1500 lira yatıracağız. Öğrencilerimizin de hayatları ANKART’la kolaylaşacak. Ayda bir sinema ve tiyatro bileti ücretsiz olacak. Ayrıca bütün öğrencilerimiz sinema, tiyatro ve müzelere ANKART ile %50 indirimli gidebilecek. 50.000 öğrencimizin ANKART’ına uluslararası oyun platformlarında kullanmak üzere 500 lira yatıracağız. ANKART sadece öğrenciler ve sosyal destek alanların değil tüm Ankaralıların hayatını kolaylaştıracak. Ulaşımdan, kültür sanat etkinliklerine kadar, hayatın her alanında kullanılabilecek. ANKART ile çeşitli indirim ve avantajlar sağlanacak” müjdesini verdi.

 

ENGELSİZ BAŞKENT

Engelli vatandaşlarında güven içinde yaşayacakları bir şehir palanlayacaklarını belerten Altınok, “Ankara artık engelsiz bir başkent olacak. Kent mimarisi buna göre planlanacak. Engelli vatandaşlarımız güven içinde, huzurla şehrin günlük hayatına katılabilecek. Engelli misafirhaneleri ve yaşam köyü inşa edeceğiz. Engelli vatandaşlarımızın araçlarının tamirleri biliyorsunuz kolay değil. Belediye bünyesinde bu araçlar için tamir istasyonları yapacağız. Engelli yakınlarına da ücretsiz ulaşım desteği vereceğiz. Engelliler için terapi merkezleri ve oyun evleri yapacağız” ifadesini kullandı.

Altınok konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“SU ABONELİĞİ ÜCRETİ ALINAMAYACAK, ÜRETİCİYE 500 LT MAZOT DESTEĞİ YAPILACAK”

“Tarımda kendine yeten bir Ankara için önce köylerimizi kalkındıracağız. Ankara’nın tüm köylerinde suyun metreküpünü 5 liradan 50 kuruşa indireceğiz. Böylece tarım yapan köylümüzü su faturası yükünden kurtaracağız. Gittiğimiz tüm ilçelerde çiftçimiz ellerinde 13-14-15 bin liralık faturaları ile bize gelip dert yanıyorlar. Üretim yapmayalım mı? Hayvan beslemeyelim mi? ‘Biz nasıl geçineceğiz’ diyorlar. Sadece su faturaları değil köylerden gelen şikayetlerden birisi de su aboneliği bedeli.15 bin ile 54 bin TL arası abonelik ücreti ödüyorlar. Büyükşehir Belediye Başkanı ne demişti? ‘köylerden sayaçları söküp atacağız’ demişti, zaten köylümüz bu faturaları ödeyemediği için sayaçları söküp atıyor. Biz köylerimizde su aboneliği ücreti almayacağız. Yani köylümüzün su aboneliği artık ücretsiz olacak. Üreticimize ücretsiz fide, tohum, yem ve gübre vereceğiz. Ayrıca her yıl üreticimize tam 500 litre mazot desteği vereceğiz. Üreticilerimiz bu mazotu bulundukları ilçelerden alacak. Böylece ilçe ekonomisine de katkı sağlayacağız. Üniversitelerimizin işbirliğiyle tarım teknoparkı yapacağız. Hibe projelerine başvurmak isteyen vatandaşlarımız için danışmanlık desteği vereceğiz. Tarım teknolojileri ve ürünleri üzerine büyük bir organize sanayi bölgesi inşa edeceğiz. Tarımsal alet ve makine parkları yapacağız. Yani traktörü olmayan, makinesi bulunmayan, çiftçimize de ziraat odaları aracılığıyla bu parklardan hizmet sağlayacağız. Ankaramızın dört ayrı bölgesinde Başkent Üretme Çiftlikleri kuracağız. Çiftçimiz ve üreticimiz için yem, gübre fabrikası inşa edeceğiz. Yapacağımız entegre tesislerimizle köylümüze istihdam ve gelir sağlayacağız. Böylece Ankaralılar kendi peynirini kendi yağını ve kendi ayranını üretecek ve daha ucuza temin edecek. Ankara’nın sütü, yoğurdu, peyniri, tereyağı ve ayranı bir marka olacak. Üreticilerimize alım garantisi vereceğiz. Köylümüzün ürünlerini aracısız satabilmeleri için, köylü pazarları yapacağız. Başkentimize İç Anadolu Tohum Bankası kuracağız . Ürettiğimiz ata tohumlarını önce Ankaralıların sonra da tüm ülkemizin hizmetine sunacağız. Bütün köylerimizin altyapı ve üst yapı çalışmalarını 2 yıl içerisinde tamamlayacağız. Bütün köylerimizin yolları asfaltlanacak. Artık Ankaralının ayağı çamura değmeyecek. Biliyorsunuz Ankara termal kaynaklar açısından da zengin bir şehirdir. Bu potansiyeli kullanarak termal bölgelerde sera tarımcılığını teşvik edeceğiz. Ayrıca su kaynaklarına yakın kullanılmayan tarım alanlarını, sulu tarıma kazandıracağız. Üretim olmayınca, yatırım olmayınca şehir gelişmez, insanı gülmez.”

 

“10 ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YAPACAĞIZ”

“Biz Ankara’yı refah seviyesi yüksek, yüzü gülen insanların şehri yapacağız. Bunun için üretime, yatırıma, istihdama önem vereceğiz. İlk yılımızda uluslararası standartlarda fuar alanı yapacağız. Ankaramıza ve ülkemize milyarlarca dolar döviz getirecek, binlerce kişiye iş imkanı sağlayacak fuar alanımızı 1 yıl içinde bitireceğiz. Ankaramızın ekonomisini kalkındırmak, işsizlik sorununu ortadan kaldırmak için 10 organize sanayi bölgesi açacağız. Mevcut OSB’lere altyapı ve üstyapı desteği vereceğiz. Savunma sanayii ve milli teknoloji hamlesini destekleyeceğiz. Bu alandaki sanayici ve girişimcileri Ankara’ya taşıyacağız. Bu yatırımlarla en az 250 bin kişiye istihdam sağlayacağız. milli teknoloji hamlesine destek amacıyla, ara eleman yetiştirilmesi için kurslar ve eğitim atölyeleri açacağız.”

 

“ANKARA SPORUN BAŞKENTİ OLACAK”

Ankara sporun da Başkenti olacak. Ankara’yı spor alanında dünyaya tanıtırken , gençlerimizi ve sporla ilgilenenleri de, modern tesislerle buluşturacağız. Ankaramızda birçok spor federasyonumuz var. bu federasyonlarımız için uluslararası spor karşılaşmalarının yapılacağı açık ve kapalı spor kompleksleri yapacağız. Biliyorsunuz şu an 45 bin kişilik Ankara stadyum inşaatımız devam ediyor. Göreve geldiğimizde bunu da bitireceğiz ve uluslararası müsabakaları Başkentimize taşıyacağız. Gençlerimiz için spor tesisleri ve olimpik yüzme havuzları yapacağız sporculara ve kulüplere destekler vereceğiz. Amatör kulüplerimize yeni sahalar yapacağız gençlerin yeni eğilimi biliyorsunuz e-spor. Başkentimize uluslararası turnuvalara ev sahipliği yapacak e-spor arenasını kazandıracağız. Belediyemiz bünyesinde de güçlü bir e-spor takımı kuracağız. Gençlerimiz için yapacaklarımız bununla da sınırlı değil. Sevgili gençler size buz pateni pistleri yapacağız. Öyle yapmış olmak için değil. Profesyonel, güvenli ve standartları yüksek tesisler olacak bunlar. Her ilçeye gençlerimizin eğlenerek vakit geçireceği kaykay parkları yapacağız.”

“TARİH YOLU HAYATA GEÇECEK”

“Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk’ün dediği gibi, ‘sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir’. Ankara bir zamanlar kültür ve sanatın örnek bir şehriydi. şimdi ise Başkentimiz ışıkları sönmüş adeta büyük bir kasabaya dönmüş durumda. Ankarayı, yeniden kültür ve sanatta öncü ve günün 24 saati yaşayan bir şehir yapacağız. Öncelikle Ulus-Kızılay-Kale-Altındağ hattındaki tarih yolunu hayata geçireceğiz. Ulus’u, yeniden canlı bir merkez haline getireceğiz. Ankara’yı, uluslararası festivaller şehri yapacağız. Çok amaçlı gösteri sanatları merkezi açacağız. Ankarayı, sinemanın da başkenti yapmak için, film ve dizi platoları kuracağız. Kültür ve sanat ürünlerinin satılacağı bir alış-veriş merkezi yapacağız. Ücretsiz kitap kafeleri açacağız. Belediye konservatuarı kuracağız. Gezici tiyatrolar hazırlayıp Ankara’nın köylerini kültürle sanatla buluşturacağız. Modern sanatlar galerisi kuracağız. Ücretsiz sesli kütüphaneyi hizmete açacağız. Performans merkezleri açacağız. Amatör müzisyenler için profesyonel ses kayıt stüdyoları kuracağız. Başkentimize yeni müzeler de kazandıracağız. Türkiye yüzyılına yakışır, büyük Türk Tarihi Müzesi, Ankara Kent Müzesi, Ankara Modern Sanatlar Müzesi, Balkanların ve Kırım’ın Gözyaşı Müzesi ve Çanakkale Müzesi kuracağız. Ayrıca başkente yakışır Türkiye’de örnek bir dijital müze de kuracağız. Ankaramızın gelecek vizyonuna değer katacak, Başkent Mimarlık Merkezini de şehrimize kazandıracağız”

Turgut Altınok projelerini açıkladı
Turgut Altınok projelerini açıkladı

İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİSİNE SÜT DESTEĞİ

Geleceğimiz, yavrularımız, çocuklarımız sizler için de projelerimiz var. 400.000 ilköğretim öğrencisine ilk öğün ve süt desteği vereceğiz. Okullarımıza, bakım, onarım, laboratuvar ve kütüphane desteği vereceğiz. 250.000 öğrenciye kırtasiye desteği vereceğiz. Her yıl Keçiören belediyesi olarak 9000 öğrencimizi Çanakkale’ye götürüyoruz. Büyükşehirde bu sayıyı 100.000’e çıkaracağız. Ankaramızın tüm ilçelerine, ücretsiz lunaparklar açacağız. Kadınlarımız için de müjdelerimiz var. 100 kreş ve gündüz bakımevi açacağız. Öğrencilerimizin ücretsiz yararlanacakları anne mutfakları açacağız. Bu mutfaklarla, kadınlarımıza iş imkanı da sağlamış olacağız. Kadınlarımıza, topraksız tarım desteği vereceğiz. Ticaret platformu kuracağız. Kadınlarımıza, meslek edindirme kursları açacağız. Aile terapi merkezleri açacağız kadına şiddeti önlemeye yönelik farkındalık programları hazırlayacağız. Ankaralı emekli ve yaşlılarımızın hayatını kolaylaştıracağız. Başkentimize 10 adet emekli lokali, yaşlılar köyü ve Alzaymır köyü kuracağız.”

“ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ YENİDEN PARLAYAN YILDIZ OLACAK”

Atatürk Orman Çiftliği’ni yeniden başkentin parlayan yıldızı yapacağız. Ankara yeşil bir başkent, Ankara bir ormanlar şehri olacak. Atatürk Orman Çiftliğinin ruhunu yaşatacağız ve geliştireceğiz. Atatürk Orman Çiftliği yenileme projesi kapsamında, tropik sera ve doğal yaşam parkı yapacağız. Atatürk Orman Çiftliği’nde, ziraat fakülteleri işbirliğinde organik tarım üretimi yapacağız. Angora Üretim Atölyesi kuracağız. Başkentimize ismine yakışır dev bir akvaryum yapacağız. Çocuklarımızın değişik türlerden su canlılarını yakından görebileceği bir akvaryum olacak. Aynı zamanda bu tesise bir de kış bölümü yapacağız. İçinde küçük bir kayak pisti de yer alacak. Doğa ile uyumlu atıksız bir başkenti birlikte inşa edeceğiz. Modern dünyanın akıllı kent uygulamaları ile hem şehrimizi hem de insanımızı geleceğe hazırlayacağız. Ankara’ya bilişim üssü ve teknoloji vadisi yapacağız. Akıllı şehir projelerini hayata geçireceğiz. Her ilçeye uzay çadırları kuracağız. Tekno oyun evleri ve atölyeleri açacağız.”

“CAN DOSTLAR” SAHİPSİZ KALMAYACAK“

Can dostlarımızla uyumlu bir kent hayatı kurmak öncelikli işimiz olacak. Sokaklarımızı güvensiz, can dostlarımızı da sahipsiz bırakmayacağız. Besleme, tedavi, barınma, kısırlaştırma ve sahiplendirme hizmetlerimizle Ankara sokaklarını, güvenli ve sağlıklı bir ortama dönüştüreceğiz. Betabaks projemiz ile yani besleme tedavi barınma kısırlaştırma ve sahiplendirme sistemini hayata geçireceğiz. Allah’ın yarattığı, şefkate muhtaç hayvanlarımızın bakımını yaparak, sahiplendirmeyi destekleyeceğiz. Tesislerimizden hayvan sahiplenen vatandaşlarımıza veteriner ve mama desteği vereceğiz. Kedi köyleri doğal yaşam parkları inşa edeceğiz. Ankaramız bir turizm rotası haline gelecek. Tarihi ve kültürel mekanlar turizme kazandırılacak. Termal turizme ve yayla turizmine yatırım teşvikleri verilecek. Atatürk, Ankara’ya geldiğinde binlerce seğmen onu dikmen sırtlarında karşıladı. ‘paşam seni karşılamaya geldik, vatan uğrunda ölmeye geldik’ işte seğmenlerin bu sesinin 100 yıl sonra bile yankılandığı, 27 Aralık Hatıra Parkını Başkentimize kazandıracağız”  Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, ATO Congresium’da düzenlenen Proje Tanıtım Toplantısı’nda vaatlerini açıkladı.

Kaynak: Anayurtgazetesi

2024 Türkiye Yerel Seçimleri, ülkemizin yerel yönetimlerini belirlemek amacıyla düzenlenen bir seçim sürecidir. Bu seçimler, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve il genel meclis üyelerinin belirlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. 2024 yılında gerçekleşecek olan bu seçimler, Türkiye’nin demokratik sürecinde önemli bir adımdır ve halkın yerel yönetimler üzerinde söz sahibi olmasını sağlamaktadır.

2024 Türkiye Yerel Seçimleri, ülkemizin demokratik yapısının temel taşlarından biridir. Bu seçimlerde, vatandaşlarımız yerel yönetimlerin geleceğini belirleme hakkına sahiptir. Belediye başkanlarının ve meclis üyelerinin seçimi, yerel hizmetlerin etkin bir şekilde yürütülmesi ve halkın ihtiyaçlarının karşılanması açısından büyük önem taşımaktadır. Bu seçimler, yerel yönetimlerin daha şeffaf, hesap verebilir ve katılımcı bir şekilde çalışmasını sağlamak amacıyla düzenlenmektedir.

2024 Türkiye Yerel Seçimleri, ülkemizin demokratik sürecinde halkın iradesinin yansıdığı önemli bir dönemdir. Bu seçimlerde, vatandaşlarımızın tercihleri doğrultusunda yerel yönetimlerin şekillenmesi hedeflenmektedir.

 

1. 2024 yılında Türkiye’de yerel seçimler yapılacak. Bu seçimler, ülkenin farklı bölgelerinde belediye başkanları ve meclis üyelerinin belirlenmesi için gerçekleştirilecek. Seçim süreci, vatandaşların demokratik haklarını kullanarak tercihlerini belirlemelerine olanak tanıyacak.

2. Yerel seçimler, Türkiye’nin demokratik yapısının önemli bir parçasını oluşturuyor. Bu seçimlerde halk, kendi yaşadıkları şehir veya ilçelerdeki yöneticileri belirleme hakkına sahip olacak. Bu süreç, yerel yönetimlerin vatandaşların ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmesini sağlayacak ve demokrasinin güçlenmesine katkı sağlayacak.

3. 2024 Türkiye yerel seçimleri, ülkenin siyasi geleceği açısından da büyük önem taşıyor. Bu seçimler, halkın tercihlerini yansıtarak yerel yönetimlerin şekillenmesine katkı sağlayacak ve ülkenin demokratik yapısının güçlenmesine yardımcı olacak. Bu nedenle, seçim sürecine katılımın yüksek olması ve adayların halkın beklentilerine uygun projeler sunması büyük önem taşıyor.

 

1. 2024 yılında Türkiye’de yerel seçimler gerçekleştirilecek. Bu seçimler, Türkiye’nin farklı illerinde ve ilçelerinde yapılacak ve halkın yerel yöneticilerini belirlemesine olanak tanıyacak. Yerel seçimler, demokratik bir süreç olarak kabul edilir ve vatandaşların oy kullanarak tercihlerini ifade etmelerine olanak sağlar.

2. 2024 yılında Türkiye’de beklenen yerel seçimler, toplumun siyasi yöneticilerini belirlemesi açısından büyük önem taşıyor. Bu seçimlerde, Türkiye’nin farklı bölgelerindeki vatandaşlar, adaylar arasından tercih yaparak kendi il ve ilçelerinin yönetimine katkıda bulunacaklar. Yerel seçimler, yerel yönetimlerin gerçekleştireceği projelerin ve hizmetlerin belirlenmesinde önemli bir rol oynar.

3. 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimler, Türkiye’nin demokrasisinin önemli bir göstergesidir. Her seçimde olduğu gibi, Türkiye’de de yerel seçimlerle halkın iradesi yönetime yansıyacak ve yerel yöneticiler halkın doğrudan tercihiyle belirlenecektir. Bu seçimler, yerel yönetimlerin vatandaşlara daha iyi hizmet sunması ve bölgelerin kalkınması adına büyük önem taşır. Yerel seçimlerde oy kullanmak, vatandaşların demokratik katılımını sağlayan temel bir hak ve sorumluluktur.

 

1. 2024 yılında Türkiye’de yerel seçimler yapılacak. Bu seçimler, yerel yönetimlerin belirlenmesi için önemli bir dönüm noktası olacak. Türkiye’nin farklı illerinde belediye başkanları ve meclis üyeleri seçilerek yerel yönetimlerin oluşumu tamamlanacak. Bu seçimlerde halk, belediye başkanlarının ve meclis üyelerinin projelerini değerlendirerek geleceğe yönelik tercihlerini yapacak.

2. 2024 yerel seçimleri, Türkiye’nin yerel yönetimlerinde değişimi ve ilerlemeyi sağlayacak bir süreç olacak. Her bir ilde adaylık süreçleri başlayacak ve vatandaşlar, kendilerini en iyi temsil edecek olan belediye başkanlarını seçecek. Bu süreçte, adayların vizyonları, projeleri ve hizmet anlayışları ön plana çıkacak. Halk, kendi il ve ilçelerinde daha iyi bir yaşam standartı için tercihlerini yapacak.

3. 2024 Türkiye yerel seçimleri, demokrasinin en temel unsurlarından biri olan seçme ve seçilme hakkının kullanılması açısından önem taşıyor. Yerel yönetimler, vatandaşların günlük hayatını etkileyen kararlarda söz sahibi olmalarını sağlıyor. Bu seçimlerde, vatandaşlar oy kullanarak tercihlerini dile getirecek ve belediyelerin gelecekteki çalışmalarına yön verecekler. Yerel yönetimlerin güçlendirilmesi ve halkın katılımının sağlanması için önemli bir fırsat sunan 2024 yerel seçimleri, Türkiye’nin demokratik sürecinde önemli bir kilometre taşı olacak.

 

1. 2024 yılında Türkiye’de yerel seçimler yapılacak. Bu seçimler, yerel yönetimlerin belirlenmesi için önemli bir dönüm noktası olacak. Türkiye’nin farklı illerinde belediye başkanları ve meclis üyeleri seçilerek yerel yönetimlerin oluşumu tamamlanacak. Bu seçimlerde halk, belediye başkanlarının ve meclis üyelerinin projelerini değerlendirerek geleceğe yönelik tercihlerini yapacak.

2. 2024 yerel seçimleri, Türkiye’nin yerel yönetimlerinde değişimi ve ilerlemeyi sağlayacak bir süreç olacak. Her bir ilde adaylık süreçleri başlayacak ve vatandaşlar, kendilerini en iyi temsil edecek olan belediye başkanlarını seçecek. Bu süreçte, adayların vizyonları, projeleri ve hizmet anlayışları ön plana çıkacak. Halk, kendi il ve ilçelerinde daha iyi bir yaşam standartı için tercihlerini yapacak.

3. 2024 Türkiye yerel seçimleri, demokrasinin en temel unsurlarından biri olan seçme ve seçilme hakkının kullanılması açısından önem taşıyor. Yerel yönetimler, vatandaşların günlük hayatını etkileyen kararlarda söz sahibi olmalarını sağlıyor. Bu seçimlerde, vatandaşlar oy kullanarak tercihlerini dile getirecek ve belediyelerin gelecekteki çalışmalarına yön verecekler. Yerel yönetimlerin güçlendirilmesi ve halkın katılımının sağlanması için önemli bir fırsat sunan 2024 yerel seçimleri, Türkiye’nin demokratik sürecinde önemli bir kilometre taşı olacak.

Resim eklemeleri Diyar21 Edit Tarafndan Yapilmistir..​
Diyar21Haber
MAGAZİN

Mehmed: Fetihler Sultanı – DENGELER DEĞİŞİYOR!

Yaşam

Elleri ayakları bağlı ve gömülü kadın cesedi bulundu

POLiTiKA & SiYASET

1 Vitrin Haber – Erdoğan İran Cumhurbaşkanı Vekili Muhbir ile görüştü

MAGAZİN

Zamanın Kapıları’nın yeni fragman

SPOR

1 Vitrin Haber – Okan Buruk’un soyunma odasında ne dediği ortaya çıktı! “Kaldırın başınızı…”

SPOR

Beşiktaş – Jose Mourinho’nun maaşı belli oldu…

MAGAZİN

Alara Bozbey: Heyecan duyduğum hikâyeler var!

ASAYİŞ

Başörtülü hakim hakkında reddihakim talebinde bulunan avukat hakkında suç duyurusu

Yaşam

Haydar Dümen’in eşi de dolandırıldı!

KAZA Köpek Saldırıları

Köpek kaza yaptırdı..Balıkesir- İzmir yolunda trafik kazası: 3 ölü, 1 yaralı

Yaşam

Rümeysa Meriç Özcan – İlişkiye girmeyince arabaya bağlayıp uçurumdan attı!

MANŞET

19 Mayıs reytingleri belli oldu!

SPOR

Sörloth, İspanya’yı sallıyor

Yaşam

19 MAYIS COŞKUSU / ÜNLÜ SANATÇILARLA YAŞANDI!

SPOR

Süheyl Batum Ali Koç hakkında suç duyurusunda bulundu

KAZA

Antalya / Korkunç kaza: 2 ölü

Deprem

Deprem uzmanı Ahmet Ercan Balıkesir’i işaret etti! 7 büyüklüğünde deprem için Çanakkale’yi de uyardı

Deprem

Elazığ’da 4 şiddetinde deprem

MAGAZİN

Tur Rehberi / SETTEN EĞLENCELİ GÖRÜNTÜLER!

POLiTiKA & SiYASET

İMAMOĞLU’NDAN GENÇLERE: HEPİNİZ UMUTSUNUZ

Bir yanıt yazın