CHANGE  LANGUAGE

Turgut Altınok açıkladı!.. Son anketlerde 3-4 puan önde çıktık

Turgut Altınok açıkladı!.. Son anketlerde 3-4 puan önde çıktık

Kaynak: HabetVitrini

Turgut Altınok açıkladı! ‘Anketlerde 4 puan öndeyiz’
Canlı yayında Ankara’ya can suyu olacak projelerini anlatan Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Turgut Altınok, yapılan son iki ankette de öne geçtiklerini söyledi.

Siyasi partiler bir yandan çalışmalarını sürdürürken belediye başkan adayları da 7/24 gerek sahada gerekse canlı yayınlarda vatandaşlara vaatlerini anlatıyor.

O isimlerin başında da Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkan adayı Turgut Altınok geliyor.

 

Turgut Altınok açıkladı!.. Son anketlerde 3-4 puan önde çıktık
Turgut Altınok açıkladı!.. Son anketlerde 3-4 puan önde çıktık

Ankara’ya yeni bir belediyecilik anlayışı kazandırmak isteyen Altınok, gece gündüz demeden çalışmalarını yürütüyor.

Açıkladığı projelerle dikkatleri üzerine çeken Turgut Altınok, son olarak TRT Haber’e konuk oldu.

Cumhur İttifakı’nın ABB Başkan adayı Turgut Altınok’a “Yaptırdığınız anketlerde son durum nasıl görünüyor?” diye soruldu.

“Sokağın nabzı Ankara’da iyi, 4 puan öndeyiz”

Bugüne kadar yaptırdıkları iki anket olduğunu belirten Altınok, şu yanıtı verdi:

Sabahtan başlıyoruz çalışmaya, tabii ben sokağı seviyorum. Makamda değil her zaman sokaktayız. Halka dokunmayı, dinlemeyi seviyorum. Biz her yeri gezip seçmenle görüşüyoruz.

Kalabalık yerlere giriyoruz, Ankara’da merkezi yerlerimiz var herkesin alışveriş yaptığı. Kızılay’dır, Ulus’tur.. Ama biz her yeri geziyoruz, bir tek Elmadağ kaldı inşallah yarın da oraya gideceğim. Keyifli bir seçim çalışması yapıyoruz. Sokağın nabzı Ankara’da iyi.

En son ankette öndeyiz. İki anket var, birisinde 3 diğerinde 4 puan öndeyiz.

“100. yıla özel 100 proje dedi, yapmadı”

Atatürk Cumhuriyet Kulemizi 19 Mart’ta Keçiören’imize ve Ankara’mıza kazandıracağız. 1000 metrekare kütüphane var, minik bir alışveriş merkezi, kafe, nikah salonu var.

ABB yönetimi 100. yıla özel 100 proje yapacağız dedi, yapmadı. 1 tanesi gerçekleştiyse bize göstersinler. Görseller vardır, animasyonlar vardır ama maalesef bunlar gerçekleştirilmedi.

“Ankara’da ciddi bir ulaşım sorunu var”

Geçtiğimiz 5 yılda yaptığı şu an 5 santim metro yoktur, temel yoktur. Ankara’da ciddi bir ulaşım sorunu vardır. 75 tane kavşak yapacağız. Bütün projelerimiz hazırdır. TRT Genel Müdürlüğü önündeki çalışma 2 yıl sürdü. “Yol yapsaydım da trafik mi olsaydı” diyen başkan mı olur?

Havalimanı metrosu yapılacak. Etlik Şehir Hastanesi’ne kadar vatandaşlarımız metromuzu kullanacak. Mamak, Gölbaşı ve Dikmen’e de metro gidecek.

2024 Ankara Büyükşehir Belediyesi bütçesi 99 milyar yani 100 milyar Ankara’nın büyük bir bütçesi var önemli olan bu bütçeyi iyi yönetmek. Ankara’mıza çok büyük hizmet yapacağız. Biz bu parayı düzgün kullanarak bütçeyi 125 milyara çıkaracağız.

“Ankara’nın sokaklarında gezmeyen bir başkan var”

Ankara’da su çok pahalı. Köylere ilçelere gidiyoruz. Verilen sözlerin yüzde 90’ı yapılmamış, seçimden seçime uğruyorlar. Ankara’nın sokaklarında gezmeyen bir başkan var. Ankara ışıkları sönen, ruhunu kaybeden bir şehir oldu. Belediye başkanı şehrin geleceğini yönetir, 5 yılını planlamaz.

Büyükşehrin bütün şirketleri zarar ediyor. Maalesef yönetilememiştir. Bütün şirketleri borç batağındadır. Borcu 3,5 milyardan 20 milyara çıktı. Sattığı gayrimenkul kadar yatırım yapıldı mı? Bu da yok. Bu para nereye gitti? Çalıştırmıyorlar lafı külliyen yalandır. Belediye meclisine getirdiği gündem maddelerinin kabul oranı 99,8’dir.

1994 yılında Keçiören Belediye Başkanı seçildiğimde İller Bankası‘ndan 10 ay bir kuruş gelmedi. Birisi de çıkıp demedi ki bizi engelliyorlar. Böyle bir şey demedik. Dedik maaşları nasıl ödeyeceğiz? Ayın 15’i olmadan baktım ki hem kasada para var hem de maaşlar var. Ayrıca, seçilirsek 1 yıl içerisinde, 31 Mart 2025’e kadar fuar alanımızı kullanıma açacağız.

“Şeffaflık dedi, sözünü tutmadı”

ABB yönetimi alımlarının yüzde 72’sini doğrudan teminle almış. Şeffaflık dedi, sözünü tutmadı. Denetlettirmediler. Bir sıkıntılı durum olmadıysa evrak verirsin, denetlettirirsin.

20 yıldır belediye başkanıyım. İhaleleri en düşük fiyat verene veririz. Düşük fiyat vermeyene ihale verdiğimiz 1 tane durum yoktur. Şeffaf olan şirketleri açar, vergisini verir. Hiçbir yeşil alanı binaya dönüştürmedik. Türkiye’de en fazla yeşil alanı olan ilçeyiz. Ne soruşturmam vardır ne bir ithamım vardır. Buna fırsat vermem.

“Ailem hiçbir gün makam aracına binmemiştir”

“Beytülmale dokunan sağ kolum olsa keserim, sol kolum olsa keserim” diyerek yola çıktım. Ailem hiçbir gün makam aracına binmemiştir. Altınok proje bankasıdır, ilklerin belediyecisidir.

Önceden yapılan birçok proje 5 yıldır tamamlanmıyor. 5 yıldır çivi çakılmadı, milyarlarca para sokağa gitti. Ankara’da yol açılmış asfaltı yapılacak bir sürü bekleyen yol var. Arkadan dolaşılacak çevre yolları olmalı. Bulvarlar yapıldı, öylece kaldı.

“Büyükşehir belediyesi şu anda iflas etmiştir”

Nüfus artıyor. Ulaşım ciddi problem. Ankara’yı metro ağıyla öreceğiz. Ankara’daki ulaşım sorununu çözeceğiz. Ankara’ya bu layık olan bu değil. Çalışmalarımız tamam. Otobüslerimizin tamamı elektrikli olacak.

EGO zarar üstüne zarar ediyor. 5 yılda zararı 17 misli artmış. Para yönetimi, kaynak yönetimi çok önemli. Büyükşehir Belediyesi şu anda batmıştır. Kamunun kaynaklarını hiçbir kimse hor kullanmamalı.

Tüm üniversite öğrencilerine sınırsız ve ücretsiz ulaşım imkanı gelecek. Bizim dönemimizde metroların bir kısmı gece de çalışacak. Ankara 24 saat yaşayan bir kent olacak.

“Su fiyatlarına yüzde 50 indirim olacak”

Sosyal desteklerimiz artarak devam edecek. Ankart’larla emeklilere her ay 5 bin TL vereceğiz. Bu kartlar sadece ilçenin esnafında kullanılabilecek. Böylece esnafa da yarayacak. Su fiyatlarına yüzde 50 indirim olacak. Suyun metreküpü de 50 kuruş olacak. Ankara’nın arıtma tesislerini güçlendirmek lazım. Ciddi oranda arsenik var. Ankara’nın temiz su kaynaklarına ihtiyacı var.

Ankara’yı tarımın başkenti yapacağız. Çiftçilere köylerde ücretsiz su aboneliği gelecek. Yılda 500 litre mazot desteği verilecek. Yolları delik deşik olan köylerimiz var. Üretimi teşvik etmeliyiz.

100 tane Ankara’ya kreş yapacağız. Verilen vaatlere göre 500 kreş yapılması gerekiyordu ama 20 tane bile yapılmadı. Temelini atıp da açılan şu an 1 kreş görünüyor. Hadi 5 olsun. Ama 500 yapılmadı. Girişimci kadınlara 100 bin liraya kadar hibe vereceğiz. Projelerin de takipçisi olacağız. Böylece birçok kadının iş sahibi olmasını sağlayacağız.

“İstihdamı artıracağız”

Ankara kooperatifiyle Ankaralı ne üretiyorsa alacağız. Bu çok net. İstihdamı artıracağız. E-ticaret platformumuz şu anda var. Üretileni burada satacağız. Keçiören’de bunu yapıyoruz. Üretime her şekilde katkı sağlayacağız.

Ankara’ya büyük kütüphaneler kazandıracağız. Çocuklarımız için bilim merkezleri kuracağız. Ankara’da kütüphane sayımızı artıracağız.

“CHP tavanı ile tabanı ayrı düştü, Atatürk’ün kemikleri sızlıyor”

CHP tavanı ile tabanı ayrı düştü. Atatürk’ün kemikleri sızlıyor. Şehitlerimizin kemikleri sızlıyor. Şehitlerimiz “Vatan sağ olsun” dedi. 2-3 belediye kazanacağız diye kirli ittifaklara girdiler. Sonuçta bu bir seçim yarışıdır. Vatan birliği bakidir. En önemlisi de budur. Büyükşehir Belediye Başkanı da bunlara hiçbir tepki göstermiyor. Seçimden seçime milliyetçi oluyor.

Bende çamur siyaset olmaz, iftira siyaset olmaz. Mansur Yavaş ile yan yana program yapmaya hazırım. Ankara sıradan bir kent değildir. Ankara’ya talep olanın projeleri olmalı.

2024 Türkiye Yerel Seçimleri, ülkemizin yerel yönetimlerini belirlemek amacıyla düzenlenen bir seçim sürecidir. Bu seçimler, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve il genel meclis üyelerinin belirlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. 2024 yılında gerçekleşecek olan bu seçimler, Türkiye’nin demokratik sürecinde önemli bir adımdır ve halkın yerel yönetimler üzerinde söz sahibi olmasını sağlamaktadır.

2024 Türkiye Yerel Seçimleri, ülkemizin demokratik yapısının temel taşlarından biridir. Bu seçimlerde, vatandaşlarımız yerel yönetimlerin geleceğini belirleme hakkına sahiptir. Belediye başkanlarının ve meclis üyelerinin seçimi, yerel hizmetlerin etkin bir şekilde yürütülmesi ve halkın ihtiyaçlarının karşılanması açısından büyük önem taşımaktadır. Bu seçimler, yerel yönetimlerin daha şeffaf, hesap verebilir ve katılımcı bir şekilde çalışmasını sağlamak amacıyla düzenlenmektedir.

2024 Türkiye Yerel Seçimleri, ülkemizin demokratik sürecinde halkın iradesinin yansıdığı önemli bir dönemdir. Bu seçimlerde, vatandaşlarımızın tercihleri doğrultusunda yerel yönetimlerin şekillenmesi hedeflenmektedir.

 

1. 2024 yılında Türkiye’de yerel seçimler yapılacak. Bu seçimler, ülkenin farklı bölgelerinde belediye başkanları ve meclis üyelerinin belirlenmesi için gerçekleştirilecek. Seçim süreci, vatandaşların demokratik haklarını kullanarak tercihlerini belirlemelerine olanak tanıyacak.

2. Yerel seçimler, Türkiye’nin demokratik yapısının önemli bir parçasını oluşturuyor. Bu seçimlerde halk, kendi yaşadıkları şehir veya ilçelerdeki yöneticileri belirleme hakkına sahip olacak. Bu süreç, yerel yönetimlerin vatandaşların ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmesini sağlayacak ve demokrasinin güçlenmesine katkı sağlayacak.

3. 2024 Türkiye yerel seçimleri, ülkenin siyasi geleceği açısından da büyük önem taşıyor. Bu seçimler, halkın tercihlerini yansıtarak yerel yönetimlerin şekillenmesine katkı sağlayacak ve ülkenin demokratik yapısının güçlenmesine yardımcı olacak. Bu nedenle, seçim sürecine katılımın yüksek olması ve adayların halkın beklentilerine uygun projeler sunması büyük önem taşıyor.

 

1. 2024 yılında Türkiye’de yerel seçimler gerçekleştirilecek. Bu seçimler, Türkiye’nin farklı illerinde ve ilçelerinde yapılacak ve halkın yerel yöneticilerini belirlemesine olanak tanıyacak. Yerel seçimler, demokratik bir süreç olarak kabul edilir ve vatandaşların oy kullanarak tercihlerini ifade etmelerine olanak sağlar.

2. 2024 yılında Türkiye’de beklenen yerel seçimler, toplumun siyasi yöneticilerini belirlemesi açısından büyük önem taşıyor. Bu seçimlerde, Türkiye’nin farklı bölgelerindeki vatandaşlar, adaylar arasından tercih yaparak kendi il ve ilçelerinin yönetimine katkıda bulunacaklar. Yerel seçimler, yerel yönetimlerin gerçekleştireceği projelerin ve hizmetlerin belirlenmesinde önemli bir rol oynar.

3. 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimler, Türkiye’nin demokrasisinin önemli bir göstergesidir. Her seçimde olduğu gibi, Türkiye’de de yerel seçimlerle halkın iradesi yönetime yansıyacak ve yerel yöneticiler halkın doğrudan tercihiyle belirlenecektir. Bu seçimler, yerel yönetimlerin vatandaşlara daha iyi hizmet sunması ve bölgelerin kalkınması adına büyük önem taşır. Yerel seçimlerde oy kullanmak, vatandaşların demokratik katılımını sağlayan temel bir hak ve sorumluluktur.

 

1. 2024 yılında Türkiye’de yerel seçimler yapılacak. Bu seçimler, yerel yönetimlerin belirlenmesi için önemli bir dönüm noktası olacak. Türkiye’nin farklı illerinde belediye başkanları ve meclis üyeleri seçilerek yerel yönetimlerin oluşumu tamamlanacak. Bu seçimlerde halk, belediye başkanlarının ve meclis üyelerinin projelerini değerlendirerek geleceğe yönelik tercihlerini yapacak.

2. 2024 yerel seçimleri, Türkiye’nin yerel yönetimlerinde değişimi ve ilerlemeyi sağlayacak bir süreç olacak. Her bir ilde adaylık süreçleri başlayacak ve vatandaşlar, kendilerini en iyi temsil edecek olan belediye başkanlarını seçecek. Bu süreçte, adayların vizyonları, projeleri ve hizmet anlayışları ön plana çıkacak. Halk, kendi il ve ilçelerinde daha iyi bir yaşam standartı için tercihlerini yapacak.

3. 2024 Türkiye yerel seçimleri, demokrasinin en temel unsurlarından biri olan seçme ve seçilme hakkının kullanılması açısından önem taşıyor. Yerel yönetimler, vatandaşların günlük hayatını etkileyen kararlarda söz sahibi olmalarını sağlıyor. Bu seçimlerde, vatandaşlar oy kullanarak tercihlerini dile getirecek ve belediyelerin gelecekteki çalışmalarına yön verecekler. Yerel yönetimlerin güçlendirilmesi ve halkın katılımının sağlanması için önemli bir fırsat sunan 2024 yerel seçimleri, Türkiye’nin demokratik sürecinde önemli bir kilometre taşı olacak.

 

1. 2024 yılında Türkiye’de yerel seçimler yapılacak. Bu seçimler, yerel yönetimlerin belirlenmesi için önemli bir dönüm noktası olacak. Türkiye’nin farklı illerinde belediye başkanları ve meclis üyeleri seçilerek yerel yönetimlerin oluşumu tamamlanacak. Bu seçimlerde halk, belediye başkanlarının ve meclis üyelerinin projelerini değerlendirerek geleceğe yönelik tercihlerini yapacak.

2. 2024 yerel seçimleri, Türkiye’nin yerel yönetimlerinde değişimi ve ilerlemeyi sağlayacak bir süreç olacak. Her bir ilde adaylık süreçleri başlayacak ve vatandaşlar, kendilerini en iyi temsil edecek olan belediye başkanlarını seçecek. Bu süreçte, adayların vizyonları, projeleri ve hizmet anlayışları ön plana çıkacak. Halk, kendi il ve ilçelerinde daha iyi bir yaşam standartı için tercihlerini yapacak.

3. 2024 Türkiye yerel seçimleri, demokrasinin en temel unsurlarından biri olan seçme ve seçilme hakkının kullanılması açısından önem taşıyor. Yerel yönetimler, vatandaşların günlük hayatını etkileyen kararlarda söz sahibi olmalarını sağlıyor. Bu seçimlerde, vatandaşlar oy kullanarak tercihlerini dile getirecek ve belediyelerin gelecekteki çalışmalarına yön verecekler. Yerel yönetimlerin güçlendirilmesi ve halkın katılımının sağlanması için önemli bir fırsat sunan 2024 yerel seçimleri, Türkiye’nin demokratik sürecinde önemli bir kilometre taşı olacak.

Resim eklemeleri Diyar21 Edit Tarafndan Yapilmistir..​
Diyar21Haber
MAGAZİN

Sinem Kobal – Kenan İmirzalıoğlu – 2. KIZLARINA 2. YAŞ PARTİSİ!

ASAYİŞ BÖLGE HABER

Batman’da çeşitli suçlardan aranan 113 kişi yakalandı

Yaşam

Kendi elleriyle ördüğü giysileri Gazze’nin yetim çocuklarına bağışladı

MAGAZİN

Can Bonomo – OĞLU ADIYLA SESLENİNCE!..

MAGAZİN

Edis… MARTILAR ‘KİMLER GELDİ, KİMLER GEÇTİ’ DİZİSİ İLE YENİDEN LİSTELERDE!

DÜNYA Yaşam

İsrail gece yarısı sivillerin çadırlarını bombaladı.. Refah’ta kanlı katliam

DÜNYA

Siyonist işgalciler Gazze’de Filistinlilerin çadırlarını vurdu: 40 şehid

BÖLGE HABER KAZA

Yakıt tankeri ile tır çarpıştı: 3 yaralı

SPOR

Galatasaray, Konyaspor’u 3-1 mağlup ederek şampiyon oldu

Deprem

AFAD ve Kandilli Rasathanesi duyurdu! Muğla Bodrum’da deprem!

POLiTiKA & SiYASET

Erdoğan, CHP’yi ne zaman ziyaret edecek? AKP’li isim görüşme tarihini duyurdu

MAGAZİN

25 Mayıs reytingleri belli oldu!

KAZA

Mersin’de Star Diyarbakır otobüsü zincirleme kaza yaptı: 10 ölü, 39 yaralı

MAGAZİN

Yargı – BÜYÜK FİNAL GECESİ İLE GENÇLERİN EĞİTİMİNE DESTEK!

Teknoloji

Xbox Next geliyor, PlayStation ayağa kalk büyüğün geldi!

DÜNYA

D21 News – 4 Avrupa ülkesi İHA ordusu kuruyor

MAGAZİN

Nicki Minaj – HAVAALANINDA GÖZALTINA ALINDI!

BÖLGE HABER

Muş’ta gökten yanmayan cisimler yağdı, halk korkuya kapıldı

DÜNYA

D21 News – Polonya’nın Gniezno kentinde sağanak yağış ve dolu hayatı felç etti.

POLiTiKA & SiYASET

Devlet Bahçeli’den asgari ücret açıklaması! İşte, Bahçeli’nin o soruya verdiği cevap

Bir yanıt yazın