CHANGE  LANGUAGE

Sinan Ateş davasında yeni gelişme!

Sinan Ateş davasında yeni gelişme!

Ankara’da vefat eden eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in trajik hikayesi gündemi salladı! Öncesiyle beraber, ölmeden önce en yakın dostuna attığı mesajlar, büyük yankı uyandırdı. Ateş’in mesajlarında, “Ömer abi, benim peşimdeki adamlar artık ciddi. İçimizi karartıyorlar sürekli” cümleleri dikkat çekti.

Ankara’da 2022’nin Aralık ayında yaşanan trajik olayın ardından, 1 yıl 4 ay sonra tamamlanan soruşturma sonucunda, Başsavcılık 22 kişi hakkında “Tasarlayarak öldürme” suçundan iddianame düzenledi. Ancak, iddianamede cinayetin arkasındaki isimlerin tamamının yer almadığına dair Ateş’in eşi Ayşe Ateş tarafından dile getirilen bir iddia var. Dahası, dosyaya girmeyen bilgiler arasında, Ateş’in cinayetten kısa bir süre önce yakın arkadaşı Ömer Çağrı Özdemir’e gönderdiği mesajlar da bulunuyor. Ateş’in mesajında, “Beni öldürmeye karar vermişler” şeklinde bir ifade yer alıyor. Özdemir, bu yazışmaları Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na iletmiş ancak ifadesi iddianameye dahil edilmemiş.

Öldürülmeden 6 gün önceki mesajları ortaya çıktı

Sinan Ateş, ofisinin önüne gelen aracın fotoğrafını yakın arkadaşı Ömer Çağrı Özdemir’e gönderdi ve, “İsmet Bey’le konuş. Kan dökülsün istemiyorum” şeklinde bir not düştü. Ateş, bu yazışmadan altı gün sonra da yine Ömer Çağrı Özdemir’e “Beni öldürmeye karar vermiş arkadaşlar Ömer abi. Sürekli geriyorlar ortamı” şeklinde bir mesaj gönderdi.

Sinan Ateş ve Ömer Çağrı Özdemir arasında geçen mesajlaşma şöyle;

“Tarih, 10 Mart 2022.

Sinan Ateş ile avukatı Ali Yücel’in birlikte kullandıkları hukuk bürosunun önünde Ülkü Ocakları’na tahsisli 06 AT 2020 plakalı siyah bir araç park etti. Büroya gelen gençlerden geçlerden Ç.B., arabanın fotoğrafını çekip Ateş’e gönderdi. Ateş ise bu fotoğrafı yakın arkadaşı Ömer Çağrı Özdemir’e iletti.

Ateş: Ankara Ocak, silahlı dört kişi göndermiş. Ofiste değildik.
Özdemir: Ofise mi?
Ateş: Evet, çocuklar inince aşağı, bunlar yürümüş. 06 AT 2020. Biz almıştık ya aracı. İsmet Beyle konuş. Kan dökülsün istemiyorum.
Özdemir: Tamam. Şimdi plakayı, aracı gönderiyorum. (Ateş’in “İsmet Bey” dediği kişi, Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı’ndan önce danışmanlığını yaptığı, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman)

İlk yazışmadan altı gün sonra… 16 Mart 2022. Ateş, Özdemir’e kendisini öldürmeye karar verdiklerinden söz ediyor. Yazışma şöyle:

Ateş: Beni öldürmeye karar vermiş arkadaşlar Ömer abi. Sürekli geriyorlar ortamı.
Özdemir: Öyle kolay mıymış?
Ateş: Sağa sola haber yolluyor, arıyorlar.
Özdemir: Vay anasını ya!
Ateş: Havlamasını bilmeyen köpek sürüye kurt getiriyor. Yeni insanlar ölsün istiyorlar.
Özdemir: Takma kafana reis, kolpacı bunlar.
Ateş: Orası öyle. Reis 18-19 yaşında çocukları gaza getiriyorlar. Cahit’e (Eski Bursa Ülkü Ocakları Başkanı Cahit Özdemir) ekip yollamışlar. Mersin’de olan Bursa’da olursa… Allah korusun”

Özdemir, yazışmaları Ankara Cumhuriyet Savcılığına sundu

Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı döneminde Ateş’in genel sekreteri olan Özdemir, yazışmaları 5 Mayıs 2023’te Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na sundu. Özdemir, ifadesinde, 06 AT 2020 plakalı araca ilişkin şunları anlattı: “Avukat Ali Yücel’e ait ve kendisinin de kullandığı büronun önüne 06 AT 2020 plakalı aracın geldiğini, Ç.B. tarafından fark edildiğini, içinde silahlı dört kişi olduğunu, bu kişilerin Ç.B.’yi fark etmeleri üzerine oradan ayrıldıklarını aktardı.” Özdemir, Ateş’in “Beni öldürmeye karar vermişler Ömer abi” şeklindeki mesajını göstererek şöyle dedi: “Kendisini öldürmeye çalıştıklarını ve planladıklarını bana açık açık bildirmiştir. Bursa’da Cahit Özdemir’e ve Mersin’de Çağrı Ünel’e olduğu gibi bir ekip yollandığını, bu tür olaylar sonucunda yeni insanların hayatını kaybedebileceği endişesi taşıdığını bana belirtmişti.” Ancak Özdemir’in bu ifadeleri iddianamede yer almadı.

Kaynak: gazeteabc.com Read More

Diyar21Haber
Yaşam

Taşıt kredisinde en cazip bankalar hangileri! Akbank, 400 Bin TL’ye kadar taşıt kredisi veriyor

MAGAZİN

Netflix Türkiye‘de lider değişikliği

SAĞLIK YEMEK / GIDA

Sağlıklı beslenme demans riskini azaltıyor!

MAGAZİN

Sıla’yla 4 ev değiştirdik!

Teknoloji

iPhone klavyesindeki müthiş araç! Zamandan büyük tasarruf sağlıyor

KAZA

Tır şarampole devrildi: Bir ölü, bir yaralı

BÖLGE HABER KAZA

Mardin’de otomobil ile motosiklet çarpıştı: 1 yaralı

ASAYİŞ BÖLGE HABER

5 ilde tarihi eser kaçakçılığı operasyonu: 13 gözaltı

SPOR

UEFA Avrupa Ligi ve Konferans Ligi finali Türkiye’de oynanacak, çifte müjde geldi!

MANŞET

Ayvalık Açık Hava Film Geceleri 15 Haziran’da başlıyor

GÜNCEL

D21 News – Erdoğan, Filistin’i tanıyan ülkelerin liderlerini tebrik ettiğini belirtti.

POLiTiKA & SiYASET

Mecliste tansiyon yükseldi! Ali Mahir Başarır’la Osman Gökçek birbirine girdi..

SAĞLIK

“Z Kuşağında Miyop Alarmı”

ASAYİŞ

D21 News – Suç örgütü lideri Barış Boyun, İtalya’da yakalandı ve beraberinde 19 kişi gözaltına alındı.

MAGAZİN

Ersay Üner… MEMLEKETİNDE FESTİVAL ÇOŞKUSU!

GÜNCEL Köpek Saldırıları

Erdoğan’a sunulan başıboş sokak köpekleri raporu, 3 bin 534 trafik kazası ve 437 bin kuduz aşısıyla ilgili bilgiler içermektedir.

MAGAZİN

MACERA DOLU BİR TATİL!

Deprem

İstanbul depremiyle ilgili korkutan açıklama

SAĞLIK

VM Medical Park ve Liv Hospital Samsun Hastaneleri sağlık zirvesinde

DÜNYA

Reisi’nin arkasındaki helikopterde bulunan görevli herşeyi anlattı.. Esrarengiz olay

Bir yanıt yazın