Nisan 19, 2024

“12 Punto 2024”ün finalistleri açıklandı

Son Dakika – Tokat’ta 5.6 büyüklüğünde deprem oldu

Kastamonuspor Başkanı Aygün: Benim için Bursaspor ile Amedspor aynı– D21 Spor

27. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali afişi belli oldu

Baden-Württemberg’deki Singen’den 6 km (3,7 mil) uzakta 2,9 büyüklüğünde hafif bir deprem meydana geldi 

Erzurum’un Pasinler ilçesinde 3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. 

Avrupa Birliği Komisyonu, 18 yaşını doldurmuş gençlere 35 bin ücretsiz tren bileti dağıtacağını açıkladı.

Diyarbakır’daki BİLSEM sınavları bugün açıklanıyor..1 Sur Haber

İnci Taneleri’nde Dilber Show..D21 Magazin Life

Mardin’in Mazıdağı ilçesinde gerçekleşen silahlı saldırıv: 16 yaşındaki….

Tokat’ın Sulusaray ilçesinde 4.7 ve 4,1 büyüklüğünde 2 depremin meydana geldiğini açıkladı.

Birleşik Arap Emirlikleri – Dubai’deki kasırganın nedeni bulut tohumlama çıktı

Norveç’e Gidilmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir? D21 Norway

Almanya`da Gurbetçi baba oğlunu jiletle ağır yaraladı.D21 News

Hizbullah’ın İsrail askeri üssünü vurması sonucunda çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bildirildi.D21 News

İsrail Savunma Bakanlığı: 7 bin 200’den fazla askerin yaralandığını duyurdu.

Hemofilide tanı ve tedavide gecikme, ciddi kanamalara neden olabilir.. D21 News

Taş Kağıt Makas’ın Rüya’sı ilk kez konuştu – 1 Magazin Haber

TRT – Cannes Film Festivali’nde! D21 Magazin Life

Muhteşem 1 anlaşma! Altay tankının motoru Güney Kore’den geliyor.

CHANGE  LANGUAGE

Recep Tayyip Erdoğan, Isparta mitinginde halka seslendi… Diyar21 News

Erdoğan: Enflasyon azaldıkça işçiye, emekliye yansıtacağız

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Isparta mitinginde halka seslendi.

Genel ekonomik göstergelerin oldukça iyi olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu yılın ikinci yarısından itibaren uyguladığımız programın sonuçlarını görmeye başlayacağız. İstihdam, ihracat, üretim seviyelerimiz tarihimizin en yüksek seviyesinde. Enflasyon azaldıkça, bu olumlu tablo ekonomide çalışanlara da yansıyacak” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan, Isparta mitinginde halka seslendi
Recep Tayyip Erdoğan, Isparta mitinginde halka seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Isparta’daki güzel gönüllü insanlarla bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Sizler, 14-28 Mayıs seçimlerinde milletvekilliğinde %55,5, Cumhurbaşkanlığı seçiminde %58 oy oranıyla desteğinizi gösterdiniz, bizi yalnız bırakmadınız. Biz de aldığımız güçle Türkiye Yüzyılı’nın inşası yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.


“GENEL EKONOMİK GÖSTERGELER OLDUKÇA İYİ”

Türkiye son 10 yıldır terörden darbe girişimine kadar ardı arkası kesilmeyen nice sınamalara maruz kaldı. Asrın felaketi bu depremler üzerimizdeki yükü daha da artırdı. Fakat geldiğimiz noktada yerel yönetim seçimlerine gidiyoruz. Bunların da üstesinden geleceğiz. Genel ekonomik göstergeler gayet iyi. Uyguladığımız programın sonuçlarını bu yılın 2. yarısından itibaren görmeye başlayacağız. İstihdamımız, ihracatımız, üretimimiz tarihimizin en yüksek seviyesinde. Enflasyon düştükçe ekonomideki bu olumlu tablo çalışanlarımıza da yansıyacak.

Eski Türkiye’de bu palavracı siyaset anlayışı yüzünden ülkenin onlarca yılı heba edildi. Plansızlığın kol gezdiği ülkede herkes kaybeder, en çok da çalışanlar ve emekliler kaybeder. Emekliye, işçiye, memura maaş ödenememe tehlikesi yaşandığı günler oldu. Üstelik o günlerin çalışan ve emekli sayısı bugünle mukayese edilemeyecek kadar küçüktü.

Erdoğan: Enflasyon düştükçe işçiye, emekliye yansıtacağız

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Isparta mitinginde halka hitap etti. Genel ekonomik göstergelerin gayet iyi olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Uyguladığımız programın sonuçlarını bu yılın 2. yarısından itibaren görmeye başlayacağız. İstihdamımız, ihracatımız, üretimimiz tarihimizin en yüksek seviyesinde. Enflasyon düştükçe ekonomideki bu olumlu tablo çalışanlarımıza da yansıyacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:Güzel gönüllü insanlarıyla Isparta’da bir kez daha sizlerle birlikte olmaktan memnuniyet duyuyorum. Sizler de 14-28 Mayıs seçimlerinde milletvekilliğinde %55,5 Cumhurbaşkanlığında %58 oy oranıyla gönlünüzün bizden yana olduğunu gösterdiniz, bizi yalnız bırakmadınız. Biz de Isparta’dan aldığımız güçle Türkiye Yüzyılı’nın inşası yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

“GENEL EKONOMİK GÖSTERGELER GAYET İYİ”

Türkiye son 10 yıldır terörden darbe girişimine kadar ardı arkası kesilmeyen nice sınamalara maruz kaldı. Asrın felaketi bu depremler üzerimizdeki yükü daha da artırdı. Fakat geldiğimiz noktada yerel yönetim seçimlerine gidiyoruz. Bunların da üstesinden geleceğiz. Genel ekonomik göstergeler gayet iyi. Uyguladığımız programın sonuçlarını bu yılın 2. yarısından itibaren görmeye başlayacağız. İstihdamımız, ihracatımız, üretimimiz tarihimizin en yüksek seviyesinde. Enflasyon düştükçe ekonomideki bu olumlu tablo çalışanlarımıza da yansıyacak.

Eski Türkiye’de bu palavracı siyaset anlayışı yüzünden ülkenin onlarca yılı heba edildi. Plansızlığın kol gezdiği ülkede herkes kaybeder, en çok da çalışanlar ve emekliler kaybeder. Emekliye, işçiye, memura maaş ödenememe tehlikesi yaşandığı günler oldu. Üstelik o günlerin çalışan ve emekli sayısı bugünle mukayese edilemeyecek kadar küçüktü.

“DÜNYADA İHA’DA İLK 3-4 İÇİNDEYİZ”

Şu anda alanda 35 bin Ispartalı kardeşim var. İşte Isparta bu. Milletimizin çalışkan, üretken olduğunu biliyoruz. Biz insanımızın bu vasıflarını harekete geçireceği bir altyapı oluşturmanın peşindeyiz. İşte savunma sanayi bunun örneklerinden biridir. Daha da yapacağız.

Dünyada İHA’da ilk 3-4’ün içindeyiz. Bu ülkenin adı Türkiye. Daha düne kadar neredeyse tamamen dışa bağımlı savunma sanayimiz vardı. %20’Sİ yerliydi. Biz geldik %20’Yi %80’e çıkardık. Bize tabanca vermiyorlardı. Şimdi bizim yerli tabancalarımıza dünyanın 4 bir yanından talep var. Dünyanın en önemli ihracatçıları arasına geldik. 5. nesil uçak yapan dünyadaki 4 ülkeden biriyiz.

Amaçları karamsarlık bulutlarını tepemize topalyarak insanımızın mücadele azmini kırmaktır. Milletimizin moralini çökertme taktiği uyguluyorlar. Bunlara yanıldıklarını 14-28 Mayıs seçimlerinde sandıkta gösterdik. Ama bunlar anlamıyor, anlamayacaklar. 31 Mart’ta, milli irade bayramını hep birlikte kutlayacağız

“BURUK BİR RAMAZAN GEÇİRİYORUZ”

Şu mübarek günleri gecesiyle ayrı, gündüzüyle ayrı değerlendirmeliyiz. Bu yıl Gazze’de yaşanan katlaimların yüzünden buruk bir Ramazan yaşıyoruz. Rabbim oradaki kardeşlerimizin yardımcısı olsun. Bizim hem kendi insanımız hem dünyadaki mazlumlar için yapacağımız en iyi şey, birliğimize, kardeşliğimize sahip çıkarak ülkemizi hedeflerine ulaştırmaktır.

ISPARTA’TA 76 MİLYAR TL’LİK YATIRIM

Bizde tevazu egemendir. Biz gece gündüz ülkemizi, şehirlerimizi nasıl ileriye taşıyacağımızın planlarıyla yaşıyoruz. Isparta’ya 21 yılda 76 milyar TL’yi aşkın yatırım yaptık. Gençlik ve sporda 14 bin 510 kişili yüksek öğretim yurtları açtık. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 2,5 milyar lira tutarında kaynak sağladık. Ispartalı çiftçilerimize 25 milyar tutarında tarımsal hibe desteği verdik.

“DESTE DESTE DOLARLARLA İSTANBUL’DA SEÇİM KAZANMAK İSTİYORLAR”

Medeniyet davası diyoruz dimi? Medeniyet içi boş kavgalarla ülkenin vaktini ve enerjisini boşa harcayarak inşa edilmez. CHP’nin Belediye başkan adayı deste deste dolarlarla İstanbul’da seçim kazanmak istiyor. Ecdat gece gündüz, haraca uçkur çözmeden, harama el etmeden helalinden kazandılar. Böyle ter döktüler.

Birileri hiç eser ve hizmet yapmadan siyaset yapmaya çalışıyor. Yöntemimizdeki şehirleri nasıl geriye götürdüklerini sizler de görüyorsunuz. Bölücü terör örgütleriyle demlenmekten, deste deste para görüntüleriyle siyaset yapmaktan öte değil.  Kaynak: Habervitrini

EKONOMI

Türkçe’ye farklı dillerden giren ya da zamanla değişime uğrayan kelimeler anlam ve köken yönünden araştırılıyor. Bu araştırmalar arasında ekonomi kelimesinin anlamı ve kökenine ilişkin sorgulamalar da yer alıyor. Ekonomi kelimesini ilk kez duyan kişiler arama motoru Google’da ‘ekonomi ne demek ne anlama geliyor?’ sorusunun yanıtını arıyor. Peki ekonomi kelimesinin kökeni ne, ekonomi kelimesinin kaç anlamı var? İşte ekonomi kelimesinin anlamı…

Kelimelere ilgisi olan ve araştırmayı seven kişiler tarafından ekonomi kelimesinin anlamı inceleniyor. Gerek TDK sözlüğünde gerekse arama motorlarında merak edilen bu kelimenin anlamı ve kökeni, dil ve edebiyat meraklılarınca araştırılıyor. Peki ekonomi kelimesinin TDK’ya göre doğru anlamı nedir, ekonomi kelimesinin kökeni ne, ekonomi kelimesinin kaç anlamı var? İşte örnek cümleler ile birlikte ekonomi kelimesine dair merak edilenler…

EKONOMİ NE DEMEK, NEDİR? TDK’YE GÖRE ANLAMI

Ekonomi kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir.
Ekonomi, Fransızca dilinden Türkçe’mize geçmiştir.
TDK’ye göre, ekonomi kelimesi anlamı şu şekildedir:

– İnsanların yaşayabilmek için üretme, ürettiklerini bölüşme biçimlerinin ve bu faaliyetlerden doğan ilişkilerin bütünü, iktisat
– Bu ilişkileri inceleyen bilim dalı, iktisat
– Tutum

EKONOMİ KELİMESİ CÜMLE İÇERİSİNDE KULLANIMI

Almanya akılalmaz bir çabuklukla yeniden kalkındı, ekonomisini çelikleştirdi, parasını altın yaptı.
– Ekonomi, kendinin ve çoluk çocuğunun boğazından kesmek demekti.

EKONOMİ KELİMESİ KULLANILAN ATASÖZÜ VE DEYİMLER

– ekonomi yapmak

EKONOMİ KELİMESİNİ İÇEREN BİRLEŞİK KELİMELER

ekonomi coğrafyası, ekonomi politik, bütüncü ekonomi, karma ekonomi, makroekonomi, millî ekonomi, planlı ekonomi, ulusal ekonomi, ev ekonomisi, piyasa ekonomisi

 

Resim eklemeleri Diyar21 Edit Tarafndan Yapilmistir..​

Diyar21Haber

Bir yanıt yazın

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME!
Sitemizde bulunan bazi haber içerikleri farklı sayfalardan çekilmektedir.

İletişim

HABER KALDIRMA – HABER DÜZELTME – ÖNERİ VE ŞİKAYET – REKLAM VE İŞBİRLİKLERİ için

Bizimle İletişim Kurun / KONTAK

MAGAZİN

“12 Punto 2024”ün finalistleri açıklandı

Deprem

Son Dakika – Tokat’ta 5.6 büyüklüğünde deprem oldu

Amedspor SPOR

Kastamonuspor Başkanı Aygün: Benim için Bursaspor ile Amedspor aynı– D21 Spor

MAGAZİN Sinema

27. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali afişi belli oldu

Deprem

Baden-Württemberg’deki Singen’den 6 km (3,7 mil) uzakta 2,9 büyüklüğünde hafif bir deprem meydana geldi 

Deprem

Erzurum’un Pasinler ilçesinde 3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. 

Yurtdışı Türk Yayınları

Avrupa Birliği Komisyonu, 18 yaşını doldurmuş gençlere 35 bin ücretsiz tren bileti dağıtacağını açıkladı.

DiYARBAKIR YEREL HABER KÜLTÜR SANAT

Diyarbakır’daki BİLSEM sınavları bugün açıklanıyor..1 Sur Haber

MAGAZİN

İnci Taneleri’nde Dilber Show..D21 Magazin Life

BÖLGE HABER Yaşam

Mardin’in Mazıdağı ilçesinde gerçekleşen silahlı saldırıv: 16 yaşındaki….

Deprem

Tokat’ın Sulusaray ilçesinde 4.7 ve 4,1 büyüklüğünde 2 depremin meydana geldiğini açıkladı.

DÜNYA Yaşam

Birleşik Arap Emirlikleri – Dubai’deki kasırganın nedeni bulut tohumlama çıktı

Bilgilendirme

Norveç’e Gidilmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir? D21 Norway

Yurtdışı Türk Yayınları

Almanya`da Gurbetçi baba oğlunu jiletle ağır yaraladı.D21 News

DÜNYA

Hizbullah’ın İsrail askeri üssünü vurması sonucunda çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bildirildi.D21 News

DÜNYA

İsrail Savunma Bakanlığı: 7 bin 200’den fazla askerin yaralandığını duyurdu.

SAĞLIK Yaşam

Hemofilide tanı ve tedavide gecikme, ciddi kanamalara neden olabilir.. D21 News

MAGAZİN

Taş Kağıt Makas’ın Rüya’sı ilk kez konuştu – 1 Magazin Haber

MAGAZİN

TRT – Cannes Film Festivali’nde! D21 Magazin Life

Teknoloji

Muhteşem 1 anlaşma! Altay tankının motoru Güney Kore’den geliyor.