CHANGE  LANGUAGE

Mamak’ta başıboş köpeklerin saldırdığı iki çocuk yaralandı

Mamak’ta başıboş köpeklerin saldırdığı iki çocuk yaralandı

Belediyeden yapılan açıklamaya göre Mamak’ta sokak köpeklerinin saldırısı sonucu yaralanan 2 çocuk tedaviye alındı.

Mamak Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre Mamak Demokrasi Ortaokulu’na giden bir öğrenciye okul çıkışı sokak köpekleri saldırdı. Öte yandan hafta sonu Altınevler Gençlik Merkezi’ne giden 9 yaşındaki bir çocuğa da başıboş sokak köpekleri saldırdı.

 KAÇARKEN SERVİS ARACI ÇARPTI 

Mamak’ta başıboş köpeklerin saldırdığı iki çocuk yaralandı

Belediye tarafından Mamak Demokrasi Ortaokuluna giden bir öğrencinin sahipsiz köpeklerin saldırısına uğradığı bildirildi. Köpekten kaçarken bir servis aracının çarptığı öğrencinin Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi altına alındığı kaydedildi. Kolunda kırıklar oluştuğu belirlenen çocuğun tedavisinin sürdüğü belirtildi.

 9 YAŞINDAKİ ÇOCUK SALDIRIYA UĞRADI 

Mamak’ta başıboş köpeklerin saldırdığı iki çocuk yaralandı

Belediyeden yapılan açıklamada diğer yandan geçtiğimiz hafta sonu Altınevler Gençlik Merkezi’ne giden 9 yaşındaki çocuk sahipsiz başıboş köpeklerin saldırısına uğradı. Çevredeki vatandaşların yardımıyla kurtulan çocuk hastaneye kaldırıldı ve çocuğun eline dikiş atıldığı bildirildi.

Kaynak: Mamak’ta başıboş köpeklerin saldırdığı iki çocuk yaralandı

 

Türkiye’de Köpek saldırıları

Türkiye’de Başıboş köpek saldırıları her geçen gün çoğalırken, SONDAKIKA VE EKIBI

cinayetleri örtbas etmeyemi çalışıyor

GERÇEKLER, RAKAMLAR, KÖPEKLER KONUSUNDAKİ YANLIŞ ALGILAR VE DOĞRULARI

1-Yılda 200 binden fazla insan köpekler tarafından saldırıya uğruyor. Çeşitli uzuvları kopuyor, ameliyatlar sonucunda uzun tedaviler görüp duygusal ve fiziksel acılar yaşıyorlar.

2-Belediyeler tamamen duyarsız. Sizin çağrınız üzerine göstermelik bir iki belediye “barınak yaptık” filan dedi ama ortada hiçbir faaliyet ve icraat yok.

3-Muhalefet ise sanki inadına başka bir yol izliyor. Barınak yapması beklenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer “artan süt fiyatları” nedeniyle “Süt kuzusu” projesi kapsamında çocuklara 5 aydan beri süt dağıtımı yapmayı keserken, başıboş sokak köpeklerinin YEM ihalesine 3,7 milyon lira veriyor.

4- Kuduz aşılarının devlete maliyeti milyarlarla ölçülüyor.

“KISIRLAŞTIRILMIŞ KÖPEK SALDIRMAZ” YALANI!

5-Tersine saldırır. Hatta saldıran köpeklerin birçoğu küpeli! Tam tersine kısırlığın davranış bozukluğu oluşturup saldırganlığı tetikleyeceği belirtilmekte. National Library of Medicine’de yayınlanan bir adli tıp makalesinde başıboş sokak köpeklerinin durduk yere ve sebepsiz saldırdığı ve ÇOCUKLARI KOLAY BİR AV OLARAK GÖRDÜĞÜ tespitine yer verilmekte.

AÇ KALDIKLARI İÇİN SALDIRDIKLARI YALANI!

6- Yapılan araştırmalara göre sabit bir yiyecek kaynağının bulunduğu yeri tespit eden köpekler burada sürü hâlinde yaşarlar ve orayı mesken olarak tutarlar. Bu durumda orayı bölgeleri hâline getirip, alanlarından geçen herkesi içgüdüsel olarak tehdit olarak görmeye başlarlar. İnsanlar, kediler, diğer hayvanlar, arabalar, bisikletler, her şey ve herkes… Bu davranış BÖLGESEL SALDIRGANLIK olarak adlandırılır.

“KÖTÜ MUAMELE GÖREN SALDIRGANDIR” PALAVRASI!

7- Bu inancın kaynağı Anthropomorphism olarak tanımlanan “insan niteliklerini başka canlılara aktarma, onlarda da bu niteliklerin olduğunu varsayma” yanılgısı. Köpekler doğadaki diğer vahşi hayvanlar gibi zayıfa saldırır, tehlikeden kaçarlar ve şiddet gördükleri insanlardan kaçarlar.

“SALDIRIYORSA MUTLAKA BİR SEBEBİ VARDIR” YALANI!

8-Oysa yırtıcı saldırganlık olarak adlandırılan ve köpekler dâhil tüm hayvanlarda bulunan içgüdü, özellikle sürü hâline gelmiş köpeklerin hiçbir gerekçe yokken de saldırmasını tetikleyebiliyor. Bunu bir çeşit AV PROVASI olarak niteleyebilirsiniz. Köpekler açlıktan tamamen bağımsız olarak küçük çocuklar ya da kediler gibi hareket eden her şeye tamamen SALDIRMA AMAÇLI olarak saldırabilirler.

“İNSANLAR KÖPEKLERE NASIL DAVRANMASI GEREKTİĞİNİ BİLİRSE KÖPEKLER SALDIRMAZ” YALANI!

9- Yine National Library of Medicin’de çıkan bir makale köpek saldırıları için çocuklara verilen eğitimin hiçbir işe yaramadığını ortaya koyuyor. Ayrıca hiç kimse köpeklerin psikolojilerini çözmek, dışarı çıktığında kendini köpeklere göre ayarlamak ve saldırıya uğrama kaygısıyla yaşamak zorunda değil. Çocuklar özellikle.

Bazı sanatçılar korunaklı sitelerde böyle tehlikelerle karşılaşmadıkları için kolayca “Başıboş sokak köpekleri” taraftarlığı üzerinden prim yapabiliyor. Köpek dernekleri de keza öyle çok güçlü şekilde seslerini mama lobilerinin desteğiyle duyurabiliyor ama gerçek halk ve mağdurların yaşadıklarında…
Artık Türkiye sokakları tekin değil. Terör bitti, “köpek terörü” tüm hızıyla devam etmekte…”

Türkiye Gazetesi yazarı "köpek saldırılarına" işaret etti: Bu sorun Cumhur ittifakına pahalıya patlayacak

Son zamanlarda Türkiye’nin dört bir yanından başı boş köpeklerin saldırıları gündeme geliyor. İşte belediyelerin önlem almadığı sokak köpeklerinin saldırdığı 20 vaka…

1/21

Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde, sitesinin basketbol sahasında oyun oynayan 4 yaşındaki Asiye Ateş isimli kız çocuğu, iki pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı. Köpeklerin saldırısıyla ağır yaralanan minik Asiye’nin tedavisi devam ediyor.

 

2/21

 

Kastamonu’da 8 yaşındaki Şevket Pideci, arkadaşlarıyla birlikte köy meydanında oyun oynadığı sırada komşusunun köpeğinin saldırısına uğradı. Köpeğin saldırısıyla kafatasında, sağ gözünde, elinde, kolunda ve yüzünde derin çizikler ve yarıklar oluşan küçük çocuk, birlikte oyun oynadığı çocukların haber vermesiyle ölümden kurtuldu.

3/21

 

Kastamonu’da arkadaşlarıyla oyun oynayan yaşındaki Mert Furkan, evinin önünde başı boş gezen sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Başında, dudağında, elinde, kolunda ve yüzünde derin çizikler oluşan küçük çocuk ölümden döndü.

 

4/21

 

Adana’nın Seyhan ilçesinde kaldırımda bisiklet süren 13 yaşındaki çocuk, sürü halinde gezen köpeklerin saldırısına uğramaktan kurtulmak için yola fırladı. Otomobilin çarpması ile ağır yaralanan çocuk, hayatını kaybetti.

 

5/21

 

Ankara’nın Pursaklar ilçesinde yaşayan 12 yaşındaki Enes Koca, sokak köpeklerinin hedefi oldu. Koca, önüne çıkan 10 sokak köpeğinin saldırısına uğrayarak ağır yaralandı.

 

6/21

 

Balıkesir’de 8 yaşındaki Reyyan Bozdağ, annesi ve ablalarıyla dedesinin evine gittiği sırada, bir köpek tarafından saldırıya uğradı. Pitbull cinsi köpek tarafından ısırılması sonucu sırtında, kollarında yaralar oluşan, sol kulağında yarık oluşan çocuk, yakınlarının müdahalesiyle kurtarıldı.

 

7/21

 

Manisa’nın Yunusemre ilçesine bağlı Akmescit Mahallesi’nde evlerinin önünde oynayan 8 yaşındaki Mert Dilek, bir sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Mert Dilek’i yere düşüren köpek, çocuğun yüzünü ısırdı. Hastaneye sevk edilen küçük çocuğun hem dişi kırıldı hem de yüzüne de 60 dikiş atıldı.

 

8/21

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde ailesiyle dışarı çıkan 5 yaşındaki Bedirhan Öztürk’e, iki sokak köpeği saldırdı. Köpekler Bedirhan’ı yüzü, boğazı ve göğsünden yaraladı. Yaralarına dikiş atılan Bedirhan’ın tedavisinin, plastik cerrahi servisinde devam edeceği belirtildi.

9/21

 

Konyaaltı ilçesinde pitbull cinsi köpek, 11 aylık bebeğe ve babasına saldırdı. Bebeğin yanağını ve kulağını koparan köpek, baba Hasan Kaçar’ı da kolundan ve bacağından yaraladı.

 

10/21

 

Antalya’da pitbull cinsi köpek, market içinde saldırdığı 11 aylık Sadrettin bebeğin yanağını ve kulağını kopardı.

 

11/21

 

Van’ın Beyüzümü Mahallesi’nde köpeklerin saldırısına uğrayan 6 yaşındaki Ruken Kolcu, aldığı ağır yaralar nedeniyle hayatını kaybetti.

 

12/21

 

İstanbul’un Sarıyer ilçesi Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde yaşayan 25 yaşındaki Hatice Ağır, sabah saatlerinde işe giderken sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Genç kız kollarıyla yüzünü korumaya çalışırken, yerlerde sürüklendi.

 

13/21

 

Tokat’ta ziyarete gittiği komşusunu evinde bulamayan 68 yaşındaki Hatice Er, evine döndüğü sırada karşısına çıkan çok sayıdaki sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Elinde, kolunda ve sırtında derin yaralar oluşan yaşlı kadın hayatını zor kurtardı.

 

14/21

 

Bursa’nın İznik ilçesinde 8 yaşındaki bir çocuk sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Yüzünden feci şekilde yaralanan Mehmet Alper Doğan’ı bir kağıt toplayıcısı kurtardı. Küçük çocuğun yüzündeki izin kalıcı olacağı öğrenildi

 

15/21

 

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde ağabeyi ile birlikte oyun oynamak için sokağa çıkan 6 yaşındaki kız çocuğuna başıboş sokak köpeği saldırdı. Yere yatırıp üzerine çıktığı küçük kıza dehşeti yaşatan köpek çocuğu kafasından ve kulağından ısırırken, talihsiz kızın kafasına 9 kişi atıldı.

 

16/21

 

Kayseri’nin Yavuzlar Mahallesi semt pazarı civarında yaşanan olayda 9 yaşındaki Umut Alaca, okuldan eve döndüğü sırada başıboş 4 köpeğin saldırısına uğradı. Köpek saldırısına uğrayan Umut, vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı.

 

17/21

 

Antalya’nın Aksu ilçesinde koşuya çıkan Endonezyalı genç kadın yaklaşık 10 sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Vücudunda diş ve pati izleri bulunan kadın, köpeklerin elinden zor kurtuldu.

 

18/21

 

Giresun’un Eynesil ilçesine bağlı Ören Beldesi Belen Mahallesi’nde evinin önünde oynayan 6 yaşındaki Emirhan Çöçen, 10’dan fazla sokak köpeğinin saldırısına uğradı.

 

19/21

 

Samsun’da, işe gitmek için evden çıkan Azerbaycan uyruklu Arif Şehri bir otomobilden tasmasız pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı ve burnundan parçalar koparıldı. Genç adamın pitbull saldırısından sonra kopan burnuna, 5 buçuk saat süren ameliyat ile yama yapıldı.

 

20/21

 

Konyaaltı ilçesinde pitbull cinsi köpek, 11 aylık bebeğe ve babasına saldırdı. Bebeğin yanağını ve kulağını koparan köpek, baba Hasan Kaçar’ı da kolundan ve bacağından yaraladı.

 

21/21

 

on dönemde artan başıboş köpek saldırıları can almaya devam ediyor.

1 Mart 2022’den bu yana tespit edilmiş 16 kişi bu saldırılarda hayatını kaybederken, 10’larca vatandaşımız da yaralandı.

 

Bu sorunun insan hayatı açısından çok önemli olduğuna dikkat çeken Uğur’un yazısı şu şekilde:

“Hani bir insanı öldürmek insanlığı öldürmekten farksızdı?
Bu yasa yüzünden insanlar ölüyor. Daha doğrusu öldürülüyor. Daha ne kadar elimiz kolumuz bağlı bekleyeceğiz?
Muhalefete sormuyorum çünkü onlar karar alıcı mekanizmada değiller ve üstelik ürkütmeyelim vakvakları hesabında üç maymunu oynuyorlar. Bu yüzden İktidara soruyorum:

İnsan öldürmek bu kadar kolay mı?

Türkiye’de her yıl, 200 binden fazla insan, sokak köpekleri tarafından saldırıya uğruyor, ısırılıyor.
Onlarca çocuk ve yetişkin sokak köpekleri tarafından öldürüldü. Sokak köpekleri parçaladıkları çocukları yediler bile!..
Saldırılardan kurtulan yüz binleri şanslı sayıyoruz.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, zaman zaman tüm Türkiye’yi ayağa kaldıran bir olay olduğunda “Belediyelere sesleniyorum, sokak köpeklerini barınaklara alın” diyor ama 5199 sayılı yasada BARINAK ZORUNLULUĞU YOK, lütfen hatırlayınız. Belediyeler işte bu yasanın üstüne yatıyor keyifle.

Kendilerini “hayvansever” olarak tanımlayan ve mama şirketleri tarafından finanse edilen çeşitli derneklerde toplanan çıkar grupları, her konuda Türkiye’yi Batı ile mukayese ederken, sokak köpekleri konusunda Hindistan, Pakistan, Irak vb. ülkeleri örnek alıyorlar.

HİNDİSTAN’DA KUTSAL İNEK, TÜRKİYE’DE KUTSAL KÖPEK!..

Sayın Cumhurbaşkanım, siz minik Asiye ve Mahra Melin Pınar için çok üzüldünüz açıklamalar yaptınız, ama o kadarla bitmiyor ki! Aşağıdaki görüntüye bakın lütfen, altı ayda ne olduğunu göreceksiniz. İnsanların canı da çocukları da emniyette değil. Bu görüntüde 1 Mart’tan günümüze başıboş sokak köpeklerinin öldürdüğü 16 çocuğumuzdan 11’inin fotoğrafı ve nasıl öldüklerinin kısa hikâyesi var. Yaralanan ve tedavi gören yüzlerce çocuğu sıralayamıyoruz bile.

 

Aşağıdakiler de son birkaç yılda köpeklerin katlettiği çocuklarımız ve yetişkinlerimiz.

Bu çocuklarımızın ölümü üzerine sosyal medyada kendilerini “Hayvansever” olarak tanımlayanların neler yazdığını burada paylaşmaya hakikaten insanlık adına utanıyorum. Yüzlerce örnekten beş tanesi bile patolojilerini açıklamaya yeter sanırım. Biri, sokak köpeklerinin saldırısı üzerine kaçarken kamyonun altında kalarak hayatını kaybeden Mahra Melin Pınar adlı yavrumuzla ilgili paylaştıklarım en “masum”ları sayılabilir. Nasıl insanlıktan çıktıklarını, nevrotik ve tedaviye muhtaç olduklarını görmek açısından ibretlik.

 

Bugün mama lobilerinin desteğiyle sesleri çok yüksek çıkanlar, toplumun yüzde 10’unu bile temsil etmiyor, inanın. Ortada milyonlarca mağdur insan var. Bu sesi işitin lütfen.

GERÇEKLER, RAKAMLAR, KÖPEKLER KONUSUNDAKİ YANLIŞ ALGILAR VE DOĞRULARI

1-Yılda 200 binden fazla insan köpekler tarafından saldırıya uğruyor. Çeşitli uzuvları kopuyor, ameliyatlar sonucunda uzun tedaviler görüp duygusal ve fiziksel acılar yaşıyorlar.

2-Belediyeler tamamen duyarsız. Sizin çağrınız üzerine göstermelik bir iki belediye “barınak yaptık” filan dedi ama ortada hiçbir faaliyet ve icraat yok.

3-Muhalefet ise sanki inadına başka bir yol izliyor. Barınak yapması beklenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer “artan süt fiyatları” nedeniyle “Süt kuzusu” projesi kapsamında çocuklara 5 aydan beri süt dağıtımı yapmayı keserken, başıboş sokak köpeklerinin YEM ihalesine 3,7 milyon lira veriyor.

4- Kuduz aşılarının devlete maliyeti milyarlarla ölçülüyor.

“KISIRLAŞTIRILMIŞ KÖPEK SALDIRMAZ” YALANI!

5-Tersine saldırır. Hatta saldıran köpeklerin birçoğu küpeli! Tam tersine kısırlığın davranış bozukluğu oluşturup saldırganlığı tetikleyeceği belirtilmekte. National Library of Medicine’de yayınlanan bir adli tıp makalesinde başıboş sokak köpeklerinin durduk yere ve sebepsiz saldırdığı ve ÇOCUKLARI KOLAY BİR AV OLARAK GÖRDÜĞÜ tespitine yer verilmekte.

AÇ KALDIKLARI İÇİN SALDIRDIKLARI YALANI!

6- Yapılan araştırmalara göre sabit bir yiyecek kaynağının bulunduğu yeri tespit eden köpekler burada sürü hâlinde yaşarlar ve orayı mesken olarak tutarlar. Bu durumda orayı bölgeleri hâline getirip, alanlarından geçen herkesi içgüdüsel olarak tehdit olarak görmeye başlarlar. İnsanlar, kediler, diğer hayvanlar, arabalar, bisikletler, her şey ve herkes… Bu davranış BÖLGESEL SALDIRGANLIK olarak adlandırılır.

“KÖTÜ MUAMELE GÖREN SALDIRGANDIR” PALAVRASI!

7- Bu inancın kaynağı Anthropomorphism olarak tanımlanan “insan niteliklerini başka canlılara aktarma, onlarda da bu niteliklerin olduğunu varsayma” yanılgısı. Köpekler doğadaki diğer vahşi hayvanlar gibi zayıfa saldırır, tehlikeden kaçarlar ve şiddet gördükleri insanlardan kaçarlar.

“SALDIRIYORSA MUTLAKA BİR SEBEBİ VARDIR” YALANI!

8-Oysa yırtıcı saldırganlık olarak adlandırılan ve köpekler dâhil tüm hayvanlarda bulunan içgüdü, özellikle sürü hâline gelmiş köpeklerin hiçbir gerekçe yokken de saldırmasını tetikleyebiliyor. Bunu bir çeşit AV PROVASI olarak niteleyebilirsiniz. Köpekler açlıktan tamamen bağımsız olarak küçük çocuklar ya da kediler gibi hareket eden her şeye tamamen SALDIRMA AMAÇLI olarak saldırabilirler.

“İNSANLAR KÖPEKLERE NASIL DAVRANMASI GEREKTİĞİNİ BİLİRSE KÖPEKLER SALDIRMAZ” YALANI!

9- Yine National Library of Medicin’de çıkan bir makale köpek saldırıları için çocuklara verilen eğitimin hiçbir işe yaramadığını ortaya koyuyor. Ayrıca hiç kimse köpeklerin psikolojilerini çözmek, dışarı çıktığında kendini köpeklere göre ayarlamak ve saldırıya uğrama kaygısıyla yaşamak zorunda değil. Çocuklar özellikle.

Bazı sanatçılar korunaklı sitelerde böyle tehlikelerle karşılaşmadıkları için kolayca “Başıboş sokak köpekleri” taraftarlığı üzerinden prim yapabiliyor. Köpek dernekleri de keza öyle çok güçlü şekilde seslerini mama lobilerinin desteğiyle duyurabiliyor ama gerçek halk ve mağdurların yaşadıklarında…
Artık Türkiye sokakları tekin değil. Terör bitti, “köpek terörü” tüm hızıyla devam etmekte…”

SONDAKIKA VE TAYFALARI ,(iMKANSIZ  OLAN) HUKUMETIMIZI VE SAVCILARIMIZI KONTROL ALTINA ALMAYAMI ÇALIŞIYORLAR ?????? 

O KAMEREMAN KONYADA`KI OLAYDA ICERI NASIL GIRDI,

YILLAR ONCEKI MUSLUM GUNDUZ OLAYINA COK BENZIYOR DIMI ??

>>BIZ YEMEYIZ BUNU<<

 

DIYAR21 EKIBI ,YENi PLANLARINI DESIFRE EDIYOR

SONDAKiKA HABER SiTESi ,YiNE GAZ VERDi ve

Köpek saldırılarını ,Aziz Milletimize UNUTTURMAK icin ,(HAÇİKO) kurucusu Ömür Gedik`i MANSETE TASIDI

ATTIKLARI BASLIKLARA DIKKAT EDIN

Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneğinin (HAÇİKO) kurucusu Ömür Gedik, Konya’da elindeki kürekle köpeğe vurarak ölümüne neden kişiyi hiçbir avukatın savunmak istemediğini ifade etti. Avukatlara seslenen Gedik, “Zorunlu avukatlıktan kaçmayın arkadaşlar, kabul edin görevi ve bunlara verilen tüm cezaların arttırılmasını isteyin. Meslekten olma pahasına yapın bunu” paylaşımında bulundu.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir görevlinin elindeki kürekle kafasına sert darbe indirip öldürdüğü köpeği daha sonra iple sürüklediği anların görüntüsü ülkenin gündemine oturdu. Konuyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 2 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği’nin kurucusu Ömür Gedik ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda hiçbir avukatın iki şüpheliyi savunmak istemediğini söyleyerek çağrıda bulundu.

“DAVA AÇTIK, ALLAH CEZANIZI VERSİN”

Konya’da görüntülerle ilgili sorumlulara dava açtıklarını söyleyen Gedik, “Hem yapana hem seyredene hem de denetlemeyene dava açtık. Allah cezanızı versin çünkü ceza almayacaksınız demek istemiyorum. Bu davanın peşini bırakmayacağız. Ama yine de Allah cezanızı versin inşallah” dedi.

KAYNAK : SONDAKIKA

Ömür Gedik Kimdir ? 

Ömür Gedik neden bu tur olaylarda ALLAH`I Agzina Aliyor ??

Ömür Gedik Kimin Maskotu ??

Ömür Gedik`in PORNO Sitelerinde Resimleri mi Var ? 

BU KADINI YAKINDAN TANIYALIM 

Ömür Gedik Biyografisi

Ömür Gedik
Doğum YeriTürkiye
Doğum Tarihi22.12.1970

Ömür Gedik Kimdir ?

22 Aralık 1970 doğumlu.

1992’de Boğaziçi Üniversitesi, İngiliz Filolojisi’nden mezun oldu.

Üniversiteden mezun olduktan sonra Sabah Dergi Grubu’nda çalışmaya başlayan Ömür Gedik, 1993’te Hürriyet’e geçti.

Boğaziçi Üniversitesi Hazırlık Bölümü’nde 1 sene okutmanlık yaptı.

1999 yılında Hürriyet Kültür Sanat Servisi’nde görev yapmaya başlayan Ömür Gedik’in Hürriyet Kelebek’te ağırlıklı olarak sinema üzerine yazılara yer verdiği bir köşesi vardır.

Televizyonculuğa 2004’te başlayan Ömür Gedik 1 sene boyunca tv8’de sinema içerikli Stüdyo programını hazırladı ve sundu.

2005’ten itibaren Kanal D’de yayınlanan sinema programı Cinemania’yı hazırlayıp sunmaktadır.

2012 Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin açılışı Ömür Gedik tarafından yapıldı.

18. Kral Müzik Ödülleri’nde “HAÇİKO” projesiyle Kral Pop Özel Ödülü’nü aldı. Ömür Gedik, ödülü alırken yaptığı konuşmasında;
“Anatole France, ‘Bir insan bir hayvanı sevene kadar ruhunun bir kısmı uykudadır’ demiş. Ruhu uykuda olanları uyandırma çabamda bana destek olmaya devam etmenizi istiyorum. Bu ödülü sadece kedi ve köpekler için değil, tüylü tüysüz tüm hayvanlar için, hayvanseverler adına alıyorum” dedi.

Ömür Gedik ayrıca Tüketici Akademisi tarafından düzenlenen 25. Uluslararası Tüketici Zirvesi’nde Yılın En Çok Çalan Şarkı ödülünü aldı.

Hayvan hakları konusundaki çalışmaları ile de dikkat çeken Ömür Gedik kısa adı HAÇİKO olan Hayvanları Çaresizlik Ve İlgisizlikten Koruma Derneği’nin kurucu başkanıdır.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Şubat 2011’de hayvansever sanatçılar ile yaptığı toplantıda da yer alan Ömür Gedik, HAYTAP ile ortaklaşa gerçekleştirdiği organizasyonlarda hayvan hakları konusunda çalışmalar yapmaktadır.

Ömür Gedik tüm geliri hayvanlar yararına kullanılan “Hop Dedik Orda Kal” isimli single albümünde Teoman ile Portakal Orda Kal, Burak Kut ile Aşk Var Ya, Halil Sezai Paracıkoğlu ile Paramparça isimli şarkılarında düetler yaptı.

2015 yılında çıkarttığı “Hey Onbeşli” ve “Karşılaşma” isimli single çalışmaları ile büyük beğeni toplayan Gedik, çeşitli festival ve etkinliklerde de sahne alıyor.

Tayga isimli bir kız çocuğu vardır.

Şarkılar
İlişki Durumu Çelişkide
Radyoda
Dillirga
Portakal Orda Kal
Paramparça
Karşılaşma
Aşk Var Ya
Ağla Halime
Sana Neler Edeceğim

Omur-Gedik.jpghalil-sezai-omur-gedik-353323.jpg

omur-gedik_554833.jpg600full-omur-gedik.jpg

739_989e5.jpgOmur gedik sexy turkish celebrity milf Porn Pictures, XXX Photos, Sex Images #3929500 - PICTOAOmur gedik sexy turkish celebrity milf Porn Pictures, XXX Photos, Sex Images #3929500 - PICTOA

DAHA COK RESIMLERI ICIN TIKLAYIN VE BU KADINI TANIYIN 

Ömür Gedik: ''Cinsel obje olan memelerimi...''

Ömür Gedik: ”Cinsel obje olan memelerimi…”

Hürriyet yazarı Ömür Gedik: “Kadınların istedikleri yerde emzirmeleri, cinsellik ve libido düşmanı gereksiz bir şovenizm” açıklaması ile anneleri çok kızdıracak.

YAKINDA…………..GELIYOR — Diyar21 Analiz Ekibi

Diyar21Haber
MAGAZİN

Oğuzhan Koç – YENİ ALBÜMÜN İLK HABERCİSİ: ‘Bİ ŞEY EKSİK’

DiYARBAKIR YEREL HABER POLiTiKA & SiYASET

Yangın bölgesinde incelemelerde bulunan HÜDA PAR heyeti: “Vatandaşın can güvenliğini sağlayın!”

SPOR

Voleybolcu kızlar Milletler Ligi’ne veda etti

DÜNYA

CNN : İsrail, Lübnan’a saldırı planlarını ABD’ye iletti

BÖLGE HABER DiYARBAKIR YEREL HABER

Diyarbakır’da anız dehşeti.. Ölü sayısı 11’e çıktı 5 kişi komada

Yaşam

Timur Cihantimur intihara kalkıştı üzerini çırılçıplak soydular

Deprem

Uzmandan korkutan deprem uyarısı: Deprem kapıda!

MAGAZİN

‘Öldür Beni Sevgilim’ Star’da

İlçe Haberleri

Diyarbakır ve Mardin arasında büyük yangın: Can kaybı 11’e yükseldi

MAGAZİN

Madonna – ‘KONSERE GEÇ ÇIKMA’ DAVASI SONUÇLANDI!

DÜNYA

İşgalciler, eski Filistin Meclis Başkanı Duveyk’i yeniden esir aldı

MAGAZİN

Berdan Mardini – 15 YAŞ KÜÇÜK SEVGİLİSİNİN AYRILIK SEBEBİ BELLİ OLDU!

Sinema

‘Gülümse 2’ filminin fragmanı yayınlandı..

Trafik Yaşam

 “TURİSTİK TATVAN TRENİ, 1262 KM MESAFEYİ 28 SAATTE TAMAMLAYACAK”

MAGAZİN

DEMET ÖZDEMİR – Aşk bende çok kısa sürüyor

Hayat

“Tıs’îna Hedbî” Seyda Yayınları’nda çıktı

Yaşam

Ayşe Ateş sessizliğini bozdu! Kendisini tehdit eden ismi itiraf etti

Yaşam

Yangında 20 bin tavuk telef oldu

DÜNYA

Hizbullah lideri Nasrallah İsrail’e gözdağı verdi, Kıbrıs Cumhuriyeti’ni tehdit etti

Trafik

Akaryakıt zammı durduruldu: Benzin ve motorin zammı ertelendi

Et jordskjelv skjedde i landlige…

Et jordskjelv skjedde i landlige Alanya i dag. 2024-06-20 /…

  Haziran 20, 2024

Personen som onanerte mens han…

1 - Personen som onanerte mens han så på en…

  Haziran 20, 2024

Den nye adressen til russere…

Den nye adressen til russere som rømte fra Alanya er…

  Haziran 15, 2024

To barn ble slått fordi…

To barn ble slått fordi de spilte fotball på hotellhytta…

  Haziran 15, 2024

Skammelige BILDER i mange bakerier…

Skammelige BILDER i mange bakerier og konditorier i Alanya Alanya…

  Haziran 12, 2024

Et nyttekjøretøy og en elektrisk…

Et nyttekjøretøy og en elektrisk scooter kolliderte i Alanya; 1…

  Haziran 9, 2024

En annen turist funnet død…

En annen turist funnet død på hotellrommet sitt 2024-06-05 Den…

  Haziran 5, 2024

Another Tourist Found Dead in…

Another Tourist Found Dead in His Hotel Room 2024-06-05 Russian…

  Haziran 5, 2024

Bir yanıt yazın