CHANGE  LANGUAGE

Leyla Zana: Kimliğimiz varlığımızdır..Diyar21 News

Leyla Zana: Kimliğimiz varlığımızdır

SUR AJANS– Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) seçim çalışmalarına katılmak için Şırnak’ta bulunan Leyla Zana, Roboskî ailelerini ziyaret ettikten sonra Şırnak merkeze bağlı Balveren beldesine geldi. Beldede kalabalık bir kitle, Zana’yı karşıladı.

Yurttaşlarla selamlaşan Zana,“Kürt halkının ittifakı barış, huzur ve zaferi beraberinde getirecektir. Kendi ittifakımızı kurarsak barış gelecektir. Elimizden geleni bu halk için yapalım. Bu ağır yükün çocuklarımızın omuzuna kalmaması için çalışalım. Çocuklarımıza güzel bir dünya bırakalım” diye konuştu. Gençlere çağrıda bulunan Zana, “Sandık başına zılgıtlarla, rengimizle gidelim. Gençler, sandıklar sizlere emanet. Sandıkları koruyun. Evinize nasıl sahip çıkıyorsanız öyle sandıklara da sahip çıkın. Sandıklar, geleceğimizdir. Büyük bir oy oranıyla kazanacağız” ifadelerini kullandı.

Leyla Zana: Kimliğimiz varlığımızdır
Leyla Zana: Kimliğimiz varlığımızdır

Zana, ardından Cizre ilçesine geçti. İlçe girişinde Zana’yı karşılayan kalabalık bir kitle, sık sık “Direne direne kazanacağız” sloganları attı.

Zana, Şah Mahallesi’nde bulanan Sanat Sokağı içindeki seçim bürosuna geldi. Seçim bürosu önünde toplanan yurttaşlara seslenen Zana, “Cizre, Ehmedê Xanî, Mem û Zîn’in, Orhan Doğan’ın, Mehmet Tunç’un yeridir. Cizre gençlerin yeridir. Gücümüzü sizlerden alıyoruz. Gençlerin kenti olduğu için iki genç eşbaşkanımızı belediye başkanı olarak seçeceksiniz” dedi.

OKUMA ARASI MOLA

‘Kimliğiniz varlığınızdır’

Kitle içinde yoğunlukta olan annelere seslenen Zana,“Anneler toprak gibidir. Köktür, kültürdür, kimliktir, dildir, özgürlüktür, demokrasidir. Anneler, her şeydir” diye konuştu.

Cizre’nin birlik ve beraberliğini adı olduğunu vurgulayan “Hep birlikte hareket ediyor. Cizre, disiplindir, örgütlülüktür. Cizre, güçtür. Eğer gücünüzü bir yaparsanız Önder Öcalan’ın dediği gibi 3’üncü yolu barışın yolu, özgürlüğün ve demokrasinin yoludur. Yüzyıldır zindanlar bu topraklardaki annelerin yarasıdır. 18 yaşında içeri giren gençlerimiz 55 yaşlarında cezaevlerinde çıktılar. Hepsinin saçları bembeyaz bir şekilde çıktı. Ne için? Kimliğiniz, diliniz için özgürlüğünüz içindir. Kimliğiniz varlığınızdır. Varlığınız, birliğinizdir. İnanıyorum gücünüzü bir yaparsanız bütün zindanların kapısını bir bir açacaksınız” ifadelerini kullandı.

Burada da gençlere çağrıda bulunan Zana, seçimlerde sandıklara sahip çıkması gerektiğini belirtti. Cizre’de halk buluşmasında konuşan Leyla Zana, “Kimliğiniz varlığınızdır. Varlığınız, birliğinizdir. İnanıyorum gücünüzü bir yaparsanız bütün zindanların kapısını bir bir açacaksınız” dedi.

Kaynak: Surajans

Diyar21Haber
MAGAZİN

Mehmed: Fetihler Sultanı – DENGELER DEĞİŞİYOR!

Yaşam

Elleri ayakları bağlı ve gömülü kadın cesedi bulundu

POLiTiKA & SiYASET

1 Vitrin Haber – Erdoğan İran Cumhurbaşkanı Vekili Muhbir ile görüştü

MAGAZİN

Zamanın Kapıları’nın yeni fragman

SPOR

1 Vitrin Haber – Okan Buruk’un soyunma odasında ne dediği ortaya çıktı! “Kaldırın başınızı…”

SPOR

Beşiktaş – Jose Mourinho’nun maaşı belli oldu…

MAGAZİN

Alara Bozbey: Heyecan duyduğum hikâyeler var!

ASAYİŞ

Başörtülü hakim hakkında reddihakim talebinde bulunan avukat hakkında suç duyurusu

Yaşam

Haydar Dümen’in eşi de dolandırıldı!

KAZA Köpek Saldırıları

Köpek kaza yaptırdı..Balıkesir- İzmir yolunda trafik kazası: 3 ölü, 1 yaralı

Yaşam

Rümeysa Meriç Özcan – İlişkiye girmeyince arabaya bağlayıp uçurumdan attı!

MANŞET

19 Mayıs reytingleri belli oldu!

SPOR

Sörloth, İspanya’yı sallıyor

Yaşam

19 MAYIS COŞKUSU / ÜNLÜ SANATÇILARLA YAŞANDI!

SPOR

Süheyl Batum Ali Koç hakkında suç duyurusunda bulundu

KAZA

Antalya / Korkunç kaza: 2 ölü

Deprem

Deprem uzmanı Ahmet Ercan Balıkesir’i işaret etti! 7 büyüklüğünde deprem için Çanakkale’yi de uyardı

Deprem

Elazığ’da 4 şiddetinde deprem

MAGAZİN

Tur Rehberi / SETTEN EĞLENCELİ GÖRÜNTÜLER!

POLiTiKA & SiYASET

İMAMOĞLU’NDAN GENÇLERE: HEPİNİZ UMUTSUNUZ

Bir yanıt yazın