CHANGE  LANGUAGE

Koyun otlatan 12 yaşındaki Kemal’e başıboş köpek saldırdı

Koyun otlatan 12 yaşındaki Kemal’e başıboş köpek saldırdı

Aksaray’da kardeşleriyle çobanlık yapan 12 yaşındaki Kemal Atak’a koyun otlatırken ‘pitbull’ cinsi köpek saldırdı. Başıboş köpek saldırısında yüzünden ve ayaklarından yaralanan Kemal hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olay, pazartesi günü Aksaray’ın Altınkaya köyünde gerçekleşti. Evlerinin yakınında, 5 kardeşiyle koyun otlatan Kemal Atak‘a, sahipsiz pitbull cinsi köpek saldırdı. Kardeşlerinin müdahalesiyle kurtulan Kemal, köpeğin ısırması sonucu ayakları ve yüzünden yaralandı. İhbarla bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri geldi. Kemal, ambulansla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

“KARDEŞLERİM OMLASAYDI DAHA KÖTÜ YAPACAKTI”

Tedavisi süren ve yaşadıklarını anlatan yedinci sınıf öğrencisi Kemal Atak, “Köyde evimizin yakınlarında kardeşlerimle koyun otlatırken, başıboş şekilde köyümüze bırakılan pitbull cinsi köpek bize saldırdı. Kardeşlerim olmasaydı beni daha kötü yapacaktı. Kardeşlerim köpeğin boğazındaki ipten çekerek beni ayaklarımı ısırırken kurtardı” şeklinde konuştu.

1111-003.jpg

“GEREKLİ MERCİLER ÖNLEM ALSIN”

6 çocuk babası Zeki Atak ise, “Başıboş köpeklerin sorumsuzca kendi başını bırakılmasını istemiyoruz. Daha önce de köyümüze başıboş köpekler bırakıldı. Bu sefer çocuğuma saldırdı. Gerekli merciler bu konuda bir önlem alsın. Bu köpeği bırakan kişilerden şikayetçiyiz. Van ilimizde 10 yaşındaki bir çocuğumuz da başıboş köpek saldırısı sonucu vefat etti. Sorumsuzca sokaklara bırakılan köpekler sıkıntı doğuruyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak:gazeteilksayfa.com

 

Başıboş köpekten kaçarken minibüsün çarptığı çocuk hayatını kaybetti

Adana’nın Yüreğir ilçesinde köpekten kaçarken minibüsün çarptığı 8 yaşındaki çocuk, hayatını kaybetti.

Kaynak:GuneydoguGuncel

Başıboş köpekten kaçarken minibüsün çarptığı çocuk hayatını kaybetti

Olay, Karataş Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, kaldırımda yürürken karşısına çıkan köpekten korkarak kaçan Suriye uyruklu Ahmed El Halil’e (8) minibüs çarptı.

Haber verilmesi üzerine kaza yerine sağlık ekipleri sevk edildi. Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldıran çocuk, buradaki müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Van’da arkadaşlarıyla top oynayan 10 yaşındaki Mete Durna köpek saldırısına uğradı. Köpeğin boğazından ısırdığı Mete kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Öte yandan köpeğin sahibi olduğu öne sürülen H.K. gözaltına alındı.

Olay, akşam üzeri Van’ın Tuşba ilçesine bağlı Selimbey Mahallesi Yoğurçuoğlu Sokakta gerçekleşti. Site evleri bahçesinde arkadaşları ile top oynayan 4’üncü sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Mete Durnaköpek saldırısına uğradı. Olayı gören Şifa Camisi imamı Muhammet Emin Küçük, Mete’yi köpeğin saldırısından kurtarıp sağlık ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler, boğazından ağır yaralanan Mete’ye ilk müdahaleyi yaptıktan sonra ambulansla Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırdı. Burada hemen ameliyata alınan Mete, doktorların tüm müdahalelerine rağmen yaşamını yitirdi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

“KÖPEĞE BAĞIRDIM ÇAĞIRDIM”

Mete Durna‘ya yardıma koşan Şifa Camisi İmamı Muhammed Emin Küçük, köpeğin küpeli olduğunu belirterek, “Birden bana dediler ki çabuk yetiş bir şeyler oluyor Gittik, baktık ki; köpek çocuğun boğazına sarılmış. Boğazını ısırmaya devam ediyor. Köpeğe bağırdım, çağırdım. Köpek uzaklaştı. Daha sonra ambulansı aradık. Köpek hatta bana da saldırmaya başladı, böyle bir karşı atağa geçti. Yerden bir kar topu aldım, köpeği fırlattım. Köpek uzaklaştı gitti. Ambulanstakiler de dediler ki; tampon yap o ısırılan bölgeye. Müdahale ettiler, getirdiler hastaneye. Yani olay bu şekilde oldu. Köpeğin kulağında küpe olduğunu gördüm. Kurt köpeğine benziyordu. Yani sokak köpeği değildi. Ben öyle tahmin ediyorum. Hani eğitimli bir köpeğe benziyordu” şeklinde konuştu.

111.jpg

KÖPEĞİN SAHİBİ GÖZALTINDA

Van’ın İpekyolu ilçesine bağlı Selimbey Mahallesi’nde köpeğin saldırısında yaşamını yitiren 10 yaşındaki Mete Durna’nın Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsi işlemleri sürerken, köpeğin sahibi olduğu belirtilen H.K, gözaltına alındı. Büyükşehir Belediyesine bağlı Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon merkezine götürülen saldırgan köpeğin, 25 Ocak 2023’te sahiplendirildiği iddia edildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN AÇIKLAMA

Hakkari Emniyet Müdürlüğü, Van’ın İpekyolu ilçesine bağlı Selimbey Mahallesi’nde köpeğin saldırısı sonucu hayatını kaybeden 10 yaşındaki Emir Mete Durna ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, şu ifadeler aktarıldı:

“30 Ocak 2023 tarihinde ilimiz İpekyolu İlçesinde Emir Mete Durna isimli çocuğumuzun, sahiplendirilen bir köpek tarafından saldırıya uğraması ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmesi olayıyla ilgili sorumluların yakalanmasına yönelik Müdürlüğümüz görevlilerince yapılan çalışmalarda; çocuğumuza saldırıda bulunan köpeğe ait küpeden 25 Ocak 2023 günü sahiplendirilmiş olduğu, sahiplenen şahsın köpeği 30 Ocak 2023 günü saat 11:30 sıralarında sokağa bıraktığı ve aynı gün saat 15:00 sıralarında çocuğumuza saldırıda bulunduğu belirlenmiştir. Olayla ilgili köpeği sahiplenen ve sonrasında sokağa bırakarak bu üzücü olayın yaşanmasına sebebiyet veren şahıs görevlilerimizce ivedilikle yakalanarak gözaltına alınmış olup gerekli adli işlemler başlatılmıştır. Yaşanan bu vahim olayda hayatını kaybeden evladımıza Allah’tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.”

Kaynak:Gazeteilksayfa.com

Başıboş sokak köpekleri 33 kişiyi öldürdü!

Köpek saldırıları

Başıboş sokak köpeği tehdidi devam ederken, resmi olmayan kayıtlara göre geçtiğimiz yıl aralarında çok sayıda çocuğun da bulunduğu 33 masum kişinin sokak köpeklerinin saldırıları sonucu hayatını kaybettiği bildirildi.

Güvenli Sokaklar Derneği Batman İl Temsilcisi Yasin Emrak, basın açıklaması yaparak 2022 yılında başıboş köpek saldırılarının oluşturduğu tehlikeye dikkat çekti.

sahipsiz köpekler okuldan dönen çocuğa saldırdı

Sokak köpeklerinin oluşturduğu tehdidin her geçen gün artarak devam ettiğine işaret eden Emrak, mezarlıklar, parklar, sokaklar, cami ve hastane bahçeleri, gezinti ve benzeri alanların başıboş köpeklerin işgali altında olduğunu ifade etti.

Başıboş köpeklerin insanlığa ve ekosisteme olumlu hiçbir katkısının olmadığını dile getiren Emrak, başta kuduz, kist hidatik ve parazitler olmak üzere sayısız hastalık başıboş köpeklerin taşıyıcılığıyla hızla yayıldığı uyarısında bulundu.

Gelişmiş ülkelerin hiçbirinde bu derece bir başıboşluğa müsaade edilmediğini vurgulayan Emrak, yetkilileri bu soruna acilen bir çözüm bulmaya çağırdı.

Başıboş sokak köpekleri 33 kişiyi öldürdü!

Emrak, “2022 yılında basına yansıdığı kadarıyla 33 vatandaşımız köpek saldırılarında hayatını kaybetmiştir. Maalesef resmi kurumlar bu konuda bir rapor yayınlamadığı veya belki de bunların sayısını kayıt altına almadığı için sayıyı net olarak bilemiyoruz.” dedi.

Yasin Emrak

“Kendilerini besleyenlere dahi saldırıyorlar”

Sağlık Bakanlığı verilerine göre ülkede her yıl 300 bine yakın kuduz riskli temas (ısırma) olduğu ve bunun büyük bir kısmının da başıboş köpeklerce gerçekleştiğini belirten Emrak, şöyle devam etti:

“Bazılarının iddia ettiği gibi çoğu köpek saldırısı açlıktan veya kısırlaştırma ilgili değildir, hatta tam aksine akademik çalışma uzmanlarca yayınlanmıştır. Çoğunlukla saldırganlıkları içgüdülerinin sonucu olarak gerçekleşmektedir. Bunlara dair çok sayıda gözlem ve saldırıların video kayıtları da bulunmaktadır. Hatta kendilerini besleyenlere dahi o esnada saldırdıkları bilinmektedir.”

“Evlatlarımız köpek saldırılarında canlı canlı yenilerek, parçalanarak ölmekte”

“Maalesef ‘hayvanseverlik’ maskesiyle insanların duyguları ve cepleri sömürülmektedir” diyen Emrak, “Çoğaldıkça çeteleşip sürü halinde insanlara saldırdıkları olaylar günden güne daha da artmaktadır. Saldırılar çoğu zaman çocuk, kadın, yaşlı ve engelliler gibi savunmasız insanlara yönelmektedir. Evlatlarımız köpek saldırılarında canlı canlı yenilerek, parçalanarak ölmekte, yaralanmakta ve sakatlanmaktadır. Köpek saldırılarından kaçıp araç altında kalan çocuklar dahi maalesef köpek sever lobiler tarafından suçlanmaktadır.” ifadelerini kullandı.

“Sayısız hastalık başıboş köpeklerin taşıyıcılığıyla hızla yayılmaktadır”

Mezarlıklar, parklar, sokaklar, cami ve hastane bahçeleri, gezinti ve benzeri alanların başıboş köpeklerin işgali altında olduğunu aktaran Emrak, “Bu durum çocukları parklarda, bahçelerde oynamaktan, yetişkinleri sporlarını ve ihtiyaçlarını karşılamaktan alıkoymakta, hayatlarını kısıtlamasına ve işgücü kaybına neden olmaktadır. Özel eğitimli görev köpekleri dışında kalan başıboş köpeklerin insanlığa ve ekosisteme olumlu hiçbir katkıları olmadığı halde yapılan beslemelerle popülasyonları diğer canlılara nazaran aşırı şekilde çoğaltılmış ve hem insanlar, hem de yabani hayata zarar verir hale gelmiştir. Başta kuduz, kist hidatik ve parazitler olmak üzere sayısız hastalık başıboş köpeklerin taşıyıcılığıyla hızla yayılmaktadır.” diye konuştu.

“Halk sağlığı için gerekli tedbirler alınmalıdır”

Köpekleri beslemek için çoğu zaman kümes hayvanlarının feda edildiğini dile getiren Emrak, şunları söyledi:

“Çok sayıda köpeğin kötü şartlarda ve sokaklarda yaşamak zorunda bırakılması ve bunlar için başka hayvanları feda etmenin adı hayvanseverlik olamaz. Ayıların sokaklarda başıboş dolaşması ne kadar yanlış ise köpeklerin de dolaşması o derece yanlıştır. Halk sağlığı için kamu kurumları gerekli tedbirleri almak zorundadır. Gelişmiş ülkelerin hiçbirinde bu derece bir başıboşluğa müsaade edilmemiştir. Oradaki uygulamalara bakıldığında ülkemizde uygulanan yöntemlerin yanlış olduğu görülecektir.

İnsanlığa ve doğaya zarar veren başıboş köpeklerin sokaklardaki varlığını savunmanın mantıklı bir tarafı yoktur. Bu nedenlerle en kısa sürede bu soruna devletin el atacağına ve gerekli çözümü üreteceğine inanmak istiyoruz.”

KAYNAK: KUNEYDIGUGUNCEL

Köpeklerin saldırısında yaralanan Duygu yaşananları anlattı

İzmit’te evinin önündeki durakta arkadaşını bekleyen Duygu Yaren Dönmez, 7-8 köpeğin saldırısına uğradı. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Dönmez, bu tür olumsuzlukların yaşanmaması için önlemler alınması gerektiğini belirtti.

Köpeklerin saldırısında yaralanan Duygu yaşananları anlattı

Yuvam Akarca Mahallesi’nde yaşayan Duygu Yaren Dönmez, 16 Kasım günü arkadaşını beklemek için evinin önündeki durağa geldi. Burada Dönmez, 7- 8 sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Çevredeki bir kişinin ve arkadaşının yardımıyla kurtulan Dönmez, sağ ayağı ağırlıklı olmak üzere vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı. Saldırıya uğradığı köpeklerin küpesiz ve kayıt dışı olması nedeniyle tedaviye başlayan Dönmez, tetanos ve kuduz aşıları yaptırdı.

Fiziksel yaralanmanın yanı sıra psikolojik olarak da olumsuz etkilendiğini belirten Duygu Yaren Dönmez, kendisinin de bir hayvansever olmasına ve düzenli olarak sokak köpeklerini beslemesine rağmen travma yaşadığını ifade ederek, “16 Kasım günü işe gitmek için evden çıktım yol üzerinde arkadaşımı bekliyordum, köpekler bana doğru koşmaya başladı kaçmadım, sonuçta köpek ne yapabilir diye düşündüm. 7-8 köpek vardı bana doğru koştular, kaçarsam bu sefer tahrik olur, kovalarlar dedim. Yavaş yavaş yürüyünce arkamı dönmemle bir tane köpeğin patisini üzerimde hissettim. Üstüme atladı, diğeri sağ ayak bileğimden aşağı çekti beni. Zaten ben yere düştüm. Üstüme geldiler, biri yüzümü ısırmaya çalıştı. Ben de elimle yüzümü kapattım. Diğer köpeklerden biri sağ ayağımı ısırdı. Kolumu ısırmaya çalıştılar ama üzerimde şişme mont vardı, sürekli pati attılar. Baya cebelleştik. Ayağa kalkamadım, bacağımdan kan akıyordu. Arkadaşımı aradım, yardım istedim. O sırada bana doğru bir çocuk geldi, bana yardım etmek istedi. Köpekler yeniden geldi, daha sonra beni almaya gelecek olan arkadaşım geldi ve kornaya basınca köpekler öyle gitti” diye konuştu.

‘İŞE GİDERKEN BİLE BABAMI VEYA ANNEMİ BEKLİYORUM’

Tedavisi süren Duygu Yaren Dönmez, olayın ardından hastaneye gittiklerini ve müdahalede bulunulduğunu anlatarak, şu ifadeleri kullandı:

“Tetanos ve kuduz aşısı oldum. 5 doz aşı olmam gerekiyor. Benim dile getirmek istediğim şey, her gün, herkes, bir sürü çocuk dışarıda. Ben de hayvanseverim, hayvanlara bir şey olmasını asla istemem. Kedi, köpek besleyen, aç kalmalarını istemeyen biriyim ama bu olumsuz durumların yaşanmasını engellemek gerekiyor. Gerekirse hayvanlar barınağa alınmalı, barınakta da hayvanlara ne kadar iyi bakılıyor bilmiyorum ama gerekirse kısırlaştırılmaları, aşıları tam olarak yapılmalı. Yetkililer bu konu hakkında daha da hassasiyet gösterebilir. Çünkü bu bende bir travma oldu. İşe giderken bile babamı veya annemi bekliyorum. Yolda yürürken köpek havlaması duyunca elim ayağım boşalıyor.”

‘KÖPEKLERİ ÇİĞ ETLE BESLEDİKLERİNE ŞAHİT OLDUM’ 

Sokaktaki köpeklerin zaman zaman çevredekilerce çiğ etle beslendiğini, bunun da hayvanların vahşileşmesinde önemli bir etken olduğunu söyleyen Dönmez, “Önceden yakın arkadaşımın köpeğiyle sarılıp fotoğraf falan çekerdik, onu bile gördüğümde irkiliyorum artık. Bu travmanın diğer insanlarda olmasını istemiyorum. Özellikle çocuklarda. Hayvanlar ve çocukların çok güzel bir iletişimi var ama bizim mahalledeki çocuklar şu anda hayvanlardan çok korkuyor ve parkta oynamak bile istemiyor. Bu konuda daha fazla hassasiyet gösterilirse hem benim yaşadığımı başka insanlar yaşamaz hem de hayvanlar ve insanlar arasında kopukluk olmaz, kimsenin canı da yanmaz. Olayın yaşandığı yerde bulunan köpeklere mama verilmesi gerekiyor ama birkaç kez çiğ etle beslendiklerine şahit oldum. Böyle yaparlarsa her hayvan vahşileşir, insan bile çiğ et yese o bile vahşileşir. Bu konuda bir tedbir alınmalı” dedi.

Türkiye’de Köpek saldırıları

Türkiye’de Başıboş köpek saldırıları her geçen gün çoğalırken, SONDAKIKA VE EKIBI

cinayetleri örtbas etmeyemi çalışıyor

GERÇEKLER, RAKAMLAR, KÖPEKLER KONUSUNDAKİ YANLIŞ ALGILAR VE DOĞRULARI

1-Yılda 200 binden fazla insan köpekler tarafından saldırıya uğruyor. Çeşitli uzuvları kopuyor, ameliyatlar sonucunda uzun tedaviler görüp duygusal ve fiziksel acılar yaşıyorlar.

2-Belediyeler tamamen duyarsız. Sizin çağrınız üzerine göstermelik bir iki belediye “barınak yaptık” filan dedi ama ortada hiçbir faaliyet ve icraat yok.

3-Muhalefet ise sanki inadına başka bir yol izliyor. Barınak yapması beklenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer “artan süt fiyatları” nedeniyle “Süt kuzusu” projesi kapsamında çocuklara 5 aydan beri süt dağıtımı yapmayı keserken, başıboş sokak köpeklerinin YEM ihalesine 3,7 milyon lira veriyor.

4- Kuduz aşılarının devlete maliyeti milyarlarla ölçülüyor.

“KISIRLAŞTIRILMIŞ KÖPEK SALDIRMAZ” YALANI!

5-Tersine saldırır. Hatta saldıran köpeklerin birçoğu küpeli! Tam tersine kısırlığın davranış bozukluğu oluşturup saldırganlığı tetikleyeceği belirtilmekte. National Library of Medicine’de yayınlanan bir adli tıp makalesinde başıboş sokak köpeklerinin durduk yere ve sebepsiz saldırdığı ve ÇOCUKLARI KOLAY BİR AV OLARAK GÖRDÜĞÜ tespitine yer verilmekte.

AÇ KALDIKLARI İÇİN SALDIRDIKLARI YALANI!

6- Yapılan araştırmalara göre sabit bir yiyecek kaynağının bulunduğu yeri tespit eden köpekler burada sürü hâlinde yaşarlar ve orayı mesken olarak tutarlar. Bu durumda orayı bölgeleri hâline getirip, alanlarından geçen herkesi içgüdüsel olarak tehdit olarak görmeye başlarlar. İnsanlar, kediler, diğer hayvanlar, arabalar, bisikletler, her şey ve herkes… Bu davranış BÖLGESEL SALDIRGANLIK olarak adlandırılır.

“KÖTÜ MUAMELE GÖREN SALDIRGANDIR” PALAVRASI!

7- Bu inancın kaynağı Anthropomorphism olarak tanımlanan “insan niteliklerini başka canlılara aktarma, onlarda da bu niteliklerin olduğunu varsayma” yanılgısı. Köpekler doğadaki diğer vahşi hayvanlar gibi zayıfa saldırır, tehlikeden kaçarlar ve şiddet gördükleri insanlardan kaçarlar.

“SALDIRIYORSA MUTLAKA BİR SEBEBİ VARDIR” YALANI!

8-Oysa yırtıcı saldırganlık olarak adlandırılan ve köpekler dâhil tüm hayvanlarda bulunan içgüdü, özellikle sürü hâline gelmiş köpeklerin hiçbir gerekçe yokken de saldırmasını tetikleyebiliyor. Bunu bir çeşit AV PROVASI olarak niteleyebilirsiniz. Köpekler açlıktan tamamen bağımsız olarak küçük çocuklar ya da kediler gibi hareket eden her şeye tamamen SALDIRMA AMAÇLI olarak saldırabilirler.

“İNSANLAR KÖPEKLERE NASIL DAVRANMASI GEREKTİĞİNİ BİLİRSE KÖPEKLER SALDIRMAZ” YALANI!

9- Yine National Library of Medicin’de çıkan bir makale köpek saldırıları için çocuklara verilen eğitimin hiçbir işe yaramadığını ortaya koyuyor. Ayrıca hiç kimse köpeklerin psikolojilerini çözmek, dışarı çıktığında kendini köpeklere göre ayarlamak ve saldırıya uğrama kaygısıyla yaşamak zorunda değil. Çocuklar özellikle.

Bazı sanatçılar korunaklı sitelerde böyle tehlikelerle karşılaşmadıkları için kolayca “Başıboş sokak köpekleri” taraftarlığı üzerinden prim yapabiliyor. Köpek dernekleri de keza öyle çok güçlü şekilde seslerini mama lobilerinin desteğiyle duyurabiliyor ama gerçek halk ve mağdurların yaşadıklarında…
Artık Türkiye sokakları tekin değil. Terör bitti, “köpek terörü” tüm hızıyla devam etmekte…”

Türkiye Gazetesi yazarı "köpek saldırılarına" işaret etti: Bu sorun Cumhur ittifakına pahalıya patlayacak

Son zamanlarda Türkiye’nin dört bir yanından başı boş köpeklerin saldırıları gündeme geliyor. İşte belediyelerin önlem almadığı sokak köpeklerinin saldırdığı 20 vaka…

1/21

Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde, sitesinin basketbol sahasında oyun oynayan 4 yaşındaki Asiye Ateş isimli kız çocuğu, iki pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı. Köpeklerin saldırısıyla ağır yaralanan minik Asiye’nin tedavisi devam ediyor.

 

2/21

 

Kastamonu’da 8 yaşındaki Şevket Pideci, arkadaşlarıyla birlikte köy meydanında oyun oynadığı sırada komşusunun köpeğinin saldırısına uğradı. Köpeğin saldırısıyla kafatasında, sağ gözünde, elinde, kolunda ve yüzünde derin çizikler ve yarıklar oluşan küçük çocuk, birlikte oyun oynadığı çocukların haber vermesiyle ölümden kurtuldu.

3/21

 

Kastamonu’da arkadaşlarıyla oyun oynayan yaşındaki Mert Furkan, evinin önünde başı boş gezen sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Başında, dudağında, elinde, kolunda ve yüzünde derin çizikler oluşan küçük çocuk ölümden döndü.

 

4/21

 

Adana’nın Seyhan ilçesinde kaldırımda bisiklet süren 13 yaşındaki çocuk, sürü halinde gezen köpeklerin saldırısına uğramaktan kurtulmak için yola fırladı. Otomobilin çarpması ile ağır yaralanan çocuk, hayatını kaybetti.

 

5/21

 

Ankara’nın Pursaklar ilçesinde yaşayan 12 yaşındaki Enes Koca, sokak köpeklerinin hedefi oldu. Koca, önüne çıkan 10 sokak köpeğinin saldırısına uğrayarak ağır yaralandı.

 

6/21

 

Balıkesir’de 8 yaşındaki Reyyan Bozdağ, annesi ve ablalarıyla dedesinin evine gittiği sırada, bir köpek tarafından saldırıya uğradı. Pitbull cinsi köpek tarafından ısırılması sonucu sırtında, kollarında yaralar oluşan, sol kulağında yarık oluşan çocuk, yakınlarının müdahalesiyle kurtarıldı.

 

7/21

 

Manisa’nın Yunusemre ilçesine bağlı Akmescit Mahallesi’nde evlerinin önünde oynayan 8 yaşındaki Mert Dilek, bir sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Mert Dilek’i yere düşüren köpek, çocuğun yüzünü ısırdı. Hastaneye sevk edilen küçük çocuğun hem dişi kırıldı hem de yüzüne de 60 dikiş atıldı.

 

8/21

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde ailesiyle dışarı çıkan 5 yaşındaki Bedirhan Öztürk’e, iki sokak köpeği saldırdı. Köpekler Bedirhan’ı yüzü, boğazı ve göğsünden yaraladı. Yaralarına dikiş atılan Bedirhan’ın tedavisinin, plastik cerrahi servisinde devam edeceği belirtildi.

9/21

 

Konyaaltı ilçesinde pitbull cinsi köpek, 11 aylık bebeğe ve babasına saldırdı. Bebeğin yanağını ve kulağını koparan köpek, baba Hasan Kaçar’ı da kolundan ve bacağından yaraladı.

 

10/21

 

Antalya’da pitbull cinsi köpek, market içinde saldırdığı 11 aylık Sadrettin bebeğin yanağını ve kulağını kopardı.

 

11/21

 

Van’ın Beyüzümü Mahallesi’nde köpeklerin saldırısına uğrayan 6 yaşındaki Ruken Kolcu, aldığı ağır yaralar nedeniyle hayatını kaybetti.

 

12/21

 

İstanbul’un Sarıyer ilçesi Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde yaşayan 25 yaşındaki Hatice Ağır, sabah saatlerinde işe giderken sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Genç kız kollarıyla yüzünü korumaya çalışırken, yerlerde sürüklendi.

 

13/21

 

Tokat’ta ziyarete gittiği komşusunu evinde bulamayan 68 yaşındaki Hatice Er, evine döndüğü sırada karşısına çıkan çok sayıdaki sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Elinde, kolunda ve sırtında derin yaralar oluşan yaşlı kadın hayatını zor kurtardı.

 

14/21

 

Bursa’nın İznik ilçesinde 8 yaşındaki bir çocuk sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Yüzünden feci şekilde yaralanan Mehmet Alper Doğan’ı bir kağıt toplayıcısı kurtardı. Küçük çocuğun yüzündeki izin kalıcı olacağı öğrenildi

 

15/21

 

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde ağabeyi ile birlikte oyun oynamak için sokağa çıkan 6 yaşındaki kız çocuğuna başıboş sokak köpeği saldırdı. Yere yatırıp üzerine çıktığı küçük kıza dehşeti yaşatan köpek çocuğu kafasından ve kulağından ısırırken, talihsiz kızın kafasına 9 kişi atıldı.

 

16/21

 

Kayseri’nin Yavuzlar Mahallesi semt pazarı civarında yaşanan olayda 9 yaşındaki Umut Alaca, okuldan eve döndüğü sırada başıboş 4 köpeğin saldırısına uğradı. Köpek saldırısına uğrayan Umut, vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı.

 

17/21

 

Antalya’nın Aksu ilçesinde koşuya çıkan Endonezyalı genç kadın yaklaşık 10 sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Vücudunda diş ve pati izleri bulunan kadın, köpeklerin elinden zor kurtuldu.

 

18/21

 

Giresun’un Eynesil ilçesine bağlı Ören Beldesi Belen Mahallesi’nde evinin önünde oynayan 6 yaşındaki Emirhan Çöçen, 10’dan fazla sokak köpeğinin saldırısına uğradı.

 

19/21

 

Samsun’da, işe gitmek için evden çıkan Azerbaycan uyruklu Arif Şehri bir otomobilden tasmasız pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı ve burnundan parçalar koparıldı. Genç adamın pitbull saldırısından sonra kopan burnuna, 5 buçuk saat süren ameliyat ile yama yapıldı.

 

20/21

 

Konyaaltı ilçesinde pitbull cinsi köpek, 11 aylık bebeğe ve babasına saldırdı. Bebeğin yanağını ve kulağını koparan köpek, baba Hasan Kaçar’ı da kolundan ve bacağından yaraladı.

 

21/21

 

on dönemde artan başıboş köpek saldırıları can almaya devam ediyor.

1 Mart 2022’den bu yana tespit edilmiş 16 kişi bu saldırılarda hayatını kaybederken, 10’larca vatandaşımız da yaralandı.

 

Bu sorunun insan hayatı açısından çok önemli olduğuna dikkat çeken Uğur’un yazısı şu şekilde:

“Hani bir insanı öldürmek insanlığı öldürmekten farksızdı?
Bu yasa yüzünden insanlar ölüyor. Daha doğrusu öldürülüyor. Daha ne kadar elimiz kolumuz bağlı bekleyeceğiz?
Muhalefete sormuyorum çünkü onlar karar alıcı mekanizmada değiller ve üstelik ürkütmeyelim vakvakları hesabında üç maymunu oynuyorlar. Bu yüzden İktidara soruyorum:

İnsan öldürmek bu kadar kolay mı?

Türkiye’de her yıl, 200 binden fazla insan, sokak köpekleri tarafından saldırıya uğruyor, ısırılıyor.
Onlarca çocuk ve yetişkin sokak köpekleri tarafından öldürüldü. Sokak köpekleri parçaladıkları çocukları yediler bile!..
Saldırılardan kurtulan yüz binleri şanslı sayıyoruz.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, zaman zaman tüm Türkiye’yi ayağa kaldıran bir olay olduğunda “Belediyelere sesleniyorum, sokak köpeklerini barınaklara alın” diyor ama 5199 sayılı yasada BARINAK ZORUNLULUĞU YOK, lütfen hatırlayınız. Belediyeler işte bu yasanın üstüne yatıyor keyifle.

Kendilerini “hayvansever” olarak tanımlayan ve mama şirketleri tarafından finanse edilen çeşitli derneklerde toplanan çıkar grupları, her konuda Türkiye’yi Batı ile mukayese ederken, sokak köpekleri konusunda Hindistan, Pakistan, Irak vb. ülkeleri örnek alıyorlar.

HİNDİSTAN’DA KUTSAL İNEK, TÜRKİYE’DE KUTSAL KÖPEK!..

Sayın Cumhurbaşkanım, siz minik Asiye ve Mahra Melin Pınar için çok üzüldünüz açıklamalar yaptınız, ama o kadarla bitmiyor ki! Aşağıdaki görüntüye bakın lütfen, altı ayda ne olduğunu göreceksiniz. İnsanların canı da çocukları da emniyette değil. Bu görüntüde 1 Mart’tan günümüze başıboş sokak köpeklerinin öldürdüğü 16 çocuğumuzdan 11’inin fotoğrafı ve nasıl öldüklerinin kısa hikâyesi var. Yaralanan ve tedavi gören yüzlerce çocuğu sıralayamıyoruz bile.

 

Aşağıdakiler de son birkaç yılda köpeklerin katlettiği çocuklarımız ve yetişkinlerimiz.

Bu çocuklarımızın ölümü üzerine sosyal medyada kendilerini “Hayvansever” olarak tanımlayanların neler yazdığını burada paylaşmaya hakikaten insanlık adına utanıyorum. Yüzlerce örnekten beş tanesi bile patolojilerini açıklamaya yeter sanırım. Biri, sokak köpeklerinin saldırısı üzerine kaçarken kamyonun altında kalarak hayatını kaybeden Mahra Melin Pınar adlı yavrumuzla ilgili paylaştıklarım en “masum”ları sayılabilir. Nasıl insanlıktan çıktıklarını, nevrotik ve tedaviye muhtaç olduklarını görmek açısından ibretlik.

 

Bugün mama lobilerinin desteğiyle sesleri çok yüksek çıkanlar, toplumun yüzde 10’unu bile temsil etmiyor, inanın. Ortada milyonlarca mağdur insan var. Bu sesi işitin lütfen.

GERÇEKLER, RAKAMLAR, KÖPEKLER KONUSUNDAKİ YANLIŞ ALGILAR VE DOĞRULARI

1-Yılda 200 binden fazla insan köpekler tarafından saldırıya uğruyor. Çeşitli uzuvları kopuyor, ameliyatlar sonucunda uzun tedaviler görüp duygusal ve fiziksel acılar yaşıyorlar.

2-Belediyeler tamamen duyarsız. Sizin çağrınız üzerine göstermelik bir iki belediye “barınak yaptık” filan dedi ama ortada hiçbir faaliyet ve icraat yok.

3-Muhalefet ise sanki inadına başka bir yol izliyor. Barınak yapması beklenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer “artan süt fiyatları” nedeniyle “Süt kuzusu” projesi kapsamında çocuklara 5 aydan beri süt dağıtımı yapmayı keserken, başıboş sokak köpeklerinin YEM ihalesine 3,7 milyon lira veriyor.

4- Kuduz aşılarının devlete maliyeti milyarlarla ölçülüyor.

“KISIRLAŞTIRILMIŞ KÖPEK SALDIRMAZ” YALANI!

5-Tersine saldırır. Hatta saldıran köpeklerin birçoğu küpeli! Tam tersine kısırlığın davranış bozukluğu oluşturup saldırganlığı tetikleyeceği belirtilmekte. National Library of Medicine’de yayınlanan bir adli tıp makalesinde başıboş sokak köpeklerinin durduk yere ve sebepsiz saldırdığı ve ÇOCUKLARI KOLAY BİR AV OLARAK GÖRDÜĞÜ tespitine yer verilmekte.

AÇ KALDIKLARI İÇİN SALDIRDIKLARI YALANI!

6- Yapılan araştırmalara göre sabit bir yiyecek kaynağının bulunduğu yeri tespit eden köpekler burada sürü hâlinde yaşarlar ve orayı mesken olarak tutarlar. Bu durumda orayı bölgeleri hâline getirip, alanlarından geçen herkesi içgüdüsel olarak tehdit olarak görmeye başlarlar. İnsanlar, kediler, diğer hayvanlar, arabalar, bisikletler, her şey ve herkes… Bu davranış BÖLGESEL SALDIRGANLIK olarak adlandırılır.

“KÖTÜ MUAMELE GÖREN SALDIRGANDIR” PALAVRASI!

7- Bu inancın kaynağı Anthropomorphism olarak tanımlanan “insan niteliklerini başka canlılara aktarma, onlarda da bu niteliklerin olduğunu varsayma” yanılgısı. Köpekler doğadaki diğer vahşi hayvanlar gibi zayıfa saldırır, tehlikeden kaçarlar ve şiddet gördükleri insanlardan kaçarlar.

“SALDIRIYORSA MUTLAKA BİR SEBEBİ VARDIR” YALANI!

8-Oysa yırtıcı saldırganlık olarak adlandırılan ve köpekler dâhil tüm hayvanlarda bulunan içgüdü, özellikle sürü hâline gelmiş köpeklerin hiçbir gerekçe yokken de saldırmasını tetikleyebiliyor. Bunu bir çeşit AV PROVASI olarak niteleyebilirsiniz. Köpekler açlıktan tamamen bağımsız olarak küçük çocuklar ya da kediler gibi hareket eden her şeye tamamen SALDIRMA AMAÇLI olarak saldırabilirler.

“İNSANLAR KÖPEKLERE NASIL DAVRANMASI GEREKTİĞİNİ BİLİRSE KÖPEKLER SALDIRMAZ” YALANI!

9- Yine National Library of Medicin’de çıkan bir makale köpek saldırıları için çocuklara verilen eğitimin hiçbir işe yaramadığını ortaya koyuyor. Ayrıca hiç kimse köpeklerin psikolojilerini çözmek, dışarı çıktığında kendini köpeklere göre ayarlamak ve saldırıya uğrama kaygısıyla yaşamak zorunda değil. Çocuklar özellikle.

Bazı sanatçılar korunaklı sitelerde böyle tehlikelerle karşılaşmadıkları için kolayca “Başıboş sokak köpekleri” taraftarlığı üzerinden prim yapabiliyor. Köpek dernekleri de keza öyle çok güçlü şekilde seslerini mama lobilerinin desteğiyle duyurabiliyor ama gerçek halk ve mağdurların yaşadıklarında…
Artık Türkiye sokakları tekin değil. Terör bitti, “köpek terörü” tüm hızıyla devam etmekte…”

SONDAKIKA VE TAYFALARI ,(iMKANSIZ  OLAN) HUKUMETIMIZI VE SAVCILARIMIZI KONTROL ALTINA ALMAYAMI ÇALIŞIYORLAR ?????? 

O KAMEREMAN KONYADA`KI OLAYDA ICERI NASIL GIRDI,

YILLAR ONCEKI MUSLUM GUNDUZ OLAYINA COK BENZIYOR DIMI ??

>>BIZ YEMEYIZ BUNU<<

 

DIYAR21 EKIBI ,YENi PLANLARINI DESIFRE EDIYOR

SONDAKiKA HABER SiTESi ,YiNE GAZ VERDi ve

Köpek saldırılarını ,Aziz Milletimize UNUTTURMAK icin ,(HAÇİKO) kurucusu Ömür Gedik`i MANSETE TASIDI

ATTIKLARI BASLIKLARA DIKKAT EDIN

Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneğinin (HAÇİKO) kurucusu Ömür Gedik, Konya’da elindeki kürekle köpeğe vurarak ölümüne neden kişiyi hiçbir avukatın savunmak istemediğini ifade etti. Avukatlara seslenen Gedik, “Zorunlu avukatlıktan kaçmayın arkadaşlar, kabul edin görevi ve bunlara verilen tüm cezaların arttırılmasını isteyin. Meslekten olma pahasına yapın bunu” paylaşımında bulundu.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir görevlinin elindeki kürekle kafasına sert darbe indirip öldürdüğü köpeği daha sonra iple sürüklediği anların görüntüsü ülkenin gündemine oturdu. Konuyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 2 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği’nin kurucusu Ömür Gedik ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda hiçbir avukatın iki şüpheliyi savunmak istemediğini söyleyerek çağrıda bulundu.

“DAVA AÇTIK, ALLAH CEZANIZI VERSİN”

Konya’da görüntülerle ilgili sorumlulara dava açtıklarını söyleyen Gedik, “Hem yapana hem seyredene hem de denetlemeyene dava açtık. Allah cezanızı versin çünkü ceza almayacaksınız demek istemiyorum. Bu davanın peşini bırakmayacağız. Ama yine de Allah cezanızı versin inşallah” dedi.

KAYNAK : SONDAKIKA

Ömür Gedik Kimdir ? 

Ömür Gedik neden bu tur olaylarda ALLAH`I Agzina Aliyor ??

Ömür Gedik Kimin Maskotu ??

Ömür Gedik`in PORNO Sitelerinde Resimleri mi Var ? 

BU KADINI YAKINDAN TANIYALIM 

Ömür Gedik Biyografisi

Ömür Gedik
Doğum YeriTürkiye
Doğum Tarihi22.12.1970

Ömür Gedik Kimdir ?

22 Aralık 1970 doğumlu.

1992’de Boğaziçi Üniversitesi, İngiliz Filolojisi’nden mezun oldu.

Üniversiteden mezun olduktan sonra Sabah Dergi Grubu’nda çalışmaya başlayan Ömür Gedik, 1993’te Hürriyet’e geçti.

Boğaziçi Üniversitesi Hazırlık Bölümü’nde 1 sene okutmanlık yaptı.

1999 yılında Hürriyet Kültür Sanat Servisi’nde görev yapmaya başlayan Ömür Gedik’in Hürriyet Kelebek’te ağırlıklı olarak sinema üzerine yazılara yer verdiği bir köşesi vardır.

Televizyonculuğa 2004’te başlayan Ömür Gedik 1 sene boyunca tv8’de sinema içerikli Stüdyo programını hazırladı ve sundu.

2005’ten itibaren Kanal D’de yayınlanan sinema programı Cinemania’yı hazırlayıp sunmaktadır.

2012 Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin açılışı Ömür Gedik tarafından yapıldı.

18. Kral Müzik Ödülleri’nde “HAÇİKO” projesiyle Kral Pop Özel Ödülü’nü aldı. Ömür Gedik, ödülü alırken yaptığı konuşmasında;
“Anatole France, ‘Bir insan bir hayvanı sevene kadar ruhunun bir kısmı uykudadır’ demiş. Ruhu uykuda olanları uyandırma çabamda bana destek olmaya devam etmenizi istiyorum. Bu ödülü sadece kedi ve köpekler için değil, tüylü tüysüz tüm hayvanlar için, hayvanseverler adına alıyorum” dedi.

Ömür Gedik ayrıca Tüketici Akademisi tarafından düzenlenen 25. Uluslararası Tüketici Zirvesi’nde Yılın En Çok Çalan Şarkı ödülünü aldı.

Hayvan hakları konusundaki çalışmaları ile de dikkat çeken Ömür Gedik kısa adı HAÇİKO olan Hayvanları Çaresizlik Ve İlgisizlikten Koruma Derneği’nin kurucu başkanıdır.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Şubat 2011’de hayvansever sanatçılar ile yaptığı toplantıda da yer alan Ömür Gedik, HAYTAP ile ortaklaşa gerçekleştirdiği organizasyonlarda hayvan hakları konusunda çalışmalar yapmaktadır.

Ömür Gedik tüm geliri hayvanlar yararına kullanılan “Hop Dedik Orda Kal” isimli single albümünde Teoman ile Portakal Orda Kal, Burak Kut ile Aşk Var Ya, Halil Sezai Paracıkoğlu ile Paramparça isimli şarkılarında düetler yaptı.

2015 yılında çıkarttığı “Hey Onbeşli” ve “Karşılaşma” isimli single çalışmaları ile büyük beğeni toplayan Gedik, çeşitli festival ve etkinliklerde de sahne alıyor.

Tayga isimli bir kız çocuğu vardır.

Şarkılar
İlişki Durumu Çelişkide
Radyoda
Dillirga
Portakal Orda Kal
Paramparça
Karşılaşma
Aşk Var Ya
Ağla Halime
Sana Neler Edeceğim

Omur-Gedik.jpghalil-sezai-omur-gedik-353323.jpg

omur-gedik_554833.jpg600full-omur-gedik.jpg

739_989e5.jpgOmur gedik sexy turkish celebrity milf Porn Pictures, XXX Photos, Sex Images #3929500 - PICTOAOmur gedik sexy turkish celebrity milf Porn Pictures, XXX Photos, Sex Images #3929500 - PICTOA

DAHA COK RESIMLERI ICIN TIKLAYIN VE BU KADINI TANIYIN 

Ömür Gedik: ''Cinsel obje olan memelerimi...''

Ömür Gedik: ”Cinsel obje olan memelerimi…”

Hürriyet yazarı Ömür Gedik: “Kadınların istedikleri yerde emzirmeleri, cinsellik ve libido düşmanı gereksiz bir şovenizm” açıklaması ile anneleri çok kızdıracak.

YAKINDA…………..GELIYOR — Diyar21 Analiz Ekibi

 

 

Yeni

Yeni

Yeni

Yeni
Yeni

Diyar21Haber
MAGAZİN

17 Haziran reytingleri belli oldu!

POLiTiKA & SiYASET

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermenistan Başbakanı Paşinyan ile telefonda görüştü

MAGAZİN

Selçuk Balcı Aslı Şafak’a konuk oluyor

Yaşam

İstanbul’daki fabrika yangını kısmen kontrol altına alındı

METEOROLOJİ

İstanbul, İzmir, Bursa, Tekirdağ, Kocaeli! 1 hafta boyunca listede.

SPOR

A Milli Takım, Gürcistan’ı mağlup ederek üç puanla başladı.

SPOR

İşte Türkiye – Gürcistan maçının muhtemel 11’leri

DÜNYA

İsrail Nusayrat Mülteci Kampı’nı bombaladı: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Yaşam

YAZLIK SPOR AYAKKABI, TERLİK VE SANDALET TERCİHLERİ!

Yaşam

Bayramın üçüncü günü 824 kaza oldu 6 kişi hayatını kaybetti

DiYARBAKIR YEREL HABER

Yasin Börü ve arkadaşlarının dağıtamadığı kurban etlerini onlar ailelere ulaştırıyor

MAGAZİN

Oktay Kaynarca – ‘TÜRKİYE MİLLİYETÇİSİYİM’ SÖZÜNÜ ELEŞTİRENLERE CEVAP GELDİ!

Trafik

Araç sahipleri dikkat: TÜVTÜRK muayene zorunluluğu kalktı mı? İşte detaylar

MAGAZİN

Masterchef’te kimler dikkat çekecek?

KAZA

Bayram tatilinin iki gününde 1578 kaza: 16 ölü, 2 bin 716 yaralı

Hayat

İSKİ, İstanbul barajlarındaki doluluk oranını açıkladı

MAGAZİN

16 Haziran reytingleri belli oldu!

DÜNYA

Çin’de toprak kayması: 9 ölü, 17 kayıp!

BÖLGE HABER

Van’da 5 ton inci kefali ele geçirildi

SPOR

Video / Sümer Ezgü – “AY YILDIZLI KAPLANLARLA ANADOLU’DAN KUPAYI ALMAYA GELDİK!”…

Den nye adressen til russere…

Den nye adressen til russere som rømte fra Alanya er…

  Haziran 15, 2024

To barn ble slått fordi…

To barn ble slått fordi de spilte fotball på hotellhytta…

  Haziran 15, 2024

Skammelige BILDER i mange bakerier…

Skammelige BILDER i mange bakerier og konditorier i Alanya Alanya…

  Haziran 12, 2024

Et nyttekjøretøy og en elektrisk…

Et nyttekjøretøy og en elektrisk scooter kolliderte i Alanya; 1…

  Haziran 9, 2024

En annen turist funnet død…

En annen turist funnet død på hotellrommet sitt 2024-06-05 Den…

  Haziran 5, 2024

Another Tourist Found Dead in…

Another Tourist Found Dead in His Hotel Room 2024-06-05 Russian…

  Haziran 5, 2024

Turist funnet død i Alanya

Britisk turist funnet død i Alanya 2024-06-05 En 64 år…

  Haziran 5, 2024

British tourist FOUND dead in…

British tourist FOUND dead in Alanya 2024-06-05 A 64-year-old British…

  Haziran 5, 2024

Bijna de helft van de…

Het aantal mensen dat zegt in Nederland voor hun land…

  Haziran 5, 2024

Alanya turistsektor samlet etter FTIs…

Alanya turistsektor samlet etter FTIs konkurs Konkursen til den tyske…

  Haziran 4, 2024

FTI, one of Germany’s favorite…

FTI, one of Germany's favorite tour operators, went bankrupt FTI,…

  Haziran 4, 2024

FTI, en av Tysklands favorittreisearrangører,…

FTI, en av Tysklands favorittreisearrangører, gikk konkurs FTI, en av…

  Haziran 4, 2024

“Husstøvmidd kan utløse astma”

"Husstøvmidd kan utløse astma" Merk: VM Medical Park Samsun Hospital…

  Haziran 2, 2024

Valse valuta ALARM in Alanya

Valse valuta ALARM in Alanya - Kenmerken van valse Turkse…

  Haziran 1, 2024

Falsk valuta ALARM i Alanya…

Falsk valuta ALARM i Alanya / Funksjoner av falske tyrkiske…

  Haziran 1, 2024

Fake currency ALARM in Alanya…

Fake currency ALARM in Alanya Turgay Kırbaş , President of…

  Haziran 1, 2024

Russian tourists DO NOT WANT…

Russian tourists DO NOT WANT luxury hotels in Alanya anymore…

  Mayıs 31, 2024

Russiske turister VIL IKKE ha…

Russiske turister VIL IKKE ha luksushoteller i Alanya lenger Hotellpreferansene…

  Mayıs 31, 2024

16 år gammel student av…

16 år gammel student av utenlandsk opprinnelse SAVNET i Alanya…

  Mayıs 27, 2024

Damage caused by Antalyaspor fans…

Damage caused by Antalyaspor fans to Oba Stadium It emerged…

  Mayıs 25, 2024

Skade forårsaket av Antalyaspor-fans på…

Skade forårsaket av Antalyaspor-fans på Oba Stadium Det dukket opp…

  Mayıs 25, 2024

ANTALYA: Inngang til strender som…

En bot på 387 tusen TL vil bli pålagt de…

  Mayıs 19, 2024

Straszliwy wypadek w Alanyi: zginęło…

Straszliwy wypadek w Alanyi: zginęło 2 polskich turystów Zginęło 2…

  Mayıs 18, 2024

Terrible accident in Alanya: 2…

Terrible accident in Alanya: 2 Polish tourists lost their lives…

  Mayıs 18, 2024

Forferdelig ulykke i Alanya: 2…

Forferdelig ulykke i Alanya: 2 polske turister mistet livet 2…

  Mayıs 18, 2024

Andre telefoner vil ikke være…

Offisiell erklæring mottatt fra departementet: Andre telefoner vil ikke være…

  Mayıs 18, 2024

Official Statement Received from the…

Official Statement Received from the Ministry: 2nd Phones Will Not…

  Mayıs 18, 2024

In Alanya, the municipality fined…

In Alanya, the municipality fined the business that sells to…

  Mayıs 17, 2024

I Alanya bøtelagt kommunen virksomheten…

I Alanya bøtelagt kommunen virksomheten som selger til turister til…

  Mayıs 17, 2024

Utlendinger som synes Alanya er…

1 Ukrainere vender tilbake til hjemlandet 2 Utlendinger som synes…

  Mayıs 16, 2024

Ukrainians are returning to their…

Ukrainians are returning to their homeland İsmail Çağlar , President…

  Mayıs 16, 2024

A simultaneous operation was held…

In Antalya, a simultaneous operation was carried out with 450…

  Mayıs 15, 2024

I Antalya ble det gjennomført…

I Antalya ble det gjennomført en samtidig operasjon med 450…

  Mayıs 15, 2024

Han presenterte seg som lege…

Han presenterte seg som lege på sosiale medier, men praksisen…

  Mayıs 14, 2024

He introduced himself as a…

He introduced himself as a doctor on social media, but…

  Mayıs 14, 2024

Bir yanıt yazın