CHANGE  LANGUAGE

Kassam işgalcileri pusuya düşürdü en az 12 asker öldü

Kassam işgalcileri pusuya düşürdü en az 12 asker öldü, İsrail büyük kayıp veridği mahalleden kaçıyor

Kassam Tugayları, Gazze’nin kuzeyindeki Cebeliye kampında terörist İsrail askerlerini büyük pusuya düşürdü ve en az 12 askeri öldürdü. Çok sayıda yaralı var..

DETAYLI BILGi

Son 5 gündür atağa kalkan Mücahitler onlarca İsrail askerini öldürdü yüzlercesini yaraladı. Kassam karşısında direnemeyen İsrail askerleri büyük kayıp verdikleri İşgal ordusu Gazze Şehri’nin güneyindeki El Zeytun mahallesinden çekildiğini duyururken, İsrail yedek tugayı da, raporların şunu gösterdiği bir dönemde, savaş ne kadar sürerse sürsün, ordusunun Hamas’ı devirme kabiliyetine sahip olmadığını itiraf etti.

İsrailli yedek general: Hamas’ı devirmeye gücümüz yok, Haaretz: Direniş taktik değiştirdi ..

DETAYLI BILGi

İşgal ordusu Gazze Şehri’nin güneyindeki El Zeytun mahallesinden çekildiğini duyururken, İsrail yedek tugayı da, raporların şunu gösterdiği bir dönemde, savaş ne kadar sürerse sürsün, ordusunun Hamas’ı devirme kabiliyetine sahip olmadığını itiraf etti. İşgalin daha önce kontrol ettiğini iddia ettiği bölgelerde şiddetli direniş gösteren Filistinli savaşçıların hazırladığı pusuya düşerek onlarca asker öldürüldü ve yaralandı.

15 Mayıs 2024 Çarşamba günü şafak vakti işgal ordusu, yaklaşık bir hafta süren askeri operasyonun ardından güçlerinin Zeytun mahallesinden çekildiğini duyurdu ve güçlerin “gerekirse geri dönebileceği (ve operasyonlarına devam edebileceği)” tehdidinde bulunmayı da ihmal etmedi..

Foto D21 Arsiv: Kassam işgalcileri pusuya düşürdü en az 12 asker öldü, İsrail büyük kayıp veridği mahalleden kaçıyor

Bu bağlamda görgü tanıkları , İsrail askeri araçlarının “(geri çekilme sırasında) Filistinlilerin evlerine makineli tüfekle ateş edilmesi üzerine Gazze Şehri’ndeki Zeytun mahallesinden çekildiğini” bildirdi.

14 Mayıs 2024 Salı akşamı direniş, 21 İsrail ordusu aracının hedef alındığını duyururken, İsrail işgal ordusu da kendisine ait 3 tümeninin Gazze Şeridi’nde savaştığını duyurdu.

El Kassam ve Kudüs Tugayları’nın Telegram platformu üzerinden yayınladığı bir dizi verilere göre; 14 tank, 4 buldozer ve 3 personel taşıyıcı vurularak hurda oldu.

İsrail ordusu da “X” platformunda yaptığı açıklamada, Salı günü Gazze’deki çatışmalarda bir askerin öldüğünü, 4 askerinin de “ağır” yaralandığını kabul etti.

Bu arada özel İbrani gazetesi Yedioth Ahronoth, “küçük” ile “orta” arasında değişen 9 askerin daha yaralandığını bildirdi. 

DETAYLI BILGi

İsrail, Salı günü itibarıyla, sekizinci ayına giren Gazze’deki savaşın başlangıcından bu yana 620 askerinin öldürüldüğünü ve 3 bin 456 askerinin yaralandığını duyurdu. ölü ve yaralı.

Bu bağlamda işgal ordusu sözcüsü Daniel Hagari Salı akşamı, sekizinci aydır devam eden savaş kapsamında üç askeri tümenin Gazze Şeridi’nde savaştığını duyurdu.

İşgal ordusunun Salı günü yaptığı açıklamaya göre, 401’inci Zırhlı Tugay güçlerinin de aralarında bulunduğu 162’nci Tümen güçleri Refah şehrinde (Gazze Şeridi’nin güneyinde) faaliyet gösteriyor.

DETAYLI BILGi

Açıklamada, “98. Tümen komutasındaki 460. ve 7. Paraşüt Tugayları güçleri Cebeliye bölgesini (kuzey), 99. Piyade Tümeni güçleri ise Zeytun mahallesini (ortada) işgal ederken” ifadelerine yer verildi. ifade.

İsrail’in 7 Ekim 2023’ten bu yana Gazze’ye sürdürdüğü savaş, çoğu çocuk ve kadın olmak üzere 114.000’den fazla Filistinlinin ölümüne ve yaralanmasına, yaklaşık 10.000 Filistinlinin ise çocukların ve yaşlıların hayatına mal olan kitlesel yıkım ve kıtlığın ortasında kaybolmasına neden oldu.

İsrail, BM Güvenlik Konseyi’nin çatışmaları derhal durdurma kararı almasına ve Uluslararası Adalet Divanı’nın “soykırım” eylemlerini önlemek ve Gazze’deki insani durumu iyileştirmek için acil önlemler talep etmesine rağmen savaşı sürdürüyor.

Kaynak: HaberVitrini

Diyar21Haber
Yaşam

e-Devlet kaza tutanağı özelliği geldi, işte detaylar

Deprem

Çorum’da 4.4 Korkutan Deprem!

DÜNYA

D21 News – Almanya, Netanyahu’yu şaşırttı. Eğer buraya gelirse tutuklarız.

DÜNYA

Keskin nişantı tek atışta iki işgalci askerini öldürdü

Yaşam

Taşıt kredisinde en cazip bankalar hangileri! Akbank, 400 Bin TL’ye kadar taşıt kredisi veriyor

MAGAZİN

Netflix Türkiye‘de lider değişikliği

SAĞLIK YEMEK / GIDA

Sağlıklı beslenme demans riskini azaltıyor!

MAGAZİN

Sıla’yla 4 ev değiştirdik!

Teknoloji

iPhone klavyesindeki müthiş araç! Zamandan büyük tasarruf sağlıyor

KAZA

Tır şarampole devrildi: Bir ölü, bir yaralı

BÖLGE HABER KAZA

Mardin’de otomobil ile motosiklet çarpıştı: 1 yaralı

ASAYİŞ BÖLGE HABER

5 ilde tarihi eser kaçakçılığı operasyonu: 13 gözaltı

SPOR

UEFA Avrupa Ligi ve Konferans Ligi finali Türkiye’de oynanacak, çifte müjde geldi!

MANŞET

Ayvalık Açık Hava Film Geceleri 15 Haziran’da başlıyor

GÜNCEL

D21 News – Erdoğan, Filistin’i tanıyan ülkelerin liderlerini tebrik ettiğini belirtti.

POLiTiKA & SiYASET

Mecliste tansiyon yükseldi! Ali Mahir Başarır’la Osman Gökçek birbirine girdi..

SAĞLIK

“Z Kuşağında Miyop Alarmı”

ASAYİŞ

D21 News – Suç örgütü lideri Barış Boyun, İtalya’da yakalandı ve beraberinde 19 kişi gözaltına alındı.

MAGAZİN

Ersay Üner… MEMLEKETİNDE FESTİVAL ÇOŞKUSU!

GÜNCEL Köpek Saldırıları

Erdoğan’a sunulan başıboş sokak köpekleri raporu, 3 bin 534 trafik kazası ve 437 bin kuduz aşısıyla ilgili bilgiler içermektedir.

Bir yanıt yazın