CHANGE  LANGUAGE

İran’daki eski siyasi mahkum Sarah Tebrizi’nin gizemli ölümü..Diyar21 News

İran’daki eski siyasi mahkum Sarah Tebrizi’nin gizemli ölümü hakkında İran Yargısı, genç kadının ölümüne ilişkin iddiaları reddetti.

Sarah Tebrizi, Kasım 2023’te İngiltere’ye gitmek istediği sırada tutuklandı.

İran'daki eski siyasi mahkum Sarah Tebrizi'nin gizemli ölümü hakkında İran Yargısı, genç kadının ölümüne ilişkin iddiaları reddetti.
İran’daki eski siyasi mahkum Sarah Tebrizi’nin gizemli ölümü hakkında İran Yargısı, genç kadının ölümüne ilişkin iddiaları reddetti.

İran Uluslararası gazetesinin ortaya çıkardığı bilgilere göre, Tebrizi’nin cesedi babasının İran‘daki evinde bulundu. İranlı yetkililer, Tebrizi’yi İngiltere’ye seyahat etmek üzereyken Tahran’daki Humeyni Havalimanı’nda tutukladı.

Daha sonra Tebrizi, Evin Hapishanesi’ndeki İstihbarat Bakanlığı’nın gözaltı merkezine nakledildi. Serbest bırakıldıktan sonra ise bir süre sonra tekrar çağrılarak sorgulandı ve Evin Cezaevi’nin kadınlar bölümüne nakledildi. İran Yargısı, genç kadının ölümüne ilişkin iddiaları reddederek, bu konuda herhangi bir suç unsuru bulunmadığını açıkladı. Diyar21 News

İran’daki eski siyasi mahkum Sarah Tebrizi’nin gizemli ölümü..

Sarah Tebrizi, Kasım 2023’te İngiltere’ye gitmek isterken tutuklandı. İran Uluslararası gazetesinin ortaya çıkardığı bilgiye göre, eski siyasi mahkum Sarah Tebrizi’nin cesedi, babasının İran’daki evinde bulundu.Tebrizi (20 yaşında), İran istihbaratının sürekli tacizine maruz kaldı ve ölümünden bir gün önce istihbarat karargahına çağrıldı.

İranlı yetkililer, Tebrizi’yi İngiltere’ye seyahat etmek üzereyken 15 Kasım 2023’te Tahran’daki Humeyni Havalimanı’nda tutukladı.

Daha sonra Tebrizi, İran başkentinin kuzeyinde bulunan Evin Hapishanesi’ndeki İstihbarat Bakanlığı’nın gözaltı merkezine nakledildi. Yaklaşık 10 gün sonra serbest bırakılırken, sorgular 1 milyar tümen kefaletle sonuçlandı.İran Uluslararası’nın haberine göre Tebrizi, tutukluluğunun ilk 3 gününü tecritte geçirdi, daha sonra yalnız kalmanın getirdiği stres nedeniyle yüksek kalp atışları ve tansiyon şikayetleri nedeniyle Evin’deki 209 Nolu Cezaevi’ne nakledildi.

Daha sonra istihbarat gözaltı merkezinde 3 kişinin kalabileceği bir hücreye nakledildi.

Tebrizi ailesine yakın bir kaynak, İran Uluslararası’na yaptığı açıklamada şunları söyledi: Sarah, serbest bırakıldıktan sonra arkadaşlarına sorgu odasında tehdit edildiğini ve ajanlarla işbirliği yapmaması halinde hücre hapsine alınacağını söyledi ve telefonunun içeriği sanal dünyada yayınlanacaktı.

Bu bilgiye sahip kaynağa göre Tebrizi, bu baskı ve tehditlerin ardından büyük bir psikolojik baskıya maruz kaldı.

İran'daki eski siyasi mahkum Sarah Tebrizi'nin gizemli ölümü hakkında İran Yargısı, genç kadının ölümüne ilişkin iddiaları reddetti.

Bir celp daha

: 10 Ocak’ta yeniden çağrıldı ve saatler süren sorgunun ardından Evin Cezaevi’nin kadınlar bölümüne nakledildi.

Birkaç gün sonra kefalet tutarı bir milyar tomandan iki milyar tomana çıkarıldı ve daha sonra serbest bırakıldı…..

İran'daki eski siyasi mahkum Sarah Tebrizi'nin gizemli ölümü hakkında İran Yargısı, genç kadının ölümüne ilişkin iddiaları reddetti.İran Yargısı Genç Kadının Ölümüne İlişkin İddiaları Reddetti

İranlı adalet yetkilileri, 20 yaşındaki bir kadının evinde ölmeden bir gün önce istihbarat servisleri tarafından sorgulandığı yönündeki haberi reddetti. Ülkenin yargısı tarafından yönetilen Mizan haber ajansının 30 Mart tarihli haberine göre, Sara Tebrizi’nin ölümüyle ilgili koşullar araştırılıyor. Ajans, babasının onun cansız bedenini evde bulduğunu söyledi. Tebrizi’nin ölümünün yaklaşık bir hafta önce Tahran’ın batısındaki Şehriyar’da meydana geldiği bildiriliyor. Siyasi aktivistler son aylarda adli makamları Tebrizi’ye baskı uygulamakla suçladı.

Kaynak: Habervitrini

Diyar21Haber
MAGAZİN

Mehmed: Fetihler Sultanı – DENGELER DEĞİŞİYOR!

Yaşam

Elleri ayakları bağlı ve gömülü kadın cesedi bulundu

POLiTiKA & SiYASET

1 Vitrin Haber – Erdoğan İran Cumhurbaşkanı Vekili Muhbir ile görüştü

MAGAZİN

Zamanın Kapıları’nın yeni fragman

SPOR

1 Vitrin Haber – Okan Buruk’un soyunma odasında ne dediği ortaya çıktı! “Kaldırın başınızı…”

SPOR

Beşiktaş – Jose Mourinho’nun maaşı belli oldu…

MAGAZİN

Alara Bozbey: Heyecan duyduğum hikâyeler var!

ASAYİŞ

Başörtülü hakim hakkında reddihakim talebinde bulunan avukat hakkında suç duyurusu

Yaşam

Haydar Dümen’in eşi de dolandırıldı!

KAZA Köpek Saldırıları

Köpek kaza yaptırdı..Balıkesir- İzmir yolunda trafik kazası: 3 ölü, 1 yaralı

Yaşam

Rümeysa Meriç Özcan – İlişkiye girmeyince arabaya bağlayıp uçurumdan attı!

MANŞET

19 Mayıs reytingleri belli oldu!

SPOR

Sörloth, İspanya’yı sallıyor

Yaşam

19 MAYIS COŞKUSU / ÜNLÜ SANATÇILARLA YAŞANDI!

SPOR

Süheyl Batum Ali Koç hakkında suç duyurusunda bulundu

KAZA

Antalya / Korkunç kaza: 2 ölü

Deprem

Deprem uzmanı Ahmet Ercan Balıkesir’i işaret etti! 7 büyüklüğünde deprem için Çanakkale’yi de uyardı

Deprem

Elazığ’da 4 şiddetinde deprem

MAGAZİN

Tur Rehberi / SETTEN EĞLENCELİ GÖRÜNTÜLER!

POLiTiKA & SiYASET

İMAMOĞLU’NDAN GENÇLERE: HEPİNİZ UMUTSUNUZ

Bir yanıt yazın