Mart 1, 2024

CHANGE  LANGUAGE

Hizbullah İstahbarat karakolundaki askerleri vurdu..

c3b116b3 98a6 43c4 9add 567537fe3ae2

Hizbullah İstahbarat karakolundaki askerleri vurdu.. İşte saat saat direniş raporu

Hizbullah, istihbarat karakoluna giren İsrail kuvvetlerini öldürdü, yaraladı

Lübnan’daki İslami Direniş, işgal altındaki Filistin sınırındaki İsrail bölgelerine karşı çeşitli operasyonlar düzenleyerek doğrudan isabet elde ediyor. Hizbullah, İsrail işgal güçlerine yönelik saldırılarını yoğunlaştırarak saat 16.20’de özgürlük savaşçılarının “Shtula”da toplanan İsrail işgal askerlerini hedef aldığını duyurdu. ormanlık alanlar (işgal altındaki Lübnan köyü Tarbikha) uygun silahlarla. 

Öğleden sonra 3.30’da Hizbullah Direnişi savaşçıları işgal altındaki Filistin sınırındaki İsrail el-Raheb bölgesini (Ayta el-Şaab’ın karşısında) hedef aldı. Hizbullah saldırıda bir kez daha Burkan roketlerini kullandı ve doğrudan isabetleri doğruladı.

Başka bir açıklamada İslami Direniş, “Hanita”nın doğusunda konumlanan bir İsrail piyade kuvvetini hedef aldığını duyurdu. yerel saatle öğleden sonra 3:15’te askeri tesise, uygun silahları kullanarak ve doğrudan isabetleri doğrulayarak ulaştı.
 
Direniş ayrıca “Ramim” bölgesinde bir grup işgal askerini de hedef aldı. İşgal altındaki Lübnan kasabası Hounin’deki İsrail askeri karakolu, yerel saatle öğleden sonra 3:00’te, uygun silahlar kullanılarak.

Hizbullah ayrıca yerel saatle 14.15’te İsrail askeri üssü Bayad Blida’yı da uygun silahlar kullanarak ve doğrudan isabet sağlayarak hedef aldı.

İslami Direniş tarafından yapılan bir diğer açıklamada ise yerel saatle 14.10’da El Cirde askeri karakolunun Burkan füzeleriyle hedef alındığı duyuruldu.

Direniş ayrıca yerel saatle 13.50’de “Mattat”taki İstihbarat Taburu’nun karargahına giren bir İsrail kuvvetini de hedef aldı. Kışla, uygun silahlar kullanılarak. Üyeleri arasında hem ölümler hem de yaralanmalar da dahil olmak üzere çok sayıda kayıp olduğunu bildirdi.

Hizbullah Kudüs yolundaki savaşçıların yasını tutuyor

İlgili bir bağlamda Hizbullah, Direniş savaşçısı Hüseyin Ali İsa “Ebu Salih”in yasını tuttu. Güney Lübnan’ın Mays el Cebel kasabasından Kudüs yolunda görevini yaparken şehit oldu.

İsrail savaş uçakları Gazze’nin orta ve güneyinde yeni katliamlar gerçekleştirirken, Gazze’nin doğusundaki Şecaiya mahallesinde Filistin direnişiyle işgalci İsrail güçleri arasındaki şiddetli çatışmalar devam etti.

Washington İsrail’in savaşına desteğini yenilerken, yeni çatışmalarda daha fazla İsrail askerinin öldürüldüğü ve yaralandığı bildirildi.

EN SON GÜNCELLEMELER:

REUTERS (İsrailli askeri yetkiliden alıntı) Gazze’de ağır kayıplar bekliyoruz.

BEYAZ SARAY: Çatışmanın aylarca süreceği konusunda İsrail’le aynı fikirdeyiz ancak operasyonlarının daha kesin olması gerekiyor.

NYT (eski İsrailli esirden alıntı): Gözaltında tutulduğum süre boyunca beni kaçıranlarla uzun ve sıcak sohbetler yaptım. Bize saygıyla davranıldı ve herhangi bir fiziksel zarara ya da kötü muameleye maruz kalmadık.

El Cezire: İsrailli mahkumların aileleri, ordunun Gazze’de üç mahkumu “yanlışlıkla” öldürdüğünü duyurmasının ardından gösteri yapmak için Tel Aviv’deki Savunma Bakanlığı karargahına gitti.

İSRAİL ORDUSU: İsrail işgal ordusu sözcüsü, bugün Gazze Şeridi’nde 3 İsrailli tutuklunun “yanlışlıkla” öldürüldüğünü söyledi.

Cuma, 15 Aralık, 21:20 (GMT+3)

FİLİSTİN KRONİK MUHABİRİ:

Brezilya’nın Refah güneyindeki mahallede dün işgal tarafından bombalanan Youssef Shehadeh’in evinin enkazı altından 7 Filistinlinin cenazesi çıkarıldı.

İsrail’in Gazze Şehri’nin kuzeyindeki Şeyh Rıdvan bölgesinde Salem ailesinin yaşadığı bir meydanı bombalaması sonucu yeni bir katliam haberi.

Gazze Şeridi’nin güneyinde, Refah Valiliği’nin doğusuna top atışları yenilendi.

Gazze’nin Zeytun mahallesindeki Radvan Camii yakınındaki bir evin bombalanması sonucu Filistinliler öldü ve yaralandı.

Gazze Şeridi’nin merkezindeki Bureij kampındaki bir eve işgalcilerin düzenlediği bombalı saldırıda dört Filistinli öldü, çok sayıda Filistinli de yaralandı.

Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Hanun’da direnişle işgal ordusu arasında şiddetli çatışmalar yeniden başladı.

İsrail, Deir Al-Balah’ta Al-Mazraa Caddesi’ndeki bir evi bombaladı.

WAEL AL-DAHDOUH: İşgal güçleri, meslektaşımız Samer Abu Daqqa’ya ulaşmaya çalışan ambulansları hedef aldı.

El Cezire: El Cezire kameramanı Samer Ebu Daqqa, İsrail’in hava saldırısında yaralandıktan sonra hayatını kaybetti. Ambulans kendisine ulaşamayınca yaklaşık 6 saat yerde yattı.

ABU OBEIDA: Son beş günde 100’den fazla İsrail askeri aracını hedef aldık. Mücahitlerimiz yiğittir ve tarih sayfalarında ölümsüzleşecek kahramanca savaşlar verirler.

Cuma, 15 Aralık, 19:30 (GMT+3)

NBC (ABD’li YETKİLİLERDEN alıntı): “Gazze’deki bu savaşın bizim savaşımız olmadığı” kabul edilmeli.

İSRAİL MEDYA (askeri kaynaklardan alıntı): Suriye’den atılan bir füze açık alana düştü.

El Cezire: Han Yunus’taki Farhana Okulu civarında yaralanan kameraman Samir Ebu Daqqa, beş saattir kuşatma altında.

BM YETKİLİ: Gazze’deki kitlesel yerinden edilme mülteci krizine dönüşmemeli.

İSRAİL ORDUSU SÖZCÜSÜ: Ağır bir bedel ödüyoruz ama hedeflerimiz sabit: Hamas’ı devirmek ve rehineleri kurtarmak.

Cuma, 15 Aralık, 18:30 (GMT+3)

El Cezire: İsrail’in Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cebaliye kampına topçu bombardımanı devam etti.

Kudüs Tugayları: Askeri araçları hedef aldık, iki askeri öldürdük.

El Kassam Tugayları: İşgal altındaki Kudüs’ü füze bombardımanıyla bombaladık.

AL-JAZEERA: Alman uluslararası nakliye ve konteyner taşımacılığı şirketi Hapag Lloyd, önümüzdeki üç gün boyunca Kızıldeniz’deki tüm gemilerin seferlerini askıya aldı.

ABD ASKERİ YETKİLİ: “Platin 3” gemisi, Yemen’de Ansrallah’ın attığı füzeyle vuruldu.

REUTERS: İsrailli nakliye şirketi Maersk, Kızıldeniz’deki tüm konteyner nakliye operasyonlarının geçici olarak durdurulduğunu duyurdu.

Cuma, 15 Aralık, 17:30 (GMT+3)

SUUDİ-İRAN-ÇİN AÇIKLAMASI: Suudi-İran-Çin tarafından yapılan açıklamada, Gazze Şeridi’nde devam eden durumun bölgedeki güvenlik ve barışa yönelik bir tehdit olduğu yönündeki endişeler dile getirildi. Ortak açıklamada “Şerit’teki askeri operasyonların derhal durdurulması gerekliliği” vurgulandı.

HÜKÜMET MEDYA OFİSİ: İşgal ordusu, El Cezire kanal ekibini üst üste dördüncü kez kasten hedef aldı ve bu, uluslararası hukuku tamamen ihlal eden bir suçtu.

El Cezire: Yaralı Filistinli kameraman Samer Ebu Daqqa’nın hala yerde yattığı Han Yunus’taki Farhana okulunun yakınında, İsrail keşif uçağından atılan füzenin parçaları sonucu patlamalar meydana geldi.

Cuma, 15 Aralık, 16:30 (GMT+3)

ULUSLARARASI GAZETECİLER FEDERASYONU: ​​İki meslektaşımız muhabir Wael Al Dahdouh’un yaralanması nedeniyle “derin şoktayız”.

Cuma, 15 Aralık, 15:30 (GMT+3)

El Cezire: Filistinli gazeteciler Wael al-Dahdouh ve Samir Abu Daqqa, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus’ta bir okulu hedef alan bombalı saldırıyı takip ederken, İsrail keşif uçağının attığı füzenin şarapnel parçalarıyla yaralandı.

İNGİLİZ DENİZ TİCARET Otoritesi: Yemen’in Mokha kentinin 30 mil güneybatısında bir gemide meydana gelen patlamanın ardından çıkan yangın söndürüldü.

HİZBOLLA: Batı Celile’deki El-Jardah bölgesini hedef aldık ve “doğrudan isabet” elde ettik.

YEDIOTH AHRONOT: İsrail merkezleri çok sayıda yaralı ordu personeliyle ilgilenmeye hazır değil.

Cuma, 15 Aralık, 14:40 (GMT+3)

REUTERS (ABD’li yetkililerden alıntı): Beyaz Saray, Gazze’deki savaşın yoğun aşamasına son verilmesi için baskı yapıyor.

El Cezire: Güney Lübnan’dan Batı Celile’ye iki füze fırlatıldı.

El Cezire: Batı Celile’deki sınır kasabası Arap El Aramşa’da sirenler çalıyordu.

REUTERS (Somali’deki Avrupa korsanlıkla mücadele gücünden alıntı): Bir İspanyol savaş gemisi şu anda korsanlar tarafından kaçırılmış olabilecek bir ticaret gemisine yaklaşıyor.

ABD SAVUNMA YETKİLİ: “Husi kontrolündeki bölgelerden fırlatılan balistik füze, Bab el-Mendeb’de Liberya bayrağı taşıyan ikinci bir gemiyi vurdu.”

Cuma, 15 Aralık, 14:00 (GMT+3)

El-Kassam: Mücahitlerimiz Cuhr el-Dik’te İsrail askerlerinin TPG mermileriyle barikat kurduğu ve onları ölü ve yaralı bıraktığı bir binayı hedef almayı başardı.

AL-JAZEERA: 12 Avrupa ülkesi, Kanada ve Avustralya, İsrail’i artan yerleşimci şiddetiyle yüzleşmek için derhal adım atmaya çağırdı.

ERDOĞAN: Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Son Birleşmiş Milletler oylamasında çoğu ülke dünyada yalnızlaşmaya doğru giden İsrail’e karşı çıktı” dedi.

İSRAİL KANAL 12: Mini-bakanlık konseyi, Kerem Şalom geçiş noktasından Gazze Şeridi’ne insani yardım girişinin denetlenmesini ve girişini onayladı.

Cuma, 15 Aralık, 13:00 (GMT+3)

El Cezire: İsrail şu anda güney Lübnan’daki Houla, Blida ve Muhaybib kasabaları çevresine top atışları yapıyor.

İSRAİL ORDUSU: Mısır sınırındaki Hamas altyapısını bombaladık.

REUTERS (ABD’li bir yetkiliden alıntı): “İHA olduğuna inandığımız bir mermi, Yemen’deki Husi bölgelerinden fırlatıldı ve Liberya bayrağı taşıyan bir gemiye çarptı.”

KUDÜS TUGAYLARI: Gazze şehrinin kuzeybatısındaki askeri toplantıları havan toplarıyla bombaladık.

İSRAİL ORDUSU: Bugün Gazze Şeridi’nin güneyindeki çatışmalarda bir yedek asker öldürüldü. İsrail ordusu daha önce Gazze çatışmalarında bir askerin daha öldürüldüğünü açıklamış, daha sonra bu askerin tank komutanı olduğunu açıklamıştı.

BELÇİKA BAŞBAKANI: Belçika Başbakanı Alexander De Croo, Gazze’de durumun kötüleştiğini söyledi. De Croo ateşkes ve sivillerin acılarına son verilmesi çağrısında bulundu.

İSRAİL ORDUSU: 7 Ekim’den bu yana Gazze’de tutuklu bulunan iki askerin cenazelerine ulaştık.

Kudüs Tugayları: Kudüs Tugayları, Gazze şehrinin batısındaki Şeyh Rıdvan mahallesinde iki İsrail tankını Tandem toplarıyla hedef aldığını duyurdu.

AL-JAZEERA: İngiliz Deniz Güvenliği, Yemen’in Mokha limanının kuzeyinde düzenlenen hava saldırısı sonucu Liberya bayrağı taşıyan bir geminin hasar gördüğünü söyledi.

ABD ULUSAL GÜVENLİK DANIŞMANI: Savaşta Hamas liderliğini hedef almaya odaklanan yeni bir aşama yaşanacak. Daha az yoğun bir askeri operasyona geçilmesi konusunda İsrail’de değerli görüşmelerimiz oldu.

Kaynak: Habervitrini.Com

Diyar21Haber

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME!
Sitemizde bulunan bazi haber içerikleri farklı sayfalardan çekilmektedir.

İletişim

HABER KALDIRMA – HABER DÜZELTME – ÖNERİ VE ŞİKAYET – REKLAM VE İŞBİRLİKLERİ için

Bizimle İletişim Kurun / KONTAK

Diyar21 Merkez Haber

DÜNYA MANŞET

Ebu Ubeyde duyurdu…Diyar21 News

MANŞET Yaşam

Sokak köpeği bir günde 8 kişiyi ısırdı.. DiYARBAKIR / D21 HABER

MANŞET Yaşam

Hulki Cevizoğlu vatandaşlar tarafından protesto edildi.Diyar21 News

MANŞET YEMEK / GIDA

Türk mutfağı – ÇİKOLATALI KURABİYE- D21 yemek tarifleri

ASAYİŞ BÖLGE HABER MANŞET

Elazığ’da “Cımbız 2” Operasyonunda 9 Şüpheli Yakalandı

MAGAZİN MANŞET

Ajda Pekkan’ı taklit eden biri daha !! Diyar21 Magazin Life

ASAYİŞ BÖLGE HABER MANŞET

Şanlıurfa’da suç örgütüne operasyon: 13 tutuklama..

MANŞET SPOR

TFF’den flaş açıklama!

KAZA MANŞET

İzmir’in Bayraklı İlçesinde Korkunç Kaza 1 Kişi Hayatını Kaybetti

İlçe Haberleri KAZA MANŞET

Araç şarampole devrildi ve sonucunda 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi ise yaralandı.

MANŞET POLiTiKA & SiYASET

Kurum: Metro hattımızı 5 yılda 2 katına çıkaracağız

DÜNYA MANŞET

İsrail yardım bekleyen sivilleri bombaladı..100’den fazla şehit var

Deprem MANŞET

Prof. Dr. Naci Görür, o ilçe için kritik 1 uyarıda bulundu

MANŞET Yaşam

Kaçakçılık Ne Demek?

MANŞET Yaşam

Siber Suçlarla Mücadele Ne demek ?

MANŞET

Organize suç örgütleri Ne Demek ?

ASAYİŞ MANŞET

Organize suç örgütlerine yönelik operasyon: 37 kişi gözaltına alındı.

EKONOMI MANŞET

Türkiye, 2023 yılında %4,5 oranında büyüme kaydetti.

DiYARBAKIR YEREL HABER KAZA MANŞET

Diyarbakır’da zincirleme kaza: 18 yaralı

ASAYİŞ BÖLGE HABER MANŞET

Elazığ’da Operasyon sonucunda 4 şüpheli gözaltına alındı