Mart 3, 2024

CHANGE  LANGUAGE

En Güzel 21 Türk Kadın Oyuncu

The most beautiful Turkish actresses 2021 e1680557194415 300x209 1

En Güzel 21 Türk Kadın Oyuncu

CHANGE  LANGUAGE

Türk oyuncuların büyüleyici güzelliğini tanımlayan pek çok yüce sıfat var. Ateşli, seksi, muhteşem, büyüleyici, yetenekli vb.… Bu nedenle en güzel Türk aktrislerin listesini hazırlamak zor bir iştir. Yine de bazılarını listeden çıkarmak zorunda kalmak yürek parçalasa da elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız.

Üstelik Türk film ve dizi sektörünün pastada büyük bir payı olduğu için Türk oyuncuların popülaritesi de giderek artıyor. Bu, listedeki isimlerin çoğunun size tanıdık geleceği anlamına gelir. Ancak bu onların büyülü güzelliklerine olan hayranlığınızı artıracaktır

Peki, güzelliğin kör edici çekiciliğine dalmadan önce Türkiye’nin 21’den fazla ismi olduğunu hatırlatalım. Ancak bunun yanında sadece güzellik standartlarını değil aynı zamanda aktifliklerini de göz önünde bulundurarak bu listeyi hazırladık. Aksi halde yüzlerce ismi buraya sığdırmak zorunda kalırdık ki bu da göreceğiniz gibi mümkün değil…

O halde daha fazla zaman kaybetmeyin ve 21’den 1’e başlayalım.

 

21- Aslıhan Güner

Oyuncu sıra dışı güzelliği ve yeteneğiyle büyük ilgi görüyor
Oyuncu sıra dışı güzelliği ve yeteneğiyle büyük ilgi görüyor

Güzel Türk oyuncu Aslıhan Güner , masmavi gözleri ve kızıl saçlarıyla çizgi film prenseslerini andırıyor. 33 yaşındaki oyuncu, film ve dizilerde rol aldı. Son dizisi ise  Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisiyle büyük bir çıkış yaptı  . Böylece oyuncu, sıra dışı güzelliği ve oyunculuk yeteneğiyle Türkiye’nin en popüler televizyon yıldızlarından biridir.

İnstagram: instagram.com/asljhanguner

20- Dilan Çiçek Deniz

Dilan Çiçek Deniz Türkiye'nin en ateşli ve en seksi kadınlarından biri
Dilan Çiçek Deniz Türkiye’nin en ateşli ve en seksi kadınlarından biri

26 yaşındaki güzel Türk oyuncu, Miss Universe Türkiye 2014 ödülünü kazanmış bir Türk oyuncu, model ve güzellik yarışması unvanı sahibidir. Daha sonra Miss Universe 2014 yarışmasında ülkesini temsil etmiştir.  Oyuncu daha çok ‘ Çukur ‘ dizisindeki Sena rolüyle , devam eden ‘ Alev Alev ‘ dizisindeki Rüya rolüyle tanınıyor . Ve tabii ki  “ Yarım Kalan Aşklar ”  internet dizisinde Elif Urazoğlu için Dilan Çiçek Deniz  şüphesiz kusursuz güzelliğiyle en güzel Türk aktrislerden biridir.

İnstagram: instagram.com/dilandeniz

19- Ceren Benderlioğlu

Ceren Benderlioğlu as Ömür in Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Bandista or The Great Family)
Ceren Benderlioğlu as Ömür in Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Bandista or The Great Family)

Bu isme pek aşina olmayabilirsiniz, hatta ismini hiç duymamış olabilirsiniz! Bunu biliyoruz ve bu yüzden Ceren Benderlioğlu’nu hak ettiği şekilde bugün sizlerle tanıştırmak için can atıyoruz . 38 yaşındaki güzel oyuncu, televizyon ve sinema filmlerinde rol aldı. Bununla birlikte en iyi çıkışını Eşkiya  Dünyaya  Hükümdar Olmaz dizisindeki Ömür  rolüyle yaptı Mafya ile derin devlet arasındaki görünmez temasları konu alan popüler Türk dizisi de oyuncuya popülerlik kazandırdı.

Ancak çekici oyuncu başka bir oyuncu Emir Benderlioğlu ile evli (kusura bakmayın arkadaşlar!). Ve bir kız çocuğu annesidir.

İnstagram: instagram.com/cerenbenderlioğlu

 

18- Özgü Kaya

Özgü Kaya
Özgü Kaya

Güzel Türk oyuncu Özgü Kaya, dünya güzelleri arasına aday gösterildiği günden bu yana dikkatleri üzerine çekiyor. Türk oyuncu, Nisan 2020’de ” 2020 Yılının En Güzel 100 Listesi “ne aday gösterildi. TC Candler’ın listesinin açıklanmasının ardından  birçok internet kullanıcısı Türk oyuncunun ismini araştırmaya başladı. Henüz 25 yaşında ve şimdiden büyük beğeni topladı.

İnstagram: instagram.com/kayaozgu

17- Öykü Karayel

Öykü Karayel
Öykü Karayel

2021’e en çok iz bırakan tek bir kişiyi isimlendirmemiz gerekse o isim Öykü Karayel’den başkası olmazdı . Netflix’te yayınlanan Bir Başkadır dizisindeki Meryem rolüyle oyuncu uluslararası üne kavuştu.

Öykü Karayel, Türk tarihi draması  Muhtesem Yüzil  : Kösem’de başrol oynadı. Ayrıca 2015 yılında Bulantı  ( Bulanti ) ismiyle bir Türk filminde rol almıştır  . Çok sevdiği eşini ve oğlunu kaybetmenin acısıyla boğuşmak zorunda kalan Ahmet’in hayatından yola çıkan bir hikayeydi bu. Başrollerinde Zeki Demirkubuz (aynı zamanda yönetmenliğini de üstlendiği), Şebnem Hassanisoughi ve Öykü’nün yer aldığı filmde Öykü önemli bir rol oynadı.

İnstagram: instagram.com/imoykukarayel

16- Ayça Ayşin Turan

Ocean-blue-eyed Turkish actress Ayça Ayşin Turan
Ocean-blue-eyed Turkish actress Ayça Ayşin Turan

Oyuncu 25 Ekim 1992’de Sinop’ta doğdu. Babası Kastamonulu, annesi ise Sinopludur. Eğitimine ise İstanbul Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü’nde devam etmektedir. Oyuncu oyunculuk eğitimini Gazanfer Özcan ve Gönül Ülkü tiyatrosunda aldı. Ayrıca Sinop Belediye Konservatuarı’nda okudu. Ayça Ayşin Turan’dan da çok detaylı bir yazımızda bahsetmiştik .

Ancak güzel oyuncu en çok Hakan: Muhafız filmindeki rolüyle tanınıyor .

İnstagram: instagram.com/aycaaysinturan

 

15- Serra Arıtürk

Serra Arıtürk
Serra Arıtürk

23 yaşındaki genç, güzel ve yetenekli oyuncu ve müzisyen Serra Arıtürk 1,68 metre boyunda, 54 kilodadır. Burcuna gelince, o Yengeç. Bunun yanı sıra oyuncu  yaptığı plaklarla da YouTube’da oldukça popüler bir isim. 7 Haziran 2021 Pazartesi günü başlayacak Türk romantik komedisi Aşkın Tarifi’nde Kadir Doğulu’yla birlikte rol alacak .

 • instagram.com/sariiturk

14- İlayda Alişan

İlayda Alişan
İlayda Alişan

İlayda Alisan, Terapist mini internet dizisinin genç ve güzel Türk oyuncusudur . Son dönemde yükselen ve parlayan bir yıldız oldu. Son başarısı ise 46. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde parlayan yıldız seçilmesi oldu . Bu yarışmada Alina Boz ve Ebru Şahin ile birlikte ödüle layık görüldü  . Onlar da Türk televizyonunun başarılı genç yetenekleri.

Oyuncu henüz 25 yaşında. Ve genç yaşına rağmen şimdiden büyük başarılara imza attı. Güzel oyuncunun Instagram’da 2 milyondan fazla takipçisi var.

İnstagram: instagram.com/ilaydalisan

13- Melisa Şenolsun

Melisa Şenolsun
Melisa Şenolsun

Melisa Şenolsun ilk olarak 24 Eylül 1996’da İzmir’de doğdu. O sadece 25 yaşında. Osmanlı İmparatorluğu yıkıldıktan sonra ailesi Yunanistan’ın Selanik kentinden Türkiye’ye göç etti. Güzel oyuncu ayrıca İstanbul Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde eğitimine devam etmektedir . Melisa Şenolsun ise lise eğitimini İzmir Gelişim Koleji’nde tamamladı. Bu arada Melisa Şenolsun gibi oyuncu olan Efecan Şenolsun’un küçük kız kardeşidir .

Güzel oyuncu ilk çıkışını Netflix’te yayınlanan fenomen Türk orijinal dizisi Atiye ile yaptı. Dizideki muhteşem oyunculuk yeteneğiyle dünya çapında popülerlik kazandı.

İnstagram: instagram.com/melisasenolsun

 

12- Büşra Develi

Büşra Develi
Büşra Develi

Oyuncu Büşra Develi şüphesiz en güzel ve çekici Türk oyunculardan biridir. Etkileyici oyunculuk yeteneği ve sıra dışı güzelliğiyle göz dolduruyor. Büşra Develi 28 yaşında ve bugüne kadar pek çok başarılı Türk dizisinde rol almıştır. Oyuncu şu sıralar Akıncı Türk dizisinde başrolde oynamaktadır . Dizinin hikayesi bir Türk süper kahramanının hayatı etrafında dönüyor.

Instagram: instagram.com/bsrdeveli

11- Ebru Şahin

27 yaşındaki Türk oyuncu Ebru Şahin, Hercai dizisindeki Reyyan rolüyle popüler oldu - FI
27 yaşındaki Türk oyuncu Ebru Şahin, Hercai dizisindeki Reyyan rolüyle popüler oldu – FI

27 yaşındaki Türk oyuncu Ebru Şahin kesinlikle son zamanların en popüler Türk oyuncu ve ünlülerinden biri. Türk dizisi Hercai’de canlandırdığı fenomen karakter Reyyan Şadoğlu, unutulmaz Türk dizileri arasında şimdiden yerini aldı .

İnstagram: instagram.com/rebrusahin

10- Deniz Baysal Yurtçu

Güzel Türk ünlü ve oyuncu Deniz Baysal Yurtçu
Güzel Türk ünlü ve oyuncu Deniz Baysal Yurtçu

Oyuncu, son dönemde Türk Özel Kuvvetleri’ndeki ajan rolüyle gündemdeydi. Oyuncu, Teşkilat’taki (Gölge Ekibi, diğer adıyla Ankara) Zehra rolüyle  büyük beğeni topluyor. Açıkça söylemek gerekirse, bir Ordu mensubu olarak kahramanca ve vatansever rolünü mükemmel bir şekilde yerine getirdi. 30 yaşındaki İzmirli oyuncu, 2011 yılında 20 yaşındayken Türkiye’de eğlence sektöründe yer alıyor. Deniz Baysal Yurtçu hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız .

Oyuncu, 2019 yılında şarkıcı Barış Yurtçu ile evlendi.

İnstagram: instagram.com/denizbaysal

 

9- Melisa Aslı Pamuk

Türk oyuncu Melisa Aslı Pamuk Türk izleyiciler arasında viral oldu
Türk oyuncu Melisa Aslı Pamuk Türk izleyiciler arasında viral oldu

İran asıllı Türk genç bayan “ Mitra Şerifi ” rolüne kadar bu güzel oyuncunun adını pek duymamıştık. Ancak fenomen Türk dizisi Kırmızı Oda’da rol aldı . Yetenekli oyuncu daha sonra hem sosyal medyada hem de internette viral oldu.

Melisa Aslı Pamuk (14 Nisan 1991, Haarlem doğumlu), Türk doğumlu Hollandalı oyuncu ve modeldir. Miss Turkey 2011 yarışmasının kazananıdır. Türkiye Güzellik Kraliçesi yarışmasıdır ve L’Oréal Paris sponsorluğunda FOX’ta yayınlanmaktadır. Final 3 Haziran 2011’de İstanbul’da yapıldı.

İnstagram: instagram.com/melisapamuk

8- Hande Erçel

Güzel Türk oyuncu Hande Erçel'in Instagram'da 21 milyondan fazla takipçisi var
Güzel Türk oyuncu Hande Erçel’in Instagram’da 21 milyondan fazla takipçisi var

Her şeyden önce oyuncu, 21,7 milyondan fazla takipçiyle Instagram’ın en popüler ismi. Sonra ateşli, seksi, güzel ve yetenekli bir oyuncu. Üstelik projesinin yanı sıra özel hayatıyla da adı sıklıkla gündeme geliyor. Oyuncu 28 yaşında ve ülkenin batı kesiminde yer alan Balıkesir ilindendir.

Bu linkten Türk oyuncuya dair her şeye ulaşabilirsiniz.

İnstagram: instagram.com/handemiyy

7- Aybüke Pusat

Aybüke Pusat
Aybüke Pusat

Güzel oyuncu  Aybüke Pusat,  25 Şubat 1995’te doğmuştur. Aybüke Pusat, Türk oyuncu, model ve güzellik yarışmasında unvan sahibidir. Ayrıca Miss Earth Turkey 2014 tacını aldı. Miss Earth 2014 güzellik yarışmasında ülkesini temsil etmesi gerekiyordu. Anne tarafından ailesi Tatar kökenlidir.

26 yaşındaki Türk oyuncu, Türk dizi ve sinema sektörünün en aktif, üretken ve popüler isimleri arasında yer alıyor.

İnstagram: instagram.com/aybukepusat

6- Boz’u var

Onun Boz'u var
Onun Boz’u var

Henüz 20’li yaşlarının başında olan potansiyel bir yıldız düşünün. Saf güzelliği, mükemmel Rusça bilgisi ve samimi kişiliğiyle Alina Boz , tüm bu özelliklerin birikiminden başka bir şey değil. Oyuncu sadece 23 yaşında, evet sadece 23.

Alina Boz,  Sevda’nın Bahçesi adlı  Türk dizisinde rol aldı. Bir Misi dizisiydi ve Defne karakterini canlandırıyordu. O halde şimdi hepiniz sıkı tutunun! Alina Boz artık yeni bir Türkçe Netflix orijinal dizisinde rol alacak! Netflix yeni bir Türk orijinal dizisine hazırlanıyor. Bu dizinin adı  Aşk 101 (Aşk 101)’ dir . Türü romantik komedi olan dizinin 2020 yılı sonlarında başlaması planlanıyor. Yani Aşk 101,  Alina Boz’un gelecekteki kariyerinde büyük bir adım olacak.

İnstagram: instagram.com/alinaboz

 

5- Elçin Sangu

Elçin Sangu
Elçin Sangu

Oyuncu Elçin Sangu 36 yaşında olup İstanbul doğumludur. Mersin Üniversitesi Opera Bölümü’nde okudu, ardından Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü’ne gitti. Eğitimini tamamladıktan sonra çeşitli tiyatro oyunlarında küçük roller almaya başladı ve ardından televizyondaki kariyerine başladı.

Son rolü Netflix’te yayınlanan Türk orijinal filmi 9 Kere Leyla’da (Leyla Sonsuza Kadar) rol aldı. Film büyük bir başarı elde edemedi ancak performansıyla seyirciden tam not aldı.

İnstagram: instagram.com/elcinsangu

4- Demet Özdemir

Türk oyuncu Demet Özdemir, son yılların en güzel ve popüler Türk aktrislerinden biridir.
Türk oyuncu Demet Özdemir, son yılların en güzel ve popüler Türk aktrislerinden biridir.

Çok yönlü Türk oyuncu, Early Bird/Daydreamer Türk romantik komedisindeki parlak rolüyle dünyaca ünlü bir yıldız oldu   . Ve çoğunuz muhtemelen Demet Özdemir’le Sanem rolüyle tanıştınız.

Çekici Türk oyuncu Demet Özdemir son dönemde Showbiz’in gündeminde yer alıyor. Özellikle Erkenci Kuş/Daydreamer  Türk dizisinden sonra fenomen oldu . Çünkü ortağı Can Yaman’la mükemmel bir iş çıkardı. Mükemmel uyumları sayesinde ikisi de tüm dünyada ünlü karakterler haline geldi. Ancak Demet Özdemir’in kariyeri aslında çok eskilere dayanıyor.

En son popüler Türk dizisi Doğduğun Ev Kaderindir’de rol aldı .

3- Beren Saat

Beren Saat
Beren Saat

2008-10 yılları arasında Aşk-ı Memnu – Yasak Aşk  (diğer adıyla  Amor Prohibido ) filmiyle ilk kez sahneye çıkan  Beren Saat’in popülaritesi tüm dünyaya yayıldı. O tarihten bu yana dizi ve filmlerde tacını hiç kaybetmedi. Üstelik güzel Türk oyuncular arasında da yerini alıyor.

Yani Beren Saat’in son   dizisi Atiye’dir . İnternet dizisi Netflix’teki ikinci orijinal Türk dizisidir  . Netflix, geçmiş dizilerinin yanı sıra dünyanın batı kesiminden de ona geniş bir izleyici kitlesi kazandırdı. Ancak rol aldığı tüm projelerin yanı sıra oyuncu, sosyal konulara olan duyarlılığıyla da her zaman gündemde yer alıyor.

İnstagram: instagram.com/berenn_saat 

2- Burcu Biricik

Burcu Biricik reading the novel Camdaki Kız (The Girl at the Window) by the Turkish psychiatrist Gülseren Budayıcıoğlu
Burcu Biricik reading the novel Camdaki Kız (The Girl at the Window) by the Turkish psychiatrist Gülseren Budayıcıoğlu

Büyüleyici Türk oyuncu Burcu Biricik de 2021 yılında popülaritesini artıran Türk ünlüler arasında parlayan bir yıldızdır. Oldukça yetenekli bir oyuncu olmasının yanı sıra, aynı zamanda en güzel Türk aktrislerden biridir.

Kendisiyle ilgili her detayı öğrenmek için buraya tıklamanız yeterli. Ama işte geçtiğimiz yıl rol aldığı diziler. Bu dizilerde hem projeler hem de oyuncu inanılmaz derecede başarılı oldu.

 • Kırmızı Oda (The Red Room)
 • Fatma (Türkçe orijinali Netflix’te)
 • Camdaki Kız (Chrysalis)

1- Tuba Büyüküstün

Tuba Büyüküstün
Tuba Büyüküstün

Tuba Büyüküstün Türkiye’nin en iyi ve en güzel oyuncularından biridir. O güzel, yetenekli ve aynı zamanda genç bir anne. Bu yazıda Tuba Büyüküstün’e dair her şey bir araya toplanıyor. Ayrıca sitemizde Tuba Büyüküstün etiket arşivlerini takip ederek Tuba Büyüküstün ile ilgili en güncel haberlere ulaşabilirsiniz .

Bir adım geriye çekilip Türk oyuncular hakkındaki bilginizi göz önünde bulundurursanız, hiç şüphe yok ki, ilk hatırlananlardan biridir. Üstelik Türkiye’nin uluslararası alanda da en ünlüsüdür. Oyuncu şu anda 40’lı yaşlarında olup Toprak ve Maya adında 2 kız çocuğu annesidir.

İnstagram: instagram.com/tubabustun.official


İçeriğimizi beğendiyseniz,  daha fazla harika içerik ve güncelleme için bizi Instagram  ve  Twitter’da paylaşmayı ve takip etmeyi unutmayın.

sayfa alt

sayfa alt

Türk Aktörler:
En Yakışıklı Aktörler

Türkiye’nin En Yakışıklı 22  Oyuncusu

Turkish actors: most famous Turkey actors in 2023 are Burak Ozcivit, Can Yaman, Kerem Bursin, Murat Yildirim, Engin Akyurek, Cagatay Ulusoy, Akin Akinozu.

en güzellik

Türk oyuncular başarılarının yanı sıra yakışıklılığıyla da herkesin ilgisini çekiyor. Son yıllarda dünyanın dört bir yanından izleyiciler Türk oyuncuları merak ediyor. Arap ülkelerinden, birçok Orta Doğu, Güney Amerika ve Balkan ülkesinden, İtalya’dan, İran’dan, Dubai ve Pakistan’dan özel insanlar.

 

1.  Burak Özçivit – Türkiye’nin Yakışıklı Oyuncusu

20221214 burak ozcivit elestirilere cevap verdi

Burak Özçivit, 24 Aralık 1984 Mersin doğumlu popüler Türk aktörlerden biridir. Kariyerine model olarak başladı. 2003 yılında dünyanın en iyi modeli seçildi. Reytingi yüksek dizilerde oynadı. Kara Sevda, Çalıkuşu, Muhtesem Yüzül, İhanet, Küçük Sırlar vb. dizilerde oynadı.

2. Engin Akyürek 

enginakyurek adimfarah 33i3

Engin Akyürek de muhteşem oyunculuğuyla dikkat çeken diğer Türk oyunculardan biri. 12 Ekim 1981’de Türkiye’nin başkenti Ankara’da doğdu.

Bu yakışıklı Türk aktör, yüksek öğrenimini ve ihtisasını dil bilimi ve tarih alanında tamamladı. Engin Akyürek, Türkiye’nin Yıldızları adlı yetenek yarışmasına katılmasıyla tanınıyordu. Akyürek, Türkiye’nin Yıldızı programıyla büyük bir hayran kitlesine sahip oldu. Yarışma sonunda Yabancı Damat dizisinin kadrosuna katılmıştır.

He played in movies such as Kara Para Ask, Fatmagul’un Sucu Ne e, Bir Bulut Olsam, Yanacı Damat and so on.

Şu sıralar Seferin Kızı dizisinde sevilen oyuncu Neslihan Atagül ile birlikte rol almaktadır.

 

3.Can Yaman | Türk aktörler

334567090 931344601351468 1032114000716064846 n 1

Can Yaman, 8 Kasım 1989’da doğdu. Bu popüler Türk aktör, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Oynadığı diziler Fox TV 2020’de Bay Yanlıs ve Star TV 2018’de Erkenci Kuş’tur. Geçtiğimiz yıllarda Star Tv’de Dolunay, Trt1 kanalında Hangimiz Sevmedik, Fox Tv’de İnadina Aşk, Star Tv’de Gönül İşleri dizilerinde oynamıştır. .

4. Kıvanç Tatlıtuğ

aile 33 kivançtalitug serenaysarikaya33l 750x375 c

Kıvanç Tatlıtuğ, 27 Ekim 1983’te Adana’da doğan en iyi Türk aktörlerden biridir. 2002 yılı en iyi model yarışmasında ‘Dünyanın En İyi Modeli’ ilan edildi. Yapımları her zaman büyük bir izleyici kitlesine ulaşan Türk oyuncu, bugüne kadar pek çok farklı dizide rol aldı. 2020 yılında yeni ve eski en çok izlenen Kıvanç Tatlıtuğ dizilerinin en iyi listesi ve önerisi Aşk-ı Memnu, Cesur ve Güzel, Carpisma, Kurt Seyit ve Sura, Kuzey ve Güney, Menekşe ile Halil vb.

5. Murat Yildirim

muratyildirim nefes edereksiiki film 750x375 c 750x375 c

Murat Yıldırım, 13 Nisan 1979’da Konya’da doğan büyük bir Türk aktördür. Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Acting experiences: Suskunlar, Ask ve Ceza, Asi, Firtinz, Olumsuz Ask, Buyuk Yalan.

6. Çoban Arduç

Who is Barış Arduç? - Quora

Barış Arduç, 9 Ekim 1987’de İsviçre’de doğdu. Kendisi hem dizide hem sinemada Türk oyuncudur. Ailesiyle birlikte İsviçre’de büyüyen Barış, Türkiye’ye dönmeye karar verdi ve ilk ve orta öğrenimini orada tamamladı. Tiyatro oyuncusu Ayla Algan ile tanışınca profesyonel oyunculuğa adım attı.

 

7. Kerem Bursin

kerem burssinhande

Kerem Bürsin, 4 Haziran 1987 İstanbul doğumlu çekici Türk aktörlerden biridir. Bursin, babasının işi nedeniyle çocukluğunda ülke ülke gezdi. Liseyi Teksas’ta bitirdi. Kerem Bürsin üniversite eğitimi için Boston’a taşındı ve Emerson College’da oyunculuk eğitimi aldı. Oyunculuk kursundan birçok ünlü isimle çalıştı, ardından Türkiye’ye dönerek oyunculuğa başladı. 2013 yapımı “Güneşi Beklerken” adlı dizide başrol oynayan Kerem Bürsin. Ayrıca “Fısılda Unutursam”, “Namus Meselesi” ve “Can Feda” gibi yapımlarda da rol aldı.

At recent Bursin the handsome Turkish actor plays with beautiful Turkish actress Hande Ercel in “Sen Cal Kapımı”.

8. Halit Ergenc

Halit Ergenç - IMDb

Halit Ergenç 30 Nisan 1970’de İstanbul’da doğdu. Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu.

Halit Ergenç, orta öğrenimini Beşiktaş Atatürk Lisesi’nde tamamlayan popüler Türk aktörlerden biridir. 1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nden ikinci yılında ayrıldı. Aynı yıl Mimar Sinan Üniversitesi Opera ve Müzikal Tiyatro Oyunculuk bölümlerine başladı. Muhtesem Yüzyıl’da Kanuni Sultan Süleyman, Binbir Gece ve daha birçok Türk dizi ve filminde rol aldı.

9. Buğra Gülsoy

Buğra Gülsoy - Buğra Gülsoy added a new photo.

Buğra Gülsoy da başarılı bir Türk oyuncudur. 22 Şubat 1982’de Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Buğra, 2004 yılında Kıbrıs’ta Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu.

He played in TV series such as: Buyuk Selcuklu in TRT1 TV channel 2020, Azize in Kanal D 2019, Kizim in Tv8, Ask Yeniden, Eski Hikaye. Aslo in series like, Kuzey Guney, Fatmagul’un Sucu Ne, Unutulmaz, Hepimiz Birimiz Icin.

10. Kenan İmirzalıoğlu

iste sinem kobal ve kenan imirzalıoğlu rahibe kızı lalin h30957 09814

Kenan İmirzalıoğlu mükemmel oyunculuğu ve yakışıklılığıyla en iyi Türk oyuncular listesinde yer alıyor. Bugüne kadar birçok önemli yapımda rol aldı. Bu vesileyle önemli bir izleyici kitlesine ulaşan oyuncu, günümüzde hâlâ en çok aranan erkek oyuncular arasında yer alıyor. Kenan İmirzalıoğlu rolünün en iyisini veriyor, hala en çok takip edilen ve izlenen dizi.

11. Catay Ulusoy

JİGOLOYU OYNAYACAK OLAN ÇAĞATAY ULUSOY İMAJ DEĞİŞTİRDİ

Dizi sektörünün aranan ismi Çağatay Ulusoy, bugüne kadar oldukça kaliteli işlere imza attı. Kaliteli Yapım dizisinde Ulusoy’un adı mutlaka anılıyor. Bu nedenle hem Türk hem de yabancı takipçileri onun tüm çalışmalarını yakından takip ediyor.

He take place in series such as Adini Feriha Koydum, Icerde, Med Cezir, Muhafiz and so on.

12.Akın Akınözü

tuzak akinakinozu 01 bensusoral 750x375 c

Yakışıklı ve başarılı Türk oyuncularından biri olan Akın Akınözü 1990 yılında Ankara’da doğmuştur. Oğlak burcudur. 1.80 boyunda ve 70 kg ağırlığındadır.

Eğitimini Los Angeles General Studies, UC Berkeley Applied Math’da tamamlamış ve oyunculuk üzerine eğitim almıştır.

 

Akın Akınözü’nün oynadığı film ve diziler

Akın Akınözü gibi birçok sinema ve Türk dizisinde rol aldı.

2019-Hercai Dizisinde Miran rolünde oynadı-2021’de devam ediyor

2017–2018-played as Murat TV Series Aslan Ailem

2017-played as Omer in TV Series Payitaht Abdulhamid

2016-played as Yunus in TV Series Arkadaslar İyidir

2015-Muhtesem Yüzil: Kösem dizisinde İvan/Ali karakterini canlandırdı.

2014-Türk Filmi Azrail’de Oynandı

13. Birkan Sokullu

yuzyillikmucize ebrusahin birkansokullu 750x375 c

Birkan Sokullu, 1985 yılında İstanbul’da doğan yakışıklı Türk erkek oyunculardan biridir. Yüksek öğrenimini Maltepe Üniversitesi Radyo TV Programcılığı bölümünde tamamladı. 10 yıllık profesyonel basketbol geçmişi var. Ayrıca 2003 yılında Best Model of Turkey’de 3. oldu.

Birkan Sokullu’nun oynadığı film ve diziler 

 • Masumlar Apartmanı Dizisinde Han Derenoğlu rolünde 2021
 • In Ya Istiklal Ya Olum Series as Topkapili Mehmet
 • Rise of Empires: Osmanlı Dizisi’nde Giovanni Giustiniani Longo rolünde
 • In Bir Aile Hikayesi Series as Berk in 2018
 • In Yasamayanlar Series as Numel, Blu Tv, 2018
 • Yüz Yüz Dizisinde Cihangir rolünde
 • In Hayat Sarkisi Series as Kerim Cevher
 • Kurt Seyit Suresi dizisinde Petro rolünde
 • In Kuçuk Kadinlar Series as Ayaz
 • In Melekler Korusun Series as Levent
 • In Kucuk Sirlar Series as Demir
 • İnceleme Olarak Uçurum Dizisinde
 • Fatih Dizisinde Şehzade Mustafa rolünde

14. Burak Deniz 

Burak Deniz Serenay Sarıkaya

Ünlü ve yakışıklı Türk oyuncu Burak Deniz, 20 Ekim 1989’da İstanbul’da doğdu. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nden mezun oldu. Türk oyuncu, yapımcılığını Timur Savcı’nın üstlendiği ‘Kolej Günlüğü’ dizisiyle 2011 yılında oyunculuğa adım attı.

 

Başarılı film ve dizilerde rol aldı

Maraşlı (Maraşlı – TV dizisi 2021)

Bizim Hikaye (Baris – TV series)

Arada (Ozan – Motion picture)

Ask Laftan Anlamaz (Murat – TV series)

Tatli Kucuk Yalancilar (Toprak – TV series

Medcezir (Aras – TV series)

Yakışıklı (Burak Topçuoğlu – TV Dizisi)

Sultan (Tarık – TV Dizisi)

Kolej Günlüğü (Onur – TV dizisi

15. Öztürk Yok

enginoztürk sıfır 5blum 750x375 c 750x375 c

Yakışıklı Türk oyuncu Engin Öztürk, 28 Eylül 1986’da ailesinin 4’üncü çocuğu olarak Eskişehir’de dünyaya geldi. İzmir Hava Astsubay Meslek Lisesi’nde okurken tiyatroya olan ilgisi nedeniyle konservatuvara başladı. Kısa bir süre barmen olarak çalıştı. Engin Öztürk gibi başarılı film ve dizilerde rol aldı.

Fatmagul’un Suçu Ne?

Behzat C. Bir Ankara Polisiyesi

Muhtesem Yuzyil

Canakkale Yolun Sonu played the role of Mustafa Kemal ATATURK

Hayat Yolunda as Op. Dr. Cem Korcan

Hatirla Gonul as Yusuf

Ayrıca artık Dogdugun Ev Kadarındır dizisi 2021’de güzel Türk oyuncu Demet Özemir ile birlikte rol almaktadır.

16. Ozcan Deniz

ozcan deniz ile samar dadgar evlendi h30937 ea3be

En yetenekli ve yakışıklı Türk aktörlerden biri Özcan denizdir. Kendisi Türkiye’de sadece bir aktör değil, aynı zamanda başarılı bir Türk şarkıcı, besteci ve yönetmendir. 19 Mayıs 1972’de Ankara’da doğdu.

Eğitimi sırasında arkadaşlarıyla kurduğu küçük amatör tiyatro grubunda kendi yazdığı küçük öykülerde oynadı. Bu dönemde müziğe olan yatkınlığını da keşfetti.

 

Özcan Deniz’in başrol oynadığı diziler

Seni Cok Bekledim in 2020

Istanbullu Gelin as Faruk Boran from 2017 to 2019

Kaderimin Yazildigi Gun as Kahraman Yörükhan in 2014

Karagül 2013

Ask Yakar as Murat Sanverdi in 2008

Kader, 2007’de Ali Asyalı rolünde

Haziran Gecesi as Baran in 2004

1999’da Zal rolünde Aşkın Dağı Turu

Yalan mı? in 1997

17. Berk Oktay

Berk Oktay, 28 Ekim 1982 Ankara doğumlu yetenekli Türk oyunculardan biridir. Kendisi Türkiye’de hem oyuncu hem de modeldir. Başarılı oyuncu Berk, eğitimini tamamlamak üzere Türkiye’ye döndü ve Turvak ile imzaladığı film sözleşmesi teklifiyle özel oyunculuk dersleri aldı.

2000-2006 yılları arasında modellik yaptı. 100’den fazla defileye katıldı ve Haziran 2004’ten sonra kariyerine yurt dışında devam etti. Berk Oktay, Paris’te yaşamaya başladı ve D&G, Ferre, Gucci, Prada gibi şehirlerde birçok markayla çalıştı. Milano, Tokyo, Dubai ve Moskova

Berk Oktay hangi dizide rol aldı?

Yasak Elma in 2021

2017 yılında Savaşçı

İlişki Durumu: Evli in 2016

2015-2016 yılları arasında İliski Durumu: Karisik dizisinde Can karakterini canlandırdı.

2014 yılında Aşktan Kaçılmaz

Benim Hala Umudum Var in 2013

Tatlı Bela Fadime in 2007

Played chrachter of Levent in Arka Sokaklar TV series in 2006

18. Tolga Sarıtaş

Tolga Sarıtaş aslen Sivaslıdır ancak İstanbul’da doğup büyümüştür. Yakışıklı ve başarılı oyuncu Tolga Sarıtaş, 30 Mayıs 1991’de doğdu. Halil Akkanat Lisesi’nden mezun oldu. Esenyurt Belediye Tiyatrosu, Tiyatro Zeytindalı’da sahne aldı. Sarıtaş, oyunculuğun yanı sıra müzikle de yakından ilgileniyor. Bağlama çalmayı küçük yaşta öğrendi. Omega Grubu’nda sadece Bağlama çalan değil aynı zamanda gitar ve bateri çalan Türk aktörlerden biridir.

Tolga Sarıtaş, başrol oynadığı Güneşin Kızları (Güneşin Kızları) dizisinde söylediği şarkılarla güzel sesini bizlere kanıtladı.

Tolga Sarıtaş’ın başrol oynadığı diziler

Başvuru (2020)

Ferhat ile Sirin (2019)

Söz (2018)

Gunesin Kizlari (Kanal D)

Muhtesem Yuzyil from 2011 to 2014

Buyuk Surgun Kafkasya  (2015)

Omrum Sessiz Bir Ciglik (2015)

Benim Adım Gultepe (2014)

19. Sukru Ozyildiz

Şükrü Özyıldız: Tv Dizisi, Biyografi - Türk Dram

En yakışıklı Türk aktörlerden biri olarak tanınan Şükrü Özyıldız, 18 Şubat 1988’de İzmir’de doğdu. Annesi Rum, babası ise Karadeniz Türküdür.

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi Mühendisliği bölümünü kazandıktan sonra Ege Üniversitesi’nde İşletme okumaya karar verdi ve ardından Erasmus programıyla Portekiz’e gitti.

Berk Okta Şükrü Özyıldız hangi dizide rol aldı?

1. Akıncı

2. Nefes Nefese

3. Coban Yildizi

4. Tatli Kucuk Yalancilar (2015)

5. Şeref Meselesi (2014’ten 2015’e)

6. Benim Hala Umudum Var (2013)

7. Uçurum

8. Derin Sular (2011)

 

20. Onur Tuna

Herkesi korkutan söylenti: Oyuncu Onur Tuna'nın psikiyatrik sorunları olabilir - Revista Para Ti

Ünlü Türk aktörlerden Onur Tuna, 2 Temmuz 1985’te Çanakkale’de doğdu. Yüksek öğrenimini Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü’nde tamamladı.

İzmir’de 4 yıl modellik kariyeri yaptı. Onur Tuna, Müjdat Gözen Sanat Merkezi’nde oyunculuk kursları ve eğitimleri aldı. İlk oyunculuk kariyeri 2011 yılında Hayat Devam Ediyor dizisiyle başladı.

Onur Tuna’nın başrol oynadığı dizi ve filmler:

Life Goes on or Hayat Devam Ediyor (TV Series) in 2011

Küçük Eylül Masalı ile (Sinema Filmi) 2014

Filinta (TV Dizisi) 2014

Cesur Yürek (Cesur Yürek) (TV Dizisi) 2016

Yasak Elma (TV Series) in 2018

Miracle Doctor – Mucize Doktor (TV Series) in 2019

21. Taner Ölmez – En İyi Türk Erkek Oyuncu

Taner Ölmez: Doktor Mucize oyuncusunun yeni dizisi Alef'teki radikal dönüşümü | Türk dizileri | Şöhret | MAG.

İstanbul Devlet Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümü öğrencisi Taner Ölmez, çeşitli dizi ve reklam filmlerinde rol aldı. 9 Ağustos 1986’da İstanbul’da doğdu

Pek çok sinema ve Türk dizisinde rol aldı: 

Dudullu Postası Tayfur in 2018

Muhtesem Yuzyil Kosem II. Osman in 2016

Medcezir from 2013 to 2015

2013’te Tatar Ramazanı

Ciplak Gercek Hazal’ın sevgilisi in 2013

Kayip Sehir Sadik in 2012

2011 yılında İstanbul’un Altınları

Kul ve Ates Hayati in 2009

2009 yılında Kapalı Çarşı Giyabettin

22.İbrahim Çelikkol

İbrahim Çelikkol - IMDb

İbrahim Çelikkol, 14 Şubat 1982’de Kocaeli ilinin İzmit bölgesinde doğdu. Birkaç yıl Türk dizi ve filmlerinde rol aldı ve modellik yaptı.

Anne tarafı Selanik göçmeni, baba tarafı ise Arap kökenlidir. Basketbolla ilgileniyor, ligde oynuyor.

İbrahim Çelikkol şu başarılı film ve dizilerde rol aldı:

Doğdugun Ev Kaderindir 2019’dan itibaren ve 2021’de hala devam ediyor

Muhteşem İkili in 2018

Siyah Beyaz Ask in 2017

2014 yılında Kordugum

2014’teki tepki

Merhamet in 2013

Iffet

Karadaglar

Kekin Bıçak

Pars Narkoterör

En Ünlü Türk aktör kimdir?

2021’in en ünlü Türk aktörleri:

 1. Kerem Bürsin: En iyi erkek oyuncu Sen Çal Kapımı dizisinde Serkan Bulat karakterini canlandırıyor
 2. Burak Özçivit: Kuruluş Osman dizisinde Osman rolünü oynayan en ünlü Türk oyuncu
 3. Can Yaman: Erkancı Kuş dizisinde Can Divit karakterini canlandırdı
 4. Murat Yıldırım, RAMO dizisinde Ramo rolünü canlandırıyor
 5. Akın Akınözü: Yetenekli oyuncu Hercai dizisinde Miran Aslanbey rolünü canlandırıyor
 6. Aras Bulut İynemli: Çukur dizisinde Yamaç Koçovalı karakterini canlandıran yakışıklı ve yakışıklı Türk oyuncu
 7. Burak Deniz: plays as Marasli in Marasli TV Series
 8. Birkan Sokullu: starring the amazing character of Han in Masumlar Apartmani TV Series

The nature and the landscape in Black Sea Region will definitely amaze you

The Coolest Spots to Escape Amid Summer in Turkey’s Eastern Black Sea The most effective way to meet the summer…

sayfa alt

AMAZING MAGAZINE NEWS

 

FlQvbgQX0AAmfLl

1

OCA 23

Hande Erçel and her 4 New Year’s Eve beauty treatments that will surprise Kerem Bürsin

Hande Erçel and her 4 New Year’s Eve beauty treatments that will surprise Kerem Bürsin Be careful, Hande Erçel is…

Read More

Diyar21Haber

Bir yanıt yazın

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME!
Sitemizde bulunan bazi haber içerikleri farklı sayfalardan çekilmektedir.

İletişim

HABER KALDIRMA – HABER DÜZELTME – ÖNERİ VE ŞİKAYET – REKLAM VE İŞBİRLİKLERİ için

Bizimle İletişim Kurun / KONTAK

Diyar21 Merkez Haber

MANŞET POLiTiKA & SiYASET

CHP’den istifa eden Serdar Türker

ASAYİŞ MANŞET

“Sibergöz-23” operasyonu -146 şüpheli yakalandı,,

DÜNYA MANŞET

Ebu Ubeyde duyurdu…Diyar21 News

MANŞET Yaşam

Sokak köpeği bir günde 8 kişiyi ısırdı.. DiYARBAKIR / D21 HABER

MANŞET Yaşam

Hulki Cevizoğlu vatandaşlar tarafından protesto edildi.Diyar21 News

MANŞET YEMEK / GIDA

Türk mutfağı – ÇİKOLATALI KURABİYE- D21 yemek tarifleri

ASAYİŞ BÖLGE HABER MANŞET

Elazığ’da “Cımbız 2” Operasyonunda 9 Şüpheli Yakalandı

MAGAZİN MANŞET

Ajda Pekkan’ı taklit eden biri daha !! Diyar21 Magazin Life

ASAYİŞ BÖLGE HABER MANŞET

Şanlıurfa’da suç örgütüne operasyon: 13 tutuklama..

MANŞET SPOR

TFF’den flaş açıklama!

KAZA MANŞET

İzmir’in Bayraklı İlçesinde Korkunç Kaza 1 Kişi Hayatını Kaybetti

İlçe Haberleri KAZA MANŞET

Araç şarampole devrildi ve sonucunda 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi ise yaralandı.

MANŞET POLiTiKA & SiYASET

Kurum: Metro hattımızı 5 yılda 2 katına çıkaracağız

DÜNYA MANŞET

İsrail yardım bekleyen sivilleri bombaladı..100’den fazla şehit var

Deprem MANŞET

Prof. Dr. Naci Görür, o ilçe için kritik 1 uyarıda bulundu

MANŞET Yaşam

Kaçakçılık Ne Demek?

MANŞET Yaşam

Siber Suçlarla Mücadele Ne demek ?

MANŞET

Organize suç örgütleri Ne Demek ?

ASAYİŞ MANŞET

Organize suç örgütlerine yönelik operasyon: 37 kişi gözaltına alındı.

EKONOMI MANŞET

Türkiye, 2023 yılında %4,5 oranında büyüme kaydetti.