CHANGE  LANGUAGE

Diyarbakır Eş Başkanları Çermik’te halk ziyaretinde

Diyarbakır Eş Başkanları Çermik’te halk ziyaretinde

SUR AJANS- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Serra Bucak ve Doğan Hatun, Çermik ilçesinin kırsal mahallelerini tek tek gezerek halkın sorunlarını yerinde dinledi. Eş Başkanlara, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Emrullah Gördük, Genel Sekreter Yardımcısı Aziz Özdoğan, Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürü Mehmet Şerifoğlu, Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Velat Özer, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Çermik İlçe Eş Başkanları Mehmet Topkaya ve Sabiha Demirkol ile ilçe belediyesi meclis üyeleri eşlik etti.

İncelemeler sabah başlayarak akşama kadar sürdü

Eş Başkanlar, Çermik ilçesindeki inceleme ve ziyaretlerine sabah saat 09.00’da başlayarak saat 17.00’ye kadar sürdürdü. İlçeye intikal eden Eş Başkanlar ve beraberindekilerin ilk durağı Çermik Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifi oldu. Kooperatifi ziyaret eden Eş Başkanlar, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Sorunlar yerinde tespit edildi

Eş Başkanlar, ardından ilçenin kırsal İncirli (Tulik), Kuşluk Çayırı (Ayno), Qerecek, Arabük, Akçörten (Apêxe), Örenkuyu (Birveran) ve Yogun (Yoxun) mahallerini tek tek gezerek yurttaşlarla bir araya geldi. Mahallelerin yol, su gibi sorunlarını bizzat yerinde gören Eş Başkanlar, çözüm için ilgili daire başkanları ve DİSKİ Genel Müdürlüğü’ne hızlı hareket etme talimatı verdi.

Eş Başkanlar çözüm önerilerini paylaştı

Birçok mahallede içme suyu bulunmazken, yolların da bozuk olduğu tespit edilirken, mahallilerin dile getirdiği sorun ve talepleri not eden Eş Başkanlar, en kısa sürede yapılacak çözüm önerilerini de yurttaşlarla paylaştı.

Dilekçeler yerinde kabul edildi

Mahallelerin taleplerine ilişkin yerinde dilekçeleri kabul eden ilgili daire başkanları, doğrudan iletişim için de bilgi paylaşımında bulundu.

Diyarbakır Eş Başkanları Çermik’te halk ziyaretinde

Yurttaşlar memnuniyetlerini ifade etti

Mahallelerdeki yurttaşlar, ilk kez Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları ve yönetiminin bir arada kendilerini ziyaret etmesinden dolayı memnuniyetini ifade etti. Mahalle içlerinde parke taşı talebinde bulunan yurttaşların, sık sık Büyükşehir Belediyesi eski Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı döneminde sunulan hizmetlere övgü yapması dikkati çekti. Mahalle sakinleri, özellikle Kışanak ve Anlı döneminden sonra kimsenin kendilerini ziyaret etmediğini ve hiçbir hizmet görmediklerini vurguladı.

Eş Başkanlara yoğun ilgi

Her mahallede büyük ilgi gören Eş Başkanlar, çocuklar, gençler ve kadınlarla özel ilgilenerek mahallerdeki sorunları en kısa sürede birlikte çözeceklerini dile getirdi. Eş Başkanlar, mahalle gezileri sırasında taziyesi olan aileleri de ziyaret ederek başsağlığı dileğinde bulundu.

Eş Başkan Bucak: Çalışma başlatılacak

Mahalle sakinlerinin sorunlarını dinleyen Eş Başkan Bucak, yurttaşların sorun ve taleplerini aldıklarını belirterek, DİSKİ Genel Müdürlüğü ve Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın mahallelerde gerekli incelemeleri yaparak çalışma başlatacağını söyledi.

Eş Başkan Hatun: Gültan başkanın sözünü yerde bırakmayacağız

Yurttaşlar, en son Gültan Kışanak döneminde mahallelerinin hizmet gördüğünü ve bazı hizmetlerin de Kışanak’ın tutuklanmasıyla yapılmadığını Eş Başkan Doğan Hatun’a anlattı. Bunun üzerine Eş Başkan Hatun, “Biz burada bunun sözünü veriyoruz ve Gültan başkanın sözünü yerde bırakmayacağız” dedi.

Kaynak: Surajans​Read More

Diyar21Haber
Yaşam

e-Devlet kaza tutanağı özelliği geldi, işte detaylar

Deprem

Çorum’da 4.4 Korkutan Deprem!

DÜNYA

D21 News – Almanya, Netanyahu’yu şaşırttı. Eğer buraya gelirse tutuklarız.

DÜNYA

Keskin nişantı tek atışta iki işgalci askerini öldürdü

Yaşam

Taşıt kredisinde en cazip bankalar hangileri! Akbank, 400 Bin TL’ye kadar taşıt kredisi veriyor

MAGAZİN

Netflix Türkiye‘de lider değişikliği

SAĞLIK YEMEK / GIDA

Sağlıklı beslenme demans riskini azaltıyor!

MAGAZİN

Sıla’yla 4 ev değiştirdik!

Teknoloji

iPhone klavyesindeki müthiş araç! Zamandan büyük tasarruf sağlıyor

KAZA

Tır şarampole devrildi: Bir ölü, bir yaralı

BÖLGE HABER KAZA

Mardin’de otomobil ile motosiklet çarpıştı: 1 yaralı

ASAYİŞ BÖLGE HABER

5 ilde tarihi eser kaçakçılığı operasyonu: 13 gözaltı

SPOR

UEFA Avrupa Ligi ve Konferans Ligi finali Türkiye’de oynanacak, çifte müjde geldi!

MANŞET

Ayvalık Açık Hava Film Geceleri 15 Haziran’da başlıyor

GÜNCEL

D21 News – Erdoğan, Filistin’i tanıyan ülkelerin liderlerini tebrik ettiğini belirtti.

POLiTiKA & SiYASET

Mecliste tansiyon yükseldi! Ali Mahir Başarır’la Osman Gökçek birbirine girdi..

SAĞLIK

“Z Kuşağında Miyop Alarmı”

ASAYİŞ

D21 News – Suç örgütü lideri Barış Boyun, İtalya’da yakalandı ve beraberinde 19 kişi gözaltına alındı.

MAGAZİN

Ersay Üner… MEMLEKETİNDE FESTİVAL ÇOŞKUSU!

GÜNCEL Köpek Saldırıları

Erdoğan’a sunulan başıboş sokak köpekleri raporu, 3 bin 534 trafik kazası ve 437 bin kuduz aşısıyla ilgili bilgiler içermektedir.

Bir yanıt yazın