CHANGE  LANGUAGE

Cübbeli Ahmet Hoca, kalp rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırıldı.Diyar21 News

Cübbeli Ahmet Hoca, kalp rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Ahmet Mahmut Ünlü olarak da bilinen Cübbeli Ahmet Hoca’nın anjiyo ameliyatı olacağı kamuoyuna duyuruldu.

Cübbeli Ahmet Hoca, kalp rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırıldı.
Cübbeli Ahmet Hoca, kalp rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Ahmet Mahmut Ünlü’nün Instagram hesabından yapılan bir paylaşımda, kalp rahatsızlığından dolayı anjiyo operasyonu geçireceği ve bu nedenle yarınki Bursa Sohbeti’ne katılamayacağı belirtildi.

Paylaşımda ayrıca, “İnşallah Bedir Ehli’ni Tefsir Hanesi’nden teravih namazından sonra saat 22.15’te okuyacaktır. Lalegül TV, Lalegül FM ve YouTube kanalımızdan canlı olarak takip edebilirsiniz. Haftalık mu’tâd sohbetini ise perşembe akşamı HAYDER Kültür Merkezi’nde iftara 45 dakika kala inşaallah yapacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Cübbeli Ahmet Hoca kalp rahatsızlığından hastaneye kaldırıldı

Cübbeli Ahmet Hoca ameliyata alındı

Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü’nün anjiyo ameliyatı olacağı bildirildi.

Ahmet Mahmut Ünlü’nün Instagram hesabından yapılan paylaşımda, kalp rahatsızlığından dolayı anjiyo operasyonu olacağı, bu sebeple yarınki Bursa Sohbeti’ne katılamayacağı belirtildi.

Paylaşımda, “İnşaallah Bedir Ehli’ni Tefsir Hanesi’nden teravihden sonra saat 22.15’te okuyacaktır. Lalegül TV, Lalegül FM ve YouTube kanalımızdan Canlı olarak takip edebilirsiniz. Haftalık mu’tâd sohbetini ise perşembe akşamı HAYDER Kültür Merkezi’nde iftara 45 dakika kala inşaallah yapacaktır.” ifadeleri yer aldı. Kaynak: Habervitrini

Cübbeli Ahmet Hoca’nın kim olduğunu merak ediyorsunuz?

 

Cübbeli Ahmet kimdir, nereli ve kaç yaşında? Cübbeli Ahmet Hoca hayatı hakkında

Cübbeli Ahmet kimdir? Soruları vatandaşlar tarafından günün en çok aranılan isimlerinden biri oldu. Din insanı Cübbeli Ahmet Hoca hakkında detaylar haberimizde…

Cübbeli Ahmet Hoca kimdir, nereli ve kaç yaşında? Şeklindeki sorular merak konusu oldu. Asıl adı Ahmet Mahmut Ünlü olan din insanı Cübbeli Ahmet Hoca hayatına dair bilgiler haberimizde…

CÜBBELİ AHMET HOCA KİMDİR?

Ahmet Mahmut Ünlü (d. 27 Şubat 1965, Fatih, İstanbul), halk arasında Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Türk vaiz ve hafız. İstanbul’un Fatih ilçesi Çarşamba semtinde bulunan İsmailağa Cemaati’nin önde gelenlerindendir. Resaili Ahmediyye ismiyle değişik konularda yayınlanmış birçok risalesi bulunan Ahmet Mahmut Ünlü, medyada yer alan tartışmalı ifadeleri, yazdığı kitaplarla ve verdiği vaazlarla tanınmaktadır.

İslâmiyet’e getirilen yeni yorumlara ve reformist görüşlere karşı durmaktadır. İslâm dinini Ehl-i Sünnet anlayışına göre yaşamak gerektiğini savunur. Özellikle İstanbul dışındaki mekânlarda vermiş olduğu vaazlar ilgi görmektedir.

Ahmet Mahmut Ünlü, Mahmut Ustaosmanoğlu’nun eceli ve Azrail yanına geldiğinde onu kovup defettiğini bir büyüklük göstergesi olarak anlatmakta, bu ise diğer İslam alimleri tarafından İslamda böyle bir şey olmadığından, İsmailağa Cemaati liderlerinin sapkınlıklarının ve batıl inanışlarda olduklarının göstergesi olarak yorumlanmaktadır.

hakkında ayrıca çete üyeliği ve İslam dinini aşağılamaktan davalar açılmış olup, nüfuzunu devreye sokması sonucunda denetimli serbestlikle salıverilmiştir.

Erken yaşamı ve eğitimi: 1965–1980

Ahmet Mahmut Ünlü, 27 Şubat 1965 tarihinde aslen Giresun Göreleli olan varlıklı bir ailenin oğlu olarak İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı Çarşamba Semti’nde Dünya’ya geldi. babasının adı Yusuf, annesinin adı ise Rabia’dır. Hazinedaroğulları unvanı ile tanınan ataları, 18. asırda bugünkü Özbekistan sınırlarının içinde bulunan Buhara şehrinden göç etmişlerdir.Babası Yusuf’un sahibi olduğu fabrika, Türkiye’nin en büyük tel çivi fabrikası hâline gelmiştir.

Çocukluk yaşlarında cübbeye ilgi duyması ve giymesinden dolayı adaşı olan yaşıtlarından ayırt edilmek için Cübbeli Ahmet olarak çağrılmaya başlandı.3-4 yaşlarında iken din eğitimine başladı. Nakşibendi Tarikatı’nın İsmailağa Kolu olarak bilinen dergâhında hâlen liderlik konumunda olan Mahmut Ustaosmanoğlu tarafından özel olarak eğitilen Ünlü, 11 yaşına kadar Fatih Çarşamba İsmailağa Camii’nde medrese eğitimine devam etti.

12 yaşında Yavuz Selim ve Kasımpaşa Camii gibi büyük camilerde verdiği vaazlar büyük kalabalıklar tarafından izlenmeye başlandı. Aynı yaşta Rize’nin Pazar ilçesinde Tütüncüler Köyü Kur’an kursunda Resül Bölükbaşı’ndan sarf, nahiv, ilm-i kelam, meânî, tefsir, hadis ve fıkıh dallarında uzun seneler sürecek kitapların tahsilini 20 aylık zaman zarfında bitirerek 1980 tarihinde on binlerin katılımıyla tertip edilen merasimde icazet-i ilmiyesini aldı.

Sonraki hayatı: 1980–günümüz

İlk defa 1983 yılında 17 yaşındayken hacca giden Mahmut Ünlü, ileri derecede şeker hastası olduğu için askerlik hizmetinden muaf oldu. İstanbul’a dönüşünden sonra Kefevî Camii İmamı Mustafa Kılıç’tan altı ayda hafızlığını tamamladı. İsmailağa Camisi’nde kurduğu ders halkalarında on sene içerisinde birçok isim yetiştirerek hizmetlerine devam eden Ünlü, Türkiye’nin ve dünyanın muhtelif bölgelerinde düzenlediği sohbetlerinde vaazlarını yüz binlere ulaştırdı. 1990’da merkezi Fatih’te olan Fatih Hak ve Hizmet Vakfı’nı kurdu.

1997 yılına kadar ailesinin kazancı ile geçimini sağlayan Ahmet Mahmut Ünlü, 1997 yılında babasının işlerinin bozulması ve iflas etmesi neticesinde çok sıkıntılı günler geçirdi. 1997’den sonra bizzat kendisinin kaleme aldığı risalelerin geliri ile geçimini sağladı.1999 Gölcük Depremi hakkında yaptığı konuşmanın ardından Halkı din, mezhep ve inanç farklılığı gözeterek, birbirine karşı kamu düzeni için tehlikeli olabilecek şekilde düşmanlığa alenen tahrik etmek suçundan iki yıl yedi ay üç gün hapis cezasına çarptırıldı, fakat sadece 13 ay hapis yattı.Fatih Hak ve Hizmet Vakfı tarafından İstanbul Beykoz semtindeki 20 dönüm arazi üzerine kurulu külliyenin yapılmasına önderlik etti. Külliyeye, hazine arazisi üzerinde kaçak olarak inşa edilmesinden dolayı el konuldu ve Hazine’ye devredildi.

2006 yılında Hürriyet Gazetesi’nde Cübbesiz Ahmet Hoca başlığı ile sürmanşetten jet ski’li fotoğrafları yayımlanarak haber edilmesiyle tekrar kamuoyunun gündemine girdi.2009 yılı yazında “Barbie bebekler erkekleri tahrik ediyor” fetvâsı ile tekrar gündeme geldi. Bu konuşmasından sonra Habertürk TV kanalında Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programına katıldı. İlki 23 Temmuz 2009’da iki buçuk saat süren, ikincisi 2 Ağustos 2009 olmak üzere beş saat süren programlar yüksek reyting topladı.Programda, Adapazarı Depremi sırasında yaptığı konuşmanın Kur’an-ı Kerîm ve sünnet kaynaklı olduğunu belirten Ahmet Mahmut Ünlü, konuşmasından isim ve yer vererek yaptığı bâzı eleştirilerden dolayı özür dilediğini bildirdi.

Kendisi Lâlegül dergisinde dualar ve yazılar yazmakta olup ayrıca her perşembe akşamı Lâlegül TV’de ve Lâlegül FM’de sohbet programı yapmakta, gündemle ilgili konuları Ehl-i Sünnet dairesi çerçevesinde değerlendirmektedir.

Ahmet Mahmut Ünlü’nün iki eşi ve sekiz çocuğu vardır. Kaynak: Haberturk

Diyar21Haber
MAGAZİN

Mehmed: Fetihler Sultanı – DENGELER DEĞİŞİYOR!

Yaşam

Elleri ayakları bağlı ve gömülü kadın cesedi bulundu

POLiTiKA & SiYASET

1 Vitrin Haber – Erdoğan İran Cumhurbaşkanı Vekili Muhbir ile görüştü

MAGAZİN

Zamanın Kapıları’nın yeni fragman

SPOR

1 Vitrin Haber – Okan Buruk’un soyunma odasında ne dediği ortaya çıktı! “Kaldırın başınızı…”

SPOR

Beşiktaş – Jose Mourinho’nun maaşı belli oldu…

MAGAZİN

Alara Bozbey: Heyecan duyduğum hikâyeler var!

ASAYİŞ

Başörtülü hakim hakkında reddihakim talebinde bulunan avukat hakkında suç duyurusu

Yaşam

Haydar Dümen’in eşi de dolandırıldı!

KAZA Köpek Saldırıları

Köpek kaza yaptırdı..Balıkesir- İzmir yolunda trafik kazası: 3 ölü, 1 yaralı

Yaşam

Rümeysa Meriç Özcan – İlişkiye girmeyince arabaya bağlayıp uçurumdan attı!

MANŞET

19 Mayıs reytingleri belli oldu!

SPOR

Sörloth, İspanya’yı sallıyor

Yaşam

19 MAYIS COŞKUSU / ÜNLÜ SANATÇILARLA YAŞANDI!

SPOR

Süheyl Batum Ali Koç hakkında suç duyurusunda bulundu

KAZA

Antalya / Korkunç kaza: 2 ölü

Deprem

Deprem uzmanı Ahmet Ercan Balıkesir’i işaret etti! 7 büyüklüğünde deprem için Çanakkale’yi de uyardı

Deprem

Elazığ’da 4 şiddetinde deprem

MAGAZİN

Tur Rehberi / SETTEN EĞLENCELİ GÖRÜNTÜLER!

POLiTiKA & SiYASET

İMAMOĞLU’NDAN GENÇLERE: HEPİNİZ UMUTSUNUZ

Bir yanıt yazın