CHANGE  LANGUAGE

İmam Hatip Metin: Bugünkü imtihanımız Gazze’dir! – D21 News

Bugünkü imtihanımız Gazze’dir!

Malatya Kudüs Kardeşlik Platformu tarafından “Gazze’deki ablukanın kalkması, Filistin’in özgürlüğü için yürüyoruz” sloganıyla düzenlenen etkinlik, halkın yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Eski il Milli Eğitim İl Müdürlüğü önünde toplanan topluluk, tekbir ve sloganlar eşliğinde Kernek Karagözlüler Camii önüne kadar yürüdü.

Cami bahçesinde kalabalığa hitaben bir konuşma yapan İmam Hatip Mehmet Refik Metin, bugün Müslümanların imtihanının Gazze olduğunu ve Gazze’ye sahip çıkanların imtihanı kazanacağını söyledi.

“Gazze’ye sahip çıkmak; bir insan olarak görevimiz, bir Müslüman olarak mesuliyetimizdir”

Bugünkü imtihanımız Gazze'dir!
Bugünkü imtihanımız Gazze’dir!

Gazze’de yapılan suikastlere, katliamlara ve insanlık suçuna lakayt kalmamak için toplandıklarını belirten Metin, “Bu gelişimizi küçümsemek, bu gelişimizin öneminin olmadığını öne çıkarmak isteyenler var. Bu davranışlarımızı itibarsızlaştırmak isteyenler var. Ama bilelim ve inanalım ki şu küçük adımların Rabbimizin yanında çok büyük kıymeti vardır. Hazreti Peygamber efendimiz Sallallahu Aleyhi Vesellem buyurur ki: ‘İbadetlerin az da olsa sürekli olanı Allah’ın yanında makbuldür.’ Gazze’nin gündemde tutulması için Gazze’deki siyonist zihniyetin yeryüzündeki yayılımcılığını gündemde tutabilmek için bu tür faaliyetleri mutlaka gündemde tutmalıyız. Mutlaka desteklemeliyiz. Sayı az olabilir. Katılım az olabilir. Ama Allah onun bereketini verecektir inşallah. Ayet-i Kerimede bunun müjdesi var. ‘Onlar en küçük ayak tıpırtısını aleyhlerinde yapılan büyük bir yürüyüş zannederler’ Titrerler, korkarlar, endişeye düşerler. Yine Kur’an Kerim siyonistlerin özelliklerini anlatırken, dünyacı olduklarını ve dünyada uzun süre yaşamak için bir emel, gaye peşinde olduklarını söyler. Dünyalıkları sevdiklerini ve dünyalık için yapmayacakları bir hareketinin olamayacağını söyler. Onların Müslümanlar için en şedit, en acımasız, en zalim düşman olduğunu Allah haber verir. Allah’ın bu kadar açık bu kadar net bu kadar sarih ifadeleri varken hala israil’den dostluk umanlar varsa hala israil’in malını tüketmekte vicdanı sızlamayanlar, Allah’ın huzuruna ne yüzle çıkacaklar acaba? Bunun için israillilerin zulmünü siyonistlerin yaylımcılığını Gazzeli kardeşlerimizin haklı mücadelesini gündemde tutmak için gayretlerini, fırsatlarını imkanlarını seferber eyleyen bütün çalışmalara, bütün çalıştaylara katkı sunmak mecburiyetindeyiz. Bu bir insan olarak görevimizdir. Bir Müslüman olarak mesuliyetimizdir” dedi.

“İsraillilere korkuyu vermenin en önemli yolu onların malını tüketmemektir!”

İşgalci siyonistlere verilecek, yaşatılacak en büyük korkunun onların ve onlara destek verenlerin ürünlerini tüketmemekten geçtiğine vurgu yapan Metin, “Yani boykotu zinde tutmaktır. Onların mallarını kullanmamaktır. Elbette ki alternatifi olmayan malları almamazlık mümkün değil ama şampuanını almazsak bize ne olur? çikolatasını yemesek neyimiz eksilir? kolalarını içmezsek acaba hayatta duramaz mıyız? Allah’tan korkalım. Alırken bilelim ki onlara verdiğimiz her bir kuruş Filistin’deki çocuğun bedenine saplanan bir kurşundur. Akıl sahibi izhan sahibi, iman sahibi geleceğini hesaba katan, cennete namzetim diyen, cehennemden korkuyorum diyen bir Müslüman bir vicdan sahibi insan buna katkı sunamaz. Gazze’de öldürülen bir çocuğun hesabını Allah bize de soracaktır. Bundan beri olamayız. Kendimizi bundan dışarı tutamayız. Bunun için muhterem Müslümanlar, biz Müslümanlığımızın gereği olarak Gazze’ye sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Bunları zinde tutan, bu fikri hakim kılmak için yapılan bütün çalışmalara destek olmak mecburiyetindeyiz” ifadelerini kullandı.

“Bugünkü imtihanımız Gazze’dir”

Metin, son olarak, “Bizler, Mescid-i Aksa için çocuklarının cesedi kucaklayan, onların şehadet şerbetine sevinen İsmail Heniyye’nin ruhunu alamazsak, Ubeyden’in duruşunu gösteremezsek çocuğunun cesedinin başında Hasbunallah ve Nime vekil annenin ruhunu kendimizde hissetmiyorsak yazıklar olsun bize. Allah bize sorunca başımız önümüze düşecektir. İşte yarın Ubeyden’in yanında yer almak istiyorsak, Selahaddin-i Eyyubi’nin yanında durmak istiyorsak, Peygamberin şefaatini hak etmek istiyorsak, Allah’ın girin cennetime dediği taifeden olmak istiyorsak Gazze’ye sahip çıkmalıyız. Bugünkü imtihanımız Gazze’dir, Gazze’deki duruşumuzdur. Gazze’deki tutumumuzdur. Zafer inananlarındır. Ve zafer yakındır. Zaferin kaynağı da Gazze olacaktır inşallah” diye konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından cami bahçesinde, Gazzeli şehitler için bir saatlik oturma eylemi gerçekleştirildi.

Program, İmam Hatip Ramazan Bayram’ın şehitlerin ruhu için okuduğu Kur’an-ı Kerim ile İmam Hatip Mehmet Refik Metin’in Gazzeli mücahitlerin zaferi için yaptığı duanın ardından sona erdi.
Kaynak: Guneydoguguncel​Read More

Diyar21Haber
DÜNYA

Keskin nişantı tek atışta iki işgalci askerini öldürdü

Yaşam

Taşıt kredisinde en cazip bankalar hangileri! Akbank, 400 Bin TL’ye kadar taşıt kredisi veriyor

MAGAZİN

Netflix Türkiye‘de lider değişikliği

SAĞLIK YEMEK / GIDA

Sağlıklı beslenme demans riskini azaltıyor!

MAGAZİN

Sıla’yla 4 ev değiştirdik!

Teknoloji

iPhone klavyesindeki müthiş araç! Zamandan büyük tasarruf sağlıyor

KAZA

Tır şarampole devrildi: Bir ölü, bir yaralı

BÖLGE HABER KAZA

Mardin’de otomobil ile motosiklet çarpıştı: 1 yaralı

ASAYİŞ BÖLGE HABER

5 ilde tarihi eser kaçakçılığı operasyonu: 13 gözaltı

SPOR

UEFA Avrupa Ligi ve Konferans Ligi finali Türkiye’de oynanacak, çifte müjde geldi!

MANŞET

Ayvalık Açık Hava Film Geceleri 15 Haziran’da başlıyor

GÜNCEL

D21 News – Erdoğan, Filistin’i tanıyan ülkelerin liderlerini tebrik ettiğini belirtti.

POLiTiKA & SiYASET

Mecliste tansiyon yükseldi! Ali Mahir Başarır’la Osman Gökçek birbirine girdi..

SAĞLIK

“Z Kuşağında Miyop Alarmı”

ASAYİŞ

D21 News – Suç örgütü lideri Barış Boyun, İtalya’da yakalandı ve beraberinde 19 kişi gözaltına alındı.

MAGAZİN

Ersay Üner… MEMLEKETİNDE FESTİVAL ÇOŞKUSU!

GÜNCEL Köpek Saldırıları

Erdoğan’a sunulan başıboş sokak köpekleri raporu, 3 bin 534 trafik kazası ve 437 bin kuduz aşısıyla ilgili bilgiler içermektedir.

MAGAZİN

MACERA DOLU BİR TATİL!

Deprem

İstanbul depremiyle ilgili korkutan açıklama

SAĞLIK

VM Medical Park ve Liv Hospital Samsun Hastaneleri sağlık zirvesinde

Bir yanıt yazın