CHANGE  LANGUAGE

1 Ankara Haberi – Altınok çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmıyor

Ankara’yı karış karış gezen Altınok çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmıyor

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile birlikte Ankara’da görkemli bir açılış gerçekleştirdi. ‘Ankara-Kahramankazan Yolu ve Veterinerlik, Bitik, İmrendi Kavşakları’ töreninde konuşan Altınok, “Ankara’da yapılacak çok iş var. Sayın Bakanımızla konuştuk Ankara’yı. Ciddi bir trafik problemi var Ankara’mızda.

  • Ciddi bir ulaşım problemi var Ankara’mızda” dedi.  Hizmetlere tam gaz devam edildiğini belirten Altınok, “Ankara’da hizmetler hükümetimiz tarafından yapılmaya devam ediyor. Hiçbir siyasi hesap, engelleme olmadan hizmetlerimiz devam ediyor” ifadelerini kullandı.

“HİÇBİR SİYASİ HESAP, ENGELLEME YOK”

Hükümet tarafından yoğun bir çabayla hizmetlerin sürdürüldüğünü açıklayan Altınok, “Yol medeniyet demektir. Yol hayat demektir, su gibi. Yol aynı zamanda can demektir. Ankara’mızdan Kızılcahamam, batıya giden bu yolumuzun viyadükleri Kazan’ımıza, Ankara’mıza ve bu yoldan seyahat edecek herkese hayırlı olsun. Ankara’da hizmetler hükümetimiz tarafından devam ediyor.

Hiçbir siyasi hesap ya da engelleme olmadan ‘burada farklı bir belediye başkanı var, hadi bunu yapmayalım’ değil, tam aksine Ankaralı hemşehrilerimizin hayatını kolaylaştıracak, ulaşımını kolaylaştıracak hizmetleri hükumetimiz yapmaya devam ediyor. Tabii Ankara’da yapılacak çok iş var. Ciddi bir trafik problemi var Ankara’mızda. Ciddi bir ulaşım problemi var Ankara’mızda. Yani, İstanbul yolunu hükümetimiz rahatlattı. Kahramankazan’ı rahatlattı. Saray’ı rahatlattı. Tabii bir taraftan burası da Ankara’mızın hızlı gelişen yatırım bölgesi, sanayi bölgesi” şeklinde konuştu.

Ankara’yı karış karış gezen Altınok çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmıyor
Ankara’yı karış karış gezen Altınok çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmıyor

“TRAFİKTE GEÇEN ZAMAN KISALDI”

Yeni yapacakları organize sanayi bölgesinin Ankara ekonomisine büyük katkı sunacağını belirten Altınok, “Ankara’da yapılacak çok iş var. Sayın Bakanımızla konuştuk Ankara’yı. Ciddi bir trafik problemi var Ankara’mızda. Ciddi bir ulaşım problemi var Ankara’mızda. Yani İstanbul yolunu hükümetimiz rahatlattı. Kazanı rahatlattı, Saray’ı rahatlattı. Tabii bir taraftan burası da Ankara’mızın hızlı gelişen yatırım bölgesi, sanayi bölgesi inşallah yeni yapacağımız organize sanayi bölgesi projeleriyle başkentimizin ekonomisine ciddi katkı sağlanacak. Bu katkılar sağlanırken yol önemli tabii ki, ulaşım önemli. Bu yol trafikte zamanı azalttı, zamanı kısalttı. Bir taraftan boşa giden akaryakıtı azalttı.

Hem yeşil çevre ve temiz bir hava için bu yatırımlar bu projeler çok önemli. Bu muhteşem eserin Ankara’mıza kazandırılmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Bakanımıza, emekçi kardeşlerimize, işçi kardeşlerimize, mühendislerimize teşekkür ediyorum” açıklamasını yaptı.

ALTINOK: RESİMLERİMİZ DEĞİL ESERLERİMİZ OLACAK

Kahramankazan Belediyesi tarafından inşa edilen öğrenci yurdunun açılışına katılan Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, “5 yılda Allah nasip ederse Kazan’da resimlerimiz değil eserlerimiz ve hizmetlerimiz olacak” dedi. Mansur Yavaş’ın köylere suyla ilgili verdiği sözlere değinen Altınok, “Şu an köylerimizde su aboneliğine ne istiyorlar? 30 bin lira… Ne oldu? Hani köylerde sayaçları sökecektin Sayın Yavaş?” dedi.

“ALTYAPISI, KANALİZASYONU, EKSİK OLAN ÜSTYAPISI, ASFALTI YAPILACAK”

Açılışta konuşan Altınok Kahramankazanlılara projelerini anlatarak, “5 yılda Allah nasip ederse Kazan’da resimlerimiz değil eserlerimiz ve hizmetlerimiz olacak. Altyapısı, kanalizasyonu, eksik olan üstyapısı, asfaltı yapılacak. Nüfusu çok olan, çocuk ve gençlerimizin olduğu köylerimizde spor tesisleri yapacağız. Halı sahaları yapacağız, basketbol sahalarını yapacağız, voleybol sahalarını yapacağız.” dedi.

“SOSYAL YARDIMLAR 15 NİSAN’DA  HESAPLARDA OLACAK ”

Sosyal yardım projelerini anlatan Altınok, “Bu arada Kazan’daki esnafımıza da müjdeler olsun. Emekliye verdiği 1000 liranın yerine 500 lira vereceğiz.  Et parası diye verdiği 400  liranın yerine 2 bin 500 lira vereceğiz.  vatandaşımız isterse kasaptan etini alsın, isterse sütünü alsın, isterse yoğurdunu, peynirini alsın. Ama bu parayı nerede harcayacak biliyor musunuz? Sadece Kazan’da harcayacak. Doğalgaz yardımı 500 yüz lira veriyor biliyorsunuz. Doğalgaz desteğini 500 liradan 1000 liraya çıkaracağız. Allah nasip ederse vekaleti , emaneti verdiğinizde 15 Nisan’da vatandaşlarımızın hesabına bu paralar yatacak.” dedi.

HAKAN HAN ÖZCAN: AFİŞLER GEÇER AMA ESERLER KALIR

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan afiş ambargosuna değinerek, “Başkent sevdalısı Turgut Başkanımın eserleri ortada. Afişlerle her yeri donatmakla olmaz. Afişler geçer ama eserler kalır. Turgut başkanımın eserleri Keçiören’de, şimdi Ankara’nın her yerine eser gidecek. Türkiye yüzyılında durmadan, hızla yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

ALTINOK’TAN MANSUR YAVAŞ’A CENTİLMENLİK DERSİ!

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok,  rakibi Mansur Yavaş’ın tüm engellemelerine rağmen örnek bir hareketle CHP’nin seçim bürosunu ziyaret ederek, “parti yarışı değil, hizmet yarışı olduğuna” dikkat çekti.
Kahramankazan’da esnaf programı gerçekleştiren Cumhur İttifakı ABB Adayı Turgut Altınok, ziyaretleri sırasında CHP’nin seçim bürosuna giderek centilmenlik örneği gösterdi.
Beraberindeki heyetle birlikte CHP bürosuna giren Altınok, başarı ve şans dileklerinde bulundu.
Altınok’un anlamlı ziyareti sonrası akıllara Mansur Yavaş’ın Büyükşehir Zabıta ekiplerine afiş toplatma telaşı geldi.
Altınok’un samimi ziyareti, siyasetteki gergin ortamı yumuşatıcı nitelikte ve Altınok’un tüm kesimlerin başkanı olacağını ispat eder değerde.

YAVAŞ AFİŞLERİ TOPLATMIŞTI

Önceki hafta seçim afişlerinin önüne dev totemler diken Yavaş, geçtiğimiz gün Turgut Altınok’un afişlerini Büyükşehir Zabıta ekipleri tarafından toplatmıştı. Yavaş’ın engellemelerine rağmen Altınok’un CHP bürosunu ziyaret edip iyi dileklerde bulunması takdir topladı. Altınok yarışın hizmette olduğunu bir kez daha göstererek, parti ayrımı yapmadan herkesi kucaklayacağını, Ankara’ya huzur, güven ve birlikteliği getireceğini gözler önüne serdi.

KÜLTÜR YOLU SOKAĞI MÜJDESİ

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Yozgat Dernekler Federasyonunca düzenlenen “Yöresel Yozgat Desti Kebabı Toplantısı”nda Yozgatlılarla buluştu.
Altınok, Ankara’da farklı illerin kültürlerinin yaşatılacağı “kültür yolu sokağı” kuracaklarının da müjdesini verdi. Altınok, “Ankara’ya bir de kültür yolu sokağı yapacağız. İllerimizin  mimarisiyle evleri yapacağız. Yozgatlı Dernekler Federasyonumuza da orada bir yer vereceğiz inşallah. Personel bizden olacak, telefon bizden, ısıtma bizden. Desti kebabı orada olacak. . ‘Yozgat Sürmelisi’ orada çalacak inşallah. Dolayısıyla Ankara’da yoğun olan illerimizin kültürünü yaşatacakları bir kültür yolu sokağımız olacak. Bununla beraber de bu illerimizin doğal ürünlerini satış yerleri olacak. Toplantı yerleri olacak.” diye konuştu.  Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, gece gündüz demeden Ankara’yı karış karış gezerek seçim çalışmalarına soluksuz biçimde devam ediyor.

Kaynak :  Anayurtgazetesi.com/

Diyar21Haber
Bilim ve Teknoloji

Coşkun Aral ile Huawei Pura 70 Ultra harikalar yarattı

GÜNCEL MANŞET

Moody’s Türkiye’nin kredi notunu iki kademe artırarak B1’e çıkardı

GÜNCEL MANŞET

Pençe Kilit Operasyonu bölgesinde yaralanan yarbay şehit oldu

MAGAZİN

Bülent Ersoy – Seren Serengil / KARŞILIKLI RESTLEŞME!

MAGAZİN MANŞET

35. Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali’nin tanıtımı yapıldı

BÖLGE HABER DiYARBAKIR YEREL HABER MANŞET

Mardin Seraban Cafe’deki söyleşi birçok okur yazarı buluşturdu

Bilim ve Teknoloji MANŞET

Xiaomi SU7 Ultra tanıtıldı, Xiaomi süperspor otomobil işine girdi!

Bilim ve Teknoloji MANŞET

Cuma Raporu #320: Microsoft Çöküşü, HONOR 200 Serisi Türkiye’de ve dahası

Bilim ve Teknoloji MANŞET

Galaxy Buds 3 Pro üretimi durdu! Kalite kontrole takıldı!

Bilim ve Teknoloji MANŞET

Huawei MediaTek’e dava açtı, patent ihlali olabilir!

Bilim ve Teknoloji MANŞET

Tarihin en güçlü Porsche Panamera modeli tanıtıldı

GÜNCEL MANŞET

Balıkesir’de orman yangını başladı! Gökyüzü kırmızıya büründü!

GÜNCEL MANŞET

SONDAKİKA : Marmara Denizi’nde büyük deprem!

MANŞET Turizm

Turistik Doğu Ekspresi İçin Talep Toplama 26 Temmuz’da Son Bulacak

GÜNCEL MANŞET

Balıkesir açıklarında korkutan deprem!

Bilim ve Teknoloji

Dünyada Şimdiye Kadar Keşfedilen En Eski DNA Kanıtı Kaç Yaşındaydı?

Bilgilendirme MAGAZİN

Reytingler Nasıl hesaplanır? Reyting nedir? Biliyormuydun ?

Bilgilendirme

Organize suç örgütleri Ne Demek ? Biliyormuydun ?

DÜNYA

Lüks Otelde Cinayet! 6 Turist Ölü Bulundu

SAĞLIK YEMEK / GIDA

Bolluk ve bereketiyle gönüllerin, sağlıklı içeriğiyle bedenin dostu: Aşure

He paid 1,200 TL for…

He paid 1,200 TL for 2 glasses of pomegranate juice,…

  Temmuz 17, 2024

Han betalte 1200 TL for…

Han betalte 1200 TL for 2 glass granateplejuice, og politiet…

  Temmuz 17, 2024

82 safaribiler ble kontrollert én…

82 safaribiler ble kontrollert én etter én i Alanya Under…

  Temmuz 17, 2024

The penalty for having a…

The penalty for having a house party in Alanya has…

  Temmuz 16, 2024

Straffen for å ha en…

Straffen for å ha en hjemmefest i Alanya er fastsatt…

  Temmuz 16, 2024

En buss med turister hadde…

En buss med turister hadde en ulykke i Muğla: 2…

  Temmuz 14, 2024

Leieøkninger og nye regler i…

Leieøkninger og nye regler i Antalya Antalya eiendomsmeglere og forretningstilhengere…

  Temmuz 13, 2024

Rent Increases and New Regulations…

Rent Increases and New Regulations in Antalya Antalya Realtors and…

  Temmuz 13, 2024

Bir yanıt yazın