Mart 3, 2024

CHANGE  LANGUAGE

180 bin mesajı polisler geri getirdi.. Şok eden konuşmalar

38e14a18 4a10 45a1 bcd3 8860f70c6daf

Bankacı Seçil’in sildiği 180 bin mesajı polisler geri getirdi.. Şok eden konuşmalar

Erzan’ın kırılan cep telefonuna SABAH ulaştı! Erzan’ın kurtarılan 180 bin Whatsapp mesajı mahkemede
Seçil Erzan’ın gözaltına alınmadan önce kırdığı ve onarılarak içerisinden 180 bin whatsapp mesajının çıktığı telefonla ilgili bilirkişi incelemesi tamamlandı. Kırılan cep telefonunun fotoğrafına SABAH ulaştı. Davanın seyri açısından oldukça önem arz eden 180 bin mesajın içeriğiyle ilgili rapor davanın görüldüğü İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

Son dakika: Erzan’ın kırılan cep telefonuna SABAH ulaştı! Erzan’ın kurtarılan 180 bin Whatsapp mesajı mahkemede

Futbol dünyasından ünlü isimlerin de mağdurları arasında olduğu milyonlarca dolarlık gizli fon dolandırıcılığı davasında önemli bir gelişme yaşandı. Aralarında Arda Turan, Selçuk İnan, Emre Belözoğlu gibi isimleri “özel fon” yalanıyla milyonlarca dolar dolandıran Seçil Erzan’ın “Bankadan kırıp atmamı, içindeki tüm yazışmaları da silmemi söylediler.

Yazışmaların bir kısmını sildim ve ekranını kırdım” dediği telefonundan 181 bin mesaj çıkmıştı. Kırık telefon İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde onarıldı, silinen mesajlar geri getirildi. 181 bin mesajın soruşturmada görevlendirilen bilirkişi tarafından incelenmesi tamamlandı.

181 BİN 538 ADET MESAJ İNCELENDİ

Bilirkişi raporuna göre, Erzan’ın teslim ettiği telefonun arka kasası kırık ve parçalanmış haldeydi. Telefonda 6 haneli şifre bulunuyordu. Erzan’ın yargı makamlarıyla paylaştığı 6 haneli şifre telefon açıldı. Bilirkişi, 972 ayrı hesap ve numarayla yapılan 181 bin 538 adet mesajı inceledi. Bu mesajlardan 176 bin 95’i whatsapp mesajı, 2 bin 284’ü Instagram, 450 adedi ise iMessage, 2 bin 709 adeti SMS ve recents mesajıydı.

ARAMA MOTORUNA GÜRCİSTAN’I ARATMIŞ

74 farklı şahısla yapılan ve fon vurgunuyla alakalı olabileceği değerlendirilen mesajlar tek tek anlam bütünlüğü bozulmadan teker teker incelenerek dökümü yapıldı. Raporda, Erzan’ın internet geçmişine dair ayrıntılar da yer aldı. Erzan’ın arama motorunda aradığı öğeler arasında “Gürcistan’dan para”, “Gürcistan’da para birimi”, “kg altın kaç tl”, “kg altın”, “1 kg altın kaç tl” şeklinde aramalar yapıldığı da görüldü.

SİLİNEN FOTOĞRAFLAR DA GERİ GETİRİLDİ

Erzan’ın 59 bin 27 adet fotoğrafı da incelendi. Aralarında davayla ilgili olabileceği değerlendirilen fotoğrafların da olduğu, daha sonra bu fotoğrafların Seçil Erzan tarafından silindiği saptandı. Silinen fotoğraflar da bilirkişi tarafından geri getirildi ve fotoğrafların da dökümü yapıldı. Telefondan ayrıca 2 bin 175 ses kaydı, 793 adet video 19 adet not detaylı bir şekilde incelendi ancak davayla ilgili herhangi bir bulguya rastlanılamadı.

SİM KARTI ÇÖZÜLEMEDİ

Telefonla birlikte incelenen sim kartta ise Erzan’ın belirttiği 4 haneli 2 pin kodu denendi ancak sim kart açılamadı. Bilirkişi sim kartı adli bilişim programı ile kıramaması nedeniyle içeriğine ulaşamadığını raporunda yer verdi.

Fatih Terim’le konuşması ortaya çıktı

İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki dava dosyasına gelen raporda, Fatih Terim ve Atilla Baltaş ile Arda Turan, Selçuk İnan ve Emre Çolakoğlu’nun da aralarında bulunduğu bazı müştekilerin mesaj kayıtları yer aldı.

SEÇİL ERZAN’IN FATİH TERİM’LE MESAJLAŞMASI ORTAYA ÇIKTI

Sanık Seçil Erzan ile Fatih Terim arasında 4 Ekim 2021 ile 10 Mart 2023 tarihleri arasındaki mesaj kayıtlarına göre Terim’in Erzan’a, ”Bakırköy’de bulunan özel bankacılık merkezi şubesindeki hesabından 3 milyon 889 bin 557 liralık vadeli mevduat hesabı açıldığı, faiz oranının yüzde 17,6, vade sonundaki net faiz kazancının ise 1782,74 lira olduğu” şeklinde mesaj ilettiği görüldü.

Sanık Erzan’ın Terim’e, “Hocam günlük yaptırdım, kulüp yarın gönderirse 4’e tamamlayıp kalan tutarı fonda diğer harcamalar için tutarız diye.” yanıtını verdiği, Terim’in ise Erzan’a, “20 bin doları buradan mı aldık?” şeklinde mesaj gönderdiği belirtildi.

Mesaj kayıtlarının devamında Erzan’ın Terim’e, “4 milyon 67 bin 412 lira dönüşümüz vardı. 177 bin 834 lira için elden aldırdım. Kalan 3 milyon 889 bin 577 lirayı günlük yaptırdım, kulüp gönderdiğinde bugün yarın bu tutara ekler bağlarız. Ayırmamız gereken tutarı fona atarız hocam.” yanıtını verdiği kaydedildi.

Terim’in Erzan’a, “Tamam Seçil Hanım, siz nasıl karar verdiyseniz öyledir tamam.” ifadesini yazdığı mesajlarda, sanığın da 5 Ekim 2021’de Terim’e, maaşının farklı bir bankaya yatırıldığını ve parasını söz konusu bankadan Denizbank hesabına aktarttığını anlattığı ifade edildi.

Rapordaki kayıtlara göre, mesajların devamında sanık Erzan’ın ifadeleri şöyle:

“Dün 20 bin dolar aldıktan sonra kalan bakiyeyi günlük yapmıştım. Bunu ne kadar bağlayalım, maaştan üzerini kaça tamamlayalım? Ne dersiniz? Toplam şu anda maaş artı fonda 2 milyon 285 bin lira bakiyemiz mevcut. (Dün günlük vadeli yaptığımız da 3 milyon 892 bin lira var. Bunu 4’e tamamlamamı ister misiniz?) Kalanı harcamalar için ayırabiliriz.”

Güncellenme Tarihi : 2.1.2024 19:10
Kaynak: HaberVitrini

Diyar21Haber

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME!
Sitemizde bulunan bazi haber içerikleri farklı sayfalardan çekilmektedir.

İletişim

HABER KALDIRMA – HABER DÜZELTME – ÖNERİ VE ŞİKAYET – REKLAM VE İŞBİRLİKLERİ için

Bizimle İletişim Kurun / KONTAK

Diyar21 Merkez Haber

MANŞET POLiTiKA & SiYASET

CHP’den istifa eden Serdar Türker

ASAYİŞ MANŞET

“Sibergöz-23” operasyonu -146 şüpheli yakalandı,,

DÜNYA MANŞET

Ebu Ubeyde duyurdu…Diyar21 News

MANŞET Yaşam

Sokak köpeği bir günde 8 kişiyi ısırdı.. DiYARBAKIR / D21 HABER

MANŞET Yaşam

Hulki Cevizoğlu vatandaşlar tarafından protesto edildi.Diyar21 News

MANŞET YEMEK / GIDA

Türk mutfağı – ÇİKOLATALI KURABİYE- D21 yemek tarifleri

ASAYİŞ BÖLGE HABER MANŞET

Elazığ’da “Cımbız 2” Operasyonunda 9 Şüpheli Yakalandı

MAGAZİN MANŞET

Ajda Pekkan’ı taklit eden biri daha !! Diyar21 Magazin Life

ASAYİŞ BÖLGE HABER MANŞET

Şanlıurfa’da suç örgütüne operasyon: 13 tutuklama..

MANŞET SPOR

TFF’den flaş açıklama!

KAZA MANŞET

İzmir’in Bayraklı İlçesinde Korkunç Kaza 1 Kişi Hayatını Kaybetti

İlçe Haberleri KAZA MANŞET

Araç şarampole devrildi ve sonucunda 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi ise yaralandı.

MANŞET POLiTiKA & SiYASET

Kurum: Metro hattımızı 5 yılda 2 katına çıkaracağız

DÜNYA MANŞET

İsrail yardım bekleyen sivilleri bombaladı..100’den fazla şehit var

Deprem MANŞET

Prof. Dr. Naci Görür, o ilçe için kritik 1 uyarıda bulundu

MANŞET Yaşam

Kaçakçılık Ne Demek?

MANŞET Yaşam

Siber Suçlarla Mücadele Ne demek ?

MANŞET

Organize suç örgütleri Ne Demek ?

ASAYİŞ MANŞET

Organize suç örgütlerine yönelik operasyon: 37 kişi gözaltına alındı.

EKONOMI MANŞET

Türkiye, 2023 yılında %4,5 oranında büyüme kaydetti.