Aralık 11, 2023

CHANGE YOUR LANGUAGE

Yapıcıoğlu: Medya, siyonizmin kara propagandasının etkisi kırmak için daha fazla sorumluluk almalı

yapicioglu medya siyonizmin kara propagandasinin etkisi kirmak icin daha fazla sorumluluk almali

Yapıcıoğlu: Medya, siyonizmin kara propagandasının etkisi kırmak için daha fazla sorumluluk almalı

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, duyarlı medya mensuplarının, siyonist basının ya da siyonizmin etkisindeki basının yapmış olduğu kara propagandanın etkisini kırmak için daha fazla sorumluluk alması gerektiğine dikkat çekti.

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu, Zeytinburnu Belediyesi Belgradkapı Sosyal Tesisleri’nde medya mensuplarıyla bir araya gelerek Gazze’de yaşananlara ve siyonist medyanın oluşturduğu algı çalışmalarına dikkat çekti.

Malcolm X’in, “Eğer dikkatli olmazsanız medya sizin mazlumlardan nefret etmenizi, zâlimleri ise sevmenizi sağlar” sözüne atıfta bulunan Yapıcıoğlu, işgalci siyonist rejimin, 7 Ekim’den bu yana geçen süre zarfı başta olmak üzere 75 yıldır yaptığı işgal boyunca basını en etkili silah olarak kullandığına dikkat çekti.

Yapıcıoğlu, “Orada İşgalci olmalarına rağmen kendilerini, maalesef İslam ümmeti de dahil dünya kamuoyuna meşru bir devlet olarak pazarladılar, kabul ettirdiler; oradaki şerefli direnişçileri de onların kardeşlerine terörist olarak tanıttılar ve zaman zaman bazı Müslümanlar oradaki direnişçi kardeşlerini, kendi vatanlarını, kendi izzetlerini, kendi çocuklarını, kendi kadınlarını, kendi hürmetlerini ve hepimizin mukaddesatını korumak adına hareket edenler, o şerefli direnişçiler, ‘adi bir teröristmiş’ gibi etiketlendiler ve zulme maruz kaldılar.

Aksa Tufanı öncesinde işgalci siyonistlerin “barışsever” olarak gösterilmeye çalışıldığına dikkat çeken Yapıcıoğlu, işgalcilerin özellikle Mescid-i Aksa’daki saldırılarına ilişkin yandaş medyanın “çatışma” ifadesini kullandığını ancak gerçekte sadece siyonist tarafın elinde silah olduğunu vurguladı.

“İşgalci ‘meşru güç’, direnişçi ‘terörist’ oldu”

Yapıcıoğlu, “Siyonistler her vahşet sergilediğinde onların tarafında olan siyasetçiler, devlet idarecileri ve basın kurumları buna siyonizmin ya da israilin ‘kendisini savunma hakkı’ dediler, işgale ‘operasyon’ dediler, direnişe ‘terör’ dediler. Siyonistler ile oradaki direnişçiler arasında bir çatışma çıktığında siyonistler katledilmiş oldu ama oradaki bebekler, siviller ‘öldü’ olarak gösterildi. Sanki hastalıktan ya da çok tabii bir sebeple ölmüş gibi… Öldürüldü bile demediler. Vahşete karşı çıkanları antisemitizmle suçladılar, halen daha devam ediyorlar. İşgalci ‘meşru güç’, direnişçi ‘terörist’ oldu. Çatışma alanlarında askeri üniformalı olanlar bile karşı karşıya geldiğinde yani işgal güçleri ile direnişçiler, eğer bir işgal askeri ya da polisi silahlı bir elemanı, direnişçilerin eline esir olarak düştüğünde onun adı ‘rehine’ oldu, ama işgal güçleri aradıkları birini teslim olmaya zorlamak için onun 70 yaşındaki anne babasını ya da 5 yaşındaki çocuğunu rehin aldıklarında bunun adı ‘tutuklama’ oldu.” diye konuştu.

“Basın, çarpıtmalara daha dikkat etmeli”

Yapıcıoğlu, programa katılan basın mensuplarına hitaben, “Bizim elimizde de etkili bir güç olan basını biz neden onların silah gibi kullandığı basını etkisiz hale getirmek için kullanamıyoruz. Bu soruyu hepimizin kendimize sorması lazım. Hiç kullanılmıyor demiyorum ama bu oyunlara, bu kelime oyunlarına, bu çarpıtmalara, bu kendi amaçlarına hizmet eder şekildeki kavramsallaştırmalara biraz daha dikkat edilmesi gerektiği düşüncesindeyim.” dedi ve şunları ekledi:

“Bütün basın emekçisi ve idarecisi kardeşlerime hasetten bunu istirham ediyorum. Lütfen o kardeşlerimizin şerefli birer direnişçiler iken ‘terörist’ olarak tanınmamaları için siyonist basının ya da siyonizmin etkisindeki basının yapmış olduğu kara propagandanın etkisini kırmak için biraz daha fazla sorumluluk alınması gerektiğini söylüyorum.”

Siyoniszmin dünyanın en tehlikeli ırkçılığı ve fikri olduğuna dikkat çeken Yapıcıoğlu, “Çünkü kendinden başkasını insan kabul etmez. Çünkü kendinden başka diğer bütün milletleri, diğer bütün kavimlere mensup insanları kendilerine hizmet edilmek üzere yaratılmış merkepler olarak görür ve bunu açıkça söylerler.” ifadelerini kullandı.

“İsrail dünyanın en tehlikeli terör örgütüdür”

Yapıcıoğlu, “Çocuk, kadın öldürmekten daha kötü bir şey de var! Çocuk öldürmeyi meşru bir hak olarak kabul etmek, çocuk öldürmekten bin kat beterdir. Ve bunu açıkça söylüyorlar. Bunu kendilerine bir hak olarak görüyorlar. Ve bütün dünyayı da adeta sihirlenmiş gibi bütün dünya da diyor ki ‘ama israilin kendini savunma hakkı var.’ Hatta onların bazı din adamları çıkıp şöyle söylüyor: O çocuklar büyürse bir terörist olacak ve bir Yahudi öldürecek, bir de böyle düşünün, diyor. Yani bu çocuk da olsa bebek de olsa o öldürülmeyi hak ediyor diyor. Şimdi bu kadar sapıkça fikirlere sahip olan, bu kadar elinde türlü türlü silahlar bulunduran bir terör örgütü, bunlar üst üste geldiğinde bana göre dünyanın en tehlikeli terör örgütüdür.” diye konuştu.

Bu nedenlerle gazetecilerin, siyonizmin ne olduğunu, hedefinin ne olduğunu, diğer insanlara nasıl baktığını ve yöntemlerinin ne olduğunu biraz daha detaylı anlatması gerektiğini belirten Yapıcıoğlu, “Zira bu dünyanın en tehlikeli terör örgütünün hedefi sadece Filistin değildir. Onlar sadece Filistinlilerin başına bela olmamışlar. Onlar bütün insanlığın başına beladırlar. Dolayısıyla bütün insanlığın onları tanımaya hakları vardır. Kim onların yüzündeki maskeyi kaldırır onları tanıtırsa bütün insanlığa hizmet etmiş olur.”

“Büyük doğumların sancısı büyük olur”

Yapıcıoğlu, “7 Ekim’deki Aksa Tufanı Operasyonu, işgalin yüzündeki maskeyi kaldırdı. İnşallah bir daha makyaj tutmayacak. Belki saçı sakalı ağarmış birileri öldürüldüğünde, insan diyebilir ki o da savaşan taraftı ya da şahsi bazı eksikleri, günahları vardı ama zaten tertemiz olan, hiçbir günahı olmayan binlerce bebek neyin karşılığında öldürüldü? Ben inanıyorum ki mutlaka ama mutlaka bunun karşılığında çok büyük şeyler olacak. Evet, büyük doğumların sancısı büyük olur. Şu anda çok ciddi bir sancı yaşıyoruz, inşallah bu doğum siyonizmin ne olduğunu, bütün insanlık tarafından tanınması ve insanların adaleti tesis konusunda ve hidayete erişme noktasında çok ciddi bir ivme kazanmasına vesile olacaktır diye temenni ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Netenyahu’nun Arap liderlerine yönelik tehdidi

Yapıcıoğlu, bir gazetecinin işgalci siyonist Netenyahu’nun Arap ülkeleri liderlerine yönelik tehditlerini hatırlatması üzerine “Siyonist işgal rejiminin başbakanı birilerini tehdit etti. Koltuğunuzda oturmaya devam etmek istiyorsanız sesinizi çıkarmayın, dedi. Yaklaşık yüz yıl önce neredeyse bütün İslam ülkeleri işgal altındaydı. Ve bütün bu İslam coğrafyasında farklı farklı kavimlere mensup insanlar İslam’ın kendilerine vermiş olduğu ruhla ayağa kalktı ve kendi işgalcilerini kovdular. Ama maalesef sonradan masa başı oyunlarıyla o emperyalistler pek çok yerde kendilerine hizmet edecek birilerini buldular, iktidar koltuklarına oturttular. Evet, o koltukta oturmayı küresel siyonizme ve emperyalizme borçlu olanlar bu tehditten korkarlar. O tehdit muhtemelen hedefine de ulaşacaktır. Kendi sırtını kendi halkına dayamayan, meşruiyetini kendi halkından, kendi milletinden almayan yöneticilerin bu tehditten korkması pek muhtemeldir.” şeklinde yanıt verdi.

“Siyonist rejimle bütün ilişkilerinizi kesin”

Gazze’deki duruma karşı hükümetten beklentilerini de sıralayan Yapıcıoğlu, “Amerika Kudüs’ü israilin başkenti olarak tanıdığı zamanlarda o dönemde söyledik bütün İslam ülkelerine çağrıda bulunduk ve dedik ki şu siyonist rejimle bütün ilişkilerinizi kesin, onu devlet olarak tanımaktan vazgeçin, kendi hava sahanızı kapatın. Oralardan kalkan ve oraya giden uçakların kendi hava sahanızdan geçmesine izin vermeyin. Kendi limanlarınızı kapatın, sizin limanlarınızdan hiçbir gemi oraya gitmesin; oradan kalkan hiçbir gemi sizin limanlarınıza yanaşmasın. Ticari ilişkilerinizi kesin. Eğer bunları kayıtsız şartsız yapamıyorsanız en azından Allah aşkına şu vahşet sona erinceye kadar deyin ki şu saldırıları durdurmazsan, insani yardımların oraya girmesine izin vermezsen seninle bütün ilişkilerimi kesiyorum, deyin.” diye konuştu.

Rusya’nın, Kırım’ı ilhak etmesinin ardından Türkiye’nin tavrını hatırlatan Yapıcıoğlu, “Rusya Kırım’ı işgal etti ve halen Türkiye bu işgalin hukuksuz olduğunu, gayrimeşru olduğunu ve tanımayacağını söyledi. Bundan dolayı bundan yıllar önce Ulaştırma Bakanlığı Kırım’dan kalkan gemilerin Türkiye’deki limanlara yanaşamayacağına karar verdi. Ve bütün limanlara yazı gönderdi dedi ki, Kırım’dan kalkan gemileri kabul etmeyin ve Kırım’a gideceğini beyan eden hiçbir geminin de limanlarınızdan da ayrılmasına izin vermeyin! Kırım işgal altında. Peki, Filistin siyonistlerin babasının malı mı? Burası işgal altında değil mi? Madem israil işgalci, o zaman işgal altındaki limanlara hiçbir geminin buradan gitmesine müsaade edilmemeli.” ifadelerini kullandı.

“Şimdiye kadar yaptıklarımız vahşeti durdurmamışsa o zaman pozisyonumuzu yeniden değerlendirmeliyiz”

Türkiye’nin, işgal rejimindeki elçisini istişare için de olsa geri çekmesini olumlu bulduklarını ancak bunun da çok geç alınan bir karar olduğunu söyleyen Yapıcıoğlu, “Daha yapılması gereken çok şey var. Hepimizin yapması gereken şey var. Şimdiye kadar yaptıklarımız vahşeti durdurmamışsa o zaman pozisyonumuzu yeniden değerlendirip daha fazla ne yapabiliriz bunun üzerine tartışmak lazım. Bugün acil olan oradaki Mazlumların, oradaki çocukların kadınların üzerine bomba yağdırılmasının önüne geçmek ve belki insani yardımların oraya ulaşmasını sağlamaktır.” şeklinde konuştu.

Kaynak: GuneydoguGuncel.Com

About Author

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME!
Sitemizde bulunan bazi haber içerikleri farklı sayfalardan çekilmektedir.

İletişim

HABER KALDIRMA – HABER DÜZELTME – ÖNERİ VE ŞİKAYET – REKLAM VE İŞBİRLİKLERİ için 

Bizimle İletişim Kurun / KONTAK

Diyar21 Merkez Haber

MAGAZİN MANŞET

“Kızıl Goncalar”ın afişi yayınlandı

"Kızıl Goncalar"ın afişi yayınlandı Yapımını Gold Film’in, yapımcılığını Faruk Turgut’un üstlendiği FOX’un yeni dizisi Kızıl Goncalar’ın afişi yayınlandı. Sezonun en...
Devamını Oku
MANŞET Yaşam

On binler Gazze’ye destek için yürüdü!

On binler Gazze'ye destek için yürüdü! İnsan Hakları Günü'nde on binler Gazze'ye destek için yürüdü: Mücadelemiz hem Filistin hem de...
Devamını Oku
GÜNCEL MANŞET

Kültür Turizm Bakanı Mehmet Ersoy AK Parti’ye söven azılı gazetecilere özel yemek verdi

Kültür Turizm Bakanı Mehmet Ersoy AK Parti'ye söven azılı gazetecilere özel yemek verdi Fatih Altaylı’nın o karesi ortalığı karıştırdı! ‘Bakan,...
Devamını Oku
MANŞET SPOR

DİYARBAKIRSPOR ZİRVEYE YAKLAŞIYOR

DİYARBAKIRSPOR ZİRVEYE YAKLAŞIYOR Bölgesel Amatör Futbol (BAL) 9.Grup'ta bir diğer Diyarbakır temsilcisi Çınar Belediyespor'u 6-1 mağlup eden Diyarbakırspor, liderle puan...
Devamını Oku
DÜNYA MANŞET

Kızının doğum günü Gazze’de binayı bombalatan İsrailli yarbay gebertildi

Kızının doğum günü Gazze'de binayı bombalatan İsrailli yarbay gebertildi Filistinlilerin evlerini bombalatarak kızının doğum gününü kutlayan o işgalci öldürüldü Gazze...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

Ölümlü Dünya 2’nin sırrı “BİR” olmak!

Ölümlü Dünya 2’nin sırrı “BİR” olmak! Son zamanlarda beni çok eğlendiren ama aynı zamanda da umutlandıran bir gelişme oldu. Öncelikle...
Devamını Oku
MANŞET Yaşam

Zara’dan ‘Akıllara zarar Gazze paylaşımı: Tepkiler çığ gibi büyüdü

Zara'dan 'Akıllara zarar Gazze paylaşımı: Tepkiler çığ gibi büyüdü Türkiye'de yüzlerce mağazası bulunan giyim mağazası Zara'nın sosyal medya hesabından paylaştığı...
Devamını Oku
MANŞET SPOR

BAĞLAR BELEDİYESPOR 10 KİŞİYLE GALİBİYETE ULAŞTI

BAĞLAR BELEDİYESPOR 10 KİŞİYLE GALİBİYETE ULAŞTI Bölgesel Amatör Futbol Ligi (BAL) 9.Grup'ta bir diğer Diyarbakır temsilcisi Adaletspor'la karşılaşan Bağlar Belediyespor,...
Devamını Oku
MANŞET Yaşam

Babacan’ın annesi son yolculuğuna uğurlandı

Babacan’ın annesi son yolculuğuna uğurlandı DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın vefat eden annesi Güner Babacan, son yolculuğuna uğurlandı. Babacan,...
Devamını Oku
EKONOMI MANŞET

Bakan Şimşek’in yatırımcı turu… Yeni adres İspanya

Bakan Şimşek'in yatırımcı turu... Yeni adres İspanya Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yurt dışındaki yatırımcı toplantıları kapsamında önümüzdeki günlerde...
Devamını Oku
BÖLGE HABER MANŞET Yaşam

Akgün: Dünya İnsan Hakları Günü var ama dünyada insan hakları yok

Akgün: Dünya İnsan Hakları Günü var ama dünyada insan hakları yok Şırnak Şehri Nuh Platformu, Dünya İnsan Hakları Gününde basın...
Devamını Oku
MANŞET POLiTiKA & SiYASET

İYİ Parti’den teşkilata ittifak uyarısı

İYİ Parti'den teşkilata ittifak uyarısı İYİ Parti yönetiminin herhangi bir partiden ittifak konusunda gelecek görüşme ve istişare talepleri konusunda teşkilatlarını...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

Salih Bandemci: “İlk defa yoksul birini oynuyorum”

Salih Bandemci: "İlk defa yoksul birini oynuyorum" Ulan İstanbul, İstanbullu Gelin, Öyle Bir Geçer Zaman Ki, son olarak ise Kulüp...
Devamını Oku
MANŞET POLiTiKA & SiYASET

Adaylar ne zaman açıklanacak? Erdoğan tarih verdi

Adaylar ne zaman açıklanacak? Erdoğan tarih verdi Erdoğan, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde AKP adına yarışacak adayların ne zaman açıklanacağını Yunanistan...
Devamını Oku
MANŞET Yaşam

Güner Babacan son yolculuğuna uğurlandı

Güner Babacan son yolculuğuna uğurlandı DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın annesi Güner Babacan’ın naaşı Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi. Ali...
Devamını Oku
Amedspor MANŞET SPOR

AMEDSPOR’DA ÇÖKÜŞ DEVAM EDİYOR 1-1

AMEDSPOR’DA ÇÖKÜŞ DEVAM EDİYOR 1-1 TFF 2. Lig Kırmızı Grupta Alagöz Holdıng Iğdırspor , kardeş kulüplerden Amedspor’u ağırladı. Çekişmeli geçen...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

Halil İbrahim Ceyhan rakiplerini geride bıraktı

Halil İbrahim Ceyhan rakiplerini geride bıraktı Erkek oyuncular sosyal medya kullanıcıları tarafından, kasım ayında da milyonlarca paylaşımda yorumlandı. MTM Medya...
Devamını Oku
Diyarbekirspor MANŞET SPOR

DİYARBEKİRSPOR UYGUN ADIM PLAY-OFF’A DOĞRU…

DİYARBEKİRSPOR UYGUN ADIM PLAY-OFF'A DOĞRU Ankara Demirspor'u 2-1 yenerek rakibiyle puanlarını eşitleyen Diyarbekirspor, çıkışını devam ettirerek Play-Off potasına bir adım...
Devamını Oku
MANŞET Yaşam

Yeni yargı paketinin ayıntıları ortaya çıktı! 105 madde değişiyor

Yeni yargı paketinin ayıntıları ortaya çıktı! 105 madde değişiyor Yeni yargı paketinin ayıntıları ortaya çıktı! Adli para cezaları, hakaret suçu,...
Devamını Oku
MAGAZİN MANŞET

Miray Daner ve Deniz Can Aktaş objektif karşısında!

Miray Daner ve Deniz Can Aktaş objektif karşısında! Hudutsuz Sevda diziziyle ekranda olan Miray Daner ve Deniz Can Aktaş Hello için...
Devamını Oku