Mart 1, 2024

CHANGE  LANGUAGE

SonDakika Gündem Haberleri – T.C. kimlik numaranızı bu şekilde ezberlediyseniz sizden zekisi yok!

fa3e0008 5d0e 414d accb d27e53d4c8a0

T.C. kimlik numaranızı bu şekilde ezberlediyseniz sizden zekisi yok`!!

 

T.C. kimlik numarasını ezberleme şeklinizin zeka türünüzü gösterdiğini biliyor muydunuz? Sosyal medyada oldukça popüler olan bu test, zeka türünüz hakkında ipucu veriyor. Sosyal zeka, detaycı veya sportif olduğunuzu gösteren bu test müzikal yönünüzü de ortaya çıkarıyor. Peki, sizin hangi yönünüz daha kuvvetli? İşte ayrıntılar…

Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası, her Türk vatandaşının nüfus cüzdanında bulunan bir numaradır. Neredeyse bütün devlet işleri, bu numaralar üzerinden yürütüldüğünden genellikle herkes 11 rakamdan oluşan bu numarayı ezberlemeyi tercih eder. Ancak herkesin zeka seviyesi eşit olmadığından ezberleme metotları da farklılaşmaktadır. Bazı kişiler ikişerli gruplar halinde, bazıları üçerli gruplar halinde, bazıları ise teker teker ezberleme yoluna gidebilmektedir. İşte bu gruplandırma şekli zeka türünüz hakkında ipuçları vermektedir. Peki, siz T.C kimlik numaranızı nasıl ezberlediniz? İşte T.C. kimlik numarasını ezberleme şekli zeka türleri…

T.C. NUMARASI EZBERLEME ŞEKLİNE GÖRE ZEKA TÜRÜ TESTİ

11 rakamdan oluşan T.C. Kimlik numarasını ezberleme şeklinin kişinin zeka türü hakkında önemli ipuçları verdiği söyleniyor.

Zeka, bireylerin problemleri çözme, analitik düşünme, yaratıcılık, ve bilgiyi anlama yeteneğini ifade ediyor. Uzmanlar, sadece T.C. kimlik numarasını ezberleme becerisinin bu tür zeka yeteneklerini ölçmek için yeterli bir gösterge olmadığını söylüyor.

2+2+2+2+3 (ANALİTİK ZEKA)

Bu zeka tipine sahip kişiler, klasik IQ testlerinde oldukça başarılı olur. Matematik işlemlerini kolaylıkla yapar ya da yeni kuramları çabuk kavrarlar. Mantıksal örüntüler oldukça karmaşık olsa bile çözmenin bir yolunu bulur.

Bilgisayar programlama – algoritma ve elektronikteki mantıksal kapılar gibi sistemleri rahatlıkla kavrar ve özgün buluşlar yapabilir. Kesin doğru veya yanlış bilgiler daha tatmin edici bulunur. Satranç, dama gibi oyunlarda başarılıdır.

Soyut düşünme becerisi oldukça gelişmiştir. Karar verme kabiliyeti oldukça gelişmiştir. Grafik ve istatistik okuma becerisi gelişmiştir.

2+2+2+2+2+1 ( DİLBİLİMSEL VE MATEMATİKSEL ZEKA)

Bu beceri insanda bulunan en üstün, en yaygın zekâ türüdür. Sözcükleri ve dili kullanma yeteneğidir. Yazma, sözcüklerin anlamlarını öğrenme, etkili konuşma, sözlük kullanma, bir tartışmayı yönetme, sunu yapma gibi etkinlikler bu zekanın kapsamı içindedir.

Bu zeka türüne sahip olan kişilerin hitabet yeteneği yüksektir. Girdikleri sosyal ortamlarda anında dikkat çekerler ve bir anda ilgi odağı olurlar.

İnsanları anlama ve empati kurma konusunda kendilerini geliştirmeyi başarmışlardır. Beynin her iki lobunu da etkin bir şekilde kullanan bu kişilerin hayatında daima bir denge vardır.

Hem sözel hem de matematiksel zekaları oldukça güçlüdür. Bu nedenle analitik yeteneği ve sosyal taraflarını birleştiren bu kişiler karşılaştıkları olumsuzluklara çözüm bulma konusunda ustalaşmıştır.

3+2+2+2+2 ( SOSYAL VE MÜZİKAL ZEKA)

Sosyal yönü kuvvetli olan insanları anlatır. Yalnızlık onlara göre değildir. Herhangi bir toplulukta en popüler olan, yokluğu hissedilenler onlardır.

Genelde, günün her saati enerjiktirler. Yüksek ve pozitif enerjileri, etraflarındaki insanlara da yansır. Liderlik özellikleri vardır, bulundukları ortamı, kolayca etkileri altına alırlar. İletişim kurdukları kişi ya da kişileri iyi anlar ve onları motive edecek unsurları kısa sürede belirleyebilirler. Karşılarındaki hemen herkesi, ikna edebilme becerileri gelişmiştir.

Araştırmacı yönleri sayesinde hemen hemen her konuda az da olsa bir bilgi sahibi oldukları söylemek gerekir. Kendilerini çok iyi bir şekilde ifade eden bu kişilerin müzikle de araları iyidir.

 

Kaynak: Habervitrini

Diyar21 Sondakika Haber ve Sıcak Gelişmeler

Diyar21Haber

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME!
Sitemizde bulunan bazi haber içerikleri farklı sayfalardan çekilmektedir.

İletişim

HABER KALDIRMA – HABER DÜZELTME – ÖNERİ VE ŞİKAYET – REKLAM VE İŞBİRLİKLERİ için

Bizimle İletişim Kurun / KONTAK

Diyar21 Merkez Haber

DÜNYA MANŞET

Ebu Ubeyde duyurdu…Diyar21 News

MANŞET Yaşam

Sokak köpeği bir günde 8 kişiyi ısırdı.. DiYARBAKIR / D21 HABER

MANŞET Yaşam

Hulki Cevizoğlu vatandaşlar tarafından protesto edildi.Diyar21 News

MANŞET YEMEK / GIDA

Türk mutfağı – ÇİKOLATALI KURABİYE- D21 yemek tarifleri

ASAYİŞ BÖLGE HABER MANŞET

Elazığ’da “Cımbız 2” Operasyonunda 9 Şüpheli Yakalandı

MAGAZİN MANŞET

Ajda Pekkan’ı taklit eden biri daha !! Diyar21 Magazin Life

ASAYİŞ BÖLGE HABER MANŞET

Şanlıurfa’da suç örgütüne operasyon: 13 tutuklama..

MANŞET SPOR

TFF’den flaş açıklama!

KAZA MANŞET

İzmir’in Bayraklı İlçesinde Korkunç Kaza 1 Kişi Hayatını Kaybetti

İlçe Haberleri KAZA MANŞET

Araç şarampole devrildi ve sonucunda 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi ise yaralandı.

MANŞET POLiTiKA & SiYASET

Kurum: Metro hattımızı 5 yılda 2 katına çıkaracağız

DÜNYA MANŞET

İsrail yardım bekleyen sivilleri bombaladı..100’den fazla şehit var

Deprem MANŞET

Prof. Dr. Naci Görür, o ilçe için kritik 1 uyarıda bulundu

MANŞET Yaşam

Kaçakçılık Ne Demek?

MANŞET Yaşam

Siber Suçlarla Mücadele Ne demek ?

MANŞET

Organize suç örgütleri Ne Demek ?

ASAYİŞ MANŞET

Organize suç örgütlerine yönelik operasyon: 37 kişi gözaltına alındı.

EKONOMI MANŞET

Türkiye, 2023 yılında %4,5 oranında büyüme kaydetti.

DiYARBAKIR YEREL HABER KAZA MANŞET

Diyarbakır’da zincirleme kaza: 18 yaralı

ASAYİŞ BÖLGE HABER MANŞET

Elazığ’da Operasyon sonucunda 4 şüpheli gözaltına alındı