CHANGE  LANGUAGE

Ne Oldu Ne Bitti – Fatih Erbakan AK Parti kararını yarın açıklıyor!

Fatih Erbakan AK Parti kararını yarın açıklıyor!

Kaynak: habervitrini.com

 

İSTANBUL ve Ankara için AK Parti ile ittifak görüşmelerinin dördüncü turunu dün gerçekleştiren Yeniden Refah Partisi, kararını verdi. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, ittifakla ilgili kararlarını yarın saat 14.00’te düzenleyeceği basın toplantısıyla açıklayacak. YRP’nin ittifak teklifini reddedeceği ve seçimlere tek başına gireceği iddia edildi. Yeniden Refah’ın İstanbul adayı için bomba kulisler geliyor.

31 Mart yerel seçimler için geri sayım sürerken AK Parti, dün Yeniden Refah Partisi’ni bir kez daha ziyaret etti. AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala ve AK Parti Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi’nde, Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Doğan Bekin ve Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Gül ile basına kapalı olarak yaklaşık 1,5 saat görüştü.

Karar Genel Başkanlara bırakılmıştı

Görüşme sonrası açıklama yapan Doğan Bekin bir gazetecinin, “Sizin karşı taraftan bir isteğiniz oldu mu? Onların sizden bir isteği oldu mu?” sorusuna, “Yok. Zaten bu konularla ilgili 4 turlu görüşmeler yapıldı. Son olarak gözden geçirildi bazı şeyler. Üzerinde son rötuşlar yapıldı bazı şeylerin. Genel başkanlar düzeyinde artık nasıl bir karar verilecekse biz de ona uyacağız” dedi.

Erbakan yarın saat 14:00’te açıklayacak

Yeniden Rfah Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Suat Kılıç, sosyal medya hesabından, ittifakla ilgili kararı 3 Şubat Cumartesi günü saat 14:00’te açıklayacaklarını duyurdu. Herkesi YRP Genel Merkezi’ne davet etti. Yarın saat 14:00’te Genel Başkan Fatih Erbakan, YRP’nin yerel seçimler için ittifak kararını açıklayacak.

Odatv’den kulis haber: Reddedecekler…

Sürpriz görüşme talebi ile Pazartesi gününe ertelenen İttifak ve aday açıklama programı tekrar geri çekilerek yarına (3 Şubat Cumartesi) alındı. Odatv, Yeniden Refah’ın vereceği kararı öğrendiğini duyurdu. Edinilen bilgilere göre Yeniden Refah Partisi’nin şu anki şartlarda Cumhur İttifakı’na “Hayır” diyeceği ve seçime tüm bölgelerde kendi adayları ile gideceği öne sürüldü.

Erdoğan’la sürpriz görüşme beklentisi

Parti kulislerinden öğrenilene göre Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Genel Başkan Erbakan arasında henüz bir görüşme gerçekleşmedi ve bu doğrultuda bir randevulaşma yapılmadı. Ancak parti kulislerinde konuşulana göre, Erdoğan’la yapılacak olan sürpriz bir görüşme partinin ittifak kararını yeniden değerlendirmesine sebep olabilir.

İstanbul adayı çok sürpriz bir isim

Genel başkan Yardımcısı Bekin, “İstanbul, Ankara ve İzmir’den belediye başkanı adayı çıkaracak mısınız?” sorusu üzerine de “Bununla ilgili hiçbir şey söyleyemeyeceğiz. Bununla ilgili son sözü Genel Başkanımız söyleyecek.” ifadelerini kullandı. YRP kurmayları isim vermiyor ancak İstanbul adalarının hazır olduğunu belirterek, “Sürpriz bir isim, dengeleri değiştirecek bir aday olacak” diyor.

 

Diyar21Haber
SPOR

Süheyl Batum Ali Koç hakkında suç duyurusunda bulundu

KAZA

Antalya / Korkunç kaza: 2 ölü

Deprem

Deprem uzmanı Ahmet Ercan Balıkesir’i işaret etti! 7 büyüklüğünde deprem için Çanakkale’yi de uyardı

Deprem

Elazığ’da 4 şiddetinde deprem

MAGAZİN

Tur Rehberi / SETTEN EĞLENCELİ GÖRÜNTÜLER!

POLiTiKA & SiYASET

İMAMOĞLU’NDAN GENÇLERE: HEPİNİZ UMUTSUNUZ

MAGAZİN

‘HANIMAĞA’NIN ENERJİSİNE YETİŞİLMİYOR!

Yaşam

Emekliler bu habere çok sevinecek!Tüm emeklileri kapsıyor

BÖLGE HABER

Siirt’te minibüsün çarptığı 15 yaşındaki çocuk ağır yaralandı

POLiTiKA & SiYASET

Özgür Özel’den Erdoğan’a sert sözler! 

Hayat

20-26 MAYIS 2024 HAFTASI HAFTALIK BURÇ YORUMLARI…

Yaşam

Yüz binlerce kişi torba yasaya girdi! 5 yıl erken emekli olabilirsiniz

ASAYİŞ

20 ilde ‘Sibergöz-39’ operasyonu!

METEOROLOJİ

Kocaeli, Sakarya, İstanbul hava durumu nasıl? 5 günlük hava tahmin raporu!

Deprem

Naci Görür’den bir deprem uyarısı daha! Tehlikeli bir durum var, önlem alın!

ASAYİŞ

4 ilde ’Ayar-3’ operasyonu!

BÖLGE HABER KAZA

Bitlis’te yolcu otobüsü dereye uçtu: 7 yaralı

SAĞLIK

Pof. Dr. Canan Karatay: Virüs ve mikropları kökten temizliyor

Yaşam

Nedim Şener’den Aytun Çıray’a cevap..

SAĞLIK

Kronik ağrılarla nasıl başa çıkılır?