Mart 3, 2024

CHANGE  LANGUAGE

“Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi” milyonları ekrana kilitledi

kudus fatihi selahaddin eyyubi milyonlari ekrana kilitledi h41566 b5bc3

“Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi” milyonları ekrana kilitledi

TRT 1’in dördüncü bölümü yayınlanan sezonun en iddialı dizisi “Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi” yedinci bölümüyle ekranlara geldi.

TRT 1’in iddialı dizisi “Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi”, dün akşam yayınlanan bölümüyle izleyicileri ekran başına kilitledi. Sosyal medyada da gündemden düşmeyen dizi, heyecan ve aksiyon dolu sahneleriyle nefesleri kesti.

DSC00494

“Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi”nin yedinci bölümünde neler oldu: Selahaddin ve Gregor kıran kırana vuruştu. Birbirlerine üstünlük sağlayamadan Ömer Mella geldi ve toya gelen beylerin sarayda öldürüldüğünü söyledi. Bu haber Selahaddin ile Gregor’u durdurdu. Aynı zamanda İsmet de Sultan Nureddin’e savaşacaklarına dair gözdağı vererek saraydan ayrıldı ve beyleri öldürülen diğer obaları da yanına çekip saldırı planladı. İsmet ve İlbüke, düşmanların obalarına saldırıp alplarının öldürüldüklerini gördüler ve bir davul sesi duydular, ileri baktıklarında Kürboğa’nın ölüsünün etrafında dönen İlbüke’nin abisi Karategin’i gördüler. Bu sırada Sultan Nureddin de beyleri öldürenleri bulmak için Nusreddin’i sorguladı fakat Nusreddin kendini açık etmedi.

DSC02867

Selahaddin alpların cesetlerinde bir iz bulmak amacıyla darüşşifanın yoluna düştüğü vakit Reyhani de cesetlerdeki izleri yok etmek için yola çıktı. Reyhani ile karşılaşan Selahaddin, cesetlerin peşine düşmek için Böri obasına gitti ve Kürboğa’yı öldüren alpı tetkik etmek için izin aldı. Ebced hesabıyla bunu yapanların Alamut’tan kopan Haşhaşi teşkilatı olduğunu çözen Selahaddin, bu işin başında Dağın Efendisi’nin olduğunu anladı ve peşine düştü.

Öte yandan Sinan, Gregor’un yanına gitti ve ona obaları birbirine düşürmek için yaptığı planı anlattı. Selahaddin ise yolda giderken önüne düşen okun ona özel bir işaret olduğunu düşündü ve tek başına ormanda yanan ateşe doğru ilerledi. Sinan ile karşılaşan Selahaddin, Haşhaşilerin tuzak kurduğunu anlamıştı ve bu işin arkasındaki olayları çözmek için onların tuzağına bilerek düştü. Sinan, Selahaddin’i zincirlerle adeta esir aldı.

Bu sırada Böriler’in otağına gelen Prenses Viktorya, İsmet Hatun’a askerleriyle desteğini gösterirken Melike Hatun ise Sultan Nureddin’e İsmet Hatun’la olan geçmişi hakkındaki endişelerini söyledi. Gözleri, ayakları ve elleri bağlanan Selahaddin, Sinan ve Reyhani’nin olduğu yere getirildi. Sinan, Reyhani’ye fedailerine içirdiği özel karışımı Selahaddin’e içirmesi için bir şişe verdi. Selahaddin bu sırada Reyhani’yi baş parmağındaki kesikten tanıdı. Fedailer, Selahaddin’e içeceği içireceği sırada Selahaddin onları öldürdü ve hızla mağaradan çıktı.

DSC02179

Öte yandan Sultan Nureddin ise şehre saldıran Haçlılar ve Türkmenler olduğunu düşündüğü düşmanlar ile vuruştu. Melike Hatun ise Nusreddin’e Berra’nın ölüm haberini verdi. Selahaddin, soluduğu duman yüzünden bayıldı ve kendine geldiğinde ilk iş Şam’a yola koyuldu. Nureddin ise bu saldırıyı obalılardan bilip gereken karşılığı vermek için emir verdi.

Diğer yandan Baldvin, Gregor ve Viktorya’nın olduğu odaya sinirle girdi ve Viktorya’yı Kudüs’e götürmeleri için emir verdi. . Öte tarafta Sultan Nureddin kılıcını alıp cenge gidecekken Selahaddin geldi ve her şeyi anlattı. Nusreddin ve Reyhani her ne kadar itiraz etse de Sultan Nureddin, Selahaddin’i dinledi ve Haşhaşiler’i hedef aldı. Selahaddin şüphelerinin olduğunu ve Dağın Efendisi’nin peşine düşeceğini Sultan Nureddin’e söyledi. Kral Baldvin, Viktorya’yı Kudüs’ün avlusuna götürdü ve ona Selahaddin ile evleneceğini söyleyip Viktorya’yı manastıra kapattı. Bu sırada Reyhani, Nusreddin’e Berra Hatun’u öldürenin İsmet Hatun olduğunu söyledi ve onu obaya saldırması için kışkırttı. Selahaddin Reyhani’yi tuzağa düşürmek için bir plan yaptı. Nusreddin’in obaya saldıracağını duyan Sultan Nureddin onu durdurmak için yola çıktı. Nusreddin obaya saldırdı. Bu sırada Mansur ve Esma, Zengiler’e karşı vuruşmak için hazırlandı. Süreyya onlara karşı çıksa da engel olamadı. Vuruşma devam ederken Sultan Nureddin geldi ve savaşı durdurdu.

DSC02127 1

Tüm bunlar yaşanırken Selahaddin ise Reyhani’yi takip etti ve sokağın köşesinde bir eve girdiğini gördü. Reyhani’nin arkasından adamları ile beraber eve girdi. Bu sırada Reyhani, arka camdan çıktı ve Selahaddin’i Sinan ile kurduğu tuzağa düşürdü. Selahaddin girdiği odada gördüğü siyah pelerinli adamı Sinan zannederken birden kılcının ucuyla açtığı maskenin ardında İzzeddin’in ölüsü ile karşılaştı. Eyyub ile beraber gelen Nusreddin oğlu İzzeddin’in ölüsünü görünce Selahaddin’i suçladı ve Selahaddin’e kılıç çekti. Obada ise Nureddin savaşı durdurmak için konuşurken İsmet Hatun ile kılıçları birbirlerine çektiler. Vuruşacakları sırada Sinan geldi.

Güçlü oyuncu kadrosu ve yüksek prodüksiyonu ile sezonun en iddialı işi olan “Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi”de Uğur Güneş, Dilin Döğer, Mehmet Ali Nuroğlu, Kaan Çakır, Erdinç Gülener, Tuvana Türkay, Ekin Türkmen, Gökçe Akyıldız, Sezgin Erdemir, Ece Özdikici, Seda Yıldız gibi birbirinden başarılı isimler rol alıyor. Dizinin yönetmen koltuğuna Sedat İnci otururken, senaryosunu ise Serdar Özönalan kaleme alıyor.

Kaynak: DiziDoktoru

Diyar21Haber

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME!
Sitemizde bulunan bazi haber içerikleri farklı sayfalardan çekilmektedir.

İletişim

HABER KALDIRMA – HABER DÜZELTME – ÖNERİ VE ŞİKAYET – REKLAM VE İŞBİRLİKLERİ için

Bizimle İletişim Kurun / KONTAK

Diyar21 Merkez Haber

MANŞET POLiTiKA & SiYASET

CHP’den istifa eden Serdar Türker

ASAYİŞ MANŞET

“Sibergöz-23” operasyonu -146 şüpheli yakalandı,,

DÜNYA MANŞET

Ebu Ubeyde duyurdu…Diyar21 News

MANŞET Yaşam

Sokak köpeği bir günde 8 kişiyi ısırdı.. DiYARBAKIR / D21 HABER

MANŞET Yaşam

Hulki Cevizoğlu vatandaşlar tarafından protesto edildi.Diyar21 News

MANŞET YEMEK / GIDA

Türk mutfağı – ÇİKOLATALI KURABİYE- D21 yemek tarifleri

ASAYİŞ BÖLGE HABER MANŞET

Elazığ’da “Cımbız 2” Operasyonunda 9 Şüpheli Yakalandı

MAGAZİN MANŞET

Ajda Pekkan’ı taklit eden biri daha !! Diyar21 Magazin Life

ASAYİŞ BÖLGE HABER MANŞET

Şanlıurfa’da suç örgütüne operasyon: 13 tutuklama..

MANŞET SPOR

TFF’den flaş açıklama!

KAZA MANŞET

İzmir’in Bayraklı İlçesinde Korkunç Kaza 1 Kişi Hayatını Kaybetti

İlçe Haberleri KAZA MANŞET

Araç şarampole devrildi ve sonucunda 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi ise yaralandı.

MANŞET POLiTiKA & SiYASET

Kurum: Metro hattımızı 5 yılda 2 katına çıkaracağız

DÜNYA MANŞET

İsrail yardım bekleyen sivilleri bombaladı..100’den fazla şehit var

Deprem MANŞET

Prof. Dr. Naci Görür, o ilçe için kritik 1 uyarıda bulundu

MANŞET Yaşam

Kaçakçılık Ne Demek?

MANŞET Yaşam

Siber Suçlarla Mücadele Ne demek ?

MANŞET

Organize suç örgütleri Ne Demek ?

ASAYİŞ MANŞET

Organize suç örgütlerine yönelik operasyon: 37 kişi gözaltına alındı.

EKONOMI MANŞET

Türkiye, 2023 yılında %4,5 oranında büyüme kaydetti.