Şubat 26, 2024

CHANGE  LANGUAGE

İYİ Parti’de Trabzon adayının adaylğı iptal edildi

f5104050 b63d 495c 9dd0 d5650e1f2a4d

İYİ Parti’de Trabzon adayının adaylğı iptal edildi

Trabzon’da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşenir’in Ortahisar İlçe Belediye Başkanlığı’na aday olarak açıkladığı Ayhan Pala’nın sosyal medya hesabından ‘iş birliği şart’ paylaşımı, tepkilere neden oldu. Tepkiler üzerine İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Fatma Başkan, Pala’nın adaylığının iptal edildiğini açıklayarak, “Vermiş olduğumuz bu yanlış karar sebebiyle özür diliyoruz” dedi. Ayhan Pala da açıklamada bulunarak adaylıktan çekildiğini duyurdu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 8 Aralık’ta geldiği Trabzon’da katıldığı ‘Teşkilat Buluşması’nda partisinin büyükşehir belediyesi ve kesinleşen ilçelerin belediye başkan adaylarını açıkladı. Akşener’in Ortahisar İlçe Belediye Başkanlığı için aday olarak duyurmasıyla seçim çalışmalarına başlayan Ayhan Pala, sosyal medya hesabından ‘İş birliği şart’ yazılı paylaşımda bulundu. Pala’nın paylaşımı, CHP ile ittifak çağrısı olarak algılanması, partide tepkilere yol açtı.

f7a69be7 ayne7jfhe7hi9f0i9wgce
 

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Fatma Başkan, yazlı açıklamada bulunarak, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanlığı görevinden ayrılan Ayhan Pala’nın adaylığının iptal edildiğini açıkladı.

Yaşanan gelişmeden kısa süre sonra Ayhan Pala da paylaşımda bulunarak, adaylıktan çekildiğini duyurdu.

2f588ba0 m5u91i40qiq0f75b1a8895

‘İddiasız bir aday olduğunu görmemize vesile olmuştur’

Pala’nın iş birliği açıklamalarının mesnetsiz olduğunu belirten Fatma Başkan açıklamasında, “Başkan adayımız Sayın Pala’nın adaylığı açıklandıktan sonra sosyal medya hesaplarından birtakım paylaşımlar yaparak Ortahisar ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi ile iş birliğinin şart olduğunu deklare etmesi süreci şaşkınlıkla karşılamamıza sebep olmuştur. Ortahisar ilçemizde iş birliği yapılıp yapılmayacağı Ortahisar ilçesine Belediye Başkan Adaylığı için başvuru yapan ve adaylığı açıklanan bir kişi tarafından gerçekleştirilmesi mesnetsiz bir açıklamadır. Biz bu yola cesurlar hareketi olarak çıktık. Siyaset emek ve cesaret ister. Sayın Pala’nın adaylığı açıklandıktan sonra yapmış olduğu görüşmeler ve bu görüşmeler sonucunda baskılanmış talepler sanırım böyle bir yola başvurmasında etkili olmuştur. Lakin bu ve benzeri açıklamaları Belediye Başkan Adayı tarafından yapılması iddiasız bir aday olduğunu seçim sürecine başlamadan görmemize vesile olmuştur” dedi.

3e7bec43 3l8s8h3mztwagv3ayyohlh

‘Hayatında başarılar diliyoruz’

Açıklamasının devamında “Vermiş olduğumuz bu yanlış karar sebebiyle özür diliyoruz” diyen Başkan, “Partimizin yetkili kurullarının aldığı karara saygısızlık ve İl Başkanlığımızın yetkisi dahilinde olabilecek çalışmalara sosyal medya üzerinden ön alma tarafımızdan kabul edilebilir bir durum değildir. Bu nedenle Ortahisar Belediye Başkan Adayı olarak açıkladığımız Sayın Ayhan Pala’ya sosyal hayatında başarılar diliyoruz. Ortahisar ilçemizi yönetmek için başvuruda bulunan çok değerli aday adayı arkadaşlarımızdan vermiş olduğumuz bu yanlış karar sebebiyle özür diliyoruz. Ortahisar ilçemiz için seçimlerde ilk önce kendine inanan ve sonrasında da Ortahisar ilçemizi İYİ belediyecilikle buluşturacağına projeleriyle vatandaşımıza deklare eden adayımızı siz değerli hemşerilerimizle paylaşacağız” ifadelerinde bulundu.

Pala: Siyasete unvan için girmedim

İl Başkanı Fatma Başkan’ın açıklamalarının ardından Ayhan Pala da açıklamada bulundu. Pala açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Siyasete unvan için girmedim. Trabzon’un her sokağında gölgem, her taşında ayak izim bulunmaktadır. Siyasete hizmet ederek daha güzel işlere imza atmak için girdim. Gelinen süreç demokratik hakların kullanılmasında; bölünmüş, ayrıştırılmış, aynı hedefe yürürken, ayrı yolların kullanılma düşüncesi hedefe ulaşılmasında amacı gerçekleştiremeyeceği gerçeğini ortaya koymaktadır. Bunda ısrarcı olmak Trabzon’a ve Ortahisar’a bir şey kazandırmayacaktır. İş birliğinin Trabzon açısından tarihi önemi vardır. Böyle bir tarihi sorumluluk gelecekte bana vebal yüklemektedir. Bireysel düşünmek, hırs ve ihtirasa kapılmak bu uğurda mücadele etmek benim için hayatımı adadığım memleketime en büyük kötülük olacaktı. Tüm bu geniş kapsamlı düşünmemin ardından yaptığım değerlendirmemde tarihi vebal taşıyan bir zamanda, ayrıştırıcı değil birleştirici, dışlayıcı değil kucaklayıcı, kaybedici değil kazandırıcı olma adına çıktığım bu yolda İyi Parti Ortahisar Belediye Başkanlığı aday adaylığından çekildiğimi kamuoyu ile paylaşmak istiyorum.”

Kaynak: Habervitrini.Com

Diyar21Haber
GÜNCEL MANŞET

Recep Tayyip Erdoğan: Muhalefet parti içi kavgadan başlarını kaldıramıyor .. Diyar21 News

GÜNCEL MANŞET

Yerel seçim takvimi işliyor.. Diyar21 News

MANŞET Yaşam

Müderrisler: Soykırım karşısında ( Gazze’de yaşanan ) şer’î vazifelerimiz vardır D21 Haber

MANŞET POLiTiKA & SiYASET

Ekrem İmamoğlu, ‘Fatih Kara Surları Belgradkapı 2. Etap Restorasyonu Açılışında konuştu

DiYARBAKIR YEREL HABER MANŞET

Hekimlerin sessiz yürüyüşü 15’inci haftasında

MANŞET POLiTiKA & SiYASET

CHP’nin meclis üyesi listeleri akrabalarla dolduruldu.D21 Haber

DÜNYA MANŞET

Kassam tugayı İsrail askeri konvoyunu füzelerle vurdu.. D21 Haber

MANŞET POLiTiKA & SiYASET

Erdoğan’dan Erbakan’a gövde gösterisi! D21 Haber

MANŞET Yaşam

Fenomen ölümden son anda kurtuldu! Diyar21 News

GÜNCEL MANŞET

Hâkim ve savcı adayı atamaları Resmi Gazete’de yayımlandı.. diyar21 News

BÖLGE HABER KAZA MANŞET

Sürücü adayının çarptığı yaya ağır yaralandı..Diyar21 news

MAGAZİN MANŞET

Kopuk final yapıyor! Diyar21 Magazin life

DiYARBAKIR YEREL HABER MANŞET Yaşam

Yerel seçim atmosferinden dolayı Gazze unutulmaya terk edilmemelidir.. Diyar21 News

MAGAZİN MANŞET

1 Magazin Haber – Kara Ağaç Destanı’nın merak edilen karakterleri!

MANŞET SAĞLIK

Op. Dr. Koca: Hayat tarzımız ve çevresel faktörler kanseri etkilemektedir..D21 Haber

BÖLGE HABER KAZA MANŞET

Suruç’ta tır devrildi: 1 yaralı

MAGAZİN MANŞET

Güldür Güldür Gazinosu! Diyar21 Magazin Life

ASAYİŞ MANŞET

Sahte Savcı Yakayı Ele Verdi.. Diyar21 News

DÜNYA MANŞET

Japonya, Ukrayna’nın ardından Gazze’ye de yardım gönderiyor.. Diyar21 News

Deprem MANŞET

6 Şubat depremlerinde ilk mahkeme kararı

Jasmine Court Hotel & Casino Hotel

DIYAR21.ORG MAGAZIN

DIYAR21 ALLMAGAZINE NEWS

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME!
Sitemizde bulunan bazi haber içerikleri farklı sayfalardan çekilmektedir.

İletişim

HABER KALDIRMA – HABER DÜZELTME – ÖNERİ VE ŞİKAYET – REKLAM VE İŞBİRLİKLERİ için

Bizimle İletişim Kurun / KONTAK

Diyar21 Merkez Haber