Mart 3, 2024

CHANGE  LANGUAGE

İmamoğlu ile İYİ Parti arasındaki kirli pazarlığı itiraf etti

94b827a5 91d1 4f07 b78a 9f800a779ec5

İmamoğlu ile İYİ Parti arasındaki kirli pazarlığı itiraf etti

İYİ Parti’den istifa eden ancak yapılan oylamada yeniden İYİ Parti İBB Grup Başkanvekilliğine seçilen İbrahim Özkan, CHP-İYİ Parti arasındaki yürüttükleri kirli pazarlığı deşifre etti. Ekrem İmamoğlu ile ‘arka kapı diplomasisi’ yürüttüğünü itiraf eden İYİ Partili Özkan, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Yücel Coşkun’un da bilgisi bu olaydan bilgisi olduğunu söyledi.

İbrahim Özkan, partisinin İBB Meclisi grubunda son dönemde yaşananlara ilişkin Saraçhane’deki belediye binasında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

“İMAMOĞLU’NA SÖYLEDİM; ÖZGÜR ÖZEL, AKŞENER’İ ZİYARET ETTİ”

2024’teki yerel seçimlerde işbirliği yapılması için gayret gösterdiğini anlatan Özkan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na da bir şeyler yapılması gerektiğini söylediğini ve birkaç gün sonra CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret ettiğini söyledi.

ibrahimozkan 16122023d98f124d

ARKA KAPI DİPLOMASİSİ…

Görüşmenin ardından, “arka kapı diplomasisi” yaparak yeniden İmamoğlu’na gittiğini aktaran Özkan, İmamoğlu’nun kendisine “Genel İdare Kurulu (GİK) kararı varken teklif götürmenin nezaketsizlik olabileceğini” söylediğini ifade etti. “Bahsettiğiniz arka kapı diplomasisini kimle kim arasında yürütüyorsunuz?” sorusuna Özkan, “İl Başkanımın (Yücel Coşkun) bilgisi dahilinde Sayın İmamoğlu’yla süreci yürüttüm.” cevabı verdi.

PAZARLIĞI DEŞİFRE ETTİ

Özkan, GİK’te Özel’in teklifiyle ilgili işbirliği yapılmaması yönünde yeniden karar çıkması üzerine tekrar İmamoğlu’yla görüştüğünü, kendisine 2019’daki yerel seçimlerde partilerine bırakılan Arnavutköy, Esenler, Bağcılar ve Kağıthane gibi ilçelerin rahatsızlık yarattığını, bunların AK Parti’nin yoğun oy aldığı ilçeler olduğunu ilettiğini dile getirdi.

abalksz1 16122023375d58a2

İmamoğlu’na işbirliği teklifinin somut olması için İYİ Partinin birtakım kazanımları olması gerektiğini söylediğini kaydeden Özkan, İBB Başkanı’nın “Beklenti ne olabilir?” sorusu üzerine, kendilerine kazanılacak 3 belediye, İBB’de 25 büyükşehir meclis üyesi ve 14 belediyede birer belediye başkan yardımcılığının verilmesi gerektiğini anlattığını aktardı. Özkan, “Bu, İYİ Partiden istifa açıklamanız mı oluyor?” sorusunu, “Bizi tedbirli olarak disiplin kuruluna verdiklerini söylüyorlar ama ihraç etmek için bize bildirilmiş bir yazılı gerekçe yok. ‘Onu bir görelim.’ diyen arkadaşlarımız var, ‘Hiç görmeden istifa edelim.’ diyenler de var. Pazartesi arkadaşlarımızla durum değerlendirmesi yapıp karar vereceğiz.” diye yanıtladı.

abalksz2 16122023b6928e7a

İbrahim Özkan, Genel Başkan Akşener’in talebi doğrultusunda İBB İYİ Parti Grup Başkanvekilliğinden istifa ettiğini açıklamış, İBB İYİ Parti Grubu Özkan’ı yeniden aynı göreve seçmişti. Özkan, Genel idare kurulunun ittifaksız yerel seçim kararının ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Teşkilatlara rağmen siyaset yapılmaz” ifadelerini kullanmıştı.

“YENİDEN GRUP BAŞKANVEKİLİ SEÇMESİ KABUL EDİLEMEZ”

İYİ Parti, İbrahim Özkan’ı yeniden İBB Grup Başkanvekilliği görevine seçen 7 üyesini kesin ihraç talebiyle disipline sevk ettiği duyurmuştu. Konuya ilişkin açıklama yapan, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Yücel Coşkun, “İYİ Partimizin İBB Grup Başkanvekilinin istifası, dün bir araya geldiğimiz bir toplantının ardından bizzat şahsım tarafından istenmiş ve İbrahim Özkan da bu doğrultuda görevinden istifa etmiştir. Buna rağmen bazı İYİ Parti İBB Meclis Üyelerinin, bilgim dışında ve teamüllere aykırı olarak kendisini yeniden Grup Başkanvekili seçmesi kabul edilemez. Bu doğrultuda, bu kararın altında imzası bulunan bütün İBB Meclis Üyelerinin “kesin ihraç” talebiyle disipline sevk edilmiştir.” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Habervitrini.Com

Diyar21Haber

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME!
Sitemizde bulunan bazi haber içerikleri farklı sayfalardan çekilmektedir.

İletişim

HABER KALDIRMA – HABER DÜZELTME – ÖNERİ VE ŞİKAYET – REKLAM VE İŞBİRLİKLERİ için

Bizimle İletişim Kurun / KONTAK

Diyar21 Merkez Haber

MANŞET POLiTiKA & SiYASET

CHP’den istifa eden Serdar Türker

ASAYİŞ MANŞET

“Sibergöz-23” operasyonu -146 şüpheli yakalandı,,

DÜNYA MANŞET

Ebu Ubeyde duyurdu…Diyar21 News

MANŞET Yaşam

Sokak köpeği bir günde 8 kişiyi ısırdı.. DiYARBAKIR / D21 HABER

MANŞET Yaşam

Hulki Cevizoğlu vatandaşlar tarafından protesto edildi.Diyar21 News

MANŞET YEMEK / GIDA

Türk mutfağı – ÇİKOLATALI KURABİYE- D21 yemek tarifleri

ASAYİŞ BÖLGE HABER MANŞET

Elazığ’da “Cımbız 2” Operasyonunda 9 Şüpheli Yakalandı

MAGAZİN MANŞET

Ajda Pekkan’ı taklit eden biri daha !! Diyar21 Magazin Life

ASAYİŞ BÖLGE HABER MANŞET

Şanlıurfa’da suç örgütüne operasyon: 13 tutuklama..

MANŞET SPOR

TFF’den flaş açıklama!

KAZA MANŞET

İzmir’in Bayraklı İlçesinde Korkunç Kaza 1 Kişi Hayatını Kaybetti

İlçe Haberleri KAZA MANŞET

Araç şarampole devrildi ve sonucunda 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi ise yaralandı.

MANŞET POLiTiKA & SiYASET

Kurum: Metro hattımızı 5 yılda 2 katına çıkaracağız

DÜNYA MANŞET

İsrail yardım bekleyen sivilleri bombaladı..100’den fazla şehit var

Deprem MANŞET

Prof. Dr. Naci Görür, o ilçe için kritik 1 uyarıda bulundu

MANŞET Yaşam

Kaçakçılık Ne Demek?

MANŞET Yaşam

Siber Suçlarla Mücadele Ne demek ?

MANŞET

Organize suç örgütleri Ne Demek ?

ASAYİŞ MANŞET

Organize suç örgütlerine yönelik operasyon: 37 kişi gözaltına alındı.

EKONOMI MANŞET

Türkiye, 2023 yılında %4,5 oranında büyüme kaydetti.