CHANGE  LANGUAGE

Gündem Haber – Bir haftada 82 terörist öldürüldü

Son dakika – Bir haftada 82 terörist öldürüldü

Milli Savunma Bakanlığı, “Kara Kuvvetleri Komutanlığımızca çeşitli miktarda “İnsansız Kara Aracı”nın muayene ve kabul faaliyeti tamamlanmıştır.” açıklamasında bulundu.

İNSANSIZ DENİZ ARAÇLARI

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, yakında Deniz Kuvvetleri’nin envanterine yeni insansız deniz araçlarının dahil olacağına dair bir soru üzerine şunları söyledi:

“Sn. Cumhurbaşkanımızın liderliği ve teşvikiyle geliştirilen yerli ve milli savunma sanayi ürünü silah sistemleri Türk Silahlı Kuvvetlerimizin imkan ve kabiliyetleri her geçen gün artmakta bu kapsamda Deniz Kuvvetlerimiz de her geçen gün kazandığı yeni platform ve yeteneklerle gücüne güç katarak Mavi Vatan’daki hak ve menfaatlerimizi korumaya devam etmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin havada yakaladığı İHA/SİHA başarılarını denizde de yakalamak istiyoruz.  İnsansız Deniz araçlarının etkin bir şekilde kullanımına yönelik konsept çalışmaları ile farklı kabiliyetlerde insansız deniz araçlarının envantere katılması için çalışmalarımız devam ediyor.

MSB’DEN SON DAKİKA AÇIKLAMALAR

Millî Savunma Bakanlığının faaliyetlerine ilişkin olarak Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk tarafından Haftalık Basın Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda basın mensupları ile şu bilgiler paylaşıldı:

“Millî Savunma Bakanlığımız; devletimizin bekası, ülkemizin savunma ve güvenliği için üstlenmiş olduğu görevleri büyük bir azim, kararlılık ve başarıyla yerine getirmeye, daha büyük ve daha güçlü bir Türkiye için büyük bir şevk ve gayretle çalışmaya devam etmektedir.

3 TERÖRİST HABUR’DAKİ HUDUT KARAKOLUNA TESLİM OLDU

PKK/KCK/PYD-YPG, DEAŞ ve FETÖ terör örgütleri başta olmak üzere her türlü tehdit ve tehlikeye karşı kesintisiz bir şekilde ve başarıyla icra edilen operasyonlarla Irak ve Suriye’nin kuzeyi dâhil;

Son bir haftada 82 terörist etkisiz hâle getirilmiş,

1 Ocak 2023’ten bugüne kadar etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 2.478’e ulaşmıştır.

Yine, bu hafta içerisinde 3 PKK’lı terörist Habur’daki Hudut Karakolumuza teslim olmuştur. Teröristler için tek çıkış yol Türk adaletine teslim olmaktır.

SURİYE’DE BİN 661 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Suriye’de, harekât alanlarımızda oluşturulan güvenlik ve huzur ortamını bozmaya yönelik taciz ve saldırı girişimleri de sürmektedir.

Bu saldırılara da gerekli karşılık misliyle verilmektedir. Nitekim, son bir haftada 17 taciz ve saldırı gerçekleştirilmiş, anında ve misliyle verilen karşılık ile 56 terörist etkisiz hâle getirilmiştir.

Böylece; 01 Ocak 2023’ten itibaren gerçekleştirilen taciz ve saldırı sayısı 577’ye, etkisiz hâle getirilen terörist sayısı ise 1.661’e ulaşmıştır.

SON BİR HAFTADA HUDUTLARDA 8’İ TERÖRİST 191 KİŞİ YAKALANDI

Cumhuriyet tarihimizin en yoğun ve etkin tedbirleri ile korunan hudutlarımızda;

Son bir haftada yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 191 şahıs yakalanmıştır. Yakalanan şahıslardan 3’ü FETÖ, 1’i PKK/YPG ve 4’ü DEAŞ olmak üzere 8’i terör örgütü mensubudur. 6.430 şahıs ise hududu geçemeden engellenmiştir.

Böylelikle, 2024 yılı başından bugüne kadar hudutlarımızdan yasa dışı yollarla geçmeye çalışırken yakalananların sayısı 498’e yükselmiştir. Hududu geçemeden engellenen kişi sayısı da 15.153 olmuştur.

“DR. SADIK AHMET’İ RAHMET VE SAYGIYLA ANIYORUZ”

Devletimizin bekası, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için gerekli her türlü tedbiri alan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz; ikili ilişkiler ve uluslararası misyonlar kapsamında birçok coğrafyada başarıyla görev yapmakta; bölgesel ve küresel barış ve istikrara önemli katkılarda bulunmaktadır. Bu kapsamda, Sayın Bakanımız;

Kaynak: Habervitrini.Com

Diyar21Haber
SPOR

Süheyl Batum Ali Koç hakkında suç duyurusunda bulundu

KAZA

Antalya / Korkunç kaza: 2 ölü

Deprem

Deprem uzmanı Ahmet Ercan Balıkesir’i işaret etti! 7 büyüklüğünde deprem için Çanakkale’yi de uyardı

Deprem

Elazığ’da 4 şiddetinde deprem

MAGAZİN

Tur Rehberi / SETTEN EĞLENCELİ GÖRÜNTÜLER!

POLiTiKA & SiYASET

İMAMOĞLU’NDAN GENÇLERE: HEPİNİZ UMUTSUNUZ

MAGAZİN

‘HANIMAĞA’NIN ENERJİSİNE YETİŞİLMİYOR!

Yaşam

Emekliler bu habere çok sevinecek!Tüm emeklileri kapsıyor

BÖLGE HABER

Siirt’te minibüsün çarptığı 15 yaşındaki çocuk ağır yaralandı

POLiTiKA & SiYASET

Özgür Özel’den Erdoğan’a sert sözler! 

Hayat

20-26 MAYIS 2024 HAFTASI HAFTALIK BURÇ YORUMLARI…

Yaşam

Yüz binlerce kişi torba yasaya girdi! 5 yıl erken emekli olabilirsiniz

ASAYİŞ

20 ilde ‘Sibergöz-39’ operasyonu!

METEOROLOJİ

Kocaeli, Sakarya, İstanbul hava durumu nasıl? 5 günlük hava tahmin raporu!

Deprem

Naci Görür’den bir deprem uyarısı daha! Tehlikeli bir durum var, önlem alın!

ASAYİŞ

4 ilde ’Ayar-3’ operasyonu!

BÖLGE HABER KAZA

Bitlis’te yolcu otobüsü dereye uçtu: 7 yaralı

SAĞLIK

Pof. Dr. Canan Karatay: Virüs ve mikropları kökten temizliyor

Yaşam

Nedim Şener’den Aytun Çıray’a cevap..

SAĞLIK

Kronik ağrılarla nasıl başa çıkılır?