Şubat 26, 2024

CHANGE  LANGUAGE

Gündem Haber – Biden’e tüyler ürpürten Nükleer savaş uyarısı

2ea61e59 eb12 4c56 94e0 1953b0543971

Ne Oldu !! – Biden’e tüyler ürpürten Nükleer savaş uyarısı

 

Kamikaze insansız hava aracının 3 Amerikan askerini öldürmesinin ardından Biden’a İran’a saldırması konusunda tüyler ürpertici nükleer uyarı verildi

Eski BM silah müfettişi David Albright, ABD’nin kendi topraklarına doğrudan saldırı düzenlemeye karar vermesi halinde İran’ın halihazırda iyi geliştirilmiş nükleer silah programını hızlandırabileceğini söyledi.
Eski BM silah müfettişi David Albright, haydut devletin , ölümlere misilleme olarak doğrudan ABD tarafından hedef alınması durumunda nükleer savaş başlıkları inşa etmenin “en iyi çıkış yolu” olduğunu düşünmeye yönlendirilebileceğini söyledi .

2ea61e59 eb12 4c56 94e0 1953b0543971

 

Daha önce İran’ın 12 nükleer silah üretmesine sadece beş ay kaldığını iddia eden Bay Albright, ABD’nin cinayetlerden sorumlu militanları hedef alarak “açık bir mesaj” göndermesinin önemli olduğunu kabul etti. Ancak Biden’ı, artan gerilimin ortasında daha geniş bir çatışmayı önlemek için İran’a doğrudan saldırı yapmamaya çağırdı.

Şöyle dedi: “Şu anda kesinlikle İran’a saldırmak istemezsiniz, ancak misilleme yapmanız gerekiyor. Elbette herhangi bir misilleme İran’a şu mesajla birlikte gruba yöneltilmelidir: ‘Vekillerinizi kontrol edin.’ Bunu yapmanın nedenlerinden biri, İran’ın nükleer silah üretmenin en iyi çıkış yolu olduğunu düşündüğü bir köşeye sıkıştırıldığını hissetmesini istememenizdir. İran’ın son 20 küsur yılda oluşturduğu oldukça büyük bir nükleer silah kapasitesi var.”

ABD Merkez Komutanlığı, saldırının Ürdün’ün kuzeydoğusunda Suriye sınırına yakın bir yerde gerçekleştiğini söyledi. Amerikan birlikleri ülkeyi uzun süredir üs noktası olarak kullanıyor; burada yaklaşık 3000 asker bulunuyor.

David Albright, İran’a yapılacak bir saldırının onu nükleer füzelerin ‘en iyi çıkış yolu’ olduğuna inandırabileceği konusunda uyardı…

Bay Albright, İran’ın Kamikaze insansız hava araçlarının sahip olduğu yetenek türlerine ışık tuttu; bunların ölümcül saldırıdan sorumlu olduğu düşünülüyor. Ve ham füzelerin çoğunlukla sürüler halinde hedeflerini alt etmek için kullanılması nedeniyle, sonunda Amerikalıların öldürülmesinin “beklendiğini” söyledi.

Kendisi şunları söyledi: “Bir noktada bu kamikaze insansız hava araçlarından birinin Amerikalıları öldürmesi bekleniyordu. Oldukça yüksek patlayıcı madde taşıyorlar ve sabit hedefleri vurmak üzere önceden programlanmışlar, böylece bir askeri üssü tam olarak vurabilirler. İran da ABD’nin misilleme yapacağını biliyor.

“Oldukça etkili dronlar, hızlı değiller. Eminim kopyaladıklarının muhtemelen bir jet motoru vardı, ama tersine mühendislik yaptıklarının sonunda bir pervanesi oldu. Motorun çim biçme makinesine benzer ses çıkardığı belgelenmiştir. Ancak çok iyi bir yönlendirme sistemi ve parazit önleme sistemi de var. Böylece çoğu zaman hedefe ulaşabiliyor.

“Vurulabilirler ve çoğu zaman da öyledirler, ancak bu vakanın gösterdiği gibi, içinden geçebilirler. Tipik olarak Ukrayna’da fırlatıldıklarında , yüzde on ya da yüzde 20’nin hedeflerine ulaşacağı umuduyla baraj şeklinde fırlatılıyorlar.”

Bay Albright daha önce haydut devletin uranyum zenginleştirmesinin “yüzde 90’dan kıl payı” olduğunu, yani nükleer bomba yapmak için en çok arzu edilen seviye olduğunu söylemişti. İranlı bilim adamlarının dünyayı sarsan kıyamet silahını inşa edecek bilgiye zaten sahip olmasının artık “talihsiz bir gerçek” olduğunu söyledi. Ve devletin bir ay içinde altı silaha yetecek kadar radyoaktif maddeye sahip olabileceğini açıkladı. Beş ay sonra bunun iki katına çıkabileceğini söyledi.

Kurduğu Bilim ve Uluslararası Güvenlik Enstitüsü’nde yayınlanan bir raporda yazan Bay Albright şunları söyledi: “Talihsiz gerçek şu ki, İran nükleer silahların nasıl inşa edileceğini zaten biliyor, ancak bunların fiili inşasıyla ilgili bazı tamamlanmamış görevler var. .

“Bugün ilk nükleer silahına yetecek kadar üretim yapması yalnızca bir hafta kadar sürecek. Bir ayda altı silaha yetecek kadar silah kalitesinde uranyum üretebilir ve beş ay boyunca silah kalitesinde uranyum ürettikten sonra on iki silaha yetecek kadar uranyum elde edebilir.”

Kaynak : HaberrVitrini.Com

Diyar21Haber
MAGAZİN MANŞET

Bahar’a Uygar geldi! Diyar21 Magazin Life

DÜNYA MANŞET

Yok ARTIK !! Hiroşima’dan kalan saat 31 bin 113 dolara satıldı

GÜNCEL MANŞET

Recep Tayyip Erdoğan: Muhalefet parti içi kavgadan başlarını kaldıramıyor .. Diyar21 News

GÜNCEL MANŞET

Yerel seçim takvimi işliyor.. Diyar21 News

MANŞET Yaşam

Müderrisler: Soykırım karşısında ( Gazze’de yaşanan ) şer’î vazifelerimiz vardır D21 Haber

MANŞET POLiTiKA & SiYASET

Ekrem İmamoğlu, ‘Fatih Kara Surları Belgradkapı 2. Etap Restorasyonu Açılışında konuştu

DiYARBAKIR YEREL HABER MANŞET

Hekimlerin sessiz yürüyüşü 15’inci haftasında

MANŞET POLiTiKA & SiYASET

CHP’nin meclis üyesi listeleri akrabalarla dolduruldu.D21 Haber

DÜNYA MANŞET

Kassam tugayı İsrail askeri konvoyunu füzelerle vurdu.. D21 Haber

MANŞET POLiTiKA & SiYASET

Erdoğan’dan Erbakan’a gövde gösterisi! D21 Haber

MANŞET Yaşam

Fenomen ölümden son anda kurtuldu! Diyar21 News

GÜNCEL MANŞET

Hâkim ve savcı adayı atamaları Resmi Gazete’de yayımlandı.. diyar21 News

BÖLGE HABER KAZA MANŞET

Sürücü adayının çarptığı yaya ağır yaralandı..Diyar21 news

MAGAZİN MANŞET

Kopuk final yapıyor! Diyar21 Magazin life

DiYARBAKIR YEREL HABER MANŞET Yaşam

Yerel seçim atmosferinden dolayı Gazze unutulmaya terk edilmemelidir.. Diyar21 News

MAGAZİN MANŞET

1 Magazin Haber – Kara Ağaç Destanı’nın merak edilen karakterleri!

MANŞET SAĞLIK

Op. Dr. Koca: Hayat tarzımız ve çevresel faktörler kanseri etkilemektedir..D21 Haber

BÖLGE HABER KAZA MANŞET

Suruç’ta tır devrildi: 1 yaralı

MAGAZİN MANŞET

Güldür Güldür Gazinosu! Diyar21 Magazin Life

ASAYİŞ MANŞET

Sahte Savcı Yakayı Ele Verdi.. Diyar21 News

Jasmine Court Hotel & Casino Hotel

DIYAR21.ORG MAGAZIN

DIYAR21 ALLMAGAZINE NEWS

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME!
Sitemizde bulunan bazi haber içerikleri farklı sayfalardan çekilmektedir.

İletişim

HABER KALDIRMA – HABER DÜZELTME – ÖNERİ VE ŞİKAYET – REKLAM VE İŞBİRLİKLERİ için

Bizimle İletişim Kurun / KONTAK

Diyar21 Merkez Haber