Mart 3, 2024

CHANGE  LANGUAGE

Erdoğan’dan flaş seçim talimatı

64e07d86 7d22 4735 9c15 0504b676dbbd

Erdoğan’dan flaş seçim talimatı

Adayların tespiti için yürüttüğü temayül çalışmalarını noktalayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, seçim çalışmalarını sıkı tutuyor. Son olarak 51 ilin milletvekilleriyle bir araya gelen Erdoğan, seçime ilişkin talimatlar da verdi. Erdoğan’ın, “Cumhur’un zaferi için 31 Mart sabahına kadar durmak yok. Çok sıkı çalışmalıyız. 7/24 kapı kapı dolaşmalıyız” dediği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan aralık başında başlattığı temayül mesaisini önceki gün sonlandırdı. Erdoğan, mini temayüllerde teşkilatlarla bir araya gelerek, mevcut illerin son durumu hakkında ilk ağızdan bilgiler aldı. Erdoğan burada teşkilata adeta yoklama çekti, illerde hangi adayları görmek istediklerini sorarak, aday isimleri aldı. Önümüzdeki hafta itibari ile de isimler üzerinde çalışma yapması bekleniyor.

DURMAK YOK
Son olarak 51 ilin AK Parti milletvekilleri ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan teşkilata uyarılarda bulunarak, bölgelerinde kimi aday görmek istediklerini sordu. Erdoğan’ın, milletvekillerine “Cumhur’un zaferi için 31 Mart sabahına kadar durmak yok. Çok sıkı çalışmalıyız. 7/24 kapı kapı dolaşmalıyız” dediği öğrenildi.

ESPİRİLİ BİR TOPLANTI
Ayrıca Erdoğan’ın moral ve motivasyonunun yüksek olduğu sık sık espri yaptığı öğrenildi. Bir milletvekilinin fotoğraf çekmek için izin istemesine gülerek “Çek, çek, Allah çektirmesin” yanıtı verdiği kaydedildi.

Yılın ilk haftasında komisyon toplanacak
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın hafta başında da AK Parti Genel Merkezi’nde mesaisine devam etmesi planlanıyor. Erdoğan’ın üst komisyonla birlikte aday listeleri üzerinde çalışması bekleniyor.

Yerel seçim taksimi tamam
AK Parti ve MHP’nin seçim iş birliği büyük oranda netleşti. Cumhur İttifakı heyeti 26 Ekim’de başlayan süreçte 13 toplantı yaptı. 2019’da yapılan ittifakta AK Parti ve MHP 30 büyükşehir ve liderlerin memleketi Rize ve Osmaniye’de ittifak yapmıştı. 31 Mart 2024 seçimleri için yapılan çalışmada ise ittifakın kapsamı da çok değişmedi. Heyette uzlaşılan ancak son şeklini iki liderin vereceği mutabakata göre 81 şehirden 22’sinde Cumhur İttifakı ortakları belediye için rekabet edecek. 59 ilde ise seçime tek adayla girilecek.

52 İLDE AK PARTİ ADAYI
28’i büyükşehir olmak üzere 52 ilde AK Parti adayı ile seçime girilecek. Buna göre; Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Batman, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Burdur, Çanakkale, Çorum, Edirne, Giresun, Hakkari, Iğdır, Kırşehir, Muş, Rize, Siirt, Sinop, Şırnak, Tunceli, Yalova ve Zonguldak olmak üzere 24 ilde AK Parti’nin adayı desteklenecek.

İki büyük şehir ve 5 ilde ise MHP adayı desteklenecek. Buna göre Mersin ve Manisa ile Bartın, Erzincan, Kars, Kırklareli ve Osmaniye’de ise MHP’den aday gösterilecek.

22 İLDE REKABET
Cumhur İttifakı’nda AK Parti ve MHP’nin ayrı ayrı aday çıkaracağı iller de belli oldu. Buna göre AK Parti ve MHP; Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Bayburt, Bolu, Çankırı, Düzce, Elazığ, Gümüşhane, Isparta, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kırıkkale, Kilis, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Sivas, Tokat, Uşak ve Yozgat’ta olmak üzere 22 ilde rekabet edecek.

IĞDIR İLE BARTIN YER DEĞİŞTİ
2019 seçimlerinden tek farkı olarak ise Iğdır ile Bartın yer değiştirdi. Bir önceki yerel seçimlerde MHP adayının desteklendiği Iğdır’da bu seçim AK Parti adayı desteklenirken, Bartın’da da MHP adayının desteklenmesi kararı alındı.

Kaynak: Habervitrini.Com

Diyar21Haber

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME!
Sitemizde bulunan bazi haber içerikleri farklı sayfalardan çekilmektedir.

İletişim

HABER KALDIRMA – HABER DÜZELTME – ÖNERİ VE ŞİKAYET – REKLAM VE İŞBİRLİKLERİ için

Bizimle İletişim Kurun / KONTAK

Diyar21 Merkez Haber

MANŞET POLiTiKA & SiYASET

CHP’den istifa eden Serdar Türker

ASAYİŞ MANŞET

“Sibergöz-23” operasyonu -146 şüpheli yakalandı,,

DÜNYA MANŞET

Ebu Ubeyde duyurdu…Diyar21 News

MANŞET Yaşam

Sokak köpeği bir günde 8 kişiyi ısırdı.. DiYARBAKIR / D21 HABER

MANŞET Yaşam

Hulki Cevizoğlu vatandaşlar tarafından protesto edildi.Diyar21 News

MANŞET YEMEK / GIDA

Türk mutfağı – ÇİKOLATALI KURABİYE- D21 yemek tarifleri

ASAYİŞ BÖLGE HABER MANŞET

Elazığ’da “Cımbız 2” Operasyonunda 9 Şüpheli Yakalandı

MAGAZİN MANŞET

Ajda Pekkan’ı taklit eden biri daha !! Diyar21 Magazin Life

ASAYİŞ BÖLGE HABER MANŞET

Şanlıurfa’da suç örgütüne operasyon: 13 tutuklama..

MANŞET SPOR

TFF’den flaş açıklama!

KAZA MANŞET

İzmir’in Bayraklı İlçesinde Korkunç Kaza 1 Kişi Hayatını Kaybetti

İlçe Haberleri KAZA MANŞET

Araç şarampole devrildi ve sonucunda 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi ise yaralandı.

MANŞET POLiTiKA & SiYASET

Kurum: Metro hattımızı 5 yılda 2 katına çıkaracağız

DÜNYA MANŞET

İsrail yardım bekleyen sivilleri bombaladı..100’den fazla şehit var

Deprem MANŞET

Prof. Dr. Naci Görür, o ilçe için kritik 1 uyarıda bulundu

MANŞET Yaşam

Kaçakçılık Ne Demek?

MANŞET Yaşam

Siber Suçlarla Mücadele Ne demek ?

MANŞET

Organize suç örgütleri Ne Demek ?

ASAYİŞ MANŞET

Organize suç örgütlerine yönelik operasyon: 37 kişi gözaltına alındı.

EKONOMI MANŞET

Türkiye, 2023 yılında %4,5 oranında büyüme kaydetti.