CHANGE  LANGUAGE

Aksener: Bu partiyi yancılık yapmak için mi kurduk?

Akşener: Bu partiyi yancılık yapmak için mi kurduk?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Biz AK Parti’nin karşısında CHP ya da bir başka siyasi partinin adaylarını kazandırmak için mi bu partiyi kurduk? Onlara yancılık yapmak için mi kurduk?” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Manisa’da partisinin büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarının tanıtıldığı programa katıldı. Yunusemre ilçesi Millet Çarşısı’nda düzenlenen aday tanıtım töreninde, partililer salonu doldurdu. İYİ Parti Lideri Meral Akşener, salon girişinde davul ve zurnayla karşılandı. İYİ Parti Manisa İl Başkanı Zafer İksir, 2024 yılı yerel seçimlerine hazır olduklarını ve kendi adaylarıyla gireceklerini söyledi. Manisa’da değişim zamanının geldiğini ifade eden İksir, İYİ Parti’nin adayları ile sahada olacağını dile getirdi.

“Biz bu partiyi yancılık yapmak için mi kurduk”
Aday tanıtım töreninde konuşan Meral Akşener, seçimlere tek başlarına girdiklerini hatırlattı. Akşener, “Türkiye’nin bütün şehirlerinde ilçelerinde yerel seçimlerde kendi adaylarımızla seçime giriyoruz. Yahu biz bir siyasi partiyiz. Pek çok eziyete, haksızlığa, iftiraya, tehdide göğüs geren bir siyasi partiyiz. Ama biz bir siyasi parti değilmişiz. Bugün bizi yöneten bir anlayış var. Partili cumhurbaşkanı sisteminin dayattığı, büyüğün küçüğü ezdiği, büyük olan siyasi partinin yanı, yandaşı, yancısı olarak tarif edilen, iddiası unutturulan bir anlayışla karşı karşıya kaldık, hayretler içinde kaldık. Biz ayrı girersek şu şehri kaybettirirmişiz. Şurayı AK Parti alırmış, Cumhur İttifakı alırmış. Biz AK Parti’nin karsısında CHP ya da bir başka siyasi partinin adaylarını kazandırmak için mi bu partiyi kurduk? Onlara yancılık yapmak için mi kurduk? Biz bu ülkeyi görüşlerimize uygun olarak zaten kurucu iradesi bu ülkenin bu cumhuriyetin kurucu iradesi Türk milliyetçiliğidir” dedi.

“Kabul kardeşim suç benim”
Akşener, Manisa’nın tarımı ve sanayisi ile kendine yeten bir şehir olduğunu belirterek, “Buna rağmen siz yüzde 50’nin üzerinde çalışanın sadece asgari ücretle yaşadığını söylerseniz bu şehir fakirleşmiş demektir. Her şey bir yana kul hakkının ahlakın, çalma ve çaldırmanın, haklı ve helal kazancın ne olduğunun anlatılması gerektiği yerde şu kadar kız çocuğu ile evlenilir mi evlenilmez mi, sürekli kadınları inciten, kadınlara el uzatılmasının önünü açan, hoca kılıklı tiplerin televizyonlarda konuşma yaptığı bir Türkiye’yi biz reddettiğimiz için bu kutuplaştırmayı ortadan kaldırmak için yola çıktığımız, bu ülkeyi özü başımıza yöneteceğimize duyduğumuz inançla yola çıktık. Pek çok da bedel ödedik .Biz bu ülkeyi canımızdan çok sevdik. Benim bir cümle oldu, diyorum ki biz bu yalnız başımıza seçime girerek elbette bir zorluğu göze alarak, bunu kabul ederek ve bu zorlukla mücadele edip galip gelmek inancıyla yola çıktık. El sıkışmak kolay. Bu sistem cumhurbaşkanı hükümet sisteminin dayattığı bir sistem var. Bütün siyasi partilerin oy oranı daha büyük bir siyasi partinin yanında yamacında köşesinde yer tutmasını sağlamak, bir iktidar mücadelesini vermek. 2018’den bugüne kadar sistemin mecburiyetlerine uyduk. Değişen bir şey oldu mu, olmadı. 2023’te sistemi değiştirdik mi, hayır. Kabul kardeşim suç benim. Herkes birbirine suç atmaya çalışıyor. Suç benim de ne değişiyor. Önemli bir adım atıyoruz, cumhurbaşkanlığı seçiminde ona buna yol açmıyoruz. Yerel seçimler çok ilginçtir, projelerin tartışıldığı ve her seçimde cumhur ittifakı bileşenlerinin bir şekilde oy kaybettiği bir seçimdir. Kutuplaştırılan seçmen yerel seçimlerde gönül verdiği partisine de kulak çekme hareketi yapar. Bursa’da dedim ki ‘AK Parti’ye gıcık olanlar var bize oy verin, CHP’ye gıcık olanlar var bize oy verin’ dedim. Her iki siyasi parti de seçmeni görür olsun. İnançlarınız üzerinden, doğduğunuz yerler üzerinden kavga edilmesinin önüne geçilsin. Projeler üzerinden rekabet etmenin yolu açılsın. Bu cümleden çok üzülmüşler. Çünkü sert bir şekilde kutuplaşmaya alıştı arkadaşlar. Seçmen velinimettir. Şimdi projelerin yarıştığı bir yeni anlayışı hayal ettiğimiz anlayışı bu seçimlerde hayata geçireceğiz” diye konuştu.

“Bu seçimde biz kendimiz olacağız”
İYİ Parti’nin bu seçimlere kadar kendisi olamadığını söyleyen Meral Akşener, “Başarının hepsinin ortağı hepimiziz, ama ben genel başkanım hayal ettiğimiz gerçekleşmezse ben gereğini yaparım dedim. Şunun üstüne kellemi koyuyorum hem teşkilata diyorum hem milletimize o başı alıp tekrar buraya koymak sizin elinizde tekme atıp göndermek de sizin elinizde. Ben de bugün diyorum ki biz başımızı koyduk Türkiye’nin yoluna. Ölürüm Türkiyem yoluna. Milletimiz bizi anlıyor. Çünkü bütün zorluklara rağmen yeni kurulmuş, AK Parti’nin en güçlü dönemde, her yere elinin uzandığı bir dönemde ayakta kalmayı, var olmayı bize sağladı milletimiz. Bize dedi ki sizi gözetim altında tutuyorum. Ne yazık ki biz henüz şartlar gereği kendimiz olamadık. İşte bu seçimde biz kendimiz olacağız. Bizim adaylarımız Manisa için ne yapacaklarını anlatacaklar” ifadelerini kullandı.

Akşener’in konuşmasının ardından İYİ Parti Manisa Milletvekili Şenol Sunat ile birlikte İYİ Parti’nin Manisa Büyükşehir Adayı Gürhan Özcan’ı tanıttı. Ardından Soma Belediye Başkan Adayı Fatih Arslan, Saruhanlı Belediye Başkan Adayı Hüseyin Abacı, Yunusemre Belediye Başkan Adayı Tufan Akan, Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ahmet Karadağ, Turgutlu Belediye Başkan Adayı Ahmet Orhan, Ahmetli Belediye Başkan Adayı Abdullah Aktuna birlik beraberlik pozu verdi.

Kaynak: Habervitrini

Diyar21 Enson Dakika Haber Son Dakika Haber ,Enson Haber, Son Dakika Deprem Haberleri,Diyarbakir Yerel Haber ve Gazeteler,

Diyar21Haber
GÜNCEL MANŞET

Moody’s Türkiye’nin kredi notunu iki kademe artırarak B1’e çıkardı

GÜNCEL MANŞET

Pençe Kilit Operasyonu bölgesinde yaralanan yarbay şehit oldu

MAGAZİN

Bülent Ersoy – Seren Serengil / KARŞILIKLI RESTLEŞME!

MAGAZİN MANŞET

35. Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali’nin tanıtımı yapıldı

BÖLGE HABER DiYARBAKIR YEREL HABER MANŞET

Mardin Seraban Cafe’deki söyleşi birçok okur yazarı buluşturdu

Bilim ve Teknoloji MANŞET

Xiaomi SU7 Ultra tanıtıldı, Xiaomi süperspor otomobil işine girdi!

Bilim ve Teknoloji MANŞET

Cuma Raporu #320: Microsoft Çöküşü, HONOR 200 Serisi Türkiye’de ve dahası

Bilim ve Teknoloji MANŞET

Galaxy Buds 3 Pro üretimi durdu! Kalite kontrole takıldı!

Bilim ve Teknoloji MANŞET

Huawei MediaTek’e dava açtı, patent ihlali olabilir!

Bilim ve Teknoloji MANŞET

Tarihin en güçlü Porsche Panamera modeli tanıtıldı

GÜNCEL MANŞET

Balıkesir’de orman yangını başladı! Gökyüzü kırmızıya büründü!

GÜNCEL MANŞET

SONDAKİKA : Marmara Denizi’nde büyük deprem!

MANŞET Turizm

Turistik Doğu Ekspresi İçin Talep Toplama 26 Temmuz’da Son Bulacak

GÜNCEL MANŞET

Balıkesir açıklarında korkutan deprem!

Bilim ve Teknoloji

Dünyada Şimdiye Kadar Keşfedilen En Eski DNA Kanıtı Kaç Yaşındaydı?

Bilgilendirme MAGAZİN

Reytingler Nasıl hesaplanır? Reyting nedir? Biliyormuydun ?

Bilgilendirme

Organize suç örgütleri Ne Demek ? Biliyormuydun ?

DÜNYA

Lüks Otelde Cinayet! 6 Turist Ölü Bulundu

SAĞLIK YEMEK / GIDA

Bolluk ve bereketiyle gönüllerin, sağlıklı içeriğiyle bedenin dostu: Aşure

Fenerbahce SPOR

Mourinho’dan sürpriz Emre Mor kararı!

He paid 1,200 TL for…

He paid 1,200 TL for 2 glasses of pomegranate juice,…

  Temmuz 17, 2024

Han betalte 1200 TL for…

Han betalte 1200 TL for 2 glass granateplejuice, og politiet…

  Temmuz 17, 2024

82 safaribiler ble kontrollert én…

82 safaribiler ble kontrollert én etter én i Alanya Under…

  Temmuz 17, 2024

The penalty for having a…

The penalty for having a house party in Alanya has…

  Temmuz 16, 2024

Straffen for å ha en…

Straffen for å ha en hjemmefest i Alanya er fastsatt…

  Temmuz 16, 2024

En buss med turister hadde…

En buss med turister hadde en ulykke i Muğla: 2…

  Temmuz 14, 2024

Leieøkninger og nye regler i…

Leieøkninger og nye regler i Antalya Antalya eiendomsmeglere og forretningstilhengere…

  Temmuz 13, 2024

Rent Increases and New Regulations…

Rent Increases and New Regulations in Antalya Antalya Realtors and…

  Temmuz 13, 2024